Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Telewizor LCD


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2006 - 12:39

Egon

Telewizor kupiony wybór padł na Samsunga 27 (bardzo dobrze zrobiłem 32 był by za durzy)

N podłączone ,niestety trzeba inwestować w kabel HDMI bez tego nie bardzo będziemy zadowoleni z programów HD

Co do programów HD jest to rewelacja. Hi Hi czekam na Erotyki w HD to musi być coś he he he he.

Koszty to 99 za dekoder (ewentualnie antena) plus Kabel HDMI tu koszta są różne i jeżeli nie jesteśmy Videofilem to te najtańsze będą OK.

Pakiety można sobie samemu wybierać zobacz sobie na stronce N telewizju....

Na razie do Końca listopada telewizja jest za darmo bo co chwile coś cudują i jest w fazie testów.

 


#22 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 listopada 2006 - 14:36

Egon

Telewizor kupiony wybór padł na Samsunga 27 (bardzo dobrze zrobiłem 32 był by za durzy)

N podłączone ,niestety trzeba inwestować w kabel HDMI bez tego nie bardzo będziemy zadowoleni z programów HD

Co do programów HD jest to rewelacja. Hi Hi czekam na Erotyki w HD to musi być coś he he he he.

Koszty to 99 za dekoder (ewentualnie antena) plus Kabel HDMI tu koszta są różne i jeżeli nie jesteśmy Videofilem to te najtańsze będą OK.

Pakiety można sobie samemu wybierać zobacz sobie na stronce N telewizju....

Na razie do Końca listopada telewizja jest za darmo bo co chwile coś cudują i jest w fazie testów.


Czy xxx będą jako osobny pakiet czy będą dołączone do któregoś z obecnych pakietów :mrgreen: :mrgreen:
Czy w tej chwili masz dostęp do wszystkich pakietów?
Jak będziesz miał już płacić za pakiety abonament to które wybierasz ( które wg Ciebie są warte oglądania)

#23 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 01 listopada 2006 - 17:08

Egon

O xxx mówiłem oczywiście żartem nic o tym mi nie wiadomo ale jak by było to to normalnie :hmm:

Egon ja wybrałem sobie pakiet kultura nauka świat ze świetnym programem discavery HD i pakiet filmowy z gratisowym cinemax koszt miesięczny to 32 zł za te pakiety

Jeżeli jesteś fanem sportu (ja niestety nie bardzo) to Nsport HD który jak na razie daje Lige mistrzów czyli mecze w HD widziałem taki mecz na 32 LCD i kinie domowym rewela czuć jak cały stadion żyje..

Jest jeszcze jeden program HD jest on w pakiecie darmowym nazywa się Lux Hd (chyba jakoś tak) co prawda jest to program gdzie sprzedaje się luksusowe rzeczy typu rezydencje czy wypaśne furki. Ale oprawa jak to prezentują czyli spacer po takiej chałupie powala na kolana.

Reszta programów jest w dobrej jakości cyfrowej i oglądanie jest przyjemne. Jeżeli ktoś chce sobie sprawić LCD to niestety ale trzeba podpiąć do niego coś co nadaje cyfrowo obraz z mojej kablówki nie jest tragiczny ale to nie to co na CRT . Czyli LCD bez cyfrowej telewizji raczej nie bardzo.

Jakość tych programów HD nie odbiegają od prezentacji HD w sklepach RTV ale musi być podpięte przez HDMI albo Conexial aby móc załapać najwyższą rozdzielczość.

 


#24 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 01 listopada 2006 - 18:45

O xxx mówiłem oczywiście żartem nic o tym mi nie wiadomo ale jak by było to to normalnie


szkoda :cry: :sad: :jezor:

a jak z talerzem też dodają?
czy jest możliwość rozdzielenia sygnału tak zeby oglądać w drugim pokoju?

