Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

wydech


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   gumol77

gumol77
  • 50 postów
  • Dołączył: 13-05-2007
  • Skąd: Sliwice

Napisany 22 maja 2008 - 23:23

Czy któryś z kolegów ma sportowy wydech w omedze V6.Ja właśnie mam prawie pusty cały wydech Ale niestety troszkę mi pierdzi teraz jeszcze tylko chcę wspawać w koncowy tłumik taką prostokątna końcowkę a jak to nie pomoże to ładuję tłumik sportowy.Ale głównie chodzi mi o wymianę doświadczeń czy taki wydech nie będzie za głośny?
Dzieki nas rzeka nie wypowiedzianych marzeń i słów

#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2008 - 06:55

Ale głównie chodzi mi o wymianę doświadczeń czy taki wydech nie będzie za głośny?

no raczej tym go nie wyciszysz

#3 OFFLINE   gumol77

gumol77
  • 50 postów
  • Dołączył: 13-05-2007
  • Skąd: Sliwice

Napisany 23 maja 2008 - 07:22

No że będzie głośny to zdaję sobie sprawe ale głównie mam na myśli jakby uzyskać piękny basowy dzwiek.Jeżeli będzie za głosny to po prostu założe oryginalny wydech bo mam takowy w zapasie,ale miałem nadzieję ze ktoś z forumowiczów ma jakis basowy tłumik w swoim aucie to moze podzielił by sie doświadczeniami!
Dzieki nas rzeka nie wypowiedzianych marzeń i słów

#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 23 maja 2008 - 07:32

No że będzie głośny to zdaję sobie sprawe ale głównie mam na myśli jakby uzyskać piękny basowy dzwiek.Jeżeli będzie za głosny to po prostu założe oryginalny wydech bo mam takowy w zapasie,ale miałem nadzieję ze ktoś z forumowiczów ma jakis basowy tłumik w swoim aucie to moze podzielił by sie doświadczeniami!

inaczej, omega i głośny wydech to jak słoń malowany w paski i udający zebre
założeniem producenta auta aspirującego do klasy wyższej było jak największe wyciszenie samochodu co by zachowywał się jak na limuzynę przystało i chcąc uzyskać sportową barwę dźwięku silnika musisz zmienić cały wydech począwszy od kolektorów i nie omijając dolotu inaczej to jak ściąganie tłumika w trabancie ...

#5 OFFLINE   gumol77

gumol77
  • 50 postów
  • Dołączył: 13-05-2007
  • Skąd: Sliwice

Napisany 23 maja 2008 - 07:46

No tego też sie obawiam żeby nie zrobić wiochy z tego auta tylko ze od kilku dni mam anglika który ma tak jakby sportowy wydech ale nie zdążyłem jeszcze założyć tłumika końcowego bo miałem rozwalone środkowe przy włączeniu klimy trochę dzwoniły i założyłem od angola i teraz pierdzi no ale po porostu pozostaje mi tylko spróbować.ten wydech wygąda całkiem nieżle ale niestety kolekttory oryginalne a wiadomo jak wyglada strona finansowa sportowych!Ale mimo wszystko dzięki za sugestie i pozdro!
Dzieki nas rzeka nie wypowiedzianych marzeń i słów

#6 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 23 maja 2008 - 09:56

Słuchałem już różnych tłumików i uważam że doskonały kompromis pomiedzy ciszą w aucie i lekkim basem z wydechu stanowią tłumiki Remusa, Irmschera i Steinmetza, ew. Lexmaula.

Jeśli chcesz być słyszalny w sąsiedniej dzielnicy to załóż Ultera, Malona czy inny podobny.

Jeśli cenisz ciszę i chcesz delikatny bas to albo wymienione na początku albo seryjny.

Na jutrzejszym spociku w Toruniu mogę się pochwalić jak brzmi Remus w V6 :grin:
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#7 OFFLINE   balast

balast
  • 5 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: piła

Napisany 30 maja 2008 - 19:07

Witam
Miałem malona czy melona w swojej MV6 dźwięk fajny basowy ale tylko po miescie , na trasie strasznie męczące a teraz mam taki jaki powinien być ale z izawitu i jest o wiele ciszej i przyjemniej , musze jeszcze przespawać tylko końcówki bo seryjny wydech nie pasuje mi do zderzaka , Pozdr

#8 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 maja 2008 - 20:46

Kazdy sportowy tlumik bedzie meczacy troche na trasie, ale dla pasazerow z tylu. Kierowcy nie powinno przeszkadzac.

#9 OFFLINE   antonyk

antonyk
  • 6 postów
  • Dołączył: 08-12-2007
  • Skąd: łomża

Napisany 18 czerwca 2008 - 08:58

Jak chcesz miec glosny tlumik to jezdzij bez niego:P :razz: chodzi wtedy jak czolg :razz: ja mam wywalone pewne rzeczy z tlumika zbedne takie jak katalizator wspawane tlumiki srodkowe za 100zl i tlumik koncowy steimentz !!!! W srodku jedzie sie w miare cicho a a omeszka slychac fajme buczenie polecam !!!!!!!!!!

#10 OFFLINE   kreciklove

kreciklove
  • 28 postów
  • Dołączył: 07-08-2007
  • Skąd: Świętochłowice

Napisany 04 października 2008 - 19:54

Jak chcesz miec glosny tlumik to jezdzij bez niego:P :razz: chodzi wtedy jak czolg :razz: ja mam wywalone pewne rzeczy z tlumika zbedne takie jak katalizator wspawane tlumiki srodkowe za 100zl i tlumik koncowy steimentz !!!! W srodku jedzie sie w miare cicho a a omeszka slychac fajme buczenie polecam !!!!!!!!!!



To się zgadzam w moim kombi uwaliłem raz rurę zaraz za katalizatorem to przy ruszaniu ze świateł uszy musiałem zatykać kolanami :mrgreen: ale fakt faktem,że lekkie mruczenie jest fajne.
Kreciklove

#11 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 15 listopada 2008 - 00:08

zamiast katow mam puszki rozprezne...a zamiast zmeczonego koncowego wstawilem sportowy Monti


kolesie od spawania podsmiewali sie zakladajac go bo jest zupelnie przelotowy....w zasadzie to szef szefow przejal sie rola i powiedzial ze nie wstawi go bo bedzie za glosno...ja na swoja odpowiedzialnosc jednak poprosilem o wykonanie uslugi.... :mrgreen:

tlumik spasowany i wspawany....odpalam... i wszechobecne zdziwienie...cicho....ciszej chyba niz bylo...dadaje gazu i pelna kultura.....dopiero ponad 4 krpm robilo sie wyraznie głosniej.... nie wiem jak to tlumaczyc...moze stary byl pozapychany itd itp.... jestem bardzo zadowolony z tego tlumika....koncowka wyglada slicznie a dzwiek pierwsza liga.... 1:0 dla mnie :yes_yes:

#12 OFFLINE   countach

countach
  • 33 postów
  • Dołączył: 10-03-2008
  • Skąd: Turek

Napisany 30 listopada 2008 - 11:41

Panowie czy miał ktoś coś takiego w swoim aucie bo cena jest kusząca i wygląd też mi się podoba tylko pytanie jak takie coś brzmi
Tłumik

#13 OFFLINE   Łobuz

Łobuz
  • 686 postów
  • Dołączył: 10-11-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 30 listopada 2008 - 16:17

Dzisiaj przejechałem się szwagra V-ką z podwójnym wydechem steinmetza :razz: i zapragnąłem taki pomruk mieć u siebie. Co polecicie bo raczej takiego wydechu jak ma szwagier nie znajdę ale może coś innego o podobnym brzmieniu i miłym dla oka wyglądzie.

#14 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 01 grudnia 2008 - 00:37

wklejam fotke

Dodany obrazek

nie wiem jak steinmetz brzmi...a ciekawy jestem....moze bys nagral...?? :mrgreen:

#15 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 02 grudnia 2008 - 16:04

Sory, nie na temat, ale se pozwole :wink:
tomekMV6, jaki masz rozmiar felg i jakie dystanse? Fajnie wyglada :ok:

#16 OFFLINE   tomekMV6

tomekMV6
  • 412 postów
  • Dołączył: 01-04-2008
  • Skąd: Wejherowo

Napisany 02 grudnia 2008 - 23:10

felgi mamy takie same....dystans 20mm... przod i tyl... szerokosc lacza 245... no przyznaje optyka dosc mocno sie zmienila na tych flanszach... :cool: nie lubie jak sie kolo chowa zbyt mocno

#17 OFFLINE   Łobuz

Łobuz
  • 686 postów
  • Dołączył: 10-11-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 grudnia 2008 - 21:47

felgi mamy takie same....dystans 20mm... przod i tyl... szerokosc lacza 245...


A jaki masz wydech i jak to mruczy :?: :?:

bo Steinmetz tak Dodany obrazek

#18 OFFLINE   Cinek e3

Cinek e3
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-02-2010

Napisany 27 lutego 2010 - 16:45

Mam pytanko chce w swojej omedze zmienic wydech na przelotowy i wstawic filtr stozkowy i czy doda troche koni taka zmiana ??:)

#19 OFFLINE   kocyk

kocyk

    watching you

  • 9 202 postów
  • Dołączył: 01-03-2009
  • Skąd: SZ (Zabrze)
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 27 lutego 2010 - 16:54

na pewno doda decybeli :p a koników to nawet może ubyć :o no chyba że jakiś profesjonal

   post-6508-0-52963300-1485200684.jpgUrbino 18
 

Powszechnie wiadomo że coś jest niemożliwe do zrobienia, aż przyjdzie ktoś kto nie wie że to jest niemożliwe i to zrobi
Nie pij za kierownicą, stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz. :p


#20 OFFLINE   Cinek e3

Cinek e3
  • 6 postów
  • Dołączył: 03-02-2010

Napisany 27 lutego 2010 - 18:07

Acha to takie buty hehehe trzeba pomyslec nad tym :)