Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Jak kupiłeś swoją Omegę?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 października 2008 - 12:26

W temacie opisujemy dzień, w ktorym staliśmy się posiadaczami Omegi :twisted:

Razem z ojcem całą niedzielę przeglądaliśmy allegro w poszukiwaniu ładnej Vectry B 2.0 DTi, niestety, albo wyposażenie było ubogie, albo dopiero co sprowadzona. Generalnie chodziło nam o to, by kupić auto od osoby prywatnej, która jeździła tym autem i robiła wszystko na bierząco, ale nie o tym miało być :D
Że było bardzo mało aut godnych zaufania przejechaliśmy się do kilku komisów obejżec pare Viki, żeby mieć porównanie, gdybyśmy po którąś jechali. Przez chwilę nawet myśleliśmy, żeby jedną z nich kupić, jednak 17 tyś. jak za '98 rocznik i z prawie gołym wyposażeniem było nie do przyjęcia. Pojechaliśmy do domu i ojciec rzucił hasło "Omega", poprzeglądałem kilka ofert i znalazłem ładną Omę z Krotoszyna, a że ojciec miał jechać za kilka dni do Francji i chciał mieć wsztystko z głowy, to wykonaliśmy telefon do sprzedawcy, z informacją, że zaraz po nią będziemy. 40 minut jazdy, wjazd do Krotoszyna, bacznie się rozglądam, nagle krzyknąłem "o tam!", Omka stała pod jednym z bloków, podjechaliśmy, zadzwoniliśmy, żeby koleś zszedł, ojciec kazał odpalić, pogazował, czy nie kopci no i powiedział, że kupujemy. Wszyscy zdziwieni (sprzedawca, ja i mama), ale ojciec powiedział, że nie chce mu się już nigdzie jeździć po auto i ją bierze. Ztargował kilka stówek na klocki i tarcze, bo sprzedawca otwarcie mówił, że to jest do zrobienia, nic nie ściemniał. Poszliśmy spisać umowę, pożegnaliśmy się i pojechaliśmy na Shella zatankować do pełna :D Wróciliśmy do domu, na następny dzień Oma na myjkę.

Co do decyzji kupna: Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu, Oma już 3500 km z nami, a tu nic nie trzeba robić, tylko lać paliwo.
Co prawda są do porobienia zaprawki na tylnich nadkolach i trzeba się za to wziąść, ale poza tym same pozytywne opinie.
Czy jest ktoś z Krotoszyna, kto mógłby w moim imieniu podziękować sprzedawcy za moją Omkę? Niestety nie mam z nim kontaktu :/
I ogólnie na podsumowanie: :yes_yes:

#2 OFFLINE   siwy873

siwy873

    Byly klu.owicz - do czasu

  • 526 postów
  • Dołączył: 22-03-2008
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2008 - 18:17

moj tesciu zwiozl z rajchu zarejestrowal..i chcial sprzedac po 2 latach..kupilem od niego za 4000.. :twisted:

#3 OFFLINE   G.A.D.T.I.

G.A.D.T.I.
  • 936 postów
  • Dołączył: 07-10-2007
  • Skąd: ZGR-ZS-ZPY(PL)-M(D)
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2008 - 18:23

A Ja kupiłem,przez neta,ojciec obejrzał i zapłacił,a Ja ją obejrzałem dopiero po miesiącu.







 


#4 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 października 2008 - 19:05

Ja w lipcu 2006r sprowadzilem z niderlandow stala w salonie Opla. 1 wlasciciel zostawil ja w rozliczeniu i od tak jest teraz u mnie :grin:



 


#5 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 października 2008 - 19:09

Pany bylo juz gdzies... :razz:
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#6 OFFLINE   wicek

wicek
  • 4 076 postów
  • Dołączył: 14-07-2008
  • Skąd: Komorze
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2008 - 19:13

Pany bylo juz gdzies...

Szukałem i nie było :p

#7 OFFLINE   Sosmos

Sosmos

    aka Łukasz

  • 134 postów
  • Dołączył: 13-05-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 23 października 2008 - 22:01

Ja nastawilem sie na Vectre C, lecz niestety z kasa byla krucho wiec nie dalo rady i jakos tak ojciec zaproponowal Omege i to od razu z tekstem ze 3.0, jakos nie bylem przekonany ale zaczolem szukac, na zmiane ze starszym szukalismy Omy na niemieckiej ziemi okolo 3 miechów :lol: i wkocu kuzyn ktory o wszytskim wiedzial ze rozgladamy sie ze straszym za omega, dal nam tel do swojego szfagra ktory chcial sprzedac swoja omege, dogadalismy sie co i jak pojechalismy pod berlin i jak zobaczylem ome wiedzialem ze od razu musze ja miec :lol: autko mialo ksiązke servisa, fakury, kazdy papier itd sam bylem w szoku ze tak koles to gromadzil nawet z paliwa byly fakturki hehe. i tak wlasnie stalem sie posiadaczem omegi co prawda troche na wspule ze ojcem (ale on wiecej jest za granica niz w polsce) wiec nie narzekam :razz: jestem zadowolony i raz jeszcze wybral bym ome :wink: zobaczymy jak dalej bedzie mam tylko nadzieje ze nie bedzie za czesto robic problemów :roll:

