Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Przeróbka dogrzewacza Eberspacher na ogrzewanie postojowe?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 29 września 2008 - 21:07

Czy przerabial ktos juz w 2.0/2.2 DTI dogrzewacz cieczy chlodzacej Eberspacher (foto pogladowe ponizej) na "pelnowartosciowe" ogrzewanie postojowe? Ile to kosztowalo, jak bardzo ingerowalo w fabryczne elementy silnika/samochodu?

Prosilbym o odpowiedzi osob, ktore to u siebie albo u kogos przerabiali, a nie wypowiedzi teoretykow :tere-fere:


EBERSPACHER HYDRONIC D3W Z:
Dodany obrazek


PS. http://forum.omegakl...ead.php?t=11513 w tym temacie specjalnie nie kontynuowalem, bo poruszam jednak inny problem

#2 OFFLINE   rafja

rafja
  • 780 postów
  • Dołączył: 25-05-2008
  • Skąd: gołdap
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 listopada 2008 - 09:37

Podepnę się pod temat, bo mam taki sam problem
Tez posiadam to urządzenie /które w dodatku nie załącza się przy -5 st - a przynajmniej nie ma wogole oznak ze chodzi/.
Również zainteresowany byłbym możliwością przerobienia na ogrzewanie postojowe...
Może ktoś podjął sie takiego zadania?

#3 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 listopada 2008 - 12:58

Przeróbka w autoryzowanym serwisie około 1800zł (sterowanie w kabinie zegarem, brak pilota)

widziałem niedawno na allegro kompletny zestaw rozbudowujący dogrzewacz za 630zł. Da radę samemu zamontować, instukcja w komplecie. Niestety ktoś już kupił, trzeba poczekać aż znowu się pojawi, albo spróbować samemu skompletować zestaw:

pompa paliwa
pompa wody
zegar
centralka + ew. pilot
wiązka
bezpieczniki
przewód paliwowy
i to chyba wszystko

#4 OFFLINE   Arek_78

Arek_78
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-06-2008
  • Skąd: Lubin

Napisany 25 listopada 2008 - 18:06

W najbliższych dniach również mam zamiar przerobić dogrzewacz na ogrzewanie postojowe. Podzwoniłem trochę po autoryzowanych serwisach eberspachera i dowiedziałem się ze najlepiej zastosować pilota, mamy wówczas możliwość zdalnego załączania ogrzewania, więc zanim dojdziemy do auta mamy już cieplutkie. Inaczej sprawa ma się przy zegarze bo musimy wiedzieć kiedy dokładnie będziemy wyjeżdżać i odpowiednio wcześniej zaprogramować. Akurat u mnie to nie zda egzaminu.

#5 OFFLINE   GREKU

GREKU
  • 89 postów
  • Dołączył: 08-01-2008
  • Skąd: W-Wa

Napisany 30 listopada 2008 - 19:41

Panowie ja to już przerobiłem HYDRINICA na własnej skórze :lol:
Przy przeróbce D3wz na Ogrzewanie postojowe sa dwie metody
Metoda nr 1 śłuszna !!
Kupić działający piec kompletny (z tłumikiem i wieszakiem montażowym vel OMEGA model typ ) o znaczeniu D3WS(D3WSC) 3kWLub D5WS(D5WSC) 5kW- koszt ok od 300-1300 zł
(PAMIETAC O KOSTKACH przy urządzeniu (WYJŚCIE(chłopiec) /WEJŚCIE (dziewczyna) :lol: RÓŻNIĄ SIĘ od oryginalnej wiązki w samochodzie)
Pompa pompa paliwa jesli jest a jest przy D3wz zastosować do D3WS jeżeli kupimy D5WS to należy kupić pompę do D5WS ponieważ różni się wydajnością itp !!

