Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

2,5 dti nie pali na ciepło


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   PiotrP

PiotrP
  • 8 postów
  • Dołączył: 07-05-2008
  • Skąd: wrocław

Napisany 03 czerwca 2008 - 10:23

Koledzy!
2,5 dti common rail, na zimno pali ładnie, jak zagrzeje się powyżej 80 stopni to nie odpala (chyba, że go kręcę 8-10 razy). Byłem u tzw. "specjalisty", który podłączył auto do kompa i orzekł, że błędów nie pokazuje i generalnie to nie wiadomo co jest grane.
Czy ktoś z was zetknął się z podobnymi objawami w 2,5 dti?
Proszę o pomoc.

#2 OFFLINE   ArturL

ArturL

    arturl1@poczta.onet.pl

  • 1 339 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 03 czerwca 2008 - 11:41

PiotrP, trzeba sprawdzić wskazania na zimno i ciepło (wtedy, gdy nie chce odpalić) czujnika temperatury cieczy chłodzącej (silnika) dającego sygnał do ECU, czujnika obrotów wału i rzeczywiste/żądane wartości z pompy wtryskowej. To tylko spr. kompem (Tech2 lub opelscanner)

#3 OFFLINE   vis1966

vis1966

    Roman

  • 1 376 postów
  • Dołączył: 19-02-2008
  • Skąd: Rugby UK
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 04 czerwca 2008 - 06:46

Ja mialem podobny problem! Na alegro kupilem takie sprytne uzadzenie ktoro wlancza swiece na cieplym silniku i problem znikna.Pali na dotyk czy ciepla czy zimna.Wpisz w Allegro =Zle odpala = i znajdziesz to uzadzonko.Montaz bardzo prosty.Koszt to tylko 80zl. ale efekt jest jak nalezy.Wina tego jest zuzycie pompy paliwowej to normalne w tych silnikach po przebiegu 150tys.Pozdrawiam! Sory tylko ty masz inny silnik!!!!!!!!!!!!

#4 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 04 czerwca 2008 - 11:46

Sory tylko ty masz inny silnik!!!!!!!!!!!!

wlasnie.... dti 24V nie ma nic wspolnego z TD, TDS no moze jedynie ten sam producent.

Ja mialem podobny problem! Na alegro kupilem takie sprytne uzadzenie ktoro wlancza swiece na cieplym silniku i problem znikna.Pali na dotyk czy ciepla czy zimna.

ciekawe czy Karolu! Cie zaraz za to nie skrytykuje.... ja tez mam to urzadzenie juz od roku i swietnie sie sprawdza.

#5 OFFLINE   PiotrP

PiotrP
  • 8 postów
  • Dołączył: 07-05-2008
  • Skąd: wrocław

Napisany 15 czerwca 2008 - 21:20

Dzięki za porady, okazało się,że wystarczyło wymienić końcówki wtryskiwaczy (6x300) :smile: zł i pali jak złoto!