Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

czy bez dużego brifu można zarejestrować sprowadzonuy pojazd


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   marek48

marek48
  • 23 postów
  • Dołączył: 31-05-2008
  • Skąd: leczyca

Napisany 13 sierpnia 2008 - 18:00

Witam szanownych kolegów mam pytanie z natury zakupu samochodu z niemiec ale-niemiaszek mówi że zgubił duży brif i nie może znaleść ma tylko mały czyli dowód rejestracyjny czy ja będe miał problem z zajestrowaniem tego samochodu u nas a mnie zależy na zakupieni tego samochodu . A może jest jakiś sposób żeby bez wyrabiania duplikatu ten samochód kupić i sporowadzić i nie mieć problemów z zarejestrowaniem .
Prosze o rzeczową odpowiedz.
DZIęKUJE I POZDRAWIAM

#2 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 sierpnia 2008 - 18:11

Witam szanownych kolegów mam pytanie z natury zakupu samochodu z niemiec ale-niemiaszek mówi że zgubił duży brif i nie może znaleść ma tylko mały czyli dowód rejestracyjny czy ja będe miał problem z zajestrowaniem tego samochodu u nas a mnie zależy na zakupieni tego samochodu . A może jest jakiś sposób żeby bez wyrabiania duplikatu ten samochód kupić i sporowadzić i nie mieć problemów z zarejestrowaniem .
Prosze o rzeczową odpowiedz.
DZIęKUJE I POZDRAWIAM

Tu powinna byc odpowiedz jakie dokumenty potrzebujesz:
http://forum.omegakl...read.php?t=8895

#3 OFFLINE   marek48

marek48
  • 23 postów
  • Dołączył: 31-05-2008
  • Skąd: leczyca

Napisany 13 sierpnia 2008 - 18:38

Tak to to ja wiem ale czy ten brak brifu można jakoś ominąć bo za długo musze czekać za duplikatem
PZ marek

#4 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 16 sierpnia 2008 - 00:19

marek48, bez duzego briefu nie zarejestrujesz auta, bez malego zreszta tez, musisz sie udac do "fryca" do zullasungu i wystapic o duplikat bo bez niego ani rusz

#5 OFFLINE   marek48

marek48
  • 23 postów
  • Dołączył: 31-05-2008
  • Skąd: leczyca

Napisany 16 sierpnia 2008 - 17:08

OK bardzo dziękuje już się załatwia.
Pozdrowienia

#6 OFFLINE   Patrikoss

Patrikoss
  • 435 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 marca 2009 - 20:18

duplikatu ci nie wystwią przerabiałem ten temat bo zgubiłem komplet dokumentów fuksem udało mi się zarejstrować

#7 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 kwietnia 2009 - 09:00

A ja mam takie pytanie. Jeśli kupił bym auto bez małego briefu muszę go rejestrować?? chodzi mi o dawcę części. Auto jest w kraju i teraz mam dylemat bo jak na dawcę jest w dobrym stanie i warta ceny tylko pytanie czy potem ktoś się do mnie nie doczepi że go nie zarejestrowałem...

I jeszcze jedno. Gdybym ewentualnie go kupił będzie nim można zjechać czy musiał bym go wieść na lawecie??

#8 OFFLINE   rafipl

rafipl
  • 418 postów
  • Dołączył: 06-01-2008
  • Skąd: Lubniewice
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 kwietnia 2009 - 10:49

A ja mam takie pytanie. Jeśli kupił bym auto bez małego briefu muszę go rejestrować?? chodzi mi o dawcę części. Auto jest w kraju i teraz mam dylemat bo jak na dawcę jest w dobrym stanie i warta ceny tylko pytanie czy potem ktoś się do mnie nie doczepi że go nie zarejestrowałem...

I jeszcze jedno. Gdybym ewentualnie go kupił będzie nim można zjechać czy musiał bym go wieść na lawecie??


nie musisz rejestrowac, nie musisz nawet zadnej umowy podpisywac przy zakupie, nikt nie bedzie wiedzial ze masz takowe auto.

nie bedziesz mogl autem jezdzic w zadnym wypadku, zadnym autem nie mozna sie poruszac jesli nie jest zarejestrowane

#9 OFFLINE   robert3012

robert3012
  • 2 349 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 kwietnia 2009 - 11:06

nie musisz rejestrowac, nie musisz nawet zadnej umowy podpisywac przy zakupie, nikt nie bedzie wiedzial ze masz takowe auto.

nie bedziesz mogl autem jezdzic w zadnym wypadku, zadnym autem nie mozna sie poruszac jesli nie jest zarejestrowane


Co do pierwszego to się bardzo cieszę.

Drugie będę musiał przeboleć troche kasy na wynajęcie lawety... Bo tak też mi się wydawało że nie będzie mogła dojechać na kołach bo już jakiś czas jest w kraju a cały czas na niemieckich numerach.

Dzięki za info.

Pozdr.

#10 OFFLINE   Pan Jurek

Pan Jurek
  • 60 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Skąd: Rawa Mazowiecka

Napisany 23 maja 2009 - 06:55

Czołem kolego! Ja mam auto już ponad dwa lata na niemieckich blachach, tyle że z wykupionym OC i przeglądem i jakoś nie ma problemu ;-(
"-Popełnił ksiądz bardzo poważne przestępstwo – powiedział major.
-Jakie przestępstwo?
-Jeszcze nie wiemy – powiedział pułkownik. – Ale dowiemy się. I jesteśmy pewni, że to coś bardzo poważnego”.
Joseph Heller "Paragraf 22"