Pompa wody- ok 200 zł

Zegar- ok 200 zł

Centralka + ew. pilot (ograniczony zasięg pilota do praktycznie ok 300 m ) - ok 500 zł

Tu lepiej zastosować rozwiązanie na tzw "komórkę GSM" centralka GSM i SMSujemy lub dzwonimy do samochodu i urządzenie startute koszt około 500-1000zł (lub sprytny elektronik) :lol:

Wiązka - kupna ok 200 zł
( elektryk sam zrobi w ramach usługi i w części wykorzysta istniejącą wiązkę )
Bezpieczniki- 20 -30 zł

Przewód paliwowy to zależy czy ujęcie paliwa dotychczasowe zastosowane do D3wz jest tak rozwiązane że pozwoli na działanie pompy przy urządzeniu przez okres do 90 min czy nie jeżeli nie to będzie potrzebne nowe ujecie paliwa i za tym przewód paliwowy za ok 50- 100
Metoda nr 2 Trudna !!
Kupić rozwalony piec z sprawną elektroniką o znaczeniu D3WS(D3WSC) 3kW - koszt ok 300 zł i tu zaczynają sie schody ponieważ producenci różnych marek samochodów stosowali różne elektroniki sterujące w tym urządzeniu (analogowe i cyfrowe sterowanie) i po prostu urządzenie w OMCI nie zadziała lub kupić zestaw rozbudowujący dogrzewacze za ok 600zł.

Reszta części czyli
pompa wody
zegar
centralka + ew. pilot
wiązka
bezpieczniki
przewód paliwowy

TO SĄ KOSZTY GRATÓW A TERAZ KOSZTY SZACUNKOWE USŁUGI (w-Wa)SKYLARK

Diagnostyka wstępna używanego urządzenia typu (WS) bez obiegu cieczy to ok. 150 zł z cieczą 200 zł (tu dochodzi koszt części zepsutych w urządzeniu np.świeca żarowa ok 100 zł sitko ok 100 zł i uszczelki ok 50 zł o silniku nie wspominam a i o komorze spalania tez nie koszt ok 700 zł )
Elektryka / Elektronka około 500 zł
Mechanika - demontaż D3WZ montaż D3(5)WS to około 100 -200 zł (za leżnie od modelu OMCI i miejsce montażu)
Ujecie Paliwa - ok 100-150 zł
Rozbudowa o dogrzewach bez zegara i pilota tzn po stacyjce na zimno ok 100-200 zł

OPTYMISTYCZNA SUMA KOSZTÓW ROZBUDOWY/ PRZEBUDOWY to OK 1500 zł !!!!!!:mrgreen: :mrgreen:
Bawcie się dobrze pozdrawiam
GREKU

#6 OFFLINE   Arek_78

Arek_78
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-06-2008
  • Skąd: Lubin

Napisany 01 grudnia 2008 - 21:37

Jutro jadę do autoryzowanego serwisu Eberspacher-a. Jak rozmawiałem telefonicznie to koszt przeróbki wyniesie 3000 tys z założeniem pieca D5WS i oryginalny pilot z LCD (koszt samego pilota 1500 zł). Niestety zegar kosztuje dodatkowe 500 zł, więc na razie odpuszczam.
Jedyne co mnie skłoniło do tej zmiany przez autoryzowany serwis to to, że pozostanie funkcja dogrzewacza. Ogrzewanie dalej będzie się załączało przy temperaturze <5 stopni a dodatkowo będzie można załączać je zdalnie.

#7 OFFLINE   pablo_MORALES

pablo_MORALES
  • 10 postów
  • Dołączył: 02-12-2008
  • Skąd: WROCŁAW

Napisany 02 grudnia 2008 - 17:22

koszt w eberspacher to ok 1200 zł netto ( sam zestaw do rozbudowy tzn zrób to sam )

link do oferty ....http://www.eberspaec...hp/1/0/show/172


pozdr

#8 OFFLINE   Goliat

Goliat
  • 17 postów
  • Dołączył: 14-03-2008
  • Skąd: Wrocław

Napisany 02 grudnia 2008 - 18:38

Jestem akurat na etapie naprawy dogrzewacza w autoryzowanym serwisie eberspachera i przy okazji pytałem się jak wygląda kwestia rozbudowy na pełne ogrzewanie postojowe z pilotem. Podano mi, że to koszt 1000-1200 zł.
Pozdrawiam
Goliat

#9 OFFLINE   Arek_78

Arek_78
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-06-2008
  • Skąd: Lubin

Napisany 03 grudnia 2008 - 07:48

Zgadza się - koszt 1000-1200 zł - ale ze zwykłym pilotem - jest jeszcze pilot z LCD eberspachera za 1500 zł, który pokazuje stan auta tzn. temperature oraz czy ogrzewanie się załączyło.
Dodatkowo jest zawór dzięki któremu najpierw grzeje środek auta a później silnik.

