Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Kontrolka świec żarowych


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
37 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   kele

kele
  • 1 postów
  • Dołączył: 24-06-2006
  • Skąd: Gdańsk

Napisany 24 czerwca 2006 - 15:24

Witam wszystkich serdecznie (po raz pierwszy),

Problemem który mnie nurtuje jest kontrolka świecy żarowych która nie świeci się od kiedy posiadam omegę (2.2tdi '01),a posiadam ją niedługo. Czy kontrolka ta 'milknie' gdy nie jest potrzebna, a więc silnik ciepły, czy też jej nieświecenie jest oznaką awarii? Z góry dzięki za odpowiedź.



#2 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 24 czerwca 2006 - 21:51

Witam wszystkich serdecznie (po raz pierwszy),

Problemem który mnie nurtuje jest kontrolka świecy żarowych która nie świeci się od kiedy posiadam omegę (2.2tdi '01),a posiadam ją niedługo. Czy kontrolka ta 'milknie' gdy nie jest potrzebna, a więc silnik ciepły, czy też jej nieświecenie jest oznaką awarii? Z góry dzięki za odpowiedź.


Jeśli dobrze zrozumiałem -> Kontrolka świec żarowych zapala się po przekręceniu silnika... po rozgrzaniu gaśnie, a Ty uruchamiasz silnik... potem już nie powinna świecić

#3 OFFLINE   MIK41

MIK41
  • 32 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Świdnica

Napisany 26 czerwca 2006 - 10:35

A wogule nawet nie mrygnie po przekręceniu stacyjki

[ Dodano: Pon 26 Cze, 2006 11:40 ]
Bo nie wiem jak jest w omedze ale auta z bezpośrednim wtryskiem nie potrzebują świec aby odpalać gdy jest ciepło. tylko na mrozie się włacza grzanie

#4 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 26 czerwca 2006 - 15:22

A wogule nawet nie mrygnie po przekręceniu stacyjki

[ Dodano: Pon 26 Cze, 2006 11:40 ]
Bo nie wiem jak jest w omedze ale auta z bezpośrednim wtryskiem nie potrzebują świec aby odpalać gdy jest ciepło. tylko na mrozie się włacza grzanie


podejrzewam, że masz spaloną żarówkę w kontrolce :D


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#5 OFFLINE   mrozek

mrozek
  • 47 postów
  • Dołączył: 01-08-2006
  • Skąd: łódź

Napisany 02 sierpnia 2006 - 14:55

Witam wszystkich serdecznie (po raz pierwszy),

Problemem który mnie nurtuje jest kontrolka świecy żarowych która nie świeci się od kiedy posiadam omegę (2.2tdi '01),a posiadam ją niedługo. Czy kontrolka ta 'milknie' gdy nie jest potrzebna, a więc silnik ciepły, czy też jej nieświecenie jest oznaką awarii? Z góry dzięki za odpowiedź.


Sorry za odgrzebanie starosci, ale moze komus sie przyda.
w tym silniku nie bedzie sie swiecic :) Swiece grzeja dopiero przy nizszych temperaturach. W starych dieslach, takich jak moj 2.5 TD (ze wstepna komora wirowa) grzeja zawsze, gdy motor zimny.

pozdr., mrozek

#6 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 02 sierpnia 2006 - 21:51

Zgadza sie . Tak jak napisal Mrozek w nowszych silnikach typu 2.2 swiece dopiero sie grzeja przy niskich temperaturach otoczenia, przy takich jakie sa teraz wogole nie sa zalaczane.

#7 OFFLINE   miro

miro
  • 12 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 21 października 2006 - 22:27

Rozumując Przy 2,5 TD jak silnik ciepły to Swiece nie grzejA?

#8 OFFLINE   BoBaS88

BoBaS88
  • 78 postów
  • Dołączył: 20-08-2006
  • Skąd: Katowice

Napisany 22 października 2006 - 10:10

Ja mam 2,5 TDS i jak jest zimny to sie świeci kontrolka, ale jak juz nabierze temp. to nie :)

#9 OFFLINE   t.kinski

t.kinski
  • 27 postów
  • Dołączył: 01-10-2006
  • Skąd: Szczecin

Napisany 22 października 2006 - 18:00

ano. u mnie jak silnik jest zimny to swiece sie grzeja - kontorolka jest widoczna, gasnie po pewnym czasie - wtedy mozna krecic rozrusznikiem. i zauwazylem taka rzecz: gdy silnik mam zimny /rozruch ze swieca zarowa/ nie ma problemu z rozruchem, na cieplym silniku jest/byl problem - musialem krecic czasem baaaardzo dluuuugo zeby zaskoczyl motor. Kupilem na allegro male pudelko od elektronika (jest kilka ofert), wlutowuje sie koncowki do wiazki komputera - i teraz niezaleznie od temperatury swiece zarowe dzialaja zawsze - czy silnik cieply czy zimny, problem z rozruchem zniknal.
tomek k

#10 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 22 października 2006 - 18:14

po nocy przy pierwszym odpalaniu rano silnika zapala sie tylko na chwile nawet w lato !
teraz pali sie po zimnej nocy okolo 2 sekundy !

