Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Fotelik dzieciecy


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
34 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   daro5555

daro5555
  • 10 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Gorzów Wielkopolski

Napisany 21 października 2006 - 10:21

Stoje przed dylematem wyboru fotelika dzieciecego poniewaz synek jest coraz wiekszy juz sam siedzi ma prawie 10 miesiecy i juz mu nie wygodnie w foteliku - nosidelku musze mu kupic wiekszy fotel jednakze nie mam pojecia czym sie sugerowac czy ma to byc fotel jakiejsdrogiej znanej firmy czy moze jakiejs firmy krzak jedno wiem na pewno ma byc bezpieczny i wygodny dla synka

prosze o jakies podpowiedzi


MB W110 & Vectra B Caravan 2000 EDITION 2,0DTI + Box 87 KW & D.E.W. Tico 30KW
Dodany obrazek

#2 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 21 października 2006 - 10:58

Ja kupiłem niedawno Chicco Vector , jest do 18 kg, można go przewozić tyłem (do 9kg) i przodem (do 18kg).
Wyszukłąem sobie na allegro bo ceny w sklepach >500 zł. A kupiłem w Auchan za... 380 zł :shock: I to jeszcze mogłem sobie wziąć w ratach 4x90 zł.

#3 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 października 2006 - 12:14

Ja mam maxi-cosi czy coś takiego (fajny bo wygląda jak kubełkowy) po za tym ponoć lepszy pod względem bezpieczeństwa, ceny nie pamiętam
konto usunięte

#4 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 października 2006 - 16:07

a ja mam Renoluxa http://akvatoris.pl
Dodany obrazek
jest rewelacyjny i niedrogi (400zł)

i mają kolekcję OMEGA :D
http://akvatoris.pl/2006omega.html


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#5 Guest_sunnychris_*

Guest_sunnychris_*
  • Dołączył: 01-01-1970

Napisany 21 października 2006 - 18:02

My kupilismy Maxi Cosi Prori XP za 700 zl. Dostalismy troche gratisow. Fotelik prowadzi w wiekszosci testow bezpieczenstwa.
http://allegro.pl/it..._116156558.html

#6 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 23 października 2006 - 22:20

My kupilismy Maxi Cosi Prori XP za 700 zl. Dostalismy troche gratisow. Fotelik prowadzi w wiekszosci testow bezpieczenstwa.
http://allegro.pl/it..._116156558.html


my rónież mamy ten fotelik Maxi Cosi XP.......... bardzo jestesmy zadowoleni......... i mam ndzieje córa tez......................

pozdro...........

patzr pzrede wszytskim na bezpieczeństwo i fukcjonalnośc żeby dziecko miało wygodnie żeby nie była za wąski..................idzie zima kurtiki kombinezony.....................

pozdrawiam

#7 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2010 - 14:54

Odświeże temat, jestem w trakcie poszukiwania/ zmiany fotelika dla córy ( w nosidle się już nie mieści). Macie może jakieś propozycje co kupić lub odsprzedać ?? Interesuje mnie fotelik 9 - 25kg, ew. 9 - 36 kg.

#8 OFFLINE   dany5

dany5
  • 1 045 postów
  • Dołączył: 15-03-2010
  • Skąd: Sompolno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 07 czerwca 2010 - 15:02

Odświeże temat, jestem w trakcie poszukiwania/ zmiany fotelika dla córy ( w nosidle się już nie mieści). Macie może jakieś propozycje co kupić lub odsprzedać ?? Interesuje mnie fotelik 9 - 25kg, ew. 9 - 36 kg.


Ja kolego długo szukałem i wybrałem recaro od 9 do 36kg posiada regulacje we wszystkich płaszczyznach,osłonę głowy boczną i wykonany z super materiału łatwo się czyści i synek się nie poci cena
Około 850zł polecam

#9 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 czerwca 2010 - 22:05

dany5 - wszystko fanie, ale RECARO w tym roku uwaliło test ADAC łamiąc się tak samo jak CHICCO

#10 OFFLINE   Patrikoss

Patrikoss
  • 435 postów
  • Dołączył: 21-06-2006
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 czerwca 2010 - 21:01

Ja wybrałem najwyższą półkę z MAXI COSI tj. TOBI naprawdę super fotelik wcześniej mieliśmy PRIORI XP ale TOBI jest naprawdę dużo lepszy i bezpieczniejszy naprawdę polecam

#11 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 czerwca 2010 - 21:30

Tez sie podepne pod temat (gdzies juz byl podobny, ale stary juz)

Pewnie do 2MC bede zmuszony zakupic foteli cos w przedziale 18-36

Wiem, ze oma niema isofixa i tu wlasnie ma kilka pyatn
1. czy jak zakupie z isofixem to mozna go jakos zdemontowac, zeby nieprzeszkadzal ??
2. z tego co rozumie jak niepodepne isofixa to fotelik trzyma sam pas ?? i przy okazji tym pasem jest zapiete dziecko (bo w tym przedziale niema juz w foteliku dodatkowych pasow do zapiecia dziecka). Niebedzie sie ten fotelik wychylal na boki ?? bo jakos zapiecie samym pasem mi sie jakos malo stabilne wydaje.

Jeszcze sie zastanawiam, czy niewziasc fotekia dodatkowymi pasami dla dziecka ?? (przedzial ok 9-36 -dokladnie niepamietam) choc wychodze z zalozenia, ze im wiekszy przedzial wagowy (bardziej uniwersalny) tym gorszy bo trudno zeby pasowal idealnie przy takiej rozpietosci.

