Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Gdzie zamontować radio CB w omedze?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
162 odpowiedzi na ten temat

#81 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 lipca 2009 - 17:27

Czy ktoś może mi napisać jak przykręcić radio do tunelu? Czy wystarczą zwykłe wkręty czy trzeba coś kombinować:confused: Mam Alana 28. Druga sprawa to podłączenie elektryczne,te kabelki z fotela są dostępne na wierzchu:confused:


zwykłe wkręty, raczej krótkie - troche siły, dobry wkrętak i bez wiercenia przykręcasz smiało.

Z fotela regulowanego elektrycznie? No wisza pod spodem ... ale bliżej chyba będziesz miał pod deske w okolice zapaliczki (od tyłu oczywiście). Za radiem puszczasz kabelek pod tunel (nie rozkręcając go - wystarczy "upchnąć" go pod krąwędz tunelu ... i dalej do srodka. Wyciągasz popielniczke, podłączasz sie pod zapalniczke i ... Voila :D

#82 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lipca 2009 - 18:15

Z fotela regulowanego elektrycznie? No wisza pod spodem ... ale bliżej chyba będziesz miał pod deske w okolice zapaliczki (od tyłu oczywiście).


ewentualnie gdybyś chciał cały czas napięcie do radyjka (bez kluczyka w stacyjce ) możesz podłączyć po złącze K59 (światła skandynawskie) z prawej strony w nogach pasażera biała kostka (pierwsze 2 piny od lewej góra/dół ) ewentualnie po włączeniu świateł ale to musisz sprawdzić miernikiem bo masa jest tylko na jednym kablu reszta same +

#83 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 lipca 2009 - 18:25

ewentualnie gdybyś chciał cały czas napięcie do radyjka (bez kluczyka w stacyjce ) możesz podłączyć po złącze K59 (światła skandynawskie) z prawej strony w nogach pasażera biała kostka (pierwsze 2 piny od lewej góra/dół ) ewentualnie po włączeniu świateł ale to musisz sprawdzić miernikiem bo masa jest tylko na jednym kablu reszta same +


ee tam .. to już lepiej podpiąć sie pod podtrzymanie od radia .. będziesz mial prąd po stacyjce, ale jak zgasisz samochod to napięcie nadal jest do ... wyciągnięcia kluczyka.

#84 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 15 lipca 2009 - 18:47

ee tam .. to już lepiej podpiąć sie pod podtrzymanie od radia .. będziesz mial prąd po stacyjce, ale jak zgasisz samochod to napięcie nadal jest do ... wyciągnięcia kluczyka.

jak ma oryginalne radio to i może szybko ale jak nie to zazwyczaj jest masakra aby go tam spakować z powrotem

na tym złączu napięcie jest takie same jak na aku zerowe spadki(mniej zakłóceń niż z zapalniczki) więc przy cb się przydaje ale jak tam kto woli ;)

#85 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 lipca 2009 - 18:56

a ja mam tylne gniazdo zapalniczki podlaczone pod prawy fotel. mam napiecie caly czas, a do tego moge sobie radio zawsze schowac jak mam taka potrzebe, lub zabrac do domu. i zero jakiegokolwiek przykrecania do tunelu itp. ja jestem z tych osob co nie lubia dziurawic auta.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#86 OFFLINE   Piotrek76

Piotrek76
  • 591 postów
  • Dołączył: 02-03-2008
  • Skąd: Lublin

Napisany 15 lipca 2009 - 19:53

ja jestem z tych osob co nie lubia dziurawic auta
.

Popieram, lepiej gdzieś upchnąć luzem. Moje radio nie jest duże ale grube (prawie 4,5 cm) i leży sobie na boku między tunelem i fotelem pasażera. Mi nie przeszkadza wrzucać biegów i pasażerowi też praktycznie nie przeszkadza.

#87 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 15 lipca 2009 - 19:56

ale o jakim dziurawieniu mówicie ..
Kiedy przykręcicie radyjko do tunelu, przez welurowy dywanik .. to po odkręceniu ... nie ma ŻADNEGO sladu po dziurkach...

