Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jaki preparat do skory?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
104 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 stycznia 2014 - 23:08

To po co są te wszystkie specyfiki do tapicerek skórzanych? Nie lepiej na Nivea dopisać, że jest idealna do skór w samochodach, domach, poczekalniach itp? ;)

#82 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 19 stycznia 2014 - 23:20

To po co są te wszystkie specyfiki do tapicerek skórzanych?


Żeby $$ trzepać... To tak samo jak z zamiennikami... po co je robić skoro są oryginały??

Dodany obrazek


#83 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 19 stycznia 2014 - 23:32

Hehehe dobre jakie burzuje i znafcy jeżdżoncy Bentlejami :D :masakra:
Pewnie że są środki za gruby hajs przeznaczone do pielęgnacji skórzanej tapicerki w samochodach.
Z każdym się założę o to, że szare mydło jest bardzo dobre, nie szkodliwe a super skuteczne do tapicerki skórzanej w samochodzie. Ale można komuś napchać kieszenie na super mega specjalne kosmetyki jedyne słuszne do skórzanej tapicerki hehehehe

TomekWro a z czym masz problem że napisałem iż na 2-3 razy wystarcza balsam za ok 20zł do całej skóry w aucie? Albo do szarego mydła hehehe

#84 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 19 stycznia 2014 - 23:40

No ja już też nie rozumie tej polityki... szare mydełko i jest efekt super:) może nie ideał ale różnica ogromna, fakt może z tym kremem nivea przesadziłem ale też to usłyszałem na jakimś forum. użyłem w końcu mleczka do pielęgnacji skóry chyba firmy wurth i jest git.Panowie nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze nie dajmy się zwariować tylko dla tego że coś ma napis na opakowaniu "najlepsze do skóry"...:masakra: wolałem sprawdzić mydło za 2zł niż wywalić od razu 150zł na drogie specyfiki... no i co? no i mam 148zł zaoszczędzone.

Dodany obrazek


#85 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 stycznia 2014 - 00:34

Z mydłem się zgodzę ale potem tylko dobrym specyfikiem do skóry, niekoniecznie najdroższym.
I nikt mnie nie namówi na Nivea, Bambino czy żel intymny :F No chyba, że do kluski użytej :milosc: w nowym nieznanym otoczeniu :D

#86 OFFLINE   TomEk WRO

TomEk WRO

    Dr Szajn!

  • 2 412 postów
  • Dołączył: 16-09-2008
  • Skąd: Wrocław/Czernica
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 20 stycznia 2014 - 07:05

Fascynat wiem do czego i jak używać APC i również jestem przeciwko jego używania do skóry. Ale tak jak pisałem w zależności od typu pracy czasem byłem zmuszony zastosować APC. Skóra nie lubi ani zasad ani kwasów. Jako ciekawostkę zdradzę Ci, że goście z Colourlock do swojego strong cleanera zalecają po jego użyciu przetrzeć octem bądź wodą z octem. Stron cleaner jest mocno zasadowy i żeby obniżyć jej skutek stosuje się kwas.

TomekWro a z czym masz problem że napisałem iż na 2-3 razy wystarcza balsam za ok 20zł do całej skóry w aucie?

Bo można kupić dobry balsam za 45zł i używając go raz w miesiącu starczy Ci spokojnie na cały rok.

Co do SM to nie napisałem, że jest złe ale można użyć lepszych środków. Jestem za stosowaniem dedykowanych środków. Skóra jest naprawdę wymagająca w pielęgnacji. Specjalne cleanery do skóry zawierają specjalne substancje i związki, bezpiecznie odwaniające, czyszczące i odświeżające skórzaną tapicerkę. W przeciwieństwie do ostrzejszych detergentów mają neutralne pH i nie usuwają olejków, które zachowują giętkość skóry i zapobiegają jej powierzchniowym pęknięciom.

Nie będę już więcej pisał, bo miłośnicy kremów do klusek obrażą się. Temat, w którym siedzę nauczył mnie, że drogie kosmetyki to tanie kosmetyki. Więc nie będę spierał się z nikim.
Auto kosmetyka
- korekta lakieru (polerowanie mechaniczne, usuwanie rys)
- woskowanie
- czyszczenie wnętrza
- polerowanie lamp
- przygotowanie auta na specjalną okazję (sprzedaż, wesele)


Zapraszam! Info na PW



Odpicuj swoją omegę xd


#87 OFFLINE   se61

se61
  • 994 postów
  • Dołączył: 02-09-2010
  • Skąd: Skwierzyna
  • Województwo: lubuskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 20 stycznia 2014 - 07:33

Do skor trzeba mieć szczęście zależy z jakiego zwierzaka była i jego części choćbyś pluł i smarował to i tak popęka, i jeszcze ten lakier jeden się ściera drugi się łuszczy także to loteria

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

#88 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 stycznia 2014 - 08:57

a czym sie rozni skora ludzka od skory zwierzecej?

W tym przypadku różnica jest zasadnicza. Skóra jest na żywym człowieku, a zwierze dawno nie żyje i skóra jest osobno :tak:

#89 OFFLINE   Fascynat

Fascynat

    Omega - Świadomy Wybór.

  • 334 postów
  • Dołączył: 12-08-2010

Napisany 21 stycznia 2014 - 00:14

TomEk WRO spoko, mi też kiedyś zdażyło się cyclonem zgłowki przecierać :oops:
Oczywiste jest ze z racji zasadowości ani SM ani taki strong nie jest do częstego stosowania , a jedynie do dużego odszczurzania..
Na dłuższą metę mocna inwazja usunie wszelkie witaminy i kwasy tłuszczowe co w konsekwencji przyczyni się do rozkładu kolagenu.
Swoją drogą mówią że, dodają "środki natłuszczające" ale to kłóci mi się z ideą cleanera , ponieważ w tym wypadku tłuszcz doprowadza do zamknięcia porów z brudem..

#90 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 stycznia 2014 - 00:29

Bo można kupić dobry balsam za 45zł i używając go raz w miesiącu starczy Ci spokojnie na cały rok.

Co do SM to nie napisałem, że jest złe ale można użyć lepszych środków. Jestem za stosowaniem dedykowanych środków. Skóra jest naprawdę wymagająca w pielęgnacji. Specjalne cleanery do skóry zawierają specjalne substancje i związki


Nie widzę sensu stosować raz w miesiącu balsamu :confused: Ale jak ktoś uważa za słuszne może i codziennie....
Napisałem że już za 20zł można kupić, ale można i za 50 i za 200zł....
Lepsze o SM bo są specjalnie specjalne wyjątkowe i zawierają specjalne wyjątkowe składniki...? :D
Tak są dedykowane, ale SM nie niszczy w żaden sposób skóry nawet po latach a przy tym idealnie czyści i nie kosztuje 200pln tylko 5zł.

Dziękuję Dobranoc :)

#91 OFFLINE   Dziki36

Dziki36
  • 49 postów
  • Dołączył: 12-01-2012
  • Skąd: Łódź Bałuty

Napisany 22 stycznia 2014 - 12:17

Słucham tych wszystkich rzeczy które piszecie....mam informacje dla tych którzy są z okolic Łodzi.

Zajmuję się na co dzień zawodowo samochodami klientów od mycia, sprzątania i czyszczenia skór po ich zabezpieczanie i zabezpieczanie lakieru w okresie letnim i zimowym.
Zapraszam na myjnie
Posiadam bardzo dobre produkty do doczyszczania ( czytaj czyszczenia ) tapicerki skórzanej i plastików oraz do ich zabezpieczania .
Nie używajcie żadnych kremów do rąk, żadnego mydła itp. rzeczy chyba ze chcecie uzyskać efekt krótkotrwały i przy okazji zniszczyć skórę w aucie która będzie się przecierać z powodu stosowania niewłaściwych zabezpieczeń do elementów skórzanych...



Przy szczególnie zabrudzonej skórze w kolorach bezowy bananowy jestesmy w stanie sprawić ze będzie prawie jak nowa (niestety jeszcze nie naprawiamy pęknięć skóry ) A skórę należałoby konserwować przynajmniej raz w miesiącu...

#92 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 stycznia 2014 - 12:21

Ale chyba nie zaszkodzi umyć dokładnie szarym mydłem (jak wszyscy polecają) a potem już konserwować WŁAŚCIWYM produktem do skóry?

#93 OFFLINE   Dziki36

Dziki36
  • 49 postów
  • Dołączył: 12-01-2012
  • Skąd: Łódź Bałuty

Napisany 22 stycznia 2014 - 12:36

Zamienniki tez polecają bo pasują i są:) tańsze ale wybór pozostawiam każdemu z osobna...oczywiście nikomu zabronić nie można.
Jak będziemy robić wkrótce czyszczenie skór w jakimś aucie to zrobię fotkę przed i po czyszczeniu i wrzucę na forum to zobaczysz.
Większość klientów krzywi się jak słyszy cenę usługi ale jak widzi efekt to lecą biegiem po pieniążki.
Żałuję ale nie mogę zdradzić nazwy naszego produktu ale sprowadzamy go z Włoch.
Aha i ważne bo tez słyszałem od niektórych kierowców pod żadnym pozorem nie używać gąbek do naczyń tylko specjalistyczną irchę bądź mikrofibrę żeby nie uszkodzić wierzchniej warstwy skóry

#94 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 22 stycznia 2014 - 13:56

Znam osobiście takich co czyszczą auta. Więlu z nich idzie po bandzie i czyści taką masakryczną chemią że szok a łoją ceny jak za zboże.
Środki do czyszczenia ciężarówek i odkurzacz piorący, co nie sięgnie odkurzacz to rękoma... :masakra:

A szare mydło jaki to zamiennik ?? !! Szare mydło jest polecane i używane nawet w szpitalach przy różnych schorzeniach skóry jako najbardziej delikatny środek a zarazem skuteczny. To samo mydło jest idealne też do skórzanej tapicerki co potwierdza każdy kto tego używał we własnym aucie. Ba znam ludzi kuśnierzy itd i tez polecają szare mydło.

