Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czy nieszczelny uklad wydechowy moze wplynac na prace silnika


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   milka240

milka240
  • 12 postów
  • Dołączył: 21-09-2008
  • Skąd: komorniki

Napisany 27 września 2008 - 22:16

mam nieszczelny uklad wydechowy i moje pytanie. czy moze wplynac na prace silnika??<nieszczelny jest na kolektorze wydechowym lekko pierdzi>

#2 OFFLINE   sknet

sknet
  • 12 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: Katowice

Napisany 28 września 2008 - 19:01

Tak

Wieksz zużycie paliwa, mozliwość pożaru, zagrożenie dla środowiśka naturalnego, a jak się cos urwie ze staroście i wypadnie spod auta w czasie jazdy to ktos jadący za Tobą MOŻE SIĘ PRZENIEŚĆ DO KRAINY WIECZNYCH ŁOWÓW

Słowem, Każdy układ w samochodzie ma być sprawny. :driver:

#3 OFFLINE   marekzary

marekzary

    jestem

  • 86 postów
  • Dołączył: 13-04-2008
  • Skąd: Żary

Napisany 02 października 2008 - 21:08

Nie no bez przesady,
przy "lekkim pierdzeniu" to najprawdopodobniej uszczelka,
nie ma to większego wpływu no może poza doznaniami dźwiękowymi.

zagrożenie dla środowiśka naturalnego

, no tak nie idzie przez kata - ale nasze środowisko raczej nie ucierpi od nieszczelności wydechu.

a jak się cos urwie ze staroście i wypadnie spod auta w czasie jazdy to ktos jadący za Tobą MOŻE SIĘ PRZENIEŚĆ DO KRAINY WIECZNYCH ŁOWÓW

- taa tylko że dużo szpilek by się musiało urwać żeby kolektor odpadł :-)
milka240, możesz jeździć spokojnie tylko troche głośniej

#4 OFFLINE   omcia18

omcia18
  • 85 postów
  • Dołączył: 08-05-2013

Napisany 30 września 2014 - 19:19

Witam. Mam taki problem mianowicie mam nieszczelny uklad wydechowy. Za katalizatorem gdzie laczy sie z reszta wydechu na tym laczeniu mam sporą nieszczelnosc (dokladnie puscila sruba i jest duza przerwa) i od tamtej pory zaczal taki dziwnie chodzic jak by szarpac ale lekko wyczuwalnie ale za to bardziej trzesie autem. Stracil tez jakby na mocy no i mianowicie dzwiek. Jest to mozliwe ze od tego takie cuda ? dodam ze zaczal tak chodzic w tym samym momencie jak puscil ten wydech. Niby oczywiste pytanie ale zdaje mi sie ze wydech nie powinien tak dzialac na silnik.

#5 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 30 września 2014 - 19:31

Jeśli to tylko śruba to dlaczego jej nie wymienisz ?? Będziesz wiedział czy to jest przyczyną. Generalnie szczelność układu wydechowego ma wpływ na odczyty sond także może mieć też wpływ na dziwne zachowanie silnika.

#6 OFFLINE   omcia18

omcia18
  • 85 postów
  • Dołączył: 08-05-2013

Napisany 04 października 2014 - 13:43

Dzisiaj dokladnie zlokalizowalem skad ten dzwiek i okazalo sie, ze dochodzi z puchy chyba w tlumiku srodkowym. Sprawdzane na kanale przy przygazowkach...moze on miec az taki wplyw ?

#7 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2014 - 15:49

Jeśli nie wywala Ci żadnych błędów to wątpię aby to było od nieszczelności tłumika środkowego. Naprawić bądź wymienić tłumik i tak musisz więc od tego zacznij.

#8 OFFLINE   vertix

vertix
  • 822 postów
  • Dołączył: 11-12-2010
  • Skąd: Pyrzyce
  • Województwo: zachodniopomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 04 października 2014 - 16:15

okazalo sie, ze dochodzi z puchy chyba w tlumiku srodkowym. moze on miec az taki wplyw ?


Śmiem twierdzić ,że nie , bo to już jest za katalizatorami i nie ma wpływu na odczyty sond.
Ja bym na twoim miejscu zaczął od zczytania błędów - najłatwiej

#9 OFFLINE   omcia18

omcia18
  • 85 postów
  • Dołączył: 08-05-2013

Napisany 04 października 2014 - 17:44

Gdyby nie przytrafilo mi sie to to tez bym tak sadzil. Ale wszystkie objawy stały sie rownoczesnie gdy z tlumika zaczal wydobywac sie taki dzwiek. Doslownie rowno. Wymienie ten tlumik i sie okaze. Dam znac.

#10 OFFLINE   LordWampir

LordWampir
  • 258 postów
  • Dołączył: 21-01-2008
  • Skąd: Radom

Napisany 07 października 2014 - 05:50

Kazda awaris ma wplyw na prace auta. Jezeli padl ci tlumik to pewnie wykruszyl sie w srodku i nie zapewnia swobodnego przeplywu spalin.