Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

nierówna praca silnika i odczuwalne wibracje


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
11 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 02 czerwca 2008 - 16:28

Od momentu nabicia układu klimatyzacji mam dziwny problem. Kiedy klima jest wyłączona to wszystko jest ok, natomiast po włączeniu - silnik po krótkim czasie zaczyna nierówno pracować, po obrotomierzu tego nie widać, czuć to zarówno na biegu jałowym podczas postoju na światłach jak i podczas jazdy (w trasie już minimalnie) - słychać taki dziowny przydźwięk spod maski, lekkie wibracje silnika. Po nacisnięciu przycisku ECO - po chwili praca silnika się wyrównuje.

Dodam że przed nabiciem klimy tego problemu nie było (przed nabiciem było mało czynnika w układzie), a klima de facto działa i chłodzi dobrze.

Przeszukałem forum ale nic na ten temat nie znalazłem, czym może to być spowodowane.
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#2 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 02 czerwca 2008 - 16:30

Od momentu nabicia układu klimatyzacji mam dziwny problem. Kiedy klima jest wyłączona to wszystko jest ok, natomiast po włączeniu - silnik po krótkim czasie zaczyna nierówno pracować, po obrotomierzu tego nie widać, czuć to zarówno na biegu jałowym podczas postoju na światłach jak i podczas jazdy (w trasie już minimalnie) - słychać taki dziowny przydźwięk spod maski, lekkie wibracje silnika. Po nacisnięciu przycisku ECO - po chwili praca silnika się wyrównuje.

Dodam że przed nabiciem klimy tego problemu nie było, a klima de facto działa i chłodzi dobrze.

Przeszukałem forum ale nic na ten temat nie znalazłem, czym może to być spowodowane.



sprezarka albo ktorys z wentylatorow robi obciazenie




 


#3 OFFLINE   danus4

danus4
  • 43 postów
  • Dołączył: 02-02-2008
  • Skąd: Gliwice-Gdynia

Napisany 03 czerwca 2008 - 07:28

Mam ten sam problem co kolega lutas.Myślałem że takie obciążenie jest z klimy i tak ma być,okazuje się że coś nie jast tak.Identyczne objawy mam,więc może być luz na wętylatorze?.Sprężarke 1 rok temu dawałem do regeneracji(wymiana uszczelnienia)więc myśle że odpada.Sprawdze przy najbliższej sposobności.

Okazuje sie że wszystko wygląda ok.Luzu na wentylatorze klimy nie stwierdziłem,płaty wszystkie z wentylatora nie połamane.Chyba tak już musi być.

#4 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 03 czerwca 2008 - 10:58

No ja mam po napełnieniu - kilka dni temu - to samo. Wg mnie wentylatory to raczej nie są, bo po wyłączeniu silnika one jeszcze jakiś czas chodzą, i wtedy nie ma żadnych wibracji.
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#5 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 05 czerwca 2008 - 16:34

Na razie podgiąłem przewód metalowy od klimy bo był bardzo blisko paska i wymieniłem rolkę napinacza paska wielorowkowego. Chwilowo w/w objawów brak, będe obserwował dalej.
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#6 OFFLINE   wars1977

wars1977

    WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

  • 1 896 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 czerwca 2011 - 07:28

Witam kolegów. Zdaje się ,że mam ten sam problem. Przy wyłączonej klimie jest bardzo do brze, natomiast po załączeniu są wibracje. Czy ktoś rozwiązał problem?.

#7 OFFLINE   machony79

machony79

    przygoda z Omegą trwała 8.5 roku

  • 4 668 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Katowice
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 01 czerwca 2011 - 19:34

Witam kolegów. Zdaje się ,że mam ten sam problem. Przy wyłączonej klimie jest bardzo do brze, natomiast po załączeniu są wibracje. Czy ktoś rozwiązał problem?.

Wymieniłem profilaktycznie obie poduszki pod silnikiem i nie pomogło.

#8 OFFLINE   wars1977

wars1977

    WarsSztat Jagiełły (specjalizacja silniki V6) Opel Tech2 , MDI

  • 1 896 postów
  • Dołączył: 05-05-2009
  • Skąd: Poznań
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 01 czerwca 2011 - 20:16

Poduszki to ja mam ok. Bez włączonej klimatyzacji nawet nie słyszę czy nie czuję ,że silnik pracuje :).
Zaczyna wpadac w wibracje po włączeniu klimy. Myślę osobiście ,że to może jednak być kończące się łożysko na sprężarce.

#9 OFFLINE   marcines

marcines

    Co ma być to będzie

  • 671 postów
  • Dołączył: 12-04-2009
  • Skąd: Świnoujscie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 20 czerwca 2013 - 19:51

Podpinam sie pod temat bo mi w aucie dudni i lekkie wibracje po wlanczeniu klimatyzacji mam:mad: ciezko mi stwierdzic od kiedy tak sie stalo bo byla zima klimy nie uzywalem a przez ten czas troszku wymian bylo w aucie:Rozrząd,poduszki pod silnikiem,rolka napinacza paska wielorowkowego,no i na wiosne padla mi cewka sprezarki klimy(przewody dziwnym wtrafem zetchnely sie z kołem pasowym spręzarki i sie spalila. Jak sie zrobiło ciepło klima poszła w ruch no i na wolnych obrotach slychac dudnienie w aucie tak jakby jednolicie subwofer bym slyszał, jak dam na D lub R jest to bardziej wyraziste:oonie: raz jest to bardziej nasilone raz mniej,gdy wejdzie na obroty powyzej 800 obr-1000 obr to jest ok niemam pojecia za co sie zabrac:masakra:.Takie pytanie czy jak kolo pasowe wału ma lekkie bicie na boki.. nie duze ... to moze miec to wplyw na takie zdazenie?? moze jak mi rozrzad wmieniali to cos z tym kołem sie porobiło

#10 OFFLINE   jackuzi84

jackuzi84
  • 44 postów
  • Dołączył: 26-11-2010

Napisany 08 lipca 2013 - 00:16

opisze moj problem,
klima sprawna nabita szczelna odgrzybiona, jakis miesiac temu wymieniony napinacz bo przy wlaczonej klimie na wolnych obrotach drgał pasek i slychac bylo terkotanie jakby ktos kijem po szprychach naparzał, po wymianie cisza, teraz problem wydaje sie powrocil, z tym ze pasek nie drga jest napiety a drganie slychac tylko we wnetrzu auta problem pojawia sie na wolnych obrotach i dodam jeszcze ze gdy wlaczy sie wentylator od klimy terkotanie ustaje, went. wyl sie i zas terkocze. Napinacz nowy INA moze byc wina np naciagnietego- zuzytego juz paska? bo jeo jescze nie wymienialem, jest miejscami lekko popekany

#11 OFFLINE   fabian8211

fabian8211
  • 103 postów
  • Dołączył: 19-01-2013
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza

Napisany 08 lipca 2013 - 10:50

kolego ja miałem tak samo przez pare dni potem klima padła i wibracje się uspokoily ale nie całkiem ustały. wymienie spręzarkę to zobaczymy czy się uspokoi

#12 OFFLINE   jackuzi84

jackuzi84
  • 44 postów
  • Dołączył: 26-11-2010

Napisany 08 lipca 2013 - 13:39

dzisiaj zauwazylem ze problem pojawia sie dopiero jak auto sie zagrzeje, klima chlodzi dobrze. wadzilem łeb gleboko i odglosy dochodza z lewej strony (od sprezarki) ale dokladnie nie powiem co je wydaje. musze wlesc do kanalu.