Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Samochód dla 18-nasto latka


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
272 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 08 września 2008 - 21:47

http://www.otomoto.p...how&id=C6246359

pokazałem ojcu i mu też sie spodobała, ale na chwilę obecną nie jesteśmy przygotowani na kupna samochodu... szkoda... bo mi i jemu się strasznie podoba. jednak jakiś sentyment do Omegi mamy. zawsze było z konieczności, przez prowadzoną działalność, a teraz chciałoby się dla przyjemności, a tu potrzebne jest coś większego :( a myślicie, że byłby warta uwagi?

a co do ubezpieczenia polecam zarejestrować na współwłaściciela i ubezpieczenie w samopomoc kosztuje przy 2.5cm3 niecały 1000zł na rok przy pełnych zniszkach + 10% za raty (płacone w dwóch etapach) aha i nw jest do tego na 10tyś zł

samochód będzie na ojca i cała reszta też, dla mnie te koszty jak na razie są zbyt wysokie. po co płacić po ponad "tysia" jak można parę "stówek" ;) ma być jak najtaniej na maxa :p

#22 OFFLINE   żółwik

żółwik

    rastafaraj

  • 292 postów
  • Dołączył: 20-01-2008
  • Skąd: z domu

Napisany 08 września 2008 - 23:28

Ubezpiecz sobie papiery od komara , żeby Ci zniżki leciały :los:

Kiedyś się tak robiło...nie wiem ja teraz-nie jestem "grówi" :los:

Tylko głupcy marzą o tym, czego nie mogą mieć ... - król Artur. :eek:


Dodany obrazek

Sprzedam Ome-4900zł (uszkodzona ASB i TPS)


#23 OFFLINE   Czarny_MV6

Czarny_MV6
  • 145 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Oleśnica

Napisany 09 września 2008 - 00:02

bmw e36 320i 150 kucy i spalanie przy spokojnej jeździe około 7-7,5 litra.

Bmw lubia paliwko i takie spalanie to tylko na autostradzie z predkoscia 110 max


Ojj tak to prawda... Dreed naprawdę ciężko będzie Ci znależć zadbany egzemplarz nie wytłuczony i nie katowany przez małolatów... wiem co mówię.. Przed Omegą miałem E36 M3 i szczerze to chciałbym mieć go nadal ale finansowo nie dał rady... Więc o M3 zapomnij.. :diable: :diable: :diable: tym bardziej na pierwszy samochód. Po drugie swojego szukałem z 4 miesiące... 318 lub 320 spoko ale zapomnij o spalaniu rzędu 7-8 litrów... chyba że będziesz jeździł jak ci..a. :diable: :diable:
Budowa na głowie i kupno auta dla żony

#24 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 września 2008 - 07:41

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C6246359

Podobną ma Gmurawsk do sprzedania. Odezwij się do niego na PW.

#25 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 09 września 2008 - 11:46

Dreed ta oma jest fajna , warta tj kasy tylko trza na żywca zobaczyć .

#26 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 09 września 2008 - 11:58

Dreed ta oma jest fajna

Bo jest
-CIEMNA
-SWIEZO UMYTA
-FELGI 16" Z B

:p


Ale tez mi wpadla w oko jak przegladalem ogloszenia ;)
Obadaj ja !

#27 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 września 2008 - 16:09

Ubezpiecz sobie papiery od komara , żeby Ci zniżki leciały :los:

a to dobre takie by było, będzie trzeba temat obadać :D

Przed Omegą miałem E36 M3 i szczerze to chciałbym mieć go nadal ale finansowo nie dał rady... Więc o M3 zapomnij..

nie no na M3 to ja sie nie mierzyłem :p

chyba że będziesz jeździł jak ci..a. :diable: :diable:

z pustego to i Salomon nie naleje... portfela pustego :p

Podobną ma Gmurawsk do sprzedania. Odezwij się do niego na PW.

jak na razie nie mam mu co tyłka zawracać, bo jeszcze troszkę czasu zostało i nie mam jeszcze kasy...

