Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

rezystor dmuchawy ? - dmuchawa nie pracuje


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
24 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   wojteksz

wojteksz
  • 178 postów
  • Dołączył: 22-11-2006
  • Skąd: okol.andrychowa

Napisany 01 lipca 2008 - 21:59

Witam. Posiadam omege b 96r. Z przeczytanych postów wynika że nawalił mi rezystor dmuchawy. Ponieważ wszystko działa w klimatroniku(zmiana nawiewów) w tym problem że nie działa wentylator dmuchawy. Załącza sie na 2-10 sec. po czym się wyłącza i ma cięzko sie znow uruchomic. :guns:

Moje pytanie:
Gdzie jest umieszczony ten rezystor i co mam zrobić żeby się do niego dostac ?

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 lipca 2008 - 22:00

Witam. Posiadam omege b 96r. Z przeczytanych postów wynika że nawalił mi rezystor dmuchawy. Ponieważ wszystko działa w klimatroniku(zmiana nawiewów) w tym problem że nie działa wentylator dmuchawy. Załącza sie na 2-10 sec. po czym się wyłącza i ma cięzko sie znow uruchomic. :guns:

Moje pytanie:
Gdzie jest umieszczony ten rezystor i co mam zrobić żeby się do niego dostac ?



rezystor jest po lewej stronie od dmuchawy. jak wyjmiesz schowek to bedziesz widzial. w razie W mam taki na stanie




 


#3 OFFLINE   wojteksz

wojteksz
  • 178 postów
  • Dołączył: 22-11-2006
  • Skąd: okol.andrychowa

Napisany 02 lipca 2008 - 10:45

tylko jak rozebrac ten schowek? kiedys probowalem ale mi sie nie udalo.prosilbym o blizszy opis .lub link gdzie znajde opis . czy rezystory w omach sa te same .?jaka cena za rezystor?pozdrawiam

#4 OFFLINE   samara82

samara82

    MV6 U25DT

  • 373 postów
  • Dołączył: 24-03-2009
  • Skąd: Legnica/Chojnów/Lubin

Napisany 29 kwietnia 2009 - 06:34

Witam...ja już wyjąłem ten rezystor i wyciągnięcie jest bardzo proste skoro zrobiłem to ja (komletny laik i nerwus;P)
Mam pytanie: czy można go zregenerować i ile to kosztować może?
Pozdrawiam...

#5 OFFLINE   Krzych__

Krzych__
  • 75 postów
  • Dołączył: 25-07-2007
  • Skąd: Śląsk: Radlin

Napisany 29 kwietnia 2009 - 07:34

http://forum.omegakl...ka-pasazera/ tujest jak się demontuje schowek.Fakt nie wszystko jest uwzględnione.Ale gdzieś jeszcze widziałem wymiana rezystora.



#6 OFFLINE   kula1992

kula1992
  • 1 postów
  • Dołączył: 20-06-2011
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 27 lipca 2011 - 21:26

witam mam problem z rezystorem a mianowicie dmuchawa pracuje caly czasz na maksymalnych obrotach i nie reaguje na panel sterowania jak mozna naprawic ta częsc dzieki i PZDR :):)

#7 OFFLINE   andzg

andzg
  • 1 373 postów
  • Dołączył: 09-02-2009
  • Skąd: Zielona Góra

Napisany 27 lipca 2011 - 21:42

rezystor należy wymienić na sprawny. koszt niewielki. odezwij się do mnie na PW

#8 OFFLINE   romario

romario
  • 31 postów
  • Dołączył: 24-06-2010
  • Skąd: Poznań

Napisany 06 lutego 2012 - 18:38

mi też to padło ale mam pytanie... czy ten rezystor można regenerować?? spotkałem się z aukcją na allegro że koleś sprzedawał i jak dałeś swój stary to cena zakupu była niższa...
wyglądało by to na to że można go regenerować??!!