#11 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2006 - 21:19

Kupilem na allegro male pudelko od elektronika (jest kilka ofert), wlutowuje sie koncowki do wiazki komputera - i teraz niezaleznie od temperatury swiece zarowe dzialaja zawsze - czy silnik cieply czy zimny, problem z rozruchem zniknal.

Ile dałeś za to?
Możesz wrzucić instrukcje podłączenia?

#12 OFFLINE   miro

miro
  • 12 postów
  • Dołączył: 21-10-2006
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 22 października 2006 - 21:28

Też z tego bym skorzystał.

#13 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 22 października 2006 - 21:36

tylko ze to chyba moze skrocic zywotnosc swiec zarowych?:)

mi sie kontrolka swiec zapala dopiero przy temperaturze powietrza < ~4 st. C
oczywiscie po nocy jak silnik jest zimny, wiec pewnie tez ma temperature podobna do temperatury otoczenia
jednak przy takiej temperaturze, to zapalaja sie na ulamek sekundy, ledwo idzie zauwazyc:) ale w tamta zime to czasami sie swiecily dluuuugo :lol:

#14 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2006 - 22:04

tylko ze to chyba moze skrocic zywotnosc swiec zarowych?:)

W starym fiacie i nissanie ojca było zrobione ręczne grzanie świec (przeróbka, bo grzały za krótko). Czasem grzało się po 20 sekund i nigdy żadna się nie spaliła. Za to przy -30 stopniach 20-letni nissan odpalał bez problemu za pierwszym razem.

#15 OFFLINE   t.kinski

t.kinski
  • 27 postów
  • Dołączył: 01-10-2006
  • Skąd: Szczecin

Napisany 22 października 2006 - 22:09

oto 'skracalnik' zywotnosci swiec - macie jakies doswiadczenia z tym urzadzeniem? przyklad dostepny http://aukcjewp.wp.p...?item=129121269
tomek k

#16 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2006 - 22:16

t.kinski, daj skan instrukcji podłączenia. Jak znajdę schematy elektryczne od omegi Beee, to spróbuję pomyśleć nad czymś podobnym za cenę kilkukrotnie niższą.

Nie chcę czerpać z tego żadnych zysków. Jeśli coś wymyślę wrzucę na forum jak to zrobić.

#17 OFFLINE   t.kinski

t.kinski
  • 27 postów
  • Dołączył: 01-10-2006
  • Skąd: Szczecin

Napisany 22 października 2006 - 22:45

Brak instrukcji, wyrzucona :( Izwienitie.
Nie zachowalem rewolucyjnej czujnosci. Wybaczcie towarzysze. Ucze sie.

Socjalizm albo smierc
tomek k

#18 OFFLINE   Krystian

Krystian

    Krystian

  • 90 postów
  • Dołączył: 29-09-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 24 października 2006 - 09:54

Witam
Oto instrukacja montażu.
Podaję link.

http://www.fotosik.p...54db8542d8.html
Głupki i puste beczki robią dużo hałasu.!!!!
"Kiedyś żeby zobaczyć pupcie dziewczyny trzeba było rozchylic jej majtki.......dzis zeby zobaczyc majtki trza rozchylic pupcie"
Nienawidzę złodziej i konfidentów a w szczególności takiego jednego.

#19 OFFLINE   wojtek1

wojtek1
  • 4 postów
  • Dołączył: 19-12-2008
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 01 stycznia 2009 - 13:48

ano. u mnie jak silnik jest zimny to swiece sie grzeja - kontorolka jest widoczna, gasnie po pewnym czasie - wtedy mozna krecic rozrusznikiem. i zauwazylem taka rzecz: gdy silnik mam zimny /rozruch ze swieca zarowa/ nie ma problemu z rozruchem, na cieplym silniku jest/byl problem - musialem krecic czasem baaaardzo dluuuugo zeby zaskoczyl motor. Kupilem na allegro male pudelko od elektronika (jest kilka ofert), wlutowuje sie koncowki do wiazki komputera - i teraz niezaleznie od temperatury swiece zarowe dzialaja zawsze - czy silnik cieply czy zimny, problem z rozruchem zniknal.

witam mam podobny problem. czy po zainstalowaniu tego pudeleczka ,na cieplym silniku, swieci sie kontrolka grzania swiec??

#20 OFFLINE   djteat

djteat
  • 1 postów
  • Dołączył: 14-01-2013

Napisany 10 lutego 2013 - 16:02

Witam, podepne sie pod temat, bo nie znalazlem opisu mojego indywidualnego przypadku, mianowicie mam Omcie, 2.5 td 1995r, manual, z przebiegiem 350tys (teoretycznie oryginalny), po wymianie filtra paliwa, oleju, powietrza, kabinowego, oraz samego oleju, zalalem go olejem shella, auto pali 'na kopa' na cieplym i zimnym silniku, problem polega na tym ze mimo nie ma problemow z odpalaniem to swieci/rzazy mi sie kontrolka swiec zarowych,

obstawiam przekaznik swiec zarowych, bo skoro odpala to musza grzac, tylko przekaznik 'swiruje', tylko pytanie gdzie tego przekaznika szukac, LUB co czytalem na wielu forach 'czujnik stopu' co mowicie Panowie?