Dreed ta oma jest fajna , warta tj kasy tylko trza na żywca zobaczyć .

też mi się wydaje że jest warta tej kasy. tak po zdjęciach wygląda na zadbaną, ma elektryczne szyby i szyber no i ma gaz już :) od razu jeździło by się tanio ;)

Ale tez mi wpadla w oko jak przegladalem ogloszenia ;)
Obadaj ja !

nie wiem czemu, ale z całego allegro tak mi sie od razu w oczy rzuciła. czy to przeznaczenie? :p

#28 OFFLINE   McF

McF
  • 100 postów
  • Dołączył: 06-08-2008
  • Skąd: Sochaczew Warszawa

Napisany 09 września 2008 - 19:42

Na początek polecam się zastanowić ile km bedziesz miesięcznie pokonywał, ile masz kasy na utrzymanie auta i do czego ma ci ono słuzyć. :grin:

Ekonomia i rozsądek podpowiada Daewo Tico - 5 osób + bagaznik 5l/100km wszystko zrobisz praktycznie sam. 3-6 tys.zł (rodzice będą zadowoleni ale w razie kolizji ... nie daj Boże )

Twój wiek sugeruje Opla Calibra - ponadczasowy wygląd, niska cena, napęd na tył lub 4x4 - i co tu duzo mówić .... calibra napewno pomoże ci w zaliczeniu większej ilości lasek w najbliższych latach życia i pozytywnie wpłynie na Twoje EGO i prawidłowy rozwój emocjonalny

Fiat 125p - dziś to zajefajny LANS mieć zadbany egzemplarz - wszystko ma na miejscu jak potrzeba.( dziadek się ucieszy, częściej da kieszonkowe na paliwko jak go powozisz )

Ford Sierra - czemu nie ! benzynka 2.0 DOHC 125KM ( lub 115KM OHC),welurek, wspomaganie, elektryka - zanim odmówisz koniecznie się Sierrą przejedź

Pozdrawiam, życzę dobrego wyboru. :grin:

#29 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 września 2008 - 19:57

napęd na tył lub 4x4



a od kiedy Cali miala naped na tyl ? 4x4 byly ale to auto FWD. pozatym na dzis niestety to juz nie lans.




 


#30 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 09 września 2008 - 21:15

Na początek polecam się zastanowić ile km bedziesz miesięcznie pokonywał, ile masz kasy na utrzymanie auta i do czego ma ci ono słuzyć. :grin:

myślę, że kilometrów będę miesięcznie robił około 1000-1500 i do tego pewnie dojdzie trochę kilosów, które ojciec zrobi.

Ekonomia i rozsądek podpowiada Daewo Tico - 5 osób + bagaznik 5l/100km wszystko zrobisz praktycznie sam. 3-6 tys.zł (rodzice będą zadowoleni ale w razie kolizji ... nie daj Boże )

kumpel miał taką furę i miałem się przyjemność nią przejechać. zadziwił mnie silniczek, który nieźle ciągną to autko z 4 osobami na pokładzie i to z dużymi brzuszkami ;) a palił coś koło 4,5l/100km. nie chciałbym tym uczestniczyć w żadnym wypadku. a teraz mają mazde premacy i też im pali praktycznie tyle samo :)

Twój wiek sugeruje Opla Calibra - ponadczasowy wygląd, niska cena, napęd na tył lub 4x4 - i co tu duzo mówić .... calibra napewno pomoże ci w zaliczeniu większej ilości lasek w najbliższych latach życia i pozytywnie wpłynie na Twoje EGO i prawidłowy rozwój emocjonalny

wiem, że dla większości takich szczyli jak ja Calibra to spełnienie marzeń, ale nie dla mnie! cena może i niska, ale ten wygląd... no właśnie, mi osobiście się nie podoba, no może silniczek 150 i 204 konny. nie wiem czym wszyscy się tak zachwycają, we mnie nie budzi żadnych emocji, ale o gustach sie nie dyskutuje ;) po prostu samochód którego bym nie chciał. może i laski lecą na gości w kalibrach, ale nie potrzebna mi jakaś blachara która poleci na samochód (nie ubliżając nikomu). myślę, że bez kalibry też mój rozwój emocjonalny i ego będzie rozwijało się prawidłowo :)

Fiat 125p - dziś to zajefajny LANS mieć zadbany egzemplarz - wszystko ma na miejscu jak potrzeba.( dziadek się ucieszy, częściej da kieszonkowe na paliwko jak go powozisz )

mamy zamiar z kumplami kupić takiego fiata i sami go lekko odpimpować, żeby wyglądał jak seria (bez wieś tuningu) i służył na nocne wypady na miasto :)
dziadka mam takiego, że najlepiej to się czuje w domu, ale grosza raczej nie poskąpi jak się ładnie poprosi albo w czymś pomoże ;)