#9 OFFLINE   dlotiv

dlotiv

    Wujek Samo Zło

  • 862 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: Zwierzyniec/Northampton
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 TD X25DT

Napisany 07 lutego 2012 - 07:24

mi też to padło ale mam pytanie... czy ten rezystor można regenerować?? spotkałem się z aukcją na allegro że koleś sprzedawał i jak dałeś swój stary to cena zakupu była niższa...
wyglądało by to na to że można go regenerować??!!


Można, trochę zabawy z lutownicą i mały wypad do sklepu z częściami elektronicznymi celem zakupu tranzystorów (lub ich zamienników). musisz tylko pamiętać, żeby przed złożeniem posmarować nowe tranzystory pastą termoprzewodzącą tam, gdzie stykają się z metalową obudową i żeby dokładnie do niej przylegały. Inaczej sytuacja się znów powtórzy.
Ta wymiana tranzystorów pomaga w 90 procentach przypadków. Ale, żeby być pewnym i nie wydawać niepotrzebnie kasy, prze pójściem do sklepu warto pomierzyć rezystancję E-C (emiter - kolektor). Jeśli jest około zero, to tranzystory do wymiany.

#10 OFFLINE   Dawido89

Dawido89
  • 1 640 postów
  • Dołączył: 29-06-2010
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 16 lipca 2013 - 23:29

a może być tak że jak on uszkodzony to nawiew ani "nie piardnie?" u mnie reagują silniczki od climatronika , panel hula ale nie wieje ani na klimie ani na eco

 


 


 


#11 OFFLINE   tomi1211

tomi1211
  • 52 postów
  • Dołączył: 07-05-2011

Napisany 23 stycznia 2014 - 09:07

witam . mój problem słabym dmuchaniu z nawiewów mimo to iz na skali jest 9 .nagrzewnica nowa , klapki słychać e sie otwieraja i domykaj.jest reakcja na każda opcje ustawienia. gdy włoncze "auto" na panelu klimatronika to odrazu widać znaczna różnice w prędkości nadmuchu. przeczytałem wczoraj cała sekcje na ten temat i nie znalazłem odpowiedzi gdzie szukać usterki. na wyświetlaczu klimatronika prawym pojawiły sie dwie kreski "-- " przy wylonczeniu auta i z dwie żaróweczki od podświetlenia sa spalone ale niemysle ze to by było powodem tak słabej pracy wentylatora...proszę o pomoc bo szyby zamarzają podczas jazdy.pozdrawiam

#12 OFFLINE   Maciek-Grucha

Maciek-Grucha

    Co jest SROCYK raz dwa trzy :D

  • 1 470 postów
  • Dołączył: 12-02-2012
  • Skąd: Melbern GMB
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.3D

Napisany 23 stycznia 2014 - 09:41

witam . mój problem słabym dmuchaniu z nawiewów mimo to iz na skali jest 9 .nagrzewnica nowa , klapki słychać e sie otwieraja i domykaj.jest reakcja na każda opcje ustawienia. gdy włoncze "auto" na panelu klimatronika to odrazu widać znaczna różnice w prędkości nadmuchu. przeczytałem wczoraj cała sekcje na ten temat i nie znalazłem odpowiedzi gdzie szukać usterki. na wyświetlaczu klimatronika prawym pojawiły sie dwie kreski "-- " przy wylonczeniu auta i z dwie żaróweczki od podświetlenia sa spalone ale niemysle ze to by było powodem tak słabej pracy wentylatora...proszę o pomoc bo szyby zamarzają podczas jazdy.pozdrawiam

masz jakis blad klimatronika,zczytac bledy,jak to uzyj szukajki

#13 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 stycznia 2014 - 17:30

witam . mój problem słabym dmuchaniu z nawiewów mimo to iz na skali jest 9 .nagrzewnica nowa , klapki słychać e sie otwieraja i domykaj.jest reakcja na każda opcje ustawienia. gdy włoncze "auto" na panelu klimatronika to odrazu widać znaczna różnice w prędkości nadmuchu. przeczytałem wczoraj cała sekcje na ten temat i nie znalazłem odpowiedzi gdzie szukać usterki. na wyświetlaczu klimatronika prawym pojawiły sie dwie kreski "-- " przy wylonczeniu auta i z dwie żaróweczki od podświetlenia sa spalone ale niemysle ze to by było powodem tak słabej pracy wentylatora...proszę o pomoc bo szyby zamarzają podczas jazdy.pozdrawiam

błędy z klimatronika odczytasz tylko komputerem.

