Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Podzial kategori silnik... itd. z dzialu technika...


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
70 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 23 sierpnia 2009 - 16:27

Wicek idą Twoim tokiem rozumowania to po co dział Diesiel ? Każdy by sobie znalazł co by sobie chciał :) Masz Diesla i byś szukał o swoim silniku :)

Prawda jest taka, że Omega A do B ma się tylko z nazwy ... nie no może przesadziłem, ale co wspólnego B ... co można by wykorzystać z punktu technicznego, wnętrza, zawieszenia ( no tak te same drążki i łączniki ;) ) itp ?

Dla mnie nie problem, bo potrafię korzystać z opcji szukaj i spokojnie znajduję potrzebną mi rzecz ( o ile jest ... ), ale to nie zmienia faktu, że chciałbym wskoczyć do można powiedzieć "swojego" działu i w nim komuś pomóc czy też poczytać o wozie, którym jeżdżę ;)


A o za tym Wicek idąc Twoim tokiem rozumowania, to po co robić dział Diesel ? przecież jakbyś ktoś chciał to by sobie szukał na temat diesla potrzebującej informacji ;)

Przenoszenie może i by było trudne, ale czy jest potrzebne ? Według mnie nie ..a po za tym na pewno by się znalazła osoba, która by parę godzinek poświęciła i ważniejsze tematy przeniosła ;)

#42 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 sierpnia 2009 - 13:45

Przenoszenie może i by było trudne, ale czy jest potrzebne ? Według mnie nie ..a po za tym na pewno by się znalazła osoba, która by parę godzinek poświęciła i ważniejsze tematy przeniosła

To jest bardzo mozolna praca przegladac wszystko i wydzielic tematy.
Wiec do przeczytania jest prawie kazdy temat na stronie a dzialy maja ich troche, np.

-silnik i osprzet 104 str
-zawieszenie 33 str
-uklad napedowy 26str
-elektryka i elektronika 70str
.........+ jeszcze dojda z 2 dzialy, ale juz niechce mi sie sprawdzac.

Jak sie ktos chetny znajdzie, zeby to wszystko posegregowac to mysle, ze jest to do zrobienia, ale zgoda zarzadu musi byc.

Tworzenie nowych dzialow bez wydzielenia juz tego co jest napisane( o omie A) jest bezsensu. Skoro juz mamy sporo informacji to niebedziemy ich znowu dublowac a tym bardziej szukac pozniej i w nowych i w starych.

#43 OFFLINE   jarcenty

jarcenty
  • 212 postów
  • Dołączył: 22-10-2007
  • Skąd: Ostrów Mazowiecka
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 25 sierpnia 2009 - 19:34

To moze i ja wtrace swoje 3grosze....
Moim zdaniem bylo by bardzo fajnie gdyby taki dzial jak omega A powstal.
Znacznie ulatwilo by to szukanie informacji i ewentualna pomoc komus bo jak juz tu poprzednicy pisali, omega A ma sie ni jak do omegi B i Bfl, a akurat te dwie ostatnie sa bardzo do siebie zblizone.

Idac tokiem rozumowania ze zakladanie nowych dzialow tylko spowoduje miejsza czytelnosc forum to mozna by bylo w sumie wzucic wszystko do jednego wora, no bo przeciez im miej dzialow tym forum czytelniejsze.

Troche juz siedze na tym forum i pamietam ze jakos wczesniej nie bylo problemow z powstawaniem czegos nowego nie wiem skad taka niechec teraz do dzialu o omedze A.

Co do pozbierania wszystkich tematow do tego dzialu... jesli kazdy uzytkownik, przegladajac, szukajac czegos co dotyczy omegi A natrafi na stare info moze przeciez powiadomic moderatora o tym temacie a on przeniesie go w odpowiednie miejsce. Przeciez nikt nie kaze siedziec jednej osobie i to zbierac do kupy. Nie odrazu Rzym zbudowano.
O ile pamietam dzial "sprawdzone porady" powstawal podobnie, i jakos sie tam znalazla cala masa bardzo porzytecznych informacji.