Ford Sierra - czemu nie ! benzynka 2.0 DOHC 125KM ( lub 115KM OHC),welurek, wspomaganie, elektryka - zanim odmówisz koniecznie się Sierrą przejedź

raz miałem okazje sierrą jechać na stopa, nie wiem co to był za silnik, ale muszę przyznać, że szedł ostro, około 140km/h cały czas. jakiś młody łepek jechał i nas zabrał do szkoły. w bagażniku miał jakiegoś niezłego suba, bo jak siedziałem na tylnej kanapie to mnie trochę podbijało :p ale no bass no fun :)

pozatym na dzis niestety to juz nie lans.

i tego będę się trzymał :)

#31 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 października 2008 - 22:59

ostatnio oglądam Golfy III z silnikiem 1.9 TDI. ekonomiczne, dość żwawe (z filmików na youtubie), no i ta sylwetka golfa, coraz bardziej mi sie podoba :)

a w oko wpadł mi taki:
http://www.otomoto.p...how&id=C6304766
ach ten kolorek i aluski ;)

#32 OFFLINE   Czarny_MV6

Czarny_MV6
  • 145 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Oleśnica

Napisany 12 października 2008 - 13:57

ostatnio oglądam Golfy III z silnikiem 1.9 TDI. ekonomiczne, dość żwawe (z filmików na youtubie), no i ta sylwetka golfa, coraz bardziej mi sie podoba :)

a w oko wpadł mi taki:
http://www.otomoto.p...how&id=C6304766
ach ten kolorek i aluski ;)


Powiem Ci że miałem okazje pojeździć takim golfem ale z silnikiem 110KM... i szczerze powiedziawszy to naprawde mała ekonomiczna rakieta.. tania w eksploatacji i naprawde super przyspieszająca. Ale za ten silnik trzeba miec chyba około 15tys. o ile się nie mylę. Ale tak w nawiasie to właśnie sylwetka golfa mi się nie podoba... Ale to rzecz gustu a o gustach się nie rozmawia. Pozdrawiam
Budowa na głowie i kupno auta dla żony

#33 OFFLINE   Beny

Beny

    x30ben

  • 4 042 postów
  • Dołączył: 28-12-2006
  • Skąd: Malbork - GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 12 października 2008 - 15:08

za ten silnik trzeba miec chyba około 15tys

niekoniecznie... 1,9 TDi 90KM mozna podkrecic na 116KM samym komputerem bez problemu.. u mechanika w mojej miejscowosci taka operacja ok. 400-500zl i autko nie do poznania :wink:
Dodany obrazek

ZWYKŁY KLUBOWICZ

#34 OFFLINE   Dreed

Dreed

    Ciiiiiiii.....

  • 1 694 postów
  • Dołączył: 15-02-2007
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2008 - 15:38

Powiem Ci że miałem okazje pojeździć takim golfem ale z silnikiem 110KM... i szczerze powiedziawszy to naprawde mała ekonomiczna rakieta.. tania w eksploatacji i naprawde super przyspieszająca. Ale za ten silnik trzeba miec chyba około 15tys. o ile się nie mylę.

ja mówię o tym 90-konnym silniku. spalanie powinien mieć około 4,5/100km, tak widziałem w necie. w tych 110-konnych albo 90-konnych kosztowne są pompo wtryskiwacze jak sie spipczą, ale teraz nie pamiętam w których. tak to jak się dba to raczej nie powinno być problemów. chyba, że już jest nieźle zajeżdżony.

Ale tak w nawiasie to właśnie sylwetka golfa mi się nie podoba... Ale to rzecz gustu a o gustach się nie rozmawia. Pozdrawiam

mi też się tak nie bardzo podobała z początku, ale teraz coraz bardziej ;) w sumie głównie u mnie to zależy od egzemplarza. może być coś brzydkiego w oryginale, ale po przeróbkach może być całkiem, całkiem, choć to nie znaczy, że bym go już wtedy chciał :p

niekoniecznie... 1,9 TDi 90KM mozna podkrecic na 116KM samym komputerem bez problemu.. u mechanika w mojej miejscowosci taka operacja ok. 400-500zl i autko nie do poznania :wink:

dizelki można samym kompem ostro kręcić, ale dla mnie bardziej by się liczyło żeby był bezawaryjny i pochłaniał jak najmniej funduszy. tylko lać i jeździć :) choć poszaleć też by się chciało :diable:

