Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem z mocą w omedze 2.5td


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   otwin1

otwin1
  • 2 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: wrocław

Napisany 28 maja 2008 - 23:12

Moja omega przestała poprostu jechać brakuje jej mocy tak jak by nie było w niej turba z tym ze była sprawdzana i ładuje jest w pełni sprawna i słychać ja pieknie a autko nie jedzie.Zmieniłem wszystkie filtr i nie pomogło.Nic nie stuka nie puka nie dymi nie pływa na obrotach pali na dotyk a mocy brak.Objawiać to zaczeło sie tym ze raz jechała jak nalezy poczym coś jej odbiło i traciła moc na pare chwil i zaraz znowu było dobrze.Na chwile obecną przerwała na dobre. Nie wiem moze to jakiś kabelek nie łaczy gdzieś?Czy ma ktoś jakiś pomysł?
otwin:)

#2 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2008 - 07:08

zacznij tak - to tak zwana standardowa procedurka w wielu przypadkach

http://forum.omegakl...ghlight=spinacz



 


#3 OFFLINE   siwynd

siwynd
  • 20 postów
  • Dołączył: 21-01-2008
  • Skąd: wroclaw

Napisany 29 maja 2008 - 20:16

czy wymieniales wezyk taki jak od przelewow ?jest on zamontowany po prawej stronie silnika miedzy kolektorem a skrzynka z bezpiecznikami dlugosci okolo 50cm.mi mechanior go wymienil i polepszyla sie moc ,ponoc zasyfiaja sie olejem.

#4 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 maja 2008 - 21:10

otwin1, przede wszystkim sprawdz podcisnienie i caly dolot moze masz cos nieszczelne. Z Twojego opisu wynika ze nie wlacza ci sie turbina. Moga tez byc to czujniki doladowania. Najpier sprawdz podcisnienie tak jak Ci napisalem a w szczegolnosci wezyk ktory idzie do czujnika kolo zbiorniczka wspomagania

#5 OFFLINE   otwin1

otwin1
  • 2 postów
  • Dołączył: 28-05-2008
  • Skąd: wrocław

Napisany 30 maja 2008 - 18:59

Dzieki chłopaki za wskazówki moja ślicznotka znowu jedzie jak nalerzy:)Siwind trafił w dziesiątke i dzieki Ci chłopie za to.Miałem przerwany wężyk podciśnienia który idzie od czyjnika z boku akumulatora pod kolektor ssący.Po wymianie wężyka odłączyłem kleme minusową na około godzinke i jest dobrze koniki powróciły tak szybko jak uciekły:)
otwin:)

#6 OFFLINE   cinek86

cinek86
  • 202 postów
  • Dołączył: 21-04-2008
  • Skąd: gryfino

Napisany 02 czerwca 2008 - 11:55

czy wymieniales wezyk taki jak od przelewow ?jest on zamontowany po prawej stronie silnika miedzy kolektorem a skrzynka z bezpiecznikami dlugosci okolo 50cm.mi mechanior go wymienil i polepszyla sie moc ,ponoc zasyfiaja sie olejem.


może jakas fotka z tym węzykiem gdzie on jest i jak wyglada :wink:
pzdr

#7 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 02 czerwca 2008 - 21:53

może jakas fotka z tym węzykiem gdzie on jest i jak wyglada
pzdr

jutro zrobie i Ci wysle. W miedzyczasie mozesz zdjac oslone wtryskiwaczy i tam od serwa idzie taki waz plastikowy, mniej wiecej w polowie silnika jest trojnik od ktorego odchodza 2 wezyki, jeden idzie do wnetrza auta a drugi wlasnie do zaworka kolo zbiorniczka wspomagania. Ale spoko jutro porobie fotki i Ci wysle.

#8 OFFLINE   cinek86

cinek86
  • 202 postów
  • Dołączył: 21-04-2008
  • Skąd: gryfino

Napisany 03 czerwca 2008 - 20:56

może jakas fotka z tym węzykiem gdzie on jest i jak wyglada
pzdr

jutro zrobie i Ci wysle. Ale spoko jutro porobie fotki i Ci wysle.


dobra dzieki :wink: to czekam na te fotki pzdr