Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ogromne spalanie


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
133 odpowiedzi na ten temat

#121 OFFLINE   krycha

krycha
  • 184 postów
  • Dołączył: 13-02-2013
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 16 marca 2014 - 23:05

podam Ci taki prosty przykład. Redgaz każde tankowanie do butli lpg 48L wchodziło 37-39l, Orlen lub 123 Statoil'u maks 34,6L. Pozorna oszczędność tankowania taniej. Może i taniej jak tankujesz ale i tak ten droższy gaz wychodzi taniej bo mniej go tankujesz. Kiedyś twingo zatankowałem właśnie na Lukoil'u w baku było jeszcze jakieś ~5l (bak miał pojemność 40l) do pełna weszło 45,5l mimo że nie był pusty.

Wróć do stacji sprawdzonej. i odwiedź gazownika na regulację.

#122 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 17 marca 2014 - 09:12

Koledzy rozpisują się o stacjach a autorowi pali się check, więc na pewno to nie stacje są przyczyną tak wysokiego spalania. Spróbuj wymigać błędy na forum są porady jak to zrobić, jeśli nie potrafisz jedź na komputer. Regulacja popsutego auta nic ci nie da, to tylko strata kasy.

#123 OFFLINE   Vengazo

Vengazo
  • 168 postów
  • Dołączył: 12-01-2014
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 17 marca 2014 - 19:11

Kolego "roberthj1" check mi sie pali od dluzszczego czasu a wczesniej oma palila 13 - 14.5 l teraz po zmianie stacji na LUKOIL spalanie wzroslo na 19.5 l ;O przypadek ?

Koledzy co sądzicie o instalacji lpg w omedze b 2.0 16V 136km STAG 200-4 ?

#124 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 18 marca 2014 - 11:23

Kolego Vengazo 30l. na 170km to wychodzi jakieś 17l a nie jak napisałeś 13-14.Szczerze powiem że wątpię żeby stacja oszukiwała aż o tyle litrów co napisałeś wychodzi że na 30 litrowej butli jesteś w plecy 10 litrów czyli powinno się do niej wlać 40 litrów na tej stacji. Czyli wychodzi na to że jak tankuje się tam 60litrową butle to wchodzi do niej 80litrów jak mi by tyle weszło to odjechał bym razem z ich dystrybutorem i już nie jeden taki jak ja by się znalazł(chociaż w tym kraju nie takie rzeczy się działy ). Ale skoro problem rozwiązany to tylko pogratulować. Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że nie obwiniał bym nawet najgorszej stacji jeśli jeździł bym popsutym autem, a jeśli pali się check to auto na pewno w 100% sprawne nie jest. To że są stacje które oszukują każdy wie i nawet z tym nie dyskutuję, ale nie na o takie ilości jak piszesz. Więc albo coś pomyliłeś albo bajki piszesz. Bo gdyby ta stacja oszukiwała tak bardzo jak to jest napisane w Twoim poście, to już dawno była by zamknięta i miała prokuratora na karku.

#125 OFFLINE   bzyku9999

bzyku9999
  • 314 postów
  • Dołączył: 06-05-2011
  • Województwo: świętokrzyskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 18 marca 2014 - 14:48

Bo gdyby ta stacja oszukiwała tak bardzo jak to jest napisane w Twoim poście, to już dawno była by zamknięta i miała prokuratora na karku.


U mnie taka stacja jest, i co najlepsze radzi sobie calkiem dobrze, moze dla tego ze gaz o 7gr tanszy niz na innych, 4 lata temu mialem passata, spalal w miescie 11-12L po tankowaniu na owej stacji spalanie skoczylo do 16,5-17L, ostatnio przejezdzajac w jej poblizu skonczyl mi sie podtlenek LPG, a ze w poblizu nie ma innej gazowni mysle se a zaleje , liczac ze po 4 latach juz nie wala w ..uja, i co przy nastepnym tankowaniu wyszlo mi spalanie z wynikiem 22,5L a moja oma pali 15.5-17 ale nie az 22,nawet przy deptaniu nigdy nie spalila wiecej niz 18,5 gdybym wtedy tankowal do pelna i weszlo by sporo wiecej niz 45l to bym mu normalnie nie zaplacil tylko psy wezwal ze maja dystrybutor zwatowany.