#88 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 15 lipca 2009 - 21:02

ale o jakim dziurawieniu mówicie ..
Kiedy przykręcicie radyjko do tunelu, przez welurowy dywanik .. to po odkręceniu ... nie ma ŻADNEGO sladu po dziurkach...


widac nie by nie bylo, ale ja bym o tym wiedzial. A to juz by mi przeszkadzalo.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#89 OFFLINE   djlotus

djlotus

    Zbanowany

  • 345 postów
  • Dołączył: 25-01-2008
  • Skąd: poznań

Napisany 18 lipca 2009 - 10:31

Cholera, cieszylem sie jak dziecko, ze udalo mi sie nowke jacksona kupic za smieszne pieniadze... do momentu jak zlazlem z nim do auta i zaczelem szukac miejsca instalacji...
Po ~godzinie macania, przesiadania sie, krecenia wychodzi mi:
- schowek - szkoda mi go troche, bo jednak fajnie jest miec schowek, choc maly... Ale radio byloby zamaskowane zdecydowanie...
- pierdyknac radio na srodek deski na samym wierzchu - raczej bez sensu, tak to sobie mozna montowac radio w UAZie, a pozatym szybciej by mi je ukradli niz bym zdarzyl je tam zamontowac...
- pod fotelem (ale nie mozna wtedy fotela calkiem na dol zjechac) - niewygodnie sie kreci, nic nie widac, ale to dla mnie nie problem, bo robie malego moda i mam wyswietlanie i zmiane kanalow,czestotliwosci itp w mikforonie ;) Tyle ze pasazer juz nie pogada, bo za daleko troche...
- wersja ekstremalna - skolowac druga taka obudowe jak jest od navi carin z tylu pod sufitem, ale "wersja-mirror" i radio dac po drugiej stronie, a jedynie mikrofon i sterowanie zamontowac gdzies z przodu (ale to znow problem - gdzie...)

Niemiala baba problemu, kupila se grube radio :|


ja zamontowałem radio cb i scaner po obu stronach konsoli oddzielającej siedzeń pasażera i kierowcy

#90 OFFLINE   cwiara

cwiara
  • 169 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 20 lipca 2009 - 20:49

A przykręcałeś uchwyty do radyjek na wkręty?? Trzyma się to jakoś??

Che też w omie b fl zamocować jacksona II tylko nie wiem czy jak go na wkręty złapie to bedzie sie solidnie trzymał?

#91 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 21 lipca 2009 - 07:27

tylko nie wiem czy jak go na wkręty złapie to bedzie sie solidnie trzymał?


będzie.

#92 OFFLINE   Bobas

Bobas

    Nr.Klubowy 327

  • 532 postów
  • Dołączył: 18-04-2009
  • Skąd: Królewskie stołeczne miasto Kraków
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.2 16v Z22XE

Napisany 21 lipca 2009 - 08:15

A przykręcałeś uchwyty do radyjek na wkręty?? Trzyma się to jakoś??

Che też w omie b fl zamocować jacksona II tylko nie wiem czy jak go na wkręty złapie to bedzie sie solidnie trzymał?

napewno będzie mam też na wkretach mocowanego Herberta

#93 OFFLINE   mpm

mpm
  • 91 postów
  • Dołączył: 05-06-2009
  • Skąd: Magliano Romana / Italia

Napisany 02 sierpnia 2009 - 11:06

ja posiadam Alana 48, ale niestety nie jest zamontowany
miedzy innymi wlasnie dlatego, ze nie znalazlem zadnego konkretnego miejsca na jego polozenie :/ miedzy fotelem pasazera, a tunelem jest zbyt malo miejsca
radyjko woze niepodlaczone w bagazniku (w sumie nie wiem po co, ale nie chce mi sie go do domu przynosic :p )


U Mnie ten sam problem...
Wcześniej miałem w schowku, ale... nie zdało egzaminu... Szkoda schowka, no i do przełączników daleko... Później było przyklejone do tunelu z prawej strony... Nie za dobrze to wyglądało i korciło poszukiwaczy szczęścia...
Postanowiłem przymontować z lewej strony pod schowkiem obok fajery... Okazało się, że schowek i osłona bezpieczników otwierają się podczas jazdy bo radio za ciężkie...
Ostatecznie, wylądowało wciśnięte na siłę w kieszeń drzwi ale... tam też nie zdaje egzaminu, bo przy wysiadaniu przewody wadzą...

