Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Telewizor LCD


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
28 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 października 2006 - 10:35

Witam

Mam prośbę bo przymierzam się do kupna telewizora LCD (27”) + podłączyć N telewizję .

Nie chce zadawać tego pytania na forum specjalistów bo tam jak dobrze wiem zbyt wielu rzeczy się nie dowiem.

Pytanie do Was czy ktoś ostatnio kupował taki telewizor czym kierował się przy wyborze i czy jest zadowolony z użytkowania.... No jednym słowem wszystko związane z tym TV


 


#2 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 20 października 2006 - 10:39

Ja z innej beczki nieco - czemu 27 a nie 32 :?: Chyba że chodzi o finanse to nie było pytania

#3 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 października 2006 - 10:44

@Gawor

Tv LCD dobrze ogląda się z odległości 3 metrów mam mały pokuj i tam będzie stał ten TV boje się że 32 cale może być po prostu za durzy .

Ale wszystkie ewentualne sugestie będą mile widziane .

 


#4 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 20 października 2006 - 14:36

Pytam z ciekawości bo sam się zaczynam rozglądać...

A między 27 a 32 różnica w cenach nie jest już taka duża chyba

Z kolei 32 do "dużego" pokoju wydaje mi sie nieco małe :roll:

#5 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 20 października 2006 - 14:55

Ja mam 27 i w zupełności mi wystarcza.. co prawda zwykły kineskopowy 100Hz ale daje rade :wink:
konto usunięte

#6 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 20 października 2006 - 16:29

Pytam z ciekawości bo sam się zaczynam rozglądać...

A między 27 a 32 różnica w cenach nie jest już taka duża chyba

Z kolei 32 do "dużego" pokoju wydaje mi sie nieco małe :roll:


No właśnie jest całkiem spora. 27 cali Samsung można kupić ze 2300-2400, a tej samej seri tv 32 cale już za 3200, więc prawie 50% za 5 cali. I to jest dylemat :grin:

#7 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 października 2006 - 21:37

@Robo

Też mam panoramę 28 cali i jest dobrze...

@actom

Właśnie się przymierzam do Samsunga i ma być na nim telewizja N czyli HD

 


#8 OFFLINE   pmnet

pmnet
  • 99 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Kielce

Napisany 20 października 2006 - 21:49

tego co wiem to tylko 3 kanały będą w HD na NTV
Żyj tak każdego dnia jakby miał być Twoim ostatnim...

#9 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 21 października 2006 - 07:36

Ja jakoś do tej N nie moge sie przekonać mają tylko jeden plus w postaci ligi mistrzów reszta ta sama kicha co na polsacie tylko chyba 20 złoty więcej :???:

Znowu polsat leci sobie w bola i już drugi tydzień nie nadaje eurosportu :bad:

Ja bym z HD jeszcze poczekał bo narazie nie widać wielkiego boom na ten temat jedynie co to te 3 programy na N :roll:
konto usunięte

#10 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 października 2006 - 07:53

Tak Kochani macie racje N ma tylko na razie 2 kanały HD i za chwilę hehe będzie 3.

Cały czas będą poszerzać oferte. A chcę ja podłączyć do LCD dlatego że nie widzę tego telewizora z sygnałem z mojej kablówki .

N wybrałem też że jak mam mieć taki telewizor to bez sensu aby nie korzystać. Widziałem demo DISCOVERY w HD i jest rewelacja. W najbliższej przyszłości (jak potanieją hehe) zakupił bym Odtwarzacz High Definition filmów pojawia się coraz więcej i w końcu stanie się to standardem.

 


#11 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 października 2006 - 00:50

LCD w tej cenie to porażka lepiej wypasiony kineskop 100Hz.
Obraz będzie o wiele lepszy, pożądny LCD tej wielkości to gdzieś 6-8 kawłków trzeba dać, a z tym HD to dajcie są spokój ile programów bedzie na początku w tym nadawane.
Zanim to u nas ruszy z kopyta to jeszcze troche potrwa, a wtedy to napewno bedzie można kupić dobry LCD w przyzwoitej cenie.
proponuje coś takiego cena coś koło 2300
http://www.consumer....RCSHQFHKFSESI5P

#12 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2006 - 09:15

@Egon

Mógł byś troszkę rozszerzyć myśl że są kiepskie co to znaczy jakie są wady?

Jak już mówiłem ten LCD ma mi służyć w małym pokoju (następnego klamora tam nie widzę po prostu)

Telewizja N ma być tylko i wyłacznie w domu pod ten Telewizor. Chce również podpiąć do niego Laptopa dziecko pogra i filmy z dysku się po ogląda .