#126 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 19 marca 2014 - 10:26

W Łodzi są stacje nazywają się D&D zawsze mają tańszy gaz od konkurencji tylko że lejąc pełną butle u nich zawsze wchodzi jakieś 1,5-2 litrów więcej na 60litrowej butli i to już jest wystarczająco nieopłacalne i rzuca się na tyle w oczy że omija ich już połowa Łodzian(co dziwne tankują na nich taksówkarze, może mają duże zniżki). Dlatego nie potrafię wyobrazić sobie w jaki sposób może działać stacja oszukująca na takich ilościach jak piszecie. Co drugi klient tankuje gaz do pełna i widząc takie różnice(bo tego zauważyć się nie da) wzywali by policję, robili awantury pracownikom, a program Uwaga i szanowni redaktorzy z TVN odwiedzali by ich raz w miesiącu. Jeśli na prawdę istnieją takie stacje to tylko pogratulować ludziom którzy o nich wiedzą a nic z tym nie robią, bo to nie komuna i w tych czasach klient ma swoje prawa. Sory panowie ja w to uwierzyć nie potrafię.

#127 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 19 marca 2014 - 12:19

gaz do samochodow jest mieszanka propanu i butanu im wiecej syfu propanu tym gorsze spalanie auta,bo gaz ma mniejsze wlasciwosci szlachetne, na rafineriach tankuja do stacji gazowych przerozne mieszanki tego gazu,bo jest to zalezne od cen,potem te male stacje maja tanszy gaz,ale bardziej syfiasty co wiaze sie ze spalaniem,juz nie raz to widzialem,jaki szajs gazowki biora,moj kolega raz odmowil poboru gazu na stacje,bo byl taki syf,ze auto by chyba na tym nie jezdzilo :) zostal rzecz jasna zwolniony :F

#128 OFFLINE   Piotrek

Piotrek
  • 1 395 postów
  • Dołączył: 17-07-2011
  • Skąd: WGM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 marca 2014 - 13:08

Zawsze zlą jakość paliwa można np. tu zgłosić. Walczyłem kiedyś z dostawcą gazu ale tego do domu. Walka z wiatrakami. Jak ktoś po Polsce jeździ i tankuje na różnych stacjach to widzi różnicę, naprawdę dużą różnice w spalaniu jak i w samej pracy silnika.

#129 OFFLINE   Vengazo

Vengazo
  • 168 postów
  • Dołączył: 12-01-2014
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 marca 2014 - 19:15

Panowie ja nigdzie nie pisałem,że weszło mi więcej niż mogło tylko stwierdziłem fakt jakim było to,że po zatankowaniu do pełna po przejechaniu 100km spalanie drastycznie wzrosło dzisiaj zatankowałem gdzie indziej zobaczymy co za tym wyjdzie :)

#130 OFFLINE   roberthj1

roberthj1
  • 89 postów
  • Dołączył: 07-01-2014
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 19 marca 2014 - 21:20

W takim razie czekamy na wiadomość, bo to aż wierzyć się nie chce że mogą być aż tak wielkie różnice:masakra:

#131 OFFLINE   Demanu

Demanu
  • 29 postów
  • Dołączył: 12-12-2013
  • Skąd: Lublin

Napisany 20 marca 2014 - 22:01

wyjeżdżałem z Lublina przez 3km, potem miałem z 10 trasy na Świdnik i znów 2-3km po miasteczku i po pracy do domciu to mi wychodziło ok 12, sama trasa 9-10 w zależności od warunków, powiedzmy że w mieście wychodziło 14-15


mniej więcej takie samo spalanie mi wychodzi na tej samej trasie, robię ją przynajmniej dwa razy w tygodniu (no może kawałek dalej za Świdnik) :D po mieście 14 to norma w x20xev ;)

#132 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 20 marca 2014 - 23:25

im wiecej syfu propanu :F


Mnie uczono, ze buran jest mniej kaloryczny, i ze im wiecej propanu w mieszance tym lepiej, ale co ja tam wiem

smartniete tapfonem
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#133 OFFLINE   manro

manro
  • 1 909 postów
  • Dołączył: 09-07-2007
  • Skąd: WARSZAWA
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 marca 2014 - 23:33

Mnie uczono, ze buran jest mniej kaloryczny, i ze im wiecej propanu w mieszance tym lepiej, ale co ja tam wiem

smartniete tapfonem


Dobrze pamiętasz Propan to ten lepszy i droższy gaz z niższą temperaturą parowania coś około -48 st , natomiast Butan to tani wypełniacz z temperaturą parowania -0,5 st.Dlatego dani dostawcy tankują więcej butanu robiąc kasiorkę a my tankujemy i robimy połowę przebiegu .Robią to wszystkie firmy bo się opłaca i tak zatankują.:hihi:

#134 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 20 marca 2014 - 23:35

no to ja sie jeplem,z ta mieszanka,ale wiadomo chodzi o koncepcji tej mieszanki i oszukiwaniu nas na stacjach :D