Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

Carbonowe elementy wnętrza


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
69 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   majk233

majk233
  • 220 postów
  • Dołączył: 23-07-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 24 czerwca 2008 - 19:38

Witam

Wraz z kolegą planujemy wykonać kilka elementów wnętrza z włókna węglowego. Nie będzie to jakaś tandetna folia tylko prawdziwy element zrobiony z carbonu. Planujemy wymontować elementy, zrobić z nich formy i tworzyć nowe elementy. Zacząć chcemy od wnętrza Omegi B FL, a więc powstały by elementy:
-ramka klimatronika i radia
-front popielniczki
-cały panel koło skrzyni i ręcznego
-4 listwy na drzwi

Coś podobnego znalazłem w internecie, tylko że w BMW, ale idea ta sama:
http://www.e90post.c...ad.php?t=137527

Zastanawiamy się czy jest sens się za to brać, będzie ktoś chętny na takie elementy?? Generalnie co myślicie o takim pomyśle?? Co do ceny to oczywiście im więcej zbierzemy zamówień tym cena niższa:)

Czekam na wasze opinie
pozdro

#2 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2008 - 19:43

Bardzo dobry pomysł tylko właśnie... cena.
Podałbyś np. orientacyjnie cenę wyjściową to wtedy by każdy wyraził swoje zainteresowanie.
Sam nie mam B FL ale za parę lat to kto wie ;)

Acha. Do kompletu mogłaby być jeszcze kierownica ;) skóra-carbon :p

#3 OFFLINE   majk233

majk233
  • 220 postów
  • Dołączył: 23-07-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 24 czerwca 2008 - 19:52

Tak wstępnie na szybko licząc, taki zestaw jak napisałem wcześniej kosztowałby gdzieś ok 300zł, wiadomo im więcej chętnych tym taniej.

Co do Omegi B, jak najbardziej też możemy takie coś zrobić, tylko potrzebne by nam były oryginalne elementy do zrobienia formy. Jeśli Będzie więcej chętnych na komplety do Omegi B, to nie widzę problemu, tylko ktoś musiałby nam podrzucić na chwile swoje elementy.

#4 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2008 - 19:55

Acha. Do kompletu mogłaby być jeszcze kierownica ;) skóra-carbon :p


A moze frytki do tego??

majk233, A do B przed liftem czegos nie chcesz wykminić??



 


#5 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 czerwca 2008 - 20:27

Jak byś miał jakieś fotki gotowych elementów to wrzuć, standardowe drewno nie wygląda zaciekawie ;)
A tak BTW to listwy z drzwi da się wymontować bez inwazyjnie?

Pozdr.
M.

#6 OFFLINE   majk233

majk233
  • 220 postów
  • Dołączył: 23-07-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 24 czerwca 2008 - 20:31

A tak BTW to listwy z drzwi da się wymontować bez inwazyjnie?


Mam taką nadzieje, w najbliższy weekend będe demontował boczek u siebie to się dokładnie przyjże.

#7 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2008 - 20:34

A tak BTW to listwy z drzwi da się wymontować bez inwazyjnie?

Zdejmujesz tapicerkę i od środka są zamontowane na te śmieszne blaszki, tak jak głośniki :)
przynajmniej w B tak jest :p

#8 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 czerwca 2008 - 20:59

Jak zapodasz fotki ze swojej to zobacze i chyba sie zdecyduje do swojej tyle ze ja mam b przed liftem ale da sie rade. Pozdro.



 


#9 OFFLINE   _Maciek_

_Maciek_
  • 465 postów
  • Dołączył: 20-11-2007
  • Skąd: Warszawa

Napisany 24 czerwca 2008 - 21:03

Właśnie w Bfl jest chyba inaczej. Nie pamiętam dokładnie bo boczki zdejmowałem kilka miesięcy temu i się zbytnio nie przyglądałem, ale chyba coś mi się o oczy obiło, że to drewno było "zgrzane" (wtopione w boczek - tak punktowo)... póki co poczekam aż majk233 to sprawdzi.

Pozdr.
M.

PS. Do B te elementy wszystkie są inne, no może poza panelem koło lewarka...

#10 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 24 czerwca 2008 - 21:35

Maciek to ja wiem ze sa inne elementy ale j.w. kolega pisal moze dostanie takie panele. Pozdro.



 


#11 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2008 - 21:52

To może i ja się skuszę :razz: Mam co prawda pseudo-aluminiowe wstawki i jakoś to wygląda, ale są już trochę sfatygowane.

#12 OFFLINE   mr.n3mo

mr.n3mo
  • 361 postów
  • Dołączył: 18-02-2007
  • Skąd: Koszalin/Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2008 - 21:52

Ekstra plan!! :peace:
Jeżeli się podejmiecie zadania to winszuję. Jeżeli macie możliwość wykonania takich elementów z carbonu to pozostaje mi tylko mieć nadzieje ze dociągniecie to do końca.
Za podana kwotę to sam to łyknę.
Z resztą muszę się przyznać ,że mi tez chodziły po głowie myśli dotyczące karbonu ew. polerowanej stali,bądź aluminium,ale nie mam nawet możliwości by się w to pobawić...

Tylko właśnie zastanawia mnie poruszony problem

A tak BTW to listwy z drzwi da się wymontować bez inwazyjnie?