#25 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 listopada 2006 - 22:14

Egon

O xxx mówiłem oczywiście żartem nic o tym mi nie wiadomo ale jak by było to to normalnie :hmm:

Egon ja wybrałem sobie pakiet kultura nauka świat ze świetnym programem discavery HD i pakiet filmowy z gratisowym cinemax koszt miesięczny to 32 zł za te pakiety

Jeżeli jesteś fanem sportu (ja niestety nie bardzo) to Nsport HD który jak na razie daje Lige mistrzów czyli mecze w HD widziałem taki mecz na 32 LCD i kinie domowym rewela czuć jak cały stadion żyje..

Jest jeszcze jeden program HD jest on w pakiecie darmowym nazywa się Lux Hd (chyba jakoś tak) co prawda jest to program gdzie sprzedaje się luksusowe rzeczy typu rezydencje czy wypaśne furki. Ale oprawa jak to prezentują czyli spacer po takiej chałupie powala na kolana.

Reszta programów jest w dobrej jakości cyfrowej i oglądanie jest przyjemne. Jeżeli ktoś chce sobie sprawić LCD to niestety ale trzeba podpiąć do niego coś co nadaje cyfrowo obraz z mojej kablówki nie jest tragiczny ale to nie to co na CRT . Czyli LCD bez cyfrowej telewizji raczej nie bardzo.

Jakość tych programów HD nie odbiegają od prezentacji HD w sklepach RTV ale musi być podpięte przez HDMI albo Conexial aby móc załapać najwyższą rozdzielczość.


Hejka Omega16v
No i jak się sprawuje N-ka teściowi?
Możesz się wypowiedzieć?
Czy dają czasze do dekodera ,czy trza mieć swoją?
Na ile jest umowa? :roll:

pozdrowionka

#26 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 listopada 2006 - 10:26

Hej egon

Tak jak już pisałem ja też już mam N . Musisz dokupić antenę no chyba że masz własną .

Ja musiałem założyć czaszę 85 cmm na 60 cmm miałem problem z sygnałem . Na razie nie narzekam . Wydaje mi się że jakość programów jest lepsza niż na C+ czy polsacie (ale może mi się tylko tak wydawać)

N zrezygnowała ze standardu mpeg2 i jako jedyna u nas kompresuje obraz w mpeg4

Dziś tj. 17 ma się odbyć konferencja w ITI dotycząca nowego programu filmowego HD plotki mówią że będzie to MGM ale zobaczymy jak coś się dowiem to ci napisze.

Ludzie mówią że HD jeszcze raczkuje zgadzam się ale Polska jest 5 krajem gdzie taka telewizja ruszyła i ja za 32 złote mam możliwość oglądać 3 programy HD

A oglądać HD to czysta przyjemność fantastyczny program Discavery jest wart 32 złotych do tego czekam na ten program filmowy jestem ciekaw co to będzie.



Umowa jest na 15 miesięcy . Niestety dekoder nie przechodzi na własność

 


#27 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 17 listopada 2006 - 10:52

Hej egon

Tak jak już pisałem ja też już mam N . Musisz dokupić antenę no chyba że masz własną .

Ja musiałem założyć czaszę 85 cmm na 60 cmm miałem problem z sygnałem . Na razie nie narzekam . Wydaje mi się że jakość programów jest lepsza niż na C+ czy polsacie (ale może mi się tylko tak wydawać)

N zrezygnowała ze standardu mpeg2 i jako jedyna u nas kompresuje obraz w mpeg4

Dziś tj. 17 ma się odbyć konferencja w ITI dotycząca nowego programu filmowego HD plotki mówią że będzie to MGM ale zobaczymy jak coś się dowiem to ci napisze.

Ludzie mówią że HD jeszcze raczkuje zgadzam się ale Polska jest 5 krajem gdzie taka telewizja ruszyła i ja za 32 złote mam możliwość oglądać 3 programy HD

A oglądać HD to czysta przyjemność fantastyczny program Discavery jest wart 32 złotych do tego czekam na ten program filmowy jestem ciekaw co to będzie.



Umowa jest na 15 miesięcy . Niestety dekoder nie przechodzi na własność


No właśnie umowa na 15 miesięcy , aw regulaminie gdzieś wyczytałem że na 12 dlatego moje wątpliwości.
Dekoder (nie przechodzi na własność) hm.............. no tu to się nie popisali, chyba że przy dłuższym użytkowaniu może będzie taka opcja.
To wychodzi jeszcze 6,60 dodatkowa na miesiąc za dekoder.
:???:

#28 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 17 listopada 2006 - 11:28

@egon

No są tego plusy i minusy . Na razie sam dekoder bez aktywnej karty jest wart tyle co nic (karta jest przypisana do dekodera czyli na karcie teścia na moim dekoderze nic nie zobaczę)

Coś mi się popsuje muszą mi wymienić dekoder . Dlatego tym się nie przejmuje że nie jest mój

Za 15 miesięcy może konkurencja będzie sporo do przodu i w razie gdybym rezygnował nie będzie mi żal 99 zł bo na własność musiał bym za niego zapłacić sporo więcej , a pamiętajmy że jest to Dekoder z HDMI i z możliwością przechwytywania obrazu w mpeg4 a nie dekoder Polsatu za 150 zł używka

 


#29 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 listopada 2006 - 00:20

Egon tak jak ci obiecywałem pisze co było na konferencji ITI.

Mija miesiąc od startu platformy N. Nastąpił czas na pierwsze podsumowania, oraz kolejne zapowiedzi, czego możemy się spodziewać w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach działania N. Po raz kolejny możemy się przekonać, że "Telewizja Nowej Generacji" to hasło nie rzucone na wiatr, a faktyczny stan!

Aktualnie wiadomo, że 45 000 nboxów znalazło już nabywców. Cały czas zwiększana jest ilość punktów, w których dostępne są odbiorniki. Jest ich 900, ale już od przyszłego tygodnia ruszy kolejne 300, a docelowo będzie można nabyć ofertę platformy N w 1500 punktach w całej Polsce. Jednocześnie podwojono dostawy, zwiększając możliwości produkcyjne, aby każdy mógł zostać abonentem bez oczekiwania na odbiornik.

Gotowa jest także nowa promocja dla potencjalnych zainteresowanych abonentów - przy zakupie telewizora Sony Bravia 32'' będzie można zostać jednocześnie klientem N. Bez kosztów aktywacji otrzyma się odbiornik nbox z czaszą i 6 miesięcy abonamentu gratis. Zabrakło informacji czy chodzi tu o pełny abonament, czy tylko wybrane pakiety, ale można przypuszczać, że chodzi o pełną ofertę.

nbox recorder oficjalnie w sprzedaży pojawi się 27 listopada. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami będzie posiadać funkcje VOD i PVR. Dzięki wbudowanemu dyskowi 250 GB pomieści kilkaset godzin nagrań w formacie MPEG4. Jest to prawdopodobnie pierwsza oficjalna tego typu oferta na świecie - inni nadawcy są na etapie przygotowywania takich rozwiązań sprzętowych.

Zaplanowanie nagrania (wykorzystanie funkcji PVR) jest bajecznie proste - wystarczy wejść w EPG, znaleźć w programie interesujący nas program i dwukrotnie wcisnąć OK. Obok wybranej audycji pojawi się ikona informująca o zaplanowanym nagraniu.

Wszystkie nagrania można przeglądać za pomocą przycisku List z pilota nboxa recordera. Pojawia się spis wszystkich zarejestrowanych materiałów. Można podejrzeć opis (jest zapamiętywany przy nagrywaniu z EPG) i odtworzyć nagranie (OK).
Podczas oglądania możliwa jest pełna manipulacja materiałem - można zatrzymać odtwarzanie, wznowić oglądanie od punktu, w którym przerwaliśmy, a także przewijać do przodu i wstecz z prędkościami 2x, 4x, lub 8x

Kolejna nowość to wprowadzana od początku grudnia usługa Video on Demand (VOD). Aby ją uruchomić wystarczać będzie wcisnąć klawisz VOD na pilocie. Przy starcie usługi, aby nbox recorder pobrał pełną ofertę potrzeba będzie ok. 48 godzin. Konieczne będzie wykorzystanie podwójnego konwertera (tzw. Twin), aby odbiornik mógł pobierać w tle, nie przeszkadzając w oglądaniu. W ramach VOD pojawią się produkcje MGM, oraz filmy, do których prawa posiadają m.in.: SPI Film Box, oraz ITI Studio. Trwają także rozmowy z kolejnymi partnerami, co może zaowocować dalszym poszerzaniem oferty.
Ciekawostką będzie możliwość oglądania odcinków seriali (Magda M.) znanych z TVN w ramach tej usługi jeszcze przed premierą.
W VOD można zobaczyć opis każdej dostępnej pozycji, dzięki czemu nie pomylimy się, wybierając, co chcemy obejrzeć. Podczas odtwarzania można manipulować materiałem podobnie jak w PVR.
Już teraz zapowiedziano, że co miesiąc w usłudze VOD dostępnych będzie conajmniej 10 premier. Koszt usługi będzie stały - 30 zł/mc.

Na konferencji ujawniono nazwę obiecywanego kanału filmowego w HDTV. Będzie to MGM HD. Za jego wyborem przemawia duża ilość dostępnych filmów - 4000 tytułów, w tym 1000 już przeniesionych do HD. Co więcej, MGM produkuje kolejne filmy, m.in.: kolejną część przygód agenta Jamesa Bonda. W planach jest także m.in.: sequel Terminatora.
MGM HD pojawi się w ofercie platformy N w grudniu.

Jeszcze dziś o godzinie 18:00 startuje zapowiadany kanał Wojna i Pokój. Jeszcze w tym tygodniu pojawią się na antenie dwie propozycje filmowe: "Tak tu cicho o zmierzchu" i "180 i więcej"

Kolejna niespodzianka to dołączenie do oferty sportowej kanału NASN (North American Sports Network). Pojawi się on już w przyszłym tygodniu. Na antenie prezentowane są wydarzenia sportowe odbywające się w USA.

Podpisano jednocześnie umowę, na mocy której na kanale nSport emitowane będą rozgrywki NHL w HD, co z pewnością ucieszy fanów tej dyscypliny sportu, którą póki co w Polsce niedoceniano. To nie koniec nowości na antenie nSport - podpisano także porozumienie zapewniające do roku 2009 wyłączność na emisję spotkań Pucharu Polski. Emisja w HD ruszy już na początku przyszłego roku.

Najważniejsza informacja dla abonentów to jednak ceny. I tu także miłe zaskoczenie. Poza ewentualną dodatkową opłatą 30 zł/mc za usługę VOD ceny pakietów pozostają bez zmian.

Zapowiadziano już kolejną konferencję. Odbędzie się ona za kilka lub kilkanaście tygodni. Tempo rozwoju będzie stale wysokie, aby zadowolić wszystkich abonentów. W ofercie pojawiać się będą kolejne kanały, a możliwości odbiorników nbox będą rozbudowywane.

Podczas konferencji nie poruszono kilku aspektów, o które pytali abonenci - o usłudze Multiroom, o braku kanałów z Astry, oraz o problemach części abonentów z czaszami z zestawu n. Zabrakło także konkretnych informacji o planowanych aktualizacjach oprogramowania w odbiornikach nbox.

Co do programu filmowego HD plotki się potwierdziły

PS .Wiem ,wiem posta pod postem się nie pisze ale to OS można przymknąć oko HE HE