Narazie tak zostało bo naprawdę nie wiem , gdzie to upchać, i coraz częściej myślę nad wymianą radia na jakieś mniejsze... tylko szkoda, bo 48 to fajne radyjko...

Jedyne sensowne rozwiązanie, jakie widziałem w Omce, to pozbycie się lewego schowka obok bezpieczników i wmontowanie tam bokiem radia... Widziałem już takie cudo, i na dniach spradzę osobiście, czy da się to zrobić... Sam schowek jest dość głęboki tyle, że trzeba będzie jakoś go obudować po zainstalowaniu radia i wyciąć dziurę na tyle... Alan48 zmieści się, lecz czy inne typu Alan87 czy President Jackson to już nie wiem

#94 OFFLINE   stas79

stas79
  • 10 postów
  • Dołączył: 18-02-2008
  • Skąd: Świebodzin

Napisany 05 sierpnia 2009 - 18:56

Ja, mam radyjko przykręcone do słupka między drzwiami koło fotela kierowcy. Jest ok pokrętła znam na pamięć a mam radyjko Uniden PC78 Elite więc jest sporych rozmiarów.

#95 OFFLINE   wierzbajunior91

wierzbajunior91
  • 30 postów
  • Dołączył: 30-06-2010
  • Skąd: Białystok/ Os. Bojary

Napisany 23 września 2010 - 19:43

Szkoda dziurawic auta:) wsadz radio miedzy konsole a siedzenie pasazera kiedy chcesz wtedy wyjmiesz i spokój:)

#96 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2010 - 21:48

Szkoda dziurawic auta:) wsadz radio miedzy konsole a siedzenie pasazera kiedy chcesz wtedy wyjmiesz i spokój:)


Kolego duże radia to nie Uniden 520 czy President Jonny...Ja mam tak jak na fotce poniżej ;)

#97 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 września 2010 - 22:03

Kolego duże radia to nie Uniden 520 czy President Jonny...Ja mam tak jak na fotce poniżej ;)


ja wstawilem jfk 1 miedzy konsole a siedzenie pasazera i jest oki.
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#98 OFFLINE   Ziutek50

Ziutek50

    **** świat do góry nogami

  • 7 326 postów
  • Dołączył: 19-07-2009
  • Skąd: ES
  • Województwo: łódzkie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 23 września 2010 - 22:06

ja wstawilem jfk 1 miedzy konsole a siedzenie pasazera i jest oki.


to dużo zależy od foleli bo ja w swoim mam recaro i uniden ledwie się mieści

#99 OFFLINE   tomspeed

tomspeed

    kaszub

  • 2 752 postów
  • Dołączył: 24-03-2007
  • Skąd: z Kądowni
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 września 2010 - 22:09

u mnie do samego dolu nie wchodzi, bo stelaz fotela jest bardzo blisko konsoli, ale wstawiony pod skosem i przyklejony do konsoli za pomoca tasmy dwustronnej,
na co dzień RENAULT SCENIC II 2.0 DCI

#100 OFFLINE   daktyl

daktyl

    ..opisu dziś nie będzie..

  • 250 postów
  • Dołączył: 24-06-2008
  • Skąd: Gliwice / Jaryszów
  • Województwo: opolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 września 2010 - 06:54

Wożę Jacksona I i umiejscowiłem go "w nogach" przy konsoli. Zdjęcie można gdzieś w tym dziale znaleźć... :)