#35 OFFLINE   Czarny_MV6

Czarny_MV6
  • 145 postów
  • Dołączył: 23-05-2008
  • Skąd: Oleśnica

Napisany 12 października 2008 - 15:50

Powiem Ci że miałem okazje pojeździć takim golfem ale z silnikiem 110KM... i szczerze powiedziawszy to naprawde mała ekonomiczna rakieta.. tania w eksploatacji i naprawde super przyspieszająca. Ale za ten silnik trzeba miec chyba około 15tys. o ile się nie mylę.

ja mówię o tym 90-konnym silniku. spalanie powinien mieć około 4,5/100km, tak widziałem w necie. w tych 110-konnych albo 90-konnych kosztowne są pompo wtryskiwacze jak sie spipczą, ale teraz nie pamiętam w których. tak to jak się dba to raczej nie powinno być problemów. chyba, że już jest nieźle zajeżdżony.

Ale tak w nawiasie to właśnie sylwetka golfa mi się nie podoba... Ale to rzecz gustu a o gustach się nie rozmawia. Pozdrawiam

mi też się tak nie bardzo podobała z początku, ale teraz coraz bardziej ;) w sumie głównie u mnie to zależy od egzemplarza. może być coś brzydkiego w oryginale, ale po przeróbkach może być całkiem, całkiem, choć to nie znaczy, że bym go już wtedy chciał :p



niekoniecznie... 1,9 TDi 90KM mozna podkrecic na 116KM samym komputerem bez problemu.. u mechanika w mojej miejscowosci taka operacja ok. 400-500zl i autko nie do poznania :wink:

dizelki można samym kompem ostro kręcić, ale dla mnie bardziej by się liczyło żeby był bezawaryjny i pochłaniał jak najmniej funduszy. tylko lać i jeździć :) choć poszaleć też by się chciało :diable:


Jeśli chcesz żeby nie pochłaniał zbyt dużych funduszy i był bezawaryjny to nie ingeruj w komputer. Lepiej kupić tego 110KM i cieszyć sie niezłym przyspieszeniem i spalaniem.
Budowa na głowie i kupno auta dla żony

#36 OFFLINE   Boscorelli

Boscorelli

    Jest blacha musi być rdza

  • 464 postów
  • Dołączył: 17-07-2008
  • Skąd: Bełchatów
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 12 października 2008 - 16:21

tego 110KM i cieszyć sie niezłym przyspieszeniem i spalaniem.


Kumpel ma Ibize z tym właśnie silnikiem, a o ile wiem to te same jednostki, kupił ją jakoś w lutym 2008 i jedyne co przy tym autku zrobił to dobre audio, w wakacje zwiedził pół europy i nic nie padło, spalanie nawet przy nie oszczędnej jeździe potrafi zadziwić, oczywiście na "+", a przyśpieszenie hmm miodzio nawet przy komplecie osób na pokładzie, w sumie nie wiem po co mu to audio, jak dla mnie dźwięk turbinki podczas wkręcania to poezja dla uszu :D:D

#37 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 12 października 2008 - 16:31

ostatnio oglądam Golfy III z silnikiem 1.9 TDI. ekonomiczne, dość żwawe

O ile pamiętam pisałeś, że chcesz auto RWD/AWD z mocnym silniem benzynowym za 8tys, a teraz "schodzisz" do jakiegoś tam pospolitego klekota za 5tys.? Wcale się nie zdzwię jeżeli skończy na tym, że nadal będziesz jeździł voyagerem rodziców.

Mam całkiem niezły ubaw z ludzi, którzy porywają się z motyką na słońce. Czego to oni sobie nie kupią 2.5V6, MV6 ale to też za słabe, najlepiej 5.7 V8, a kończy się jak zawsze na 1.9TDI :razz:

#38 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 października 2008 - 16:32

Z tego co się orjętuje to właśnie 1,9TDI 90 kM jest bardzej bezawaryjny niż te 110kM. I polecany. A wogóle to bezwaryjnym , wiecznym , tanim jest 1,9 SDI . Tylko , że muł. A w tamtym jak trzepnie TURBINA to dopiero są koszty. No i jeszcze przepływomierze często padają.

#39 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 12 października 2008 - 16:53

Bez przesady, turbina w 90KM uzywana za kilkaset zlotych, regeneracja tez nie powinna byc drozsza od 1000zł, więc w razie czego to nie jest aż taka tragedia

#40 OFFLINE   Mariusz

Mariusz

    *********

  • 3 094 postów
  • Dołączył: 18-11-2006
  • Skąd: warszawa

Napisany 12 października 2008 - 16:59

Jasne :cool: . Wydaje mi się , że regenercja będzie jednak droższa , a kupić używe to loteria.