Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Gdzie zamontować radio CB w omedze?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
162 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Hrumque

Hrumque
  • 121 postów
  • Dołączył: 23-08-2006
  • Skąd: Opole

Napisany 19 października 2006 - 19:27

Cholera, cieszylem sie jak dziecko, ze udalo mi sie nowke jacksona kupic za smieszne pieniadze... do momentu jak zlazlem z nim do auta i zaczelem szukac miejsca instalacji...
Po ~godzinie macania, przesiadania sie, krecenia wychodzi mi:
- schowek - szkoda mi go troche, bo jednak fajnie jest miec schowek, choc maly... Ale radio byloby zamaskowane zdecydowanie...
- pierdyknac radio na srodek deski na samym wierzchu - raczej bez sensu, tak to sobie mozna montowac radio w UAZie, a pozatym szybciej by mi je ukradli niz bym zdarzyl je tam zamontowac...
- pod fotelem (ale nie mozna wtedy fotela calkiem na dol zjechac) - niewygodnie sie kreci, nic nie widac, ale to dla mnie nie problem, bo robie malego moda i mam wyswietlanie i zmiane kanalow,czestotliwosci itp w mikforonie ;) Tyle ze pasazer juz nie pogada, bo za daleko troche...
- wersja ekstremalna - skolowac druga taka obudowe jak jest od navi carin z tylu pod sufitem, ale "wersja-mirror" i radio dac po drugiej stronie, a jedynie mikrofon i sterowanie zamontowac gdzies z przodu (ale to znow problem - gdzie...)

Niemiala baba problemu, kupila se grube radio :|


--
Bartek

#2 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 19 października 2006 - 19:57

ja posiadam Alana 48, ale niestety nie jest zamontowany
miedzy innymi wlasnie dlatego, ze nie znalazlem zadnego konkretnego miejsca na jego polozenie :/ miedzy fotelem pasazera, a tunelem jest zbyt malo miejsca
radyjko woze niepodlaczone w bagazniku (w sumie nie wiem po co, ale nie chce mi sie go do domu przynosic :p )

#3 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 19 października 2006 - 20:09

Jak sie ma taki problem to sie wozi na siedzeniu pasazera! I nie piszcie ze jak ktos siedzi to jest problem,kiedys jak bylem gnojek to smigalem ze starym do Niemiec i wozilem radio na kolanach i nie przeszkadzalo:))ps.to radyjko to prawie jak magnetowid hahah

#4 OFFLINE   DamianB

DamianB
  • 1 595 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH

Napisany 19 października 2006 - 21:09

no naprawde super wygodne :/

#5 OFFLINE   Hrumque

Hrumque
  • 121 postów
  • Dołączył: 23-08-2006
  • Skąd: Opole

Napisany 19 października 2006 - 21:20

Nie no, raczej opcja "trzymaj se radio miedzy nogami, mikrofon w zebach" odpada...
--
Bartek

#6 OFFLINE   mazi82

mazi82
  • 361 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Radom
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 19 października 2006 - 22:05

mam Alana 18, woże go w schowku ale tylko na trasie a dodtkowo ma chlodzenie ze schowka

#7 OFFLINE   mchudzik

mchudzik
  • 91 postów
  • Dołączył: 05-09-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 19 października 2006 - 22:27

a ja mam Unidena 510 i mam go przyczepionego pod kolumna kierownicy z racji tego ze nie mam regulacji kierownicy :smile:
Spytaj Jadzi!! Jadzia Ci doradzi!!:)

moja Omcia:)

http://chumar.fotosi...bumy/71731.html

#8 OFFLINE   prezesss

prezesss
  • 1 576 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Warszawa-Bielany
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 października 2006 - 06:14

no naprawde super wygodne :/


wygodne wygodne

#9 OFFLINE   woytan

woytan

    woytan

  • 104 postów
  • Dołączył: 24-09-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 20 października 2006 - 07:33

a ja mam Unidena 510 i mam go przyczepionego pod kolumna kierownicy z racji tego ze nie mam regulacji kierownicy :smile:


obsluga musi byc bajecznie prosta... hehehehe
takie male radio idealnie sie miesci miedzy fotel pasazera a konsole
Ten sie śmieje kto ma zęby...
jak masz kłopot z CB-Radiem chetnie pomoge (888-414-514)

#10 OFFLINE   mchudzik

mchudzik
  • 91 postów
  • Dołączył: 05-09-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 20 października 2006 - 11:15

nie narzekam z obsługą radio małe wiec nie przeszkadza wogóle:)
Spytaj Jadzi!! Jadzia Ci doradzi!!:)

moja Omcia:)

http://chumar.fotosi...bumy/71731.html

#11 OFFLINE   Hrumque

Hrumque
  • 121 postów
  • Dołączył: 23-08-2006
  • Skąd: Opole

Napisany 20 października 2006 - 13:04

Nie no, pamietajmy przy montowaniu radia i innych gadzetow - ze w razie wypadku (nawet niezbyt powaznego) mozna polamac sobie nogi o radio (mocowane pod kierownica), dostac radiem w glowe (przyczepiane pod dachem, lezace luzem, albo wsadzone miedzy fotele)...
Jak cos montowac to madrze, widzialem juz wypadki gdzie nikomu nic by sie nie stalo, ale pacjent mial lep rozwalony... komorka ktora lezala luzem na desce. Dlatego ja np nie sciagam nigdy tej siatkowej kratki miedzy bagaznikiem a reszta auta, choc wyglada jak auto z leasingu dla przedstawiciela handlowego...
--
Bartek