#8 OFFLINE   żółwik

żółwik

    rastafaraj

  • 292 postów
  • Dołączył: 20-01-2008
  • Skąd: z domu

Napisany 23 października 2008 - 22:39

Jak? Normalnie. Auto dla mnie, kasa dla sprzedającego.

Aha pamiętam, że płaciłem w PLNach.

Tylko głupcy marzą o tym, czego nie mogą mieć ... - król Artur. :eek:


Dodany obrazek

Sprzedam Ome-4900zł (uszkodzona ASB i TPS)


#9 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 października 2008 - 18:16

Moja sprowadzona osobiście przeze mnie i dwóch kolegow z VKP (Mira i Eduardo) w połowie marca 2006 z okolic Kaiserslautern.
Będzie coś ok. 700km od granicy z Polską :p
Kupiona od drugiego właściciela z przebiegiem 213 tys. km z kawałkiem :D

#10 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 24 października 2008 - 19:50

JA jeżdżąc już omą A długo poszukiwałem odpowiedniego egzemplarza . Znzlazłem w komisie w Ząbkach. Po uprzednim sprawdzeniu auta zostało zakupione. Miałem tylko dylemat z silnikiem czy 2,0 16v - 2,5v6 . No i zrobiłem błąd , że kupiłem 2,0. Kolega w pracy miał 2,5 v6 i wystraszył mnie , że ten silnik pochłania ogromne koszty( on korzystał z ASO na OSTROBRAMSKIEJ - miał kase ). W omie A miałem 2,0 8v - nie dozarżnięcia tylko ta ruda. Z obecnej jestem zadowolony mimu kilku dolegliwości.

#11 OFFLINE   McF

McF
  • 100 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Sochaczew Warszawa

Napisany 24 października 2008 - 20:14

Przywieziona na lawecie z Niemiec. Konkretna sztuka - kombi, silnik, kolor i tapicerka, bezwypadkowa, szpera, elektryka, bez haka i bez gazu wszystko jak chciałem, znalazła się jeszcze książka serwisowa do 175 tys.km. przebiegu. Sprawna ale z pewnymi uszkodzeniami i niedomaganiami, które później sukcesywnie były naprawiane, choć miałem moment zawahania czy aby nie zawiele kasy to pochłania.
Frajda z jazdy i duża użyteczność Omegi zrekompensowała wszystko.

#12 OFFLINE   zbysio

zbysio

    srebrna strzała

  • 225 postów
  • Dołączył: 24-03-2008
  • Skąd: Ząbki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 24 października 2008 - 21:12

Znzlazłem w komisie w Ząbkach


Kolego kupowałeś może w komisie przy ul. Łodygowej? Jeśli tak to od moich znajomych, może nawet to ta sama co ja chciałem tylko, że drogo wtedy za nią chcieli no i wyposażenie niezbyt adekwatne do ceny.

A ja szukałem 3 miechy i w końcu kupiłem od starszego gościa na giełdzie w Słomczynie. Jak sprzedawał to się popłakał :oops: a ja jestem zadowolony :twisted:
BIAŁA STRZAŁA

#13 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 24 października 2008 - 21:26

A ja dlugo nie moglem sie zdecydowac co kupic, do tego cieniutko z kasa bylo a auto potrzebne. Kolega Suchy zaczol mnie przekonywac do zakupu omegi A, ale szybko okazalo sie ze kupno w miare zadbanej i nie zjedzonej przez ruda starej omegi prawie graniczy z cudem.
W koncu sie udalo, ale pierwszy raz kupowalem samochod od kogos kto na poczatku nie chcial go sprzedac :roll:
Swoj nabytek znalazlem na parkingu pod szpitalem, wpadla mi w oko i poprostu podszedlem do goscia z pytaniem czy moze nie chce jej sprzedac...no i tak jakos udalo nam sie dogadac i za pare dni byla juz moja :mrgreen:
20 pazdziernika minol roczek jak nia smigam :driver:

#14 OFFLINE   Ivo

Ivo
  • 240 postów
  • Dołączył: 07-07-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 24 października 2008 - 21:38