#14 OFFLINE   rysiek018

rysiek018
  • 53 postów
  • Dołączył: 16-03-2009
  • Skąd: warszawa

Napisany 23 stycznia 2014 - 19:53

Odswieze temat. u mnie jak spadla temperatura to wentylator przestal działać czy to przypade? czy jakis czujnik odpowiedzialny jest za to. klimatronik działa normalnie a nie ma nawiewu:( pomóżcie bo nie ma jazdy z zamarznieta szyba!!

#15 OFFLINE   tomi1211

tomi1211
  • 52 postów
  • Dołączył: 07-05-2011

Napisany 23 stycznia 2014 - 20:10

dzieki. zaczne od tego.w takim razie.i znajac zycie to szybko tu wróce :p

#16 OFFLINE   muminek

muminek

    Dobry, Lepszy, Omega...

  • 605 postów
  • Dołączył: 02-09-2011
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 23 stycznia 2014 - 21:22

Probowales na klimie czy na ECO?? Pytam bo sprezarka klimy rozlacza sie przy minusowych temperaturach (juz chyba od +5 nie dziala) i spotkalem sie kiedys z czyms takim ze przy wlaczonym ECO wszystko dzialalo a przy wylaczonym (tak jakby na klimie) byla cisza...

Sprawe zalatwila wymiana sprezarki ale koles dowiedzial sie o tym dopiero jak wlaczyl klime na wiosne i nie zadzialala...

Gdyby Bóg lubił napęd na przód to ludzie chodziliby na rękach...



Kiedy znajdziemy się na zakręcie... REDUKCJA BUT I ODCIĘCIE!!



http://www.opelomega.pl


#17 OFFLINE   wova75

wova75
  • 453 postów
  • Dołączył: 14-04-2011
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 stycznia 2014 - 17:24

Odswieze temat. u mnie jak spadla temperatura to wentylator przestal działać czy to przypade? czy jakis czujnik odpowiedzialny jest za to. klimatronik działa normalnie a nie ma nawiewu:( pomóżcie bo nie ma jazdy z zamarznieta szyba!!


identyczna sytuacja. wczoraj padł mi nawiew. sterowanie kierunkami nawiewu działa a sam nawiew nie.

#18 OFFLINE   dawid6671

dawid6671
  • 479 postów
  • Dołączył: 25-09-2012
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 25 stycznia 2014 - 17:53

mam ten sam problem.... borykam się z nim już dosyć długo. Sterując nawiewem od 1-9 słychać ze rośnie siła nadmuchu mimo to słabo dmucha. Filtr wymieniony i tak nic. Będzie trzeba zrzucić deskę... chyba ;/ :masakra:

#19 OFFLINE   wova75

wova75
  • 453 postów
  • Dołączył: 14-04-2011
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 27 stycznia 2014 - 16:06

Na szczęście u mnie tylko przegrzana kostka jeża i brak styku. Nadmuch działa, ale błąd 27 nadal wyskakuje. Wygląda na to, że jak się zrobi cieplej, trzeba będzie wyciągnąć dmuchawę.

#20 OFFLINE   remek76

remek76
  • 92 postów
  • Dołączył: 04-10-2008
  • Skąd: Gdańsk
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 3.0 V6 X30XE

Napisany 05 stycznia 2016 - 16:10

Mam podobny problem. Odpaliłem auto, włączył się nawiew na szyby. Od razu go wy wyłączyłem. Od tego momentu nie działają wiatraki w kilimie. Sama klima działa, grzeje. Dodam, iż stało się to rano jak mróz był 15 stopni.
Sprawdziłem bezpiecznik wiatraka i jest ok. Czy to rezystor czy może coś innego ?

 

Czy ten rezystor to jest widoczny po wyjęciu schowka pasażera ? Ma ktoś może zdjęcie jak to wygląda ?