Mam taką nadzieje, w najbliższy weekend będe demontował boczek u siebie to się dokładnie przyjże.


Jak montowałem lusterka to mnie te listwy zainteresowały właśnie pod tym kontem co Was chłopaki,ale rzeczywiście trudno będzie je wymontować,raczej nie da się tego zrobić nie wyłamując el.mocujących...
Jeśli wam sie jednak uda to z ew.ponownym montażem będzie kłopot...zostanie chyba tylko jakiś dobry klej... :???:
Może lepiej byłoby wykonać formy z elementów pobranych ze złomu...
Tak czy inaczej trzymam kciuki. :ok:

#13 OFFLINE   majk233

majk233
  • 220 postów
  • Dołączył: 23-07-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 24 czerwca 2008 - 21:58

Z tymi listwami do B FL to chyba rzeczywiście może być problem, zobaczymy co uda się zrobić. W B nie powinno być kłopotów. Plan powstał dlatego, że często w topowych wersjach samochodów (RS w Audi czy M w BMW) występował karbon i powiem szczerze że dobrze to wygląda. Kolega jest modelarzem więc zna się na rzeczy. Plan jest, widzę że i potencjalni chętni są więc chyba będziemy drążyć temat dalej.

#14 OFFLINE   michchuu

michchuu
  • 23 postów
  • Dołączył: 04-04-2008
  • Skąd: Kępno

Napisany 25 czerwca 2008 - 10:41

Wszystko pięknie i ładnie z jednym ale, te 300zł to wydasz na mate węglową na jedno auto, a gdzie żywice, gdzie robocizna. Też jestem modelarzem i wiesz mi, nie jest łatwo ułożyć mate aby włókna idealnie równo biegły, no i przydałyby się do tego worki i pompa vacu. Ja nie neguje twojego pomysłu, ale cena wydaje mi się ciut za niska jak na to przedsięwzięcie. Nie wydaje mi się aby udało ci się tego dokonać tak małym kosztem. Jeśli się mylę i dasz radę to winszuję.

#15 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 czerwca 2008 - 13:39

O ile wiem w B FL nie bylo carbon, ale slyszalem, ze ludzie maluja “drewno” na srebrno. Tez sie nad tym zastanawialem, ale wlasnie zostaje kwestia wyjecia elementow “plastiko-podobnych”.
Majk233 – wiesz jak sa one montowane?

#16 OFFLINE   majk233

majk233
  • 220 postów
  • Dołączył: 23-07-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 25 czerwca 2008 - 18:09

Z tego co się orientowałem to jedynym problemem mogą być listwy na drzwiach W B FL, w B wszystkie elementy da się wyciągnąć.

Malowanie to chyba takie trochę rozwiązanie "druciarskie" my planujemy zrobić porządne elementy, bardzo trwałe oraz dobrze wyglądające. W w pierwszym poście jest link jak to mniej więcej ma wyglądać.

#17 OFFLINE   Karolu!

Karolu!

    Vectra C gts

  • 251 postów
  • Dołączył: 28-10-2007
  • Skąd: Plock/Wwa..

Napisany 26 czerwca 2008 - 14:15

rob tez do zwyklego b moge Ci wyslac bo mam "luzem"konsole i panel pod reczny:) ...
I'm flirt..

#18 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2008 - 21:02

Majk233 - a z czego są oryginalne srebrne listwy? Aluminium? ;) To zwykły lakierowany plastik, więc nie uważam dobrego malowania za rozwiązanie "druciarskie"
Policz dokładnie jaki będzie ostateczny koszt z założeniem zysku (jak długo będziesz to robił za darmo), wykonaj prototyp i zrób listę osób pewnych że to kupią. Wtedy pogadamy...
Powodzenia

#19 OFFLINE   majk233

majk233
  • 220 postów
  • Dołączył: 23-07-2007
  • Skąd: Leszno

Napisany 05 lipca 2008 - 10:33

Jako że dogadałęm się z kolega Karolu! w sprawie przesyłki kilku elementów wnętrza, poszukuje jeszcze kompletu listw drzwiowych (4szt).
Jak by ktoś miał jakieś na "stanie" i mógł by mi je na jakiś czas wypożyczyć to byłbym bardzo wdzięczny.

Myślę że osoby, które użyczą nam swoich elementów do "produkcji" mogą liczyc na jakieś zniżki w późniejszym zakupie.

W razie jakiś pytań, albo porpozycji proszę pisać.

PS.
Sprawdziłem jak to jest z listwami w omie B FL i niestety nie są one demontowalne, są zamocowane takimi plastikowymi nitami. Można by to oczywiście jakoś rozwiercać, ale myślę że szkoda zachodu.
W związku z tym będziemy musieli wykombinować coś innego jeśli chodzi o te listwy, może jakaś nakładka węglowa... ale to już nasze zmartwienie.

#20 OFFLINE   siwy873

siwy873

    Byly klu.owicz - do czasu

  • 526 postów
  • Dołączył: 22-03-2008
  • Skąd: Kalisz
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 lipca 2008 - 13:35

cena cena zebym wiedzial jaka bedzie ostateczna cena kompletu calego do B..to bede sie zastanawial.. :cool:

ogolnie pomysl the best

EDIT


znalazlem takie cos

http://allegro.pl/it...a_b_manual.html