Chodzi o to że ktoś wyda 50zł w tym 5zł na szare mydło i 45 na balsam do skóry zrobi to sam dokładniej bezpieczniej i ma pewność tego co zrobił, jak i czym.
I nie wyda kilku stówek bez sensu.

Sprawa jest prosta każdy sam wybierze sposób. Jedni idą na łatwiznę i oddają komuś za spory chajs, osobiście uważam i bezpieczniej, pewniej i taniej o wiele zrobić to samemu.

#95 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 22 stycznia 2014 - 14:24

Słucham tych wszystkich rzeczy które piszecie....mam informacje dla tych którzy są z okolic Łodzi.

Zajmuję się na co dzień zawodowo samochodami klientów od mycia, sprzątania i czyszczenia skór po ich zabezpieczanie i zabezpieczanie lakieru w okresie letnim i zimowym.
Zapraszam na myjnie
Posiadam bardzo dobre produkty do doczyszczania ( czytaj czyszczenia ) tapicerki skórzanej i plastików oraz do ich zabezpieczania .
Nie używajcie żadnych kremów do rąk, żadnego mydła itp. rzeczy chyba ze chcecie uzyskać efekt krótkotrwały i przy okazji zniszczyć skórę w aucie która będzie się przecierać z powodu stosowania niewłaściwych zabezpieczeń do elementów skórzanych...



Przy szczególnie zabrudzonej skórze w kolorach bezowy bananowy jestesmy w stanie sprawić ze będzie prawie jak nowa (niestety jeszcze nie naprawiamy pęknięć skóry ) A skórę należałoby konserwować przynajmniej raz w miesiącu...


Fajna reklama kolego :) A teraz tak na serio, byłem u 3 speców od czyszczenia skóry i KAŻDY z nich radził mi zacząć od szarego mydła... najtańszy i najprostszy sposób, dodatkowo mówili że jak to nie pomoże to dopiero jest do tego mocna chemia... Upartemu klientowi walą od raz chemię, ale jak ktoś chce rady to polecają właśnie szare mydło... Więc jak to jest??

Dodany obrazek


#96 OFFLINE   Damiani79

Damiani79

    Damian

  • 254 postów
  • Dołączył: 08-01-2009
  • Skąd: Ornontowice

Napisany 23 stycznia 2014 - 00:17

ja od 6 lat myje co sezon szarym mydlem i wcieram krem nivee i jest dobrze bardzo dobrze, tani i dobry sposob,skora beż

#97 OFFLINE   ZAHIR666

ZAHIR666

    3.0 w Złomedze i Calibrze

  • 1 550 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Sto(L)yca
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2014 - 00:33

Hehe pozamiatał :p
Można ?? Można !! :D

I co Panie Dziki Pan na to.... :D
Widać wszyscy się mylą i "som gupi" używając szarego mydła :)

#98 OFFLINE   Aros

Aros

    3.7 + LSD :D

  • 1 764 postów
  • Dołączył: 03-06-2011
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 3.6i 24v C36GET Lotus Omega

Napisany 23 stycznia 2014 - 09:28

No i fszystkim nam się zmarszczy skóra tero :p :hihi:

Dodany obrazek


#99 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 31 stycznia 2014 - 22:18

Witam Kolegów u siebie mam jasną skórę i co ja nie stosował...ale tylko środki dedykowane do tapicerki skórzanej.
Szare mydło standard każdy tapicer ci to powie
TURTLE WAX LEATHER CLEANER efekt słaby,BUFALO BALSAM DO CZYSZCZENIA SKÓR podobnie
ktoś pisał o GLIPTONE CABRIO za 125 plus wysyłka tylko że na ebayu jest za 84 zł już z wysyłką więcpo co przepłacać, sprawdzę i to,ostatnio kupiłem w hurtowni jakiś środek z usa za 16 zł ghyba K2 Leather Cleaner płyn do czyszczenia skóry czy coś plus balsam i efekt najlepszy,w poniedziałek będę w pracy to sprawdzę nazwę( ale po nim pachnie skórą więc plus dla niego),dosyć dobry jest MaFra CHARME Pianka
nawet kanapę podzieliłem na części i stosowałem kilka preparatów obok siebie dla porównania bo wtedy widać różnicę.Pozdrawiam i w poniedziałek mogę opisać wszystkie środki co stosowałem bo są w pracy.
Krristof

#100 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 08 lutego 2014 - 13:20

Już wszystko mam najlepszy efekt Tanners Preserve LEATHER CLEANER LIMPIADOR DE CUERO plus LEATHER CONDITIONING CREAM CREMA ACONDICIONADORA PARA CUERO tej samej firmy co pierwszy środek podobny efekt CarPlan Leather valet dosyć dobry MAFRA Charme Leather Care DETERGENT słaby dla mnie efekt Turtle WAX Leather Cleaner,
Krristof