#12 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 czerwca 2010 - 10:59

1. czy jak zakupie z isofixem to mozna go jakos zdemontowac, zeby nieprzeszkadzal

Tak, przeważnie ISOFIX jest opcją dodatkową, podstawą do zamocowania jest pas samochodu.

2. z tego co rozumie jak niepodepne isofixa to fotelik trzyma sam pas

tak

i przy okazji tym pasem jest zapiete dziecko (bo w tym przedziale niema juz w foteliku dodatkowych pasow do zapiecia dziecka).

Zależy w jakim przedziale wagowym do 18,25 kg (zależy od fotelika) pas samochodu trzyma fotelik, odrębne pasy 3-5 pkt, trzymają dziecko.

#13 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 czerwca 2010 - 11:24

Zależy w jakim przedziale wagowym do 18,25 kg (zależy od fotelika) pas samochodu trzyma fotelik, odrębne pasy 3-5 pkt, trzymają dziecko.

Chodzi o przedzial 18-36kg

Musze u kogos zobaczyc jak to wyglada bo wydaje mi sie, ze przy zapieciu pasem w omie (3 pkt) bedzie sie kiwal na boki.

#14 OFFLINE   dzidek gb

dzidek gb
  • 32 postów
  • Dołączył: 26-12-2007
  • Skąd: Southampton UK

Napisany 29 czerwca 2010 - 21:15

Będzie się kiwać na boki tak bardzo jak będzie mu pozwalał na to pas ...pracuję 8 lat w firmie BRITAX.UK robiącej foteliki dla dzieci.
Ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym żeby to było problemem związanym z bezpieczeństwem.

#15 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 czerwca 2010 - 21:34

Będzie się kiwać na boki tak bardzo jak będzie mu pozwalał na to pas ...pracuję 8 lat w firmie BRITAX.UK robiącej foteliki dla dzieci.
Ale jeszcze nigdy nie spotkałem się z tym żeby to było problemem związanym z bezpieczeństwem.

Wczesniej mialem sedana i tam kanapa byla pod lepszym katem (bardziej pochylona i twardsza przez co fotelik lepiej "siadal". Teraz mam kombi i tak drazylem temat, ale w koncu wybralem ten: (decyzja po lekturze testow adac >> i dosc przystepna cena 549zł)
http://allegro.pl/it...ratis_w_wa.html

#16 OFFLINE   dzidek gb

dzidek gb
  • 32 postów
  • Dołączył: 26-12-2007
  • Skąd: Southampton UK

Napisany 30 czerwca 2010 - 20:15

Proponował by Ci Britax - Romer Adventure - takie same założenia techniczne ale pytanie czy ten z twojego linku jest po testach???
Adventure jest tastowane a co 2000 fotelik schodzący z linii produkcyjnej jest testowany na zakładowym torze zderzeniowym...testy ADAC to nie wszystko bo mało opisują czemu coś jest nie tak. Któryś fotelik Britax też kiepsko wypadł w testach ADAC - ale nie dopisali że to z powodu tego że jest za bardzo skomplikowany montaż ISOFIX i inne (jak dla Niemców) ale nie dopisali też że ten fotelik jest przeznaczony docelowo na kraje Skandynawskie głównie do fabryk VOLVO i tam nie ma już problemu z czymkolwiek.
Chyba chodzi o fotelik o nazwie MULTITECH tak mi się wydaje.

#17 OFFLINE   chrobry125

chrobry125
  • 56 postów
  • Dołączył: 14-07-2010
  • Skąd: Polska
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 13 sierpnia 2010 - 13:48

Z fotelikami dla dzieci prawda jest taka że im zazwyczaj droższy tym lepszy choć są wyjątki i moim zdaniem lepiej kupić jak się nie ma dużo funduszy fotelik do większej wagi .
Bo jak mamy dużo funduszy to kupić najpierw do mniejszej wagi a potem do większej .

#18 OFFLINE   robertus

robertus
  • 379 postów
  • Dołączył: 19-01-2009
  • Skąd: Jelcz-Laskowice

Napisany 13 sierpnia 2010 - 15:55

Ostatnio zrobiło sie sporo szumu na ten temat bo okazało się, że markowe foteliki wcale nie są bezpieczne.
http://uwaga.onet.pl....deo_detal.html
Polecam patrzeć na testy ADAC a nie na kolor fotelika czy markę.
http://fotelik.info/pl/testy/

#19 OFFLINE   ravenn

ravenn
  • 9 postów
  • Dołączył: 30-12-2009

Napisany 11 marca 2012 - 12:13

Odkopuje ale też mogę polecić.
Deltim Mały Podróżnik.
Bardzo fajny fotelik. Dziecko jeździ w nim od chwili kiedy tylko może zajmować miejsce w foteliku, fotelik rośnie razem z dzieckiem. Jak dziecko podrośnie odkręca się kolejne elementy. Przygoda z fotelikiem kończy się na "poddupniku" czyli ostatnim "foteliku".
Kosztuje ok 230zł łatwy w utrzymaniu czystości i solidny.
Polecam.

#20 OFFLINE   zygzak

zygzak

    *********

  • 2 335 postów
  • Dołączył: 16-05-2009
  • Skąd: Zalesie Górne

Napisany 11 marca 2012 - 22:17

9-18 kg
Bebe Confort Axiss - lub jak kto woli Maxi-Cosi Axiss - to jest to samo
Obracanie jest bardzo wygodne, wręcz rewelacyjne. Materiały i tworzywa nie śmierdzą a nawet nie mają zapachu. Ogólnie bardzo przyzwoity fotel. Zdecydowanie lepszy (jak dla mnie) od Maxi-Cosi Priori XP
http://www.tosia.pl/...fort,axiss.html

http://www.maxi-cosi...dler/axiss.aspx