A ja .. .wiedziałem, że chcę Omę, ale nie miałem jeszcze kasy na zakup i się nawet nie rozglądałem, ale ... Pewnego dnia podczas pracy byłem w mieście zwanym Świebodzin (woj. lubuskie) i zajechałem do TESCO ... po skarpetki ;) Wyszedlem i ide do auta, jade parkingiem i patrze, ze stoi Omega, bardzo zadbana, bordowa. Oglądnąłem sobie ją z zewnątrz, zaglądnąłem przez szybke do środka i pomyslalem sobie, ze zadzwonie do właściciela (była kartka z ogłoszeniem). Dodam, że autko stało jesio na niemieckich blachach. Właściciel powiedział, że dzień wczesniej ja przyprowadził do polski od pierwszego właściciela, któym był dziadek mający 64 lata ... co wskazuje na to, iż auto było zadbane i rzeczywiście było tak jak mówił handlarz przez telefon to do czego można sie doczepić to tylko to co widac na zewnatrz (jeden błatnik troszke podgnity i małe wgniecenie na przednim błotniku bez uszkodzenia powłoki lakierowej) cena jaką podał to 8 tys zł. za 2.0 i 1997/98.
Właściciel auta kolekcjonował wszystkie faktury za wszelkie naprawy, wymiany itd potwierdzające, że usterki były dokonywane w ASO, nawet paragony za każdą małą pierdółkę i do samego końca serwisowany :)

Tak się napaliłem na to autko, że jakoś zapomniałem, iż nie mam kasy na auto i jakoś znalazłem 1500 zł na zaliczke 3 godziny od ujrzenia autka - był to czwartek, a w poniedziałek stałem się juz posiadaczem auta :) 1000 zł utargowałem, tak więc auto kupiłem za 7 tys + opłaty z OC 1600 zł = 8600 + LPG = 11500

Auto spisuje się doskonale :)

#15 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 października 2008 - 21:50

W środę 26.04.2006 pojechałem się rozejrzeć po komisach za jakimś autkiem.
W jednym z nich wsiadłem do Omegi i się zakochałem, a nie szukałem nic konkretnego.
Następnego dnia pojechałem i kupiłem.
A z kolei w piątek, dwa dzi po zakupie, robiłem już trasę, bo długi weekend majowy się zaczynał :mrgreen:
W moim przypadku nie sprawdziło się przekonanie, że w komisach i od handlarzy sie nie kupuje ;)

#16 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 października 2008 - 23:02

Kilku znajomych miało Omegi i ja też chciałem. Planowałem B FL ale kasa nie pozwalała. Potem urodził się syn a do Saxo wózek na cholere nie wejdzie. Na szybko zacząłem szukać czegoś większego i w miarę taniego no i przypomniała mi się Omega. Szukałem ale trafiałem na same padła. W przypadkowej rozmowie z kolesiem, uktórego ubezpieczałem auto okazało się, że sprowadza też auta. Tydzień później miałem Omegę, trochę duży przebieg 206 tys. ale w środku prawie jak nowy :mrgreen:

#17 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 25 października 2008 - 01:13

Jak? Normalnie. Auto dla mnie, kasa dla sprzedającego.

Aha pamiętam, że płaciłem w PLNach.



No kurde, ja tak samo :cool:

#18 OFFLINE   jerbar55

jerbar55
  • 27 postów
  • Dołączył: 24-10-2008
  • Skąd: galiny

Napisany 30 października 2008 - 19:11

Ja kupiłem w prawdzie na rauszu,dopiero na drugi dzień zobaczyłem co. Omal nie dostałem apopleksji.było już ciemno i z latarką oglądałem no i jakoś mi pasowało ale nie nażekam porobiłem co trzeba iw rurę a teraz zmieniłem silnik ,na razie ją szanuje bo jest to auto super.a już jeżdżę 6rok
kurde babka

#19 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 30 października 2008 - 19:49

Pierwsza na gieldzie w Gliwicach.
Druga wyczajona na otomoto.pl.

#20 OFFLINE   Drol Notab

Drol Notab
  • 133 postów
  • Dołączył: 25-08-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 31 stycznia 2009 - 23:15

Na początku lat 90'tych jeździłem kadetami.
Jednym takim wynalazkiem zrobiłem w cztery lata 450 000 km i nigdy nie zawiódł.
Potem miałem prywatnie Toyotę Camry TD ale że mam uraz do benzyny... nie przesiadłem się na nowszy model tojci bo nie miała diesla a Carina była zbyt mała. W zeszłym roku rozglądałem się za rodzinnym autem ale za rozsądne pieniądze i z rozsądną eksploatacją. Oglądałem Opla Sintrę ale co to za Opel :D i do tego crash testy -masakra! Omega pojawiła się "sama" -mój kolega z klubu sportowego sprzedawał swoją i tak nabyłem.( Bardzo zachęciły mnie Wasze komentarze na OKP)
[SIGPIC][/SIGPIC]
Bo wypadek to dziwna rzecz.
Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy
- Kubuś Puchatek