Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Policja w nieoznakowanych radiowozach


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
235 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy uważasz, że Policja przekracza swoje uprawnienia? (1 użytkowników głosowało)

Czy uważasz, że Policja przekracza swoje uprawnienia?

  1. Tak (21 głosów [95.45%])

    Procent głosów: 95.45%

  2. Nie (1 głosów [4.55%])

    Procent głosów: 4.55%

Głosuj

#41 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 21 sierpnia 2009 - 10:19

wydaje mi się że naoglądałeś się za dużo filmów typu pit bul tylko współczuć koledze, milicji dawno nie ma i nie moja wina że tak było kiedyś trzeba żyć realiami, proszę was panowie nie piszcie o błędach Policji jak znacie przykłady to piszcie o jednostkach które wam za skórę zalazły

POLICJA powołana została dla ludzi i ci policjanci , którzy im nie służą nie powinni być policjantami ale proszę nie oceniajcie wszystkich na podstawie jakiegoś zakały.


POLICJA powołana została dla ludzi i ci policjanci , którzy im nie służą nie powinni być policjantami ale proszę nie oceniajcie wszystkich na podstawie jakiegoś zakały.


duza czesc mojej rodziny jest badz byla (emerytury) w policji. i sa wsrod nich osoby normalne ale sa tez tacy ktorym woda sodowa uderzyla do glowy - kiedys rowny gosc konei mozna bylo krasc - dzis burak ktory ci na ulicy czesc nie odpowie. wiec nie mow ze to nie zmienia ludzi.
Nastepna rzecz - mamy w miescie pana X - gosc z drogowki - ma miano najostrzejszego w miescie - doczepial sie o byle co (czesto nie majac racji ale to inna bajka) a przyszlym roku przechodzi na emeryture- i nagle facet spotulnial - mily, kulturalny - bezproblemowy - no bo na emeryturze nie mozna miec wrogow jak juz sie w policji nie bedzie.




 


#42 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 21 sierpnia 2009 - 10:32

Nastepna rzecz - mamy w miescie pana X - gosc z drogowki - ma miano najostrzejszego w miescie - doczepial sie o byle co (czesto nie majac racji ale to inna bajka) a przyszlym roku przechodzi na emeryture- i nagle facet spotulnial - mily, kulturalny - bezproblemowy - no bo na emeryturze nie mozna miec wrogow jak juz sie w policji nie bedzie.


bo jak pracujesz tam gdzie mieszkasz, to albo jestes potulny od poczatku, albo jak kozaczysz, to gdzies w ciemnym za rogiem ludzie naucza ciebie potulnosci. a teraz chlop przeszedl na emeryture, ale kazdy pamieta jaki byl wczesniej. i to juz nie jest to samo.

dlatego ja jestem za oddaleniem miejsca pracy od miejsca zamieszkania. wiem wygoda pracy mniejsza, ale za to wieksza skutecznosc i spokojniejsza sluzba.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#43 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2009 - 10:36

A jaka tam pogoda dzisiaj w Waszych miastach panowie bo u mnie grzeje !!!!!!!!:pije:

#44 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 21 sierpnia 2009 - 10:36

A jaka tam pogoda dzisiaj w Waszych miastach panowie bo u mnie grzeje !!!!!!!!:pije:


z oknem grzeje a w biurze 21 stopni - klima dziala :)




 


#45 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2009 - 11:57

w mojej rodzinnej wiosce jest taki "kozak" którym w podstawówce wszyscy pomiatali nawet młodsze klasy, nigdy do niego nic nie miałem i nic mu nie zrobiłem.

jak tylko dostał mundur się zaczęło....
jak tylko ktoś wieczorem browarka popijał na ryneczku od razu mandat, za to żule za sklepem mogli chlać wińska ile chcieli bo przecie ojca karać nie będzie...
kumpla zatrzymał na rowerze, miał 0,25 promila i zabrał mu prawko.
średnio dwa-trzy razy w tygodniu zatrzymywał mnie do kontroli, zabrał mi chyba z 5 razy dowód za brak światła, za oponę (zapasową), za szyby (tylne), za kierę (atestowaną)....
kiedyś nawet miał odwagę podjechać w cywilu upominać nas że browara pijemy, i miarka się przebrała.....

teraz to już praktycznie nie interweniuje bo ciągle mieszka tam gdzie mieszkał :)

jedyna słuszna opcja to zakaz pełnienia służby w miejscu zamieszkania.....

#46 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2009 - 12:07

Ale to co przedstawiacie to przecież są odizolowane przypadki - ja wciąż mówię - to są normalni ludzie tacy jak my - że niektórym odbija - bywa - wszędzie tak jest i już - ludzie są różni - zobaczcie jakie spektrum przypadków jest na forum :D



 


#47 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2009 - 14:16

z oknem grzeje a w biurze 21 stopni - klima dziala :)


zaraz kończę p[racę i zasłużony odpoczynek , jakiś browar i działka koszenie trawska bo zarosło i może przy omci coś poszperam mida szukam jakby ktosik posiadał to odkupię:D

#48 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2009 - 14:19

zaraz kończę p[racę i zasłużony odpoczynek , jakiś browar i działka koszenie trawska bo zarosło i może przy omci coś poszperam mida szukam jakby ktosik posiadał to odkupię:D


tak na marginesie, bo to nie ten wątek
1. mid do 97 był na dwie wtyczki (8 znaków dla radia/daty) a później na jedną (10 znaków)
2. musisz szukać ze swojego silnika, bo Ci będzie źle liczył spalanie, względnie przeprogramować.

