Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

jak wyjać silnik?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
72 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   mako69

mako69
  • 15 postów
  • Dołączył: 07-12-2006
  • Skąd: Lublin/Wawa

Napisany 13 maja 2008 - 22:16

Witam
Tak jak w temacie czy cieżko jest wyjać silnik razem ze skrzynia? Czy bez podnosnika da rade to zrobic oraz ile czasu zajmuje taka operacja? Myslalem aby dokonac tego u siebie pod blokiem na kobylkach, po rozcieciu pasa przedniego czy silnik ze skrzynia wyjedzie do przodu czy raczej nie ma takiej opcji?

#2 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2008 - 22:20

Trza się z takim jednym skontaktować. Beast się on zwie. takie sprawy to on ze dwa razy na tydzień robi :mrgreen:

#3 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 12:54

Ale napisz CZYM go chcesz wyciagnac. Rekami? Sama skrzynia wazy ok 70kg. Silnik pewnie ponad 100kg.
Moze zle pamietam, ale chyba pas przedni nie jest "rozpinany". Napisz co dokladnie chcesz rozkrecic i w jaki sposob wyjac silnik.

#4 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 maja 2008 - 13:18

Ale napisz CZYM go chcesz wyciagnac. Rekami? Sama skrzynia wazy ok 70kg. Silnik pewnie ponad 100kg.
Moze zle pamietam, ale chyba pas przedni nie jest "rozpinany". Napisz co dokladnie chcesz rozkrecic i w jaki sposob wyjac silnik.


marcin caly silnik to pewnie z 250 z osprzetem troche wiecej.
Ja wyjmuje silnik gora - nie rozpinam sanek. potrzebny kanal i cos do wyciagania silnika z mocowaniem do sufitu albo jakis specjalny stojak. Pas przedni nie jest rozpinany,




 


#5 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 14 maja 2008 - 13:51

Kolega napisał, że chce pas przedni "rozciąć", a nie "rozpiąć" i silnik do przodu wyjąć.

#6 OFFLINE   mkaminski100

mkaminski100

    It's just a fur-wound!

  • 2 896 postów
  • Dołączył: 05-10-2007
  • Skąd: Basingstoke
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 15:47

Strzelalem z waga silnika, ale skrzynia wazy na pewno 70kg. Wyciagniecie nawet 170kg jest awykonalne dla 2 ludzi.
Co do rozciecia to troche oczy przecieram. Rzeczywiscie jest “rozciac”.
Jezeli auto jest na czesci to czemu rozbierac pod blokiem? Co potem z reszta? Jezeli do naprawy silnik, to jak potem zaspawac to. No I czy za cene robocizny warto ryzykowac I kombinowac az tak bardzo.
Nie zniechecam nikogo I wiem, ze sie wszystko da (sam jestem taka osoba), ale pewnych rzeczy sie nie przeskoczy.

#7 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 19:47

kolego bracik wyciągał silnik w ASO opla bo miał pęknięta szpilkę z lewej strony na kolektorze i skasowali go 600pln więc czy warto kroić,a jak chcesz sam wyciągnąć i potem wsadzac go z powrotem to może lepiej pogadaj z jakimś kumplem co ma garaż i wyciągarkę bo więcej szkody narobisz niż to warte :mrgreen:

#8 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 maja 2008 - 21:02

kolego bracik wyciągał silnik w ASO opla bo miał pęknięta szpilkę z lewej strony na kolektorze i skasowali go 600pln więc czy warto kroić,a jak chcesz sam wyciągnąć i potem wsadzac go z powrotem to może lepiej pogadaj z jakimś kumplem co ma garaż i wyciągarkę bo więcej szkody narobisz niż to warte :mrgreen:



wyciagnac to wyciagnac :bud: wklada sie gorzej




 


#9 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 21:49

wyciagnac to wyciagnac :bud: wklada sie gorzej

best jak wyjęli to i musieli wsadzić z powrotem (i nawet działa )jak będzie jakiś spocik w pobliżu to podjedziemy (brak czasu na wycieczki) a wracając do tematu cena była za wyjęcie ,zrobienie kolektora,włożenie i co najlepsze nabicie klimy :mrgreen:

#10 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 14 maja 2008 - 21:53

wyciagnac to wyciagnac :bud: wklada sie gorzej

best jak wyjęli to i musieli wsadzić z powrotem (i nawet działa )jak będzie jakiś spocik w pobliżu to podjedziemy (brak czasu na wycieczki) a wracając do tematu cena była za wyjęcie ,zrobienie kolektora,włożenie i co najlepsze nabicie klimy :mrgreen:



niezle ASO :brawo: cena naprawe fajna :brawo:




 


#11 OFFLINE   lukasz.b

lukasz.b

    lukasz.b

  • 27 postów
  • Dołączył: 06-12-2006
  • Skąd: skopanie
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 stycznia 2009 - 18:33

witam,w tym tygodniu bede sam zmienial silnik 2,5 v6 w omedze b i potrzebuje jakis porad jak sie do tego zabrac abym nie mial wiekszych problemów,czego nie odkrecac co odkrecic z osprzetu.aby bylo latwiej go wyjac i nic nie urwac.dzieki za jakies porady

#12 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 stycznia 2009 - 18:49

Mi się wydaje, że powinieneś rozebrać przód auta tj. zderzak grill chłodnice i resztę pierdół żeby można było lepiej podejść do zabiegu przeszczepu serduszka ;)

#13 OFFLINE   lukasz.b

lukasz.b

    lukasz.b

  • 27 postów
  • Dołączył: 06-12-2006
  • Skąd: skopanie
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 stycznia 2009 - 19:26

zderzak zdejmowac do wymiany silnika???poco???

#14 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 stycznia 2009 - 19:44

zderzak zdejmowac do wymiany silnika???poco???


Nie wiem jak chcesz go wyjąć w górę czy do przodu. Po prostu będzie wygodniej u mnie tak to było robione, rozebrany cały przód i silnik wraz ze skrzynia wyszedł bez problemu, ale niech się wypowie reszta forumowiczów i porównasz co kto napisze

#15 OFFLINE   marekfzr

marekfzr
  • 4 postów
  • Dołączył: 11-01-2009

Napisany 18 stycznia 2009 - 19:48

zderzaka nie musisz wyciagac zmieniałem juz kilka razy silniki... w niektorych autach musisz zdjac jedynie chłodnice zeby miec miejsce na wydostanie silnika z jego komory. napewno musisz wyjac Maske, podszybie, akumulator, dolot powietrzai witrak a z chłodnica musisz mniej wiecej okreslic czy wyjdzie silnik czy nie a i jeszcze jedna wazna sprawa pamietaj o znaczeniu kostek elektrycznych

#16 OFFLINE   ALI

ALI

    R6/2.8.1/Manual

  • 1 496 postów
  • Dołączył: 24-09-2008
  • Skąd: RACIBÓRZ
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 stycznia 2009 - 20:12

wazna sprawa pamietaj o znaczeniu kostek elektrycznych


BA!!! nie ważna sprawa a bardzo ważna. moja klucha z powodu tego stała o cztery tyg. dłużej na warsztacie, (razem pięć). aż przyjechał kumpel z zagranicy i przywiózł klucze ze swojej i mogliśmy podpatrzeć co i jak...

#17 OFFLINE   lukasz.b

lukasz.b

    lukasz.b

  • 27 postów
  • Dołączył: 06-12-2006
  • Skąd: skopanie
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 stycznia 2009 - 20:31

Nie wiem jak chcesz go wyjąć w górę czy do przodu. Po prostu będzie wygodniej u mnie tak to było robione, rozebrany cały przód i silnik wraz ze skrzynia wyszedł bez problemu, ale niech się wypowie reszta forumowiczów i porównasz co kto napisze


to wycinal ci belke przednia ze wyszedl ci przodem silnik ze skrzynia ;-) ???????

#18 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 stycznia 2009 - 20:53

to wycinal ci belke przednia ze wyszedl ci przodem silnik ze skrzynia ???????


Nikt nic nie wycinał rozebrał przód chłodnicę wszystko co przeszkadzało i było eleganckie dojście, chciałeś poradę to Ci napisałem a jak zrobisz tak będziesz miał, skoro taki mądry jesteś to nawet maski nie musisz ściągnąć może się uda, ale na pewno będzie przeszkadzać, a u mnie przeszkadzał przód dlatego został rozebrany.

życie trzeba sobie upraszczać a nie utrudniać

#19 OFFLINE   lukasz.b

lukasz.b

    lukasz.b

  • 27 postów
  • Dołączył: 06-12-2006
  • Skąd: skopanie
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 18 stycznia 2009 - 21:06

Nikt nic nie wycinał rozebrał przód chłodnicę wszystko co przeszkadzało i było eleganckie dojście, chciałeś poradę to Ci napisałem a jak zrobisz tak będziesz miał, skoro taki mądry jesteś to nawet maski nie musisz ściągnąć może się uda, ale na pewno będzie przeszkadzać, a u mnie przeszkadzał przód dlatego został rozebrany.

życie trzeba sobie upraszczać a nie utrudniać


belka jest zgrzewana a nie przykrecana,wlasnie z ciekawosci sprawdzilem.wiec nie mam pojecia jak mogles w omedze b wyjac silnik przodem nie wycinajac jej???jak by byla przykrecana jak w bmw to by bylo super.

#20 OFFLINE   bzyku_2002

bzyku_2002

    200 parę KM i ciągle mało

  • 1 525 postów
  • Dołączył: 09-09-2007
  • Skąd: Koczała ( Pomorze )
  • Województwo: pomorskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: silnik od innego auta

Napisany 18 stycznia 2009 - 21:13

belka jest zgrzewana a nie przykrecana,wlasnie z ciekawosci sprawdzilem.wiec nie mam pojecia jak mogles w omedze b wyjac silnik przodem nie wycinajac jej???jak by byla przykrecana jak w bmw to by bylo super.


Ja go nie wyciągałem tylko sie przyglądałem i żałuję, że nie porobiłem zdjęć bo była by niezła porada. Przeczytałbyś ją i nie musiałbyś pisać żadnych postów po rozbiórce przód nie wyglądał jak litera U ale było dobre dojście i silnik wyszedł do przodu i w górę oczywiście nie tak hop siup ale się udało.

Jak będziesz wyciągał silnik to sam się przekonasz, że nie wszędzie można włożyć łapy i wszystko ładnie wyjdzie. Będziesz wyzywał i wyklinał i na pewno jakaś pierdółka ucierpi przy tym zabiegu, ale skoro wszystko sie uda bez ofiar to pełen szacung