Telewizor który chce kupić wyświetla już 6,4 albo drugi 12,8 miliona kolorów . Na bieżąco jestem bo właśnie wczoraj teściu zakupił 32 calowego LG za 3 tysie i od razu wziął N i w jego dużym pokoju jest bardzo fajnie.

Cholera ale ta N musi z satelity z 3 godziny ładować oprogramowanie a i nie dają kabla HDMI trzeba sobie samemu kupić (ukryte koszta hehehe)

 


#13 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 października 2006 - 14:17

@Egon

Mógł byś troszkę rozszerzyć myśl że są kiepskie co to znaczy jakie są wady?

Jak już mówiłem ten LCD ma mi służyć w małym pokoju (następnego klamora tam nie widzę po prostu)

Telewizja N ma być tylko i wyłacznie w domu pod ten Telewizor. Chce również podpiąć do niego Laptopa dziecko pogra i filmy z dysku się po ogląda .

Telewizor który chce kupić wyświetla już 6,4 albo drugi 12,8 miliona kolorów . Na bieżąco jestem bo właśnie wczoraj teściu zakupił 32 calowego LG za 3 tysie i od razu wziął N i w jego dużym pokoju jest bardzo fajnie.

Cholera ale ta N musi z satelity z 3 godziny ładować oprogramowanie a i nie dają kabla HDMI trzeba sobie samemu kupić (ukryte koszta hehehe)


ad1. Nie mówie tu o wadach tylkoże to nie jest jescze to to się wszystkim wydaje. w tej cenie nie da się kupić Tv z dobrymi prametrami.

ad2. W małym pokoju to taki będzie chyba za duży, a co masz na myśli mały pokój (pojęcie względne)

ad3.jeżeli chcesz podpiąć laptopa to powinien mieć wej.PC zeby to jeszcze było w porządnej rozdzielczości.

ad4.a mógłbyś podać symbol tego LG-ika chciałbym go obejrzeć?

ad5.to jak z każdym razem jak uruchamisz to 3 godziny się ładuje???

#14 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 22 października 2006 - 14:33

@Egon

Proszę to jest ten LG była promocja i fajna cena była na niego

http://sklep.avans.p...roducts_id=5685

Kupiony w Avansie cena była na niego 3300

Telewizor który mam mieć musi mieć wejście PC i HDMI a taki masz już za 2500 samsunga 27 cali

Mały pokuj to znaczy że będę oglądał ten telewizor z 3 metrów to max.

N na początku ładuje tyle oprogramowanie i musisz jeszcze go zarejestrować przez telefon.


A nad tym się zastanawiam facet jest z Łodzi i jak kupie poza allegro to opuści jeszcze kapke.

http://www.allegro.p...osc_kredyt.html

 


#15 OFFLINE   barnaby

barnaby
  • 57 postów
  • Dołączył: 13-07-2006
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 22 października 2006 - 21:35

oj egon, egon
ad1 tu się z tobą zgodzę. chociaż wszystko zalezy od wymagan.
ad2 panele lcd są o tyle zmyślną technologią, że w przeciwienstwie do kineskopowego telewozora nie musisz ich ogladać z 4 metrów.
ad.3 wcale nie musi mieć wejścia PC. z tego co zauważyłem, cały czas jest mowa o telewizji HD, więc tym samym musi mieć wejści HDMI, które to znów jest kompatybilne z wyjściem DVI z kompa (większość kart graficznych na rynku)
ad 4 pierwsze słyszę żeby N-ka ładowała się trzy godziny.
Panowie! tak jeszcze słówko. panele lcd to naprawdę fajny wynalazek. prawdą jest że czarny kolor pozostawia jeszcze dużo do życzenia, ale dajmy technikom trochę czasu. najbardziej śmieszy mnie stwierdzenie, że lcd są słabsze od kineskopowych. ludzie! średniej klasy otv z klasycznym kineskopem wyświetla ok. 520 linii poziomych, natomiast lcd nawet już nie taki drogi (ok 3000) mają rozdzielczość poziomą w granicach 1920. gdzie to porównywać????? właśnie telewizja N jako jedyna oferuje rozdzielczość 1080i, co odpowiada rodzielczości 1920x1024. nawet w osławionej hameryce, czyli matce telewizji HD używa się rozdzielczości 760p czyli o ile dobrze pamiętam ok 1200x760.
to tyle. wybaczcie ten przydługi wykład :oops:

