Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

klimatronik


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 31 października 2008 - 19:38

mam problem , ostatnio gdy się zaczęło robić zimniej na dworze klimatronik zaczął szaleć . nie wiadomo dlaczego sam sie wyłącza i włącza . najgorzej jest gdy stoje w korku bo wtedy nie zdązy się wogóle dmuchawa włączyć i znowu sie restaruje przez co nie mogę dać rady z parującymi szybami , podczas jazdy problem się trochę zmniejsza . aha , gdy w kabinie się cudem jakoś nagrzeje do np 23 stopni wyłączanie sie klimy praktycznie spada do zera . co to może byc ??

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 31 października 2008 - 21:07

mam problem , ostatnio gdy się zaczęło robić zimniej na dworze klimatronik zaczął szaleć . nie wiadomo dlaczego sam sie wyłącza i włącza . najgorzej jest gdy stoje w korku bo wtedy nie zdązy się wogóle dmuchawa włączyć i znowu sie restaruje przez co nie mogę dać rady z parującymi szybami , podczas jazdy problem się trochę zmniejsza . aha , gdy w kabinie się cudem jakoś nagrzeje do np 23 stopni wyłączanie sie klimy praktycznie spada do zera . co to może byc ??



resetowales klimatronik ? na kompie trzeba by bylo sprawdzic jakie ma bledy i odczyty z czujnikow




 


#3 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 31 października 2008 - 21:17

a gdzie najlepiej na kompa podjechac ?? zwykly diagnostyczny do silnika czy musze jechcac do serwisu klimatyzacji ?? robilem reset (tzn auto + off ) ale nie widze roznicy , nie jestem pewien czy on działa . jest jakis objaw tego resetu ??

#4 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 października 2008 - 21:29

grzebałeś coś za panelem klimatronika, może tam jest rozwiązanie - nie prawidłowo umocowana wtyczka lub luźny (cofnięty ) pin w kostce

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#5 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 31 października 2008 - 22:12

wlasnie skladam panel bo godzine temu go wyciągłem , jak zamontuje to wam napisze czy cos pomoglo . jesli bedziecie mieli jakies pomysły to piszcie . dzieki

jutro jak pojadę na poznan to sie okaże czy pomogło , narazie nie zamykajmy wątku

#6 OFFLINE   marek_kloss

marek_kloss

    ......

  • 4 923 postów
  • Dołączył: 09-02-2008
  • Skąd: 3-mia-100/ Pruszcz Gd.
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 31 października 2008 - 23:01

używaj przycisku "edytuj" bo zaraz jakiś zielony się znajdzie i pokaże :zolta_kartka:

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.Nie ponoszę winy za obrażenia psychiczne, jakie możesz odnieść w tym temacie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


#7 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 01 listopada 2008 - 11:21

a więc , miałem zdemontowany panel , wyczysciłem wszystkie styki , czujnik temperatury dotykał plastiku więc go naprostowałem , sprawdziłem czy wiatraczek chodzi . po zmontowaniu i po jeździe testowej okazuje sie ze problem nie ustał .

#8 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 02 listopada 2008 - 16:46

koledzy , dzisiaj zauważyłem ze klima mi sie restartuje gdy gwałtownie przyspieszam , lub gdy stoje w korku ale na drive ( jesli mam na luzie lub parkingu to wszystko jest ok , czasami tylko sie zrestartuje) co wy na to ?? moze cos gdzies lużne i od wibracji sie tak dzieje ?? zauważyłem rownież ze jak wyłącze klimatronika na off to potrafi siesam włączyć

#9 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 listopada 2008 - 17:59

koledzy , dzisiaj zauważyłem ze klima mi sie restartuje gdy gwałtownie przyspieszam , lub gdy stoje w korku ale na drive ( jesli mam na luzie lub parkingu to wszystko jest ok , czasami tylko sie zrestartuje) co wy na to ?? moze cos gdzies lużne i od wibracji sie tak dzieje ?? zauważyłem rownież ze jak wyłącze klimatronika na off to potrafi siesam włączyć



zwarcie albo luzne piny na zoltej zlaczce




 


#10 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 02 listopada 2008 - 20:58

koledzy , dzisiaj zauważyłem ze klima mi sie restartuje gdy gwałtownie przyspieszam , lub gdy stoje w korku ale na drive ( jesli mam na luzie lub parkingu to wszystko jest ok , czasami tylko sie zrestartuje) co wy na to ?? moze cos gdzies lużne i od wibracji sie tak dzieje ?? zauważyłem rownież ze jak wyłącze klimatronika na off to potrafi siesam włączyć



zwarcie albo luzne piny na zoltej zlaczce


no wlasnie , jak mialem wymontowane to nic takiego nie zauważyłem , jedynie sprobuje jeszcze podoginac piny na gniezdzie od tej złączki

#11 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 02 listopada 2008 - 23:40

niestety po ponownym wymontowaniu nic nie stwierdzilem , probowalem poruszac wtyczkami i gniazdami i nic

#12 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 07 listopada 2008 - 17:37

koledzy , mam jeszcze pytanko , czy jest możliwe że klimatronik mi wariował od tego ze miałem słaby akumulator ?? dzisiaj akuma mi padla i ładowałem przez całą noc i w trasie do poznania nic się dziwnego już nie działo , natomiast w trasie powrotnej na początku głupiał a po kilku minutach wrocił do normy

#13 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 18 listopada 2008 - 15:30

niestety byłem u gościa na kompie i nie mógł sie połączyć z klimatronikiem , niby były dwa układy a ja mam ten którego nie można w ten sposób diagnozować :( nie wiem co mam z tym teraz zrobic

#14 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 listopada 2008 - 17:05

niestety byłem u gościa na kompie i nie mógł sie połączyć z klimatronikiem , niby były dwa układy a ja mam ten którego nie można w ten sposób diagnozować :( nie wiem co mam z tym teraz zrobic



pierdoly ci odpowiada -ma dupowatego kompa i wszystko. jak chcesz to do mnie masz 150 km.




 


#15 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 18 listopada 2008 - 23:53

dzisiaj akuma mi padla i ładowałem przez całą noc

a miałeś przypadek że juz kiedyś się rozłądował?

#16 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 20 listopada 2008 - 00:14

teraz mam nowy akumulator i samochod nawet gdy stoi nie odpalany nie traci prądu , tamten aku i tak był do wymiany . miałem nadzieję ze moze miec to jakieś powiązanie ale niestety nie . objawy nadal takie same . zauwazylem taka zależność ze im zimniej na dworze tym częsciej sie restartuje . klima chyba nie pamięta ustawień bo za każdym razem po restarcie wraca do ustawień które były wprowadzone przed ostatnim zgaszeniem silnika

#17 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 20 listopada 2008 - 07:18

no i jak z komunikatami klimatronika na kompie? Sprawdzałeś u kogoś innego?
Podmień na kilka godzin panel i zobacz co się dzieje.
Na 80 procent masz gdzieś zimny lut albo przerwę na ścieżce.. ale z drugiej strony może to teżbyć przerwa gdzieś w wiązce...
Jak napisałem, najszybciej (ale i najdrożej) to podmienić panel - no chyba, że masz kogoś z takim panelem i on sięzgodzi na podmiankę...
Pozdro

#18 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 20 listopada 2008 - 13:04

ok , dzięki za info . postaram sie jeszcze w inne miejsce na kompa podjechac i sprawdzic a jak nie to podmienie ten panel i bedzie wszystko wiadomo . dzieki

#19 OFFLINE   getor

getor

    na drugie mam Marcin:-)

  • 418 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 21 listopada 2008 - 17:40

niestety byłem u gościa na kompie i nie mógł sie połączyć z klimatronikiem , niby były dwa układy a ja mam ten którego nie można w ten sposób diagnozować :( nie wiem co mam z tym teraz zrobic


Jak chodzi o kompa to skontaktuj się z Dobolosem na PW
[CENTER]GETORIUS B.I.G

:DObcy są wśród nas.Dowodem na to są tabliczki z napisem ''OBCYM WSTĘP WZBRONIONY'':D

#20 OFFLINE   paczkowo

paczkowo
  • 160 postów
  • Dołączył: 23-09-2008
  • Skąd: Paczkowo

Napisany 22 listopada 2008 - 18:23

koledzy zanim pojade jeszcze raz na kompa chciał bym sie spytać czy to ze mi tak klimatronik wariuje moze być od tego ze mam popsuty czujnik płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym ?? idzie go jakos zmostkować zeby komp nie wywalał błedu o niskim poziomie ??

juz sobie sam odpowiedziałem :) zmostkowałem czujnik , na kompie juz błedu nie ma a klimatronik nadal szaleje