Koszty zależą od części.

Byłem wczoraj w serwisie. Okazało się że dogrzewacz w mojej omie ma okrągłą wtyczkę, zaczynają się "schody" żeby wstawić większy piecyk np D5W"S" zamiast D3W"Z". "S" - ma dodatkowe sterowanie pompą wody oraz dmuchawą, którą załącza po chwili oszczędząjąc nasz akumulator. W "Z"tkach - załącza się wszystko na raz.
Dodatkowo powiedzieli że jeżeli w Omie jest takie samo sterowanie dogrzewaczem jak w Vectra B to będzie problem z załączaniem automatycznym przy niższych temperaturach. Piec D5W"Z" i "S" - nie załączały się.

Spisali numer pieca, mają się zastanowić i podzwonić do ebesprachera i dzisiaj mają dzwonić czy podejmą sie przeróbki.

#10 OFFLINE   Suchy

Suchy
  • 91 postów
  • Dołączył: 31-08-2006
  • Skąd: Ostrołęka

Napisany 03 grudnia 2008 - 10:11

INSTALACJA DOGRZEWACZ NA OGRZEWANIE EBER. D3W,D5W
http://moto.allegro....er_d3w_d5w.html
Moze komuś podejdzie :smile:

#11 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 grudnia 2008 - 13:48

Przerabiałem temat jakieś 3 lata temu i okazało się, że skórka za wyprawkę. Więc zostało jak jest - dogrzewacz.

#12 OFFLINE   Arek_78

Arek_78
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-06-2008
  • Skąd: Lubin

Napisany 18 grudnia 2008 - 18:56

No i stało się. Właśnie odebrałem auto z serwisu.

Powiem, że warto wydać kase na takie ogrzewanie. Piecyk wymieniony z D3WZ na D5WZ (o wiele wydajniejszy), do tego sterowanie pilotem http://www.eberspaec...php/1/0/show/69 w kabinie mam przycisk umożliwiający załączenie ogrzewania gdy pasażerowie siedzą.

Funkcji ma sporo, łącznie z programowanym czasem tak jak w przypadku zegara. Dodatkowo możliwość podejrzenia temperatury wewnątrz auta.

Ogrzewanie zakładał autoryzowany serwis Ebespachera w Lubinie.

#13 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 18 grudnia 2008 - 20:23

I od 2 grudnia do dzisiaj je przerabiali tak długo?!
W końcu wyszło te 3000zł czy mniej/więcej?

#14 OFFLINE   Arek_78

Arek_78
  • 27 postów
  • Dołączył: 12-06-2008
  • Skąd: Lubin

Napisany 19 grudnia 2008 - 21:38

Wyszło dokładnie 3000 zł

Wymieniony piec, pompka paliwa, paliwo płynie bezpośrednio ze zbiornika paliwa. Samo sterowanie pilotem to koszt 1500 zł.

Auto robili 3 dni - nie śpieszyli się za bardzo. Fakt że to była pierwsza oma na warsztacie. Następne w jedeń dzień się uwiną bo wiedzą już co i jak.

Więc kto będzie chętny to dam namiary.

Nie miałem za bardzo czasu na pisanie bo koniec roku i w pracy zadyma.

#15 OFFLINE   GREKU

GREKU
  • 89 postów
  • Dołączył: 08-01-2008
  • Skąd: W-Wa

Napisany 10 stycznia 2009 - 17:39

Cześć Panowie!
Jaki jest koszt dołożenia sterowania Pilotem np "Pilot EasySTART R +" lub innym np T 70 lub T 90 Jeżeli pasują i mam jesze jedno pytanko jak sie załącza Hydronim to co powinno sie pokazać na wyświetlaczu klimatronika i macno w środku powinno dmuchac w Omedze 'C"

Dzieki
GREKU