#16 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 22 października 2006 - 22:00

oj egon, egon
ad1 tu się z tobą zgodzę. chociaż wszystko zalezy od wymagan.
ad2 panele lcd są o tyle zmyślną technologią, że w przeciwienstwie do kineskopowego telewozora nie musisz ich ogladać z 4 metrów.
ad.3 wcale nie musi mieć wejścia PC. z tego co zauważyłem, cały czas jest mowa o telewizji HD, więc tym samym musi mieć wejści HDMI, które to znów jest kompatybilne z wyjściem DVI z kompa (większość kart graficznych na rynku)
ad 4 pierwsze słyszę żeby N-ka ładowała się trzy godziny.
Panowie! tak jeszcze słówko. panele lcd to naprawdę fajny wynalazek. prawdą jest że czarny kolor pozostawia jeszcze dużo do życzenia, ale dajmy technikom trochę czasu. najbardziej śmieszy mnie stwierdzenie, że lcd są słabsze od kineskopowych. ludzie! średniej klasy otv z klasycznym kineskopem wyświetla ok. 520 linii poziomych, natomiast lcd nawet już nie taki drogi (ok 3000) mają rozdzielczość poziomą w granicach 1920. gdzie to porównywać????? właśnie telewizja N jako jedyna oferuje rozdzielczość 1080i, co odpowiada rodzielczości 1920x1024. nawet w osławionej hameryce, czyli matce telewizji HD używa się rozdzielczości 760p czyli o ile dobrze pamiętam ok 1200x760.
to tyle. wybaczcie ten przydługi wykład :oops:



ale ten Tv co proponuje kolega Omega16v ma rozdzielczość 1366 x 768 i gdzie tu 1920x1024 mówisz że wejście HDMI jest kompatybilne z wyjściem DVI, ale jest tylko jedno przy tym telewizorku i co znowusz jakiś trójnik żeby kompa i dvd podłączyć???

mam rozumieć że byłeś w haaameryce i dlatego tak dobrze znasz temat :looz:

#17 OFFLINE   barnaby

barnaby
  • 57 postów
  • Dołączył: 13-07-2006
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 22 października 2006 - 22:11

jaki trójnik???? podłączasz N-kę przez złacze Component, a dvd pod hdmi. chociaż ja na razie odpuściłbm sobie dvd na hdmi, bo mało filmów w tej rozdzielczości. szybciej podłączyłbym N-kę, ale też poczekałbym na tą z HDD 250GB. ma być w sprzedaży od listopada, tak przynajmniej obiecuje ITI Neovision. jeśli to wypali jak obiecują to z Beverly Hils tylko wióry zostaną, hehehe. Gówniana firma...
co do lcd to zerknij na panasonica 26, albo 32 LX60. ma dwa wejścia HDMI no i swój panel. smsung zresztą też, ale panasonic lepiej świeci.
egon, w ameryce byłem, ale ichniej telewizji nie oglądałem, bo czasu nie było. o wiele więcej piękniejszych miejsc było do oberżenia.
a! i zapomiałem: to co że tylko 1366, skoro to i tak ponad dwa razy więcej niż kinespop???

#18 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2006 - 13:22

Dzięki Panowie za dyskusje.

Co do wejść to faktycznie jedno HDMI to może być mało . Teściu na razie ma N przez euro kabel HDMI przyjdzie na dniach i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Panasonica 26 cali widziałem ładnie świeci to fakt wydaje mi się że porównywalnie do samsunga. Panasonic raczej ma pastelowe kolory samsung za to bardzo kontrastowe to już kwestia gustu jak kto woli.

Cholera ale panasonic ma chyba jak pamiętam głośniki pod spodem i to do mnie nie przemawia no i srebrny(są czarne w ogóle)

 


#19 OFFLINE   barnaby

barnaby
  • 57 postów
  • Dołączył: 13-07-2006
  • Skąd: Olsztyn

Napisany 23 października 2006 - 16:07

no, ma niestety. dla mnie to też kibel, ale panasonic praktycznie wszystkie lcd i plazmy robi w ten sposób. moim zdaniem optycznie pomniejszają ekran.
ale to tak jak napisałeś - kwestia gustu. a o tym się nie dyskutuje ;)
ja zdecydowałem się na plazmę. jakoś lcd mi nie leży....

#20 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 31 października 2006 - 23:43

Dzięki Panowie za dyskusje.

Co do wejść to faktycznie jedno HDMI to może być mało . Teściu na razie ma N przez euro kabel HDMI przyjdzie na dniach i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Panasonica 26 cali widziałem ładnie świeci to fakt wydaje mi się że porównywalnie do samsunga. Panasonic raczej ma pastelowe kolory samsung za to bardzo kontrastowe to już kwestia gustu jak kto woli.

Cholera ale panasonic ma chyba jak pamiętam głośniki pod spodem i to do mnie nie przemawia no i srebrny(są czarne w ogóle)


Ja jak tam "N" działa jakie pakiety ma teściu ,jakie koszty?