 


#49 OFFLINE   Jarqz

Jarqz
  • 1 313 postów
  • Dołączył: 16-05-2008
  • Skąd: Konin / Kamienica
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2009 - 14:21

A ja prawie zawsze trafiałem na wporzo mundurowych, choć przeważnie i tak dostawałem mandaty (raz nawet mi powiedzieli gdzie koledzy stoją - żeby zwolnić). Ale fakt - dwa razy trafiłem na osobników, którzy ewidentnie wykorzystywali swoją przewagę w postaci bycia policjantem tylko po to aby pokazać, że to oni rządzą a my (szliśmy w trzech) mamy przed nimi trząść portkami. Wszędzie są ludzie i taborety...

#50 OFFLINE   grinchi

grinchi
  • 603 postów
  • Dołączył: 12-10-2007
  • Skąd: Brwinów
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 21 sierpnia 2009 - 15:30

nie dziw sie ze w polsce nie lubi sie policji, przypomnij sobie jak zachowywaly sie sluzby mundurowe (milicja) w stosunku do spoleczenstwa w latach 70 - 80. a jezeli tego nie pamietasz to poczytaj o tym to sie dowiesz skad takie nastawienie polakow.


Ale tak naprawdę niewiele się zmieniło. Policja egzekwuje każdy, nawet najbardziej bzdurny przepis. Przypomnijcie sobie choćby trzecie światło stopu - nie ważne, że poprawia widoczność, że na zachodzie już dawno się montowało. Jak zamontował Polak, to mu polska policja wlepiała mandat, bo przepisy (głupie) nie pozwalały. Podobnie milicja za PRL - oni wykonywali tylko rozkazy i egzekwowali ówczesne (też głupie) przepisy. Na moje po za nazwą i przepisami (nadal głupimi) niewiele się zmieniło.

#51 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2009 - 15:50

http://www.gs24.pl/a...ZECIN/576315861

tu taki przykład :) - miałem bardzo podobną sytuację - ale ja głupi zapłaciłem mandat :)



 


#52 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 sierpnia 2009 - 15:56

Duzo zalezy od naszego podejscia i rozmowy w czasie kontroli. Normalne, ze jak ktos zacznie cwaniakowac i wciskac im bezczelnie kit go "odpowiednio" potraktuja.

#53 OFFLINE   redies

redies

    honor&patria

  • 638 postów
  • Dołączył: 12-07-2009
  • Skąd: Brzeziny
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 sierpnia 2009 - 17:46

Ale tak naprawdę niewiele się zmieniło. Policja egzekwuje każdy, nawet najbardziej bzdurny przepis. Przypomnijcie sobie choćby trzecie światło stopu - nie ważne, że poprawia widoczność, że na zachodzie już dawno się montowało. Jak zamontował Polak, to mu polska policja wlepiała mandat, bo przepisy (głupie) nie pozwalały. Podobnie milicja za PRL - oni wykonywali tylko rozkazy i egzekwowali ówczesne (też głupie) przepisy. Na moje po za nazwą i przepisami (nadal głupimi) niewiele się zmieniło.


również moje zdanie odnoście niektórych bzdurnych przepisów jest negatywne jest ich naprawdę sporo i w wielu przypadkach wiążą ręce w najmniej odpowiednim momencie a wieć tu was popieram ale cóż to co jest trzeba jak na razie egzekwować

tak na marginesie, bo to nie ten wątek
1. mid do 97 był na dwie wtyczki (8 znaków dla radia/daty) a później na jedną (10 znaków)
2. musisz szukać ze swojego silnika, bo Ci będzie źle liczył spalanie, względnie przeprogramować.


dzięki Payatz za poradę ja mam mida właśnie na dwie wtyki ale nie mogę takiego znajeźć i chyba wstawię tida chociaż nie lubię się uwsteczniać

Duzo zalezy od naszego podejscia i rozmowy w czasie kontroli. Normalne, ze jak ktos zacznie cwaniakowac i wciskac im bezczelnie kit go "odpowiednio" potraktuja.


tu popieram lendio policjant nie jest przecież bogiem , Bóg jest jeden w trzech osobach

ja wiem że to nie ten wątek ale może jednak ktoś wie gdzie lub kto ma do sprzedania mida na dwie wtyki

#54 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 sierpnia 2009 - 16:14

z tego co czytam to sporo tu mundurowych jest...
nie sądziłem że zapisałem się do klubu emerytowanych MSWiA...
ale numer...

#55 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 sierpnia 2009 - 16:59

z tego co czytam to sporo tu mundurowych jest...
nie sądziłem że zapisałem się do klubu emerytowanych MSWiA...
ale numer...

Adaś, do końca to nie wiadomo z kim tańczymy. Paru się ujawniło, a ilu w ukryciu siedzi ??? Oni to mają zawodowo takie siedzenie w krzakach :D

#56 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 sierpnia 2009 - 18:22

Paru się ujawniło, a ilu w ukryciu siedzi ??? Oni to mają zawodowo takie siedzenie w krzakach

hehe prosze mnie nie wliczac przypadkiem w pakiet policyjny :)

#57 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 sierpnia 2009 - 22:56

hehe prosze mnie nie wliczac przypadkiem w pakiet policyjny



a który ??? ;) :lol:

#58 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 22 sierpnia 2009 - 23:00

a który ???

ten zwapniały :D

#59 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 22 sierpnia 2009 - 23:22

Adaś, do końca to nie wiadomo z kim tańczymy. Paru się ujawniło, a ilu w ukryciu siedzi ??? Oni to mają zawodowo takie siedzenie w krzakach

chyba w malinowym... chruśniaku...
to sobie poczytają... może jakie wnioski wyciągną...
:)

#60 OFFLINE   Tuptus

Tuptus

    Tomek

  • 1 341 postów
  • Dołączył: 12-08-2008
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 23 sierpnia 2009 - 08:57

jednemu diagnostykę op-comem robiłem :D