Tak wiec podsumowujac: ja podpisuje sie obiema rekami za powstaniem takiego dzialu jak "Omega A"

#44 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 26 sierpnia 2009 - 22:33

Sytuacja jest taka, że koledzy z Omegami B i BLF nie wiedzą co czujemy ( użytkownicy omeg A ) będąc na forum !!

Tzn. forum jest niezłe ... jest miło i przyjemnie jak dla mnie super jeżeli chodzi o atmosferę, ale brakuje mi tego czegoś ... tzn. tego jednego działu, do którego ja - jako użytkownik omegi A - mogę wejść i poczuć o co chodzi danej osobie. Dziennie wyskakuje setka nowych wiadomości około 80% plus, minus pochodzi z omy B czy też BLF - oczywiście niektóre przejrzę, ale tylko niektóre, no bo co mogę się dowiedzieć nowego co by się odnosiło do mojej omy czy też mogę w jakiś sposób pomóc ? Nie bardzo ... nie ma takiej możliwości, bo Omega A i Omega B ( + BLF ), to tak naprawdę dwa inne samochody !!

Jarcenty dobrze napisał, że użytkownicy omeg A mogli by po przesyłać linki ... myślę, że to by usprawniło segregowanie, ba ! dajcie mi 2 dni i wam wszystkie wynajdę :) Dla naszych omeszczek warto by było poświęcić parę naście godzin ! :)

#45 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 27 sierpnia 2009 - 17:17

Jarcenty dobrze napisał, że użytkownicy omeg A mogli by po przesyłać linki ... myślę, że to by usprawniło segregowanie, ba ! dajcie mi 2 dni i wam wszystkie wynajdę Dla naszych omeszczek warto by było poświęcić parę naście godzin


Uważam kolego , że to bardzo chwalebne słowa i godne pochwały.Szkoda tylko , że od wczoraj od godz. 23.33 nikt z władnych ich nie docenił :(
A przecież najczęściej spotykamy się z twierdzeniem, że:

...gadać potrafi każdy - narzekać jeszcze więcej osób, ale zrobić coś od siebie (za przysłowiowy frajer) to już mało kto...


Ja zawsze jestem dobrej myśli i wierzę w ludzi - dlatego jestem wręcz pewny, że przy takich zapowiedziach pomocy ze strony użytkowników nawet góry można przenieść , a co dopiero utworzyć jeden skromny dzial omegi A.Wystarczy odrobina chęci - a jak widzę one jednak są.
Powodzenia.

#46 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 sierpnia 2009 - 00:33

Hmmmm .... każdy z użytkowników Omegi A napisał w tym temacie, że chciałby nowy poddział na forum na temat jego fury, ale jest zero odzewu od władz. Nie wiem czy trzeba zebrać ileś tam podpisów czy jak ? Jeżeli tak to nie ma spraw ... napiszcie ile i ja znajdę podpisy żeby stworzyć dział OMEGA A - bo po prostu jest tu wiele ludzi z tą odmianą i chcemy własnego działu żeby czuć się jak u siebie !

Jeżeli macie problem z nadzorcą tego działu to nie bójcie żaby też się znajdzie :) Ważne żebyśmy ( zapomniani ) mieli własny kącik do ponarzekań, pomocy, wsparcia czy czegokolwiekl ... :)

#47 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 28 sierpnia 2009 - 06:23

Żeby nie było że się nikt nie odzywa
trwaja dyskusje na ten temat

#48 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 sierpnia 2009 - 06:25

Panowie, jeden z drugim - dajcie nam czas na ustalenie i wymyślenie formuły, bo jest już temat na zarządzaniu od jakiegoś czasu. Co Wy myślicie, że ktoś coś powie, i za 2h będzie na forum? Trochę powagi. Dział zagraniczny powstawał 1.5 miesiąca bo była poważna dyskusja nad tym jak ma to wyglądać, i nie należy się spodziewać że w tym wypadku będzie inaczej, co nie oznacza że chętni już nie mogą sobie wynajdować tematów i zapisywać w notatniku.

Naprawdę myślicie że krzykiem i pretensjami o wszystko cokolwiek przyspieszycie? :D

 


#49 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 28 sierpnia 2009 - 09:17

Naprawdę myślicie że krzykiem i pretensjami o wszystko cokolwiek przyspieszycie?



hehehe tak myśleliśmy :p :p :p

No dobra to już was nie popędzamy tylko spokojnie czekamy na rezultat rozmów :D

#50 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 sierpnia 2009 - 21:05

Przeanalizowaliśmy Wasz postulat, porozmawiałem z kolegami z innych for i wniosek jest prosty - nic to nie da, oprócz większego zamieszania i bałaganu.
Przecież niektóre silniki w Omkach, w różnych modelach, były te same, więc tematy będą się dublować.

Ale fakt jest taki, że dla ułatwienia odpowiedzi na pytania techniczne, dodamy w opisie usera rodzaj skrzyni i rocznik auta.

Dzięki za postulat, cieszę się, że macie pomysły.


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#51 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 28 sierpnia 2009 - 22:02

Czyli bezdomni już na wieczność jak rozumiem :mad: :( :mad:

#52 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 sierpnia 2009 - 10:18

No właśnie jak mamy odebrać tą wiadomość ? Że nie da rady zrobić jednego rozdziału dla fanatyków i miłośników OMY A ?

#53 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 29 sierpnia 2009 - 10:29

Benedykt, o co Ci chodzi, masz jakiś problem, jakieś żal, że tak mącisz ?
Forum nie dyskryminuje posiadaczy Omy A, nawet w Zarządzie jest jedna, więc o co Ci chodzi ?.

nie da rady zrobić jednego rozdziału dla fanatyków i miłośników OMY A


nie rozumiem Twojej wypowiedzi :| Czy możesz jaśniej, bo temat dotyczył silników, a nie podziału na modele


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#54 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 29 sierpnia 2009 - 12:29

nie rozumiem Twojej wypowiedzi Czy możesz jaśniej, bo temat dotyczył silników, a nie podziału na modele


Chyba nie trudno jest zauważyć, że posiadacze omegia A chcieli by chociaż swój dział Omega A mieć.Nam udało się wysnuć wnioski z różnych opinii tak użytkowników jak Zarządu , że w takim ewentualnym dziale omegi A jeszcze podział na silnki itd. to zbyt dużo szczęścia na które możemy liczyć.Więc w chwili obecnej ze spuszczonymi głowami dryfujemy tylko i wyłącznie w stronę zatoki zwanej dział omegi A.Nawet takie rozwiązanie jest lepsze jak żadne (czytaj dalsze grzebanie i szukanie czegoś w stercie niepotrzebnych akurat Nam rzeczy).Bynajmniej ja to tak widzę.

Co ciekawe dział Insignia powstał już dawno chociaż samochod ten jeszcze na dobre nie zakorzenił się w Polsce i wiele jeszcze wody upłynie zanim zakorzeni się wśród wielu forumowiczów choćby w wydaniu "używany", a co jeszcze ciekawsze Omega on się nie nazywa.A czy jest on pochodną omegi czy nie - to już zupełnie inna sprawa.
Jak więc mam sobie tłumaczyć fakt braku na forum zwanym "Omega" - brak działu dla sztandarowego modelu jakim jest omega A.Niechęć - niemoc czy może dyskryminacja?
Co ciekawe najniechętniej podchodzą do tematu posiadacze omegi B - a tak na dobrą sprawę czy posiadacze omegi A wypowiadają się negatywnie w kwestii tak obszernego działu jakim jest omega B (czytaj wielki kocioł ze wszystkim)? Raczej chyba nie.Niech on sobie jest ,bo tych samochodów jest najwięcej, ale dajcie nam chociaż małe poletko do uprawy - nikt nie prosi tu o hektary.

#55 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 sierpnia 2009 - 12:48

Co ciekawe dział Insignia powstał już dawno chociaż samochod ten jeszcze na dobre nie zakorzenił się w Polsce i wiele jeszcze wody upłynie zanim zakorzeni się wśród wielu forumowiczów choćby w wydaniu "używany", a co jeszcze ciekawsze Omega on się nie nazywa.A czy jest on pochodną omegi czy nie - to już zupełnie inna sprawa.


Sprawa Insygni to jest zupełnie inna historia, ale nie jest to dział dla posiadaczy, bo takich osób na forum jest jedna, a raczej dział poświęcony najnowszemu dziecku Opla jako największej obecnie produkowanej osobówce, wady, zalety etc. Powstał bo jest jedyną alternatywą dla właścicieli omeg, którzy chcą dalej jeździć oplem w przyszłości. Nie będę teraz tego rozwijał, bo nie o tym rozmowa. W każdym razie to żaden argument.

Jak więc mam sobie tłumaczyć fakt braku na forum zwanym "Omega" - brak działu dla sztandarowego modelu jakim jest omega A.Niechęć - niemoc czy może dyskryminacja?


Proszę, wskaż mi dział stworzony specjalnie dla posiadaczy omegi B, bo takiego do tej pory nie znalazłem. Pomijam że Bfl to też w zasadzie w sprawach wyposażenia wnętrza inne auto niż B, ale nadal nie ma działu specjalnie do tego dedykowanego.

Co ciekawe najniechętniej podchodzą do tematu posiadacze omegi B


Chciałem poinformować, że jestem posiadaczem Omegi A 2.0 8v.

Daj nam DOBRE uzasadnienie, dlaczego mamy przemeblowywać forum, i dlaczego będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Weź pod uwagę że częstokroć tematy się zazębiają w sprawach technicznych ze względu na fakt, że najpopularniejszym silnikiem w A jest C20NE, czyli taki jak Twój i mój, a ten motor był montowany aż do 1999 roku, również w modelu B.

 


#56 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 29 sierpnia 2009 - 13:29

Proszę, wskaż mi dział stworzony specjalnie dla posiadaczy omegi B, bo takiego do tej pory nie znalazłem.


Wybrałeś zły cytat z mojej wypowiedzi.Napisałem wyraźnie, że dla mnie dział omegi B to "jeden wielki kocioł" , w którym zagadnienia dotyczące omegi A stanowią może 10 % ogółu, a więc może tylko marchewkę dodaną do tej całej "zupy".

Chciałem poinformować, że jestem posiadaczem Omegi A 2.0 8v.


Bardzo mnie cieszy fakt , że jesteś posiadaczem omegi A - zaś smuci , że będąc w jej władaniu jesteś przeciwny utworzeniu działu dotyczącego właśnie tego modelu.
Ciekawy również jestem czy wszystkie podane przez Ciebie powyżej aspekty na "nie" pisał moderator Payatz - czy użytkownik Payatz.Bo skoro pisał to moderator Payatz - to wiele mi to wyjaśnia.

Daj nam DOBRE uzasadnienie, dlaczego mamy przemeblowywać forum, i dlaczego będzie to z pożytkiem dla wszystkich. Weź pod uwagę że częstokroć tematy się zazębiają w sprawach technicznych ze względu na fakt, że najpopularniejszym silnikiem w A jest C20NE, czyli taki jak Twój i mój, a ten motor był montowany aż do 1999 roku, również w modelu B.


Silnik jest tylko i wyłącznie jedną z części , z których składa się samochód.Śmiem stwierdzić, że nawet podstawową.Ale to jeszcze nie wszystko.
Ja osobiście chciałbym wiedzieć i tu podam pare przykładów:

- czy mogę przełożyć wał z omegi A 2,6 do 2,0, bo mi akurat nawalił - z B raczej nie pasuje.
- Czy tylny most podejdzie mi z 3,0 bo taki tylko na allegro znalazłem - z B nie pasuje
- Czy mogę sobie do swojej Babiny założyć zderzaki z omy 3000 ,bo moje mi się nie podobają - z B nie pasują.
- Co muszę kupić żeby przejść na fl w mojej babinie, bo mam akurat przed liftem - z B nic nie pasuje.
- czy mogę zamontować tłumiki z silnika 3000, bo takie mogę dostać tanio -z B nie pasują.

Gdybym się uparł to mógłbym pisać takich przykładów setki - ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.Powiesz mi , że jeżeli bym się uparł to i tak bym to już w "wielkim kociołku znalazł".Tylko ja chciałbym poświęcić na taką czynność może pół godziny - ale nie 3 dni wertując setki stron dotyczących w 90 % omegi B.
Zadam więc pytanie - po jaką cholerę stosujesz do liczenia kalkulator - skoro pod ręką akurat leży liczydło?

#57 OFFLINE   Payatz

Payatz

    The Darkness Age Has Come

  • 1 090 postów
  • Dołączył: 26-06-2008
  • Skąd: Jaworzno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 29 sierpnia 2009 - 14:28

Ja ogólnie nie jestem przeciwny podziałowi, bo nawet zaproponowałem na zarządzaniu jako taką formę, ale skoro Piterek powiedział że nie będzie, to nie będzie - i tylko dobre argumenty mogą zmienić to zdanie, Piterek podał swoje.

CO do pytań - myślę że powinieneś je zadać na forum, ale wątpię żeby we wszystkich były odpowiedzi, bo jednak oma A, i to jeszcze przed liftem, znika z dróg, nie oszukujmy się, natomiast model B z tych trzech jest dominujący, aczkolwiek powoli, małymi kroczkami Bfl wkracza, i niektórzy zmieniają na FL (albo Mercedesa :p)

Nic nie poradzę że tych tematów jest ile jest, ale jeśli odpowiedź gdzieś tam się znajduje, to niestety musisz ją poszukać, ew. zadać pytania w nowym temacie - polecam.

Kończymy tą dyskusję, bo temat nie jest do wylewania żalów. Jeśli ktoś będzie miał jakiś pomysł - proszę.

Miłego popołudnia życzę Wszystkim odwiedzającym ten wątek :)

 


#58 OFFLINE   BosSs

BosSs

    Omega A Sportive 2.0

  • 62 postów
  • Dołączył: 26-10-2007
  • Skąd: Wodzisław Śląski
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 29 sierpnia 2009 - 14:58

nie rozumiem Twojej wypowiedzi Czy możesz jaśniej, bo temat dotyczył silników, a nie podziału na modele


Hmmm chyba w tym temacie się trochę pogubiliśmy ... !

Nie będę otwierał nowego, bo można to załatwić w tym. Temat został założony jako propozycja do posegregowania forum na rodzaje silników w dziale techniki. Po czasie przerósł się w coś więcej ... na ten czas - temat podziału na silniki w dziale techniki jest przedyskutowany i zarząd ogłosił, że takiego podziału nie będzie - sprawa wyjaśniona i załatwiona. Przy okazji rozmów w tym temacie wyszła inna propozycja oraz po części problem użytkowników Omegi A.

Można by otworzyć nowy temat, ale myślę, ze można w tym to załatwić i wyjaśnić - użytkownicy Omegi A mają prośbę oraz jednocześnie pytanie - czy jest możliwy do utworzenia działu : "OMEGA A" ? Coś na wzór "Opel Insignia" ?

#59 OFFLINE   Benedykt

Benedykt
  • 115 postów
  • Dołączył: 21-01-2009
  • Skąd: Alwernia

Napisany 29 sierpnia 2009 - 15:59

To ja wypowiem się po raz ostatni w tym temacie - bowiem subiektywnie doznałem odczucia, że każdy użtkownik tego forum wypowiadający się w stronę Zarządu z hasłem na ustach "zróbmy" jest tylko i wyłącznie zaśmiecaczem forum i wręcz natrętem.
Tego odczucia doznałem czytając choćby te słowa :

...ale skoro Piterek powiedział że nie będzie, to nie będzie...


Benedykt, o co Ci chodzi, masz jakiś problem, jakieś żal, że tak mącisz ?


Jak widzę to choćby nie wiem jaki argument padł - to i tak sprawa jest już przekreślona - choćby dlatego , że Piterek powiedział NIE i tyle.
Dlatego nie mam już zamiaru przytaczać tu większej masy argumentów - choćby ze względu na powyższe słowa.
Czasami lepiej jest rzucić jakiś przykład czy zastosować metodę aluzji lub skojarzenia.I właśnie tak tym razem do sprawy podejdę.

porozmawiałem z kolegami z innych for i wniosek jest prosty - nic to nie da, oprócz większego zamieszania i bałaganu.


Czasami jest tak , że właśnie "pośrednio zainteresowani" koledzy się mylą - i to z różnych względów.Choćby dlatego , że nie chcą aby na podobnym forum było lepiej jak u nich - zawsze jakaś to konkurencja.
Mogą się mylić również dlatego, że poprostu się mylą - przecież to ludzkie.Być może ja też się mylę pisząc to wszystko - kto wie....
A może ci koledzy wcale nie są fanami Omegi A - tylko właśnie Omegi B.

Można również od drugiej strony z założeniem - co by było gdyby:

No gdyby tak Piterek spotkał innego swojego kolegę, który bardzo by ubolewał na faktem, że biedny nie wie gdzie ma szybko znaleźć pomopc odnośnie Omegi A.Przeleciał biedaczysko kilka for internetowych i wszędzie to samo - jeden wielki kocioł, w ktorym nic nie można szybko znaleźć.
I w tym momencie Piterek z uśmiechem na twarzy odpowiada koledze - " to chodź do nas - u nas jest odpowiedni dział".Dodając oczywiście, że Nasze forum jest stosunkowo postępowe, ale mimo wszystko nie zapomina się o kultywowaniu tradycji.
Już widzę uśmiech na twarzy kolegi ....

A co się dzieje w kopalni węgla gdy nastąpi wybuch albo zawał i na dole znajduje się tylko kilku górników?
Czy z góry stawia się diagnoze , że:
- oni i tak już napewno nie żyją , więc po co się wysilać?
- pytać się doświadczonych kolegów ratowników z innej kopalni , czy warto prowadzić akcję ratunkową?

Czy może jednak robi się samemu wszystko żeby ratować przysypanych ludzi, nie patrząc na to czy mogli zginąć czy nie?

Tylko proszę mi nie pisać , że to głupi przykład bo chodzi o życie ludzkie - nie tędy droga.

A może by tak w kraju zamknąć wszystkie muzea? Bo przecież ze starymi eksponatami jest tyle roboty przy konserwacji , na dodatek jakie koszty utrzymania.A przecież i tak tych starych gów... i tak nikt już używał nie będzie, bo są nowe i na dodatek nowocześniejsze.

A czy twórcy " Naszej klasy" wiedzieli z góry , że będą milionerami tworząc tę stronę?
A przecież "odgrzebali coś " przy wspólpracy wszystkich zainteresowanych o czym w wielu przypadkach dawno się zapomniało, bo jednak życie toczy się dalej w gronie już zupełnie "nowych" kolegów.

Panowie przemyślcie to sobie na spokojnie

#60 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 30 sierpnia 2009 - 15:17

Nie będę tu nikogo cytował bo nie mam tyl czasu żeby się tak rozpisywać jak inni.
Swego czsu było duzo hałasu o to żeby powstały regiony, temat został poddany dyskusji miały byc zgłoszone i wybrane osoby które będą te regiony reprezentowały.
Jak zwykle duzo zamieszania i temat ucichł, para w gwizdek poszła.
Nowi userzy i tak maja problem porusząć się po tylu działach, jak dojdą jeszcze jakies to wogóle nic nie znajdą
Moje zdanie jest takie jeżeli ma ktoś czas pisać posty na cała strone to powinien mieć czas na poszukanie interesującego go wątku.
Niestety nastały czasy ludzi wygodnych chcących dostać odrazu gotowce.
Ja bym miał tyle ze swojej strony
ps.Jak zakupiłem swoja pierwsza ome to niestety nie było jeszcze tego forum na innym z koleji przeczytałem chyba połowe jego zawrtości i to temty od początku do końca, znalazłem co mnie interesowało a przy okazji dowiedziałem się duzo ciekawych rzeczy
I nie mówcie mi że nie można nic poszukać, wszystko zalaęzy od autora posta jak go zatytułuje.
Możecie sobie dyskutowac dalej, ale narazie bynajmniej nic się nie zmieni.
Piterek wypowiedział się jasno i stanowczo w tej sprawie, a doswiadczenie ma niemałe.