Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Zestaw naprawczy - nie odpala diesel


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
151 odpowiedzi na ten temat

#141 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lutego 2010 - 16:04

Oby tylko to było przyczyną kłopotw z autem. Zobacz jeszcze jak wygląda tłok.

#142 OFFLINE   wkamuda

wkamuda
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-02-2010
  • Skąd: Malinie k/Mielca

Napisany 24 lutego 2010 - 16:33

a co tam może być nie tak? no i jak ma wyglądać jeśli coś z nim nie źle :)

#143 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 lutego 2010 - 19:04

Jeśli leją wtryski dłuższy czas (jaki? - trudno powiedzieć), to może zostać uszkodzony (nadpalony lub wypalony) tłok.

#144 OFFLINE   wkamuda

wkamuda
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-02-2010
  • Skąd: Malinie k/Mielca

Napisany 24 lutego 2010 - 20:55

To ten leje miesiąc (bo tyle szukam przyczyny), z czego jeździłem z takim około 50-60km, to chyba nic się mu nie stało

#145 OFFLINE   wkamuda

wkamuda
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-02-2010
  • Skąd: Malinie k/Mielca

Napisany 09 marca 2010 - 09:04

Witam, sorki, że długo nic nie pisałem, ale już mnie krew zalewa.

Wtryski po regeneracji... Dalej nic.
Pompa poszła do sprawdzenia, jest ok.

Diagnoza mechanika... zawieszający się zawór... koszt 1000 w górę

ale... pewności nie ma, że to to.

Ja już wysiadam. Ile mam jeszcze części wymienić, żeby to chu***two zaczęło jeździć

Sam to ściągnę pewnie, bo mechanik mi powiedział za montaż/demontaż głowicy 500zł,
oddam do regeneracji i będę widział, normalnie tragedia z tym autem.

Wie ktoś jaki jest koszt regeneracji?

#146 OFFLINE   Piotr40

Piotr40
  • 77 postów
  • Dołączył: 10-08-2009

Napisany 09 marca 2010 - 11:57

Mam pytanie...gdzie sprawdzali tą pompę?? Byłes z tym w autoryzowanym serwisie Boscha??? Chodzi o to, aby załączyć ja na stole do prób dla tych pomp..Powinienes dostac certyfikat kalibracji...jeżeli tego nie masz i nie byłeś w Boschu,to tą droga wymienisz cały silnik i dalej bedzie kicha.Sprawdzenie mechaniczne pompy to za mało.
Aby wykluczyc zawory starczy zwyczajnie zmierzyć cisnienie w cylindrach... Nie tędy droga kolego

#147 OFFLINE   wkamuda

wkamuda
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-02-2010
  • Skąd: Malinie k/Mielca

Napisany 09 marca 2010 - 12:28

auto było u mechanika, miał to przeglądnąć, dać pompę do sprawdzenia, ustawić rozrząd później, ogólnie dojść co jest z nim itd. Nie wiem gdzie sprawdzał pompę.

Jak kiedyś mówiłem, że słychać taki stukot. Sprawdzał to i mówił, że taki stukot wydaje z okolicy zaworów. Brak mocy może być powodowany przez zawór, który się podwiesza, czy coś takiego, bo dźwięk słychać tylko przy gazowaniu, więc to możliwe. Taka jego diagnoza. Tyle, że jest lepszy od całej reszty u której było auto, bo chociaż do niego coś zaglądnął, a nie mówi jak tylko zobaczy auto, że to pompa, a nawet nie widzi jak działa.

Nie wiem czy ten mechanik sprawdzał ciśnienie w cylindrach, dziś to sprawdzę. Jak będzie ok to zawory dobre?Mechanik mówi, że przy dodaniu gazu się zawiesza. Jak będzie dobre do oddaje pompę do boscha czy jest dobra czy nie

#148 OFFLINE   Piotr40

Piotr40
  • 77 postów
  • Dołączył: 10-08-2009

Napisany 09 marca 2010 - 12:54

Stukać to mogą hydrauliczne regulatory luzu zaworów..Ja już serio nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyc..Niech Ci wymontuje tą pompe raz jeszcze i wyślij ją na adres, który Ci podałem. Dalej pakujesz sie w koszty a skutek żaden. I za chwilę zrobisz bilans z którego wyniknie, ze za tą kase którą teraz niepotrzebnie pakujesz miałbyś dawno problem rozwiązany.. W tych silnikach układ tłokowo korbowy jest bardzo trwały, więc nie wierze w te diagnozy o podwieszających się zaworach.

#149 OFFLINE   wkamuda

wkamuda
  • 47 postów
  • Dołączył: 03-02-2010
  • Skąd: Malinie k/Mielca

Napisany 09 marca 2010 - 13:34

Mierząc ciśnienie nie nie dowiem się czy się wiesza przy wysokich obrotach, bo jak?
No a podobno wiesza się właśnie w ten sposób.

Żeby wyjąć pompę muszę zdjąć rozrząd więc głowicę też mogę dać do sprawdzenia, że później nie rwać znów, w razie czego

Dziś zacząłem ściągać całość. Jutro dokończę. Ściągam głowicę i pompę później. Daje do sprawdzenia i to i to. Głowicę dopiero muszę poszukać gdzie oddać, a pompę pojadę sprawdzić tu http://www.autorak.bosch-service.pl/ dysponują stołem probierczym do tych pomp. I mam niedaleko do tego punktu bosch.

#150 OFFLINE   Piotr40

Piotr40
  • 77 postów
  • Dołączył: 10-08-2009

Napisany 10 marca 2010 - 12:35

Kolego wydaje mi się, ze Ty tutaj wcale nie szukasz pomocy...Myśle, ze forum jest po to, aby pomagać innym żeby nie pogrążać ich w kosztach w konsekwencji dziwnych diagnoz mechaników.. Robisz ciągle wszystko, tylko nie to co masz. Odpowiedz na Twój problem padła już dawno a Ty ciagle kręcisz sie wokoło wywalając pieniąde w błoto..Nie wiem po jakiego czorta zdejmujesz tą głowice. O stukaniu na początku nic nie pisałeś. Być może rozrząd Ci źle poskładali i teraz stuka tłok o jakis zawór.Szukasz tu niby pomocy a i tak robisz wszystko po swojemu..Zły to teraz możez być chyba tylko na siebie a nie na samochód.
Pozdrawiam

#151 OFFLINE   klimczak2308

klimczak2308
  • 7 postów
  • Dołączył: 15-08-2010

Napisany 07 grudnia 2010 - 17:22

Witam wszystkich jestem tu nowy mam do was taka sprawe dzis rano zapalila mi sie lampka o jakiej usterce w samochodzie zaczely skakac obroty pomiedzy 600 a 1000 (nie rowna praca
silnika)po dodaniu gazu nic sie nia dzialo samochod sie dusi a obroty nie rosna oraz strasznie kopci.Po podlaczeniu auta pod komputer pojawil sie blad P1220 czy ktos mogl by mi podpowiedziec co moga takie objawy oznaczac w polaczeniu z tym bledem czy moze to byc czujnik polozenia walu czy moze pompa ?

#152 OFFLINE   Przemo DTI

Przemo DTI
  • 1 postów
  • Dołączył: 12-11-2010

Napisany 20 sierpnia 2011 - 05:43

Kolego ten zaworek pomógł Ci ?? i do dostania pewnie tylko w serwisie Opla ??