Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

problem z olejem omega c 2.5td


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   gomario

gomario
  • 1 postów
  • Dołączył: 26-05-2008
  • Skąd: Chrzanów

Napisany 26 maja 2008 - 23:57

witam
mam pytanie kupiłem opla omega c 2000 2,5td, mam problem wymieniłem olej, sprawdziłem po 1000 km, było na minimum, przejechałem 5000 km było na minimum, dolałem oleju na stan średni i po przejechaniu około 50 km wyżuciło ojej do stanu minimum, i przestało wyżucać nic nie kapie, czy ktoś może mi powidzieć doradzić co to jest z tym ślinikiem, olej kapał po prawej stronie jak są takie dwie rurki,
pozdrawiam mariusz

#2 OFFLINE   lew1969

lew1969

    lew1969

  • 76 postów
  • Dołączył: 04-11-2007
  • Skąd: Tychy

Napisany 27 maja 2008 - 09:52

Ja mam ten sam rocznik i silnik był problem z pokrywą zaworów sprawdź czy masz w niej Siatkę z blacha zasłaniającą odpowietrzenie silnika, odkręć korek wlewu oleju i wsadź tam palec jak dojdzie ci do Odmy (odpowietrzenie silnika) i sadzisz go tam to masz rozwiązany problem kupno pokrywy z blachą i siatką. Jak masz blachę to to nie to, u mnie tak było podobno wyszła partia pokryw bez osłon wewnętrznych BMW zrobiło wymianę a Opel nie. Moja regularnie co 700km zrzerała 1l.
lew1969