#12 OFFLINE   JacaG

JacaG
  • 39 postów
  • Dołączył: 30-06-2006
  • Skąd: Morąg

Napisany 20 października 2006 - 17:21

Bez przesady, to lepiej nie jeździć wcale samochodem, bo przecież wypadki są na drogach! Ja mocowałem pod kierownicą, ale lekko z prawej strony aby widzieć wyświetlacz i móc sprawnie obsługiwać! Można obrać opcję przy fotelu pasażera tóż przy tunelu koło konsoli, ale wówczas są kłopoty z dosięgnięciem klawiszy funkcyjnych! To samo można zastosować z drugiej strony, jednak wtedy utrudniony jest dostęp do pedału gazu, w zależności od wielkości radyjka da się wcisnąć tak aby nie utrudniało kierowcy w prowadzeniu pojazdu!

#13 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 21 października 2006 - 22:21

Hrumque Nie no, pamietajmy przy montowaniu radia i innych gadzetow - ze w razie wypadku (nawet niezbyt powaznego) mozna polamac sobie nogi o radio (mocowane pod kierownica), dostac radiem w glowe (przyczepiane pod dachem, lezace luzem, albo wsadzone miedzy fotele)

znajomy sie rozbil alfa 156 (czolowo w drzewo) a w momencie wypadku skrzynka z narzedziami ktora lezala w bagazniku przebila tylne fotele, zlamala oparcie fotela pazazera a jeden z kluczy wybil przednia szybe i znalazl sie kolo drzewa!!!! Uwaga na montaz to nie zarty

JacaG Ja mocowałem pod kierownicą, ale lekko z prawej strony aby widzieć wyświetlacz i móc sprawnie obsługiwać!

A kolanem o nie nie zahaczales?


 


#14 OFFLINE   JacaG

JacaG
  • 39 postów
  • Dołączył: 30-06-2006
  • Skąd: Morąg

Napisany 22 października 2006 - 13:18

[quote]JacaG Ja mocowałem pod kierownicą, ale lekko z prawej strony aby widzieć wyświetlacz i móc sprawnie obsługiwać![/quote]
A kolanem o nie nie zahaczales?[/quote]
Ja nie, ale moja żona tak (musi przysuwać bliżej fotel, a więc i kolana ma bardziej zgięte) co sprawia, że jej przeszkadza! Ale jak ktoś pomyśli to coś wyierze dla siebie! Gdyby to żona częściej jeździła, to bym tam nie montował radyjka!

#15 OFFLINE   Luqua

Luqua
  • 941 postów
  • Dołączył: 14-10-2006
  • Skąd: Chełm
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 października 2006 - 23:18

nie no moze i tak jesli ci wygodnie to sposik. tak sobie pomyslalem w mojej omedze by mi to osobiscie przeszkadzalo. widze ze masz 2.5 V6 CD r 94 czyli omege B ja mam A i u mnie taka opcja by odpadala. w sumie to sie przymierzam do kupna CB i sie zastanawiam gdzie ja je w ogole wsadze. moze zrobie na rzep. a co do montazu roznych bajerow to prosze Cie naprawde uwazaj bo to nie przelewki. nie chce prawic moralow ale tez nie chce dla nikogo zle. pozdrowionka :pet:


 


#16 OFFLINE   Dj Rayan

Dj Rayan
  • 14 postów
  • Dołączył: 08-10-2006
  • Skąd: Wolbrom

Napisany 26 października 2006 - 19:20

Witam
Ja swojego Unidenka 520 mam zamontowanego miedzy fotelem pasazera a konsolą. Akurat zmieściło się. Słabo słychać z głośnika rozmowy, ale używam słuchawki zwykłej. Muszę przyznać, zę jest bardzo wygodnie (pasażerowie nie słyszą mięsa w eterze), ale za to jest trochę kłopot z kabelkiem od tej słuchawki, gdyż się plącze, przeszkadza czasami, ale idzie się przyzyczaic.
Pozdrawiam

#17 OFFLINE   teamc

teamc
  • 395 postów
  • Dołączył: 15-09-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 28 października 2006 - 16:46

Witam!

Ja mam Midlanda 1001z zamontowany na slupku bocznym. Grucha tak samo montowana slupku. Wszystko elegancko smiga! Zasileanie mam stale podciagniete z regulacji fotela :) Zalaczam fotke jak to wyglada

Dodany obrazek

#18 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 28 października 2006 - 20:18

niniejszym informuje

zakup dokonany.....

CB TTI-TCBB770 antena hustler ic100.......

próby wypadły pozytywnie............

jestem udawolstwiennyj............

bede teraz spamował przez CB.........

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:looz:

#19 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 października 2006 - 19:53

bede teraz spamował przez CB.........


To ja nie kupuje CB :evil: :razz: . Dalej bede jezdzil na czuja :mrgreen:

#20 OFFLINE   GISKARD

GISKARD
  • 3 534 postów
  • Dołączył: 17-06-2006
  • Skąd: Pionki
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 29 października 2006 - 20:01

To ja nie kupuje CB


:placz: