Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Problem z roletą elektryczną


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
107 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   antonyk

antonyk
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-12-2007
  • Skąd: łomża

Napisany 08 grudnia 2007 - 11:23

Witam mam omege z elektryczna roleta szyby tylnej naciskam przycsk i lewa prowadnica sie otwiera prawa nie do konca co zrobic ???????????????/

#2 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 08 grudnia 2007 - 12:14

Witam mam omege z elektryczna roleta szyby tylnej naciskam przycsk i lewa prowadnica sie otwiera prawa nie do konca co zrobic ???????????????/

Sprawdź czy się śrubka mocująca prowadnicę nie odkręciła / poluzował się.

Jak będziesz miał więcej pytań - przeczytaj to:

Porady ogólne ť PORADA - Wyjęcie rolety elektrycznej - Omega B sedan


Pozdro !

#3 OFFLINE   antonyk

antonyk
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-12-2007
  • Skąd: łomża

Napisany 08 grudnia 2007 - 12:34

Dzieki bardzo dziala :):):)

#4 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 16 czerwca 2008 - 09:37

Wtam,

Ostatnio troche przetestowałem swój system nagłaśniający, i potem zauważyłe że moja roleta nie chcę się schować. Naciska przycisk, coś tam w niej "cyka" ale ani drgnie. Co się mogło z nią stać?

Dzięuje i pozdrawiam!!!

#5 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 16 czerwca 2008 - 21:08

ooo hoo!!! spokojnie nie wszyscy na raz :razz:

#6 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 16 czerwca 2008 - 21:25

ooo hoo!!! spokojnie nie wszyscy na raz :razz:


:hehe:

Naciska przycisk, coś tam w niej "cyka" ale ani drgnie. Co się mogło z nią stać?


Standard :wink: Wpisz w szukajce "roleta" i wszystkiego sie dowiesz bo jest tam dokladnie opisany ten problem. Elektrycznie chodzi, ale z silniczkiem cos nie teges :wink:

#7 OFFLINE   AxiT

AxiT
  • 14 postów
  • Dołączył: 10-06-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 18 czerwca 2008 - 11:46

Witam
Mam w domu omegę B sedan z 94 roku (w prawdzie włąścicelem jest brat ) ale teraz on siedzi w UK więc ja sobie od czasu do czasu powoże tym maleństwem.
Ale do rzeczy pewnie wielu posiadaczy sedanów ma na wyposażeniu roletę przeciwsłoneczną. Więc większość pewnie ma problemem z zacinaniem się tej rolety lub już jej niedziałaniem.
U mnie uszkodzeniu uległo (zużyło się / wytarło ) koło zębate znajdujące się w mechanizmie.

Mam możliwość dorobienia tego elementu tylko potrzebowałbym dobrego - oryginalnego koła. Może być z wymiarowane (jeśli ktoś ma możliwość zrobić to fachowo to starczy sam rysunek).

Pewnie dorobienie tego w ilościach hurtowych będzie tańsze niż dorobienie jednej sztuki.
Tak się zastanawiam czy taka usługa miałaby wzięcie?

#8 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 18 czerwca 2008 - 12:13

kolego, koło zebate to w brew pozorom bardzo trudny element to zaprojektowania a co dopiero do zmierzenia. Zbyt wiele parametrów, średnice ilość zębów można zmierzyć, ale moduł, katy-bez tego to szkoda zachodu...

#9 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 czerwca 2008 - 12:15

Jak kto ma dostęp do skanerów CAD to może spróbować, bez tego raczej nie da rady, to znaczy będzie bardzo trudno



 


#10 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 czerwca 2008 - 12:16

Mysle, ze niestety nie ma sensu sie tym parac – jest za malo aut z takimi roletami I kazdy woli kupic kolo na zlomie. Rozumiem, ze mozesz dorobic kolo, ale co z tym ktore masz uszkodzone? Srednice I odstep zebow mozesz dobrac.

#11 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 18 czerwca 2008 - 12:17

a ogólnie roleta to niezłe :censored: mi też ostatnio siadła :bad:

#12 OFFLINE   AxiT

AxiT
  • 14 postów
  • Dołączył: 10-06-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 18 czerwca 2008 - 12:27

kolego, koło zebate to w brew pozorom bardzo trudny element to zaprojektowania a co dopiero do zmierzenia. Zbyt wiele parametrów, średnice ilość zębów można zmierzyć, ale moduł, katy-bez tego to szkoda zachodu...



Masz dobre / sprawne oryginalne - to ja ci je pomierzę.

Mysle, ze niestety nie ma sensu sie tym parac – jest za malo aut z takimi roletami I kazdy woli kupic kolo na zlomie. Rozumiem, ze mozesz dorobic kolo, ale co z tym ktore masz uszkodzone? Srednice I odstep zebow mozesz dobrac.


Właśnie fachowcy myślą nad tym jak to dorobić bo to co dałem jest troszkę zużyte i nawet ciężko pomierzyć coś czego niema :grin:

Jedno dorobili na sucho to nie pasowało więc teraz zabrali resztę przekładni i na podstawie ślimaka będą dorabiać.

a ogólnie roleta to niezłe guwno..mi też ostatnio siadła :bad:

a co ci siadło ? Jak próbujesz włączyć to przekaźnik słychać ale się nie otwiera?

wymontuj rozmontuje cała przekładnie wymontuj to duże koło zębate i sprawdź czy obraca sie sam ślimak. Jak tak to stało się to co u mnie.

Scalilem > kolego naucz sie uzywac funkcji edytuj ! zamiast pisac jednego posta pod drugim

#13 OFFLINE   Szynka

Szynka

    AutoDetailing

  • 1 493 postów
  • Dołączył: 27-09-2006
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.6 V6 Y26SE

Napisany 18 czerwca 2008 - 12:39

olego, koło zebate to w brew pozorom bardzo trudny element to zaprojektowania a co dopiero do zmierzenia. Zbyt wiele parametrów, średnice ilość zębów można zmierzyć, ale moduł, katy-bez tego to szkoda zachodu...

Cooo ?

Mierzysz:
-Średnica zewnętrzna
-średnica wewnętrzna
-ilość zębów
-wysokość
-oraz koła współpracujące


Frezer patrzy w książkę, oblicza moduł i robi.

I tyle :p

#14 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:06

Cooo ?

Mierzysz:
-Średnica zewnętrzna
-średnica wewnętrzna
-ilość zębów
-wysokość
-oraz koła współpracujące


Frezer patrzy w książkę, oblicza moduł i robi.

I tyle


robiłeś kiedyś koło zębate? bo ja tak.

#15 OFFLINE   AxiT

AxiT
  • 14 postów
  • Dołączył: 10-06-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:12

Cooo ?

Mierzysz:
-Średnica zewnętrzna
-średnica wewnętrzna
-ilość zębów
-wysokość
-oraz koła współpracujące


Frezer patrzy w książkę, oblicza moduł i robi.

I tyle


robiłeś kiedyś koło zębate? bo ja tak.


Ja nie ale Ci którzy to robią to tak. Zarabiają tym na życie.

#16 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:13

a co ci siadło ? Jak próbujesz włączyć to przekaźnik słychać ale się nie otwiera?


..dokładnie tak jak piszesz, coś cyka a roleta ani rusz...

#17 OFFLINE   AxiT

AxiT
  • 14 postów
  • Dołączył: 10-06-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:18

a co ci siadło ? Jak próbujesz włączyć to przekaźnik słychać ale się nie otwiera?

..dokładnie tak jak piszesz, coś cyka a roleta ani rusz...

No to najprawdopodobniej zużyło ci się to (chyba igelitowe) koło zębate i się zacina ślimak na zębach.

Nowe / dobre koło zębate powinno załatwić sprawę.
moi znajomi już nad tym pracują.

#18 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:27

kolego nie wiem jak te koło wygląda, jest z tworzywa sztucznego?

normalnie jak projektuje się przekładnie to nie jest takie hop-siup jak to opisujesz. Majster może pomierzyć i z doświadzczenia wiedzieć czy to będzie chdzić czy nie-bo przez lata wyrobił sobie taki instynkt.

Ale przekładnie zwłaszcza pracujące ze znaszcznymi prędkościami, pod dużum obciążeniem projektuje się i wyznacza ze wzorów które zajmują kilkadziesiąt kartek samych wzorów!!! Poradnik mechanika i proste zależności juz nie wystarczą. ja osobiście zastanowiłbym sie czy chciałby walczyć z roletą pół dnia wsadzić te koło a potem demontować to wszystko jeszcze raz-ty pewnie tez prawda?

#19 OFFLINE   AxiT

AxiT
  • 14 postów
  • Dołączył: 10-06-2008
  • Skąd: Stalowa Wola

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:34

kolego nie wiem jak te koło wygląda, jest z tworzywa sztucznego?

normalnie jak projektuje się przekładnie to nie jest takie hop-siup jak to opisujesz. Majster może pomierzyć i z doświadzczenia wiedzieć czy to będzie chdzić czy nie-bo przez lata wyrobił sobie taki instynkt.

Ale przekładnie zwłaszcza pracujące ze znaszcznymi prędkościami, pod dużum obciążeniem projektuje się i wyznacza ze wzorów które zajmują kilkadziesiąt kartek samych wzorów!!! Poradnik mechanika i proste zależności juz nie wystarczą. ja osobiście zastanowiłbym sie czy chciałby walczyć z roletą pół dnia wsadzić te koło a potem demontować to wszystko jeszcze raz-ty pewnie tez prawda?


Znaczy pytasz mnie - co do samego koła tak tak jest z jakiegoś tworzywa sztucznego ( przypominającego igielit lub podobne)

Co do projektowania i wykonania zajmują się tym fachowcy a nie pan Józio w garażu.

Ta przekładnia nie pracuje z dużymi prędkościami o ile wiem.

#20 OFFLINE   Mrozio

Mrozio
  • 235 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: München

Napisany 18 czerwca 2008 - 13:42

...ale jak zrobicie i przetestujecie to piszę się na to :mrgreen: