Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega B FL - jaki silnik wybrać


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
18 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Sosmos

Sosmos

    aka Łukasz

  • 134 postów
  • Dołączył: 13-05-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 13 maja 2008 - 10:54

Witam, jestem tu nowy, chce kupić omege B FL lub jak niektórzy mówia C, to moja pierwsza Omega i nie wiem z jakim silnikiem ja kupic 2.2 / 2.5 / 2.6 a może 3.0 oczywiscie w benzynie. Nie wiem który silnik jest trwały i jakie spalanie poszczególnych silników podanych pzrezemnie? Teraz posiadam Opla vectre B 1.8 i nie narzekam. Moja jazda raczej az bardzo spokkojna nie jest ale tez nie szaleje? prosze o porady na temat silników jakie spalanie w miescie bo w trasy nie jezdze. Kazdy mówi inaczej kumpel ma omege 2.5 B i pali mu max 13 oczywiscie po miescie ale spokojnie nie jezdzi, sam nie em dlatego prosze o rady, pozdrawiam

#2 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2008 - 10:55

Poczytaj ten dział to się wszystkiego dowiesz :cool:

#3 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 11:02

Na temat jaki silnik wybrac jest sporo watkow w tym dziale, a wystarczylo poszukac troche
np:

http://forum.omegakl...read.php?t=4808
http://forum.omegakl...read.php?t=1154 2,5V6 kontra 3.0 V6
http://forum.omegakl...hread.php?t=875 który silnik wybrac
http://forum.omegakl...hread.php?t=386 2.16 v –automat czy manual?
http://forum.omegakl...read.php?t=6140 2,0 156v +gaz
http://forum.omegakl...read.php?t=3246 2,5 v6 +gaz
http://forum.omegakl...ghlight=2.2 dti - opinie na temat

Moze wrzuc linki do jakis konkretnych ogloszen, bo na temat " jaki silnik wybrac" podalem odpowiedzi, poczytaj a wszystkiego sie dowiesz.

#4 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 11:05

Kazdy mówi inaczej kumpel ma omege 2.5 B i pali mu max 13 oczywiscie po miescie ale spokojnie nie jezdzi,

no to pogratulować tak oszczędnej omegi V6

a seryjnie to 2,0 ciężko się w 13 w mieście zmieścić jak się nie jeździ spokojnie a co dopiero V6 - a o spalaniu jest osobny temat

http://forum.omegakl...hlight=ile pali

Nie wiem który silnik jest trwały

a nawet 2

http://forum.omegakl...hlight=ile pali

Nie wiem który silnik jest trwały

są porównywalne pod warunkiem, że sie o nie dba

#5 OFFLINE   Sosmos

Sosmos

    aka Łukasz

  • 134 postów
  • Dołączył: 13-05-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 13 maja 2008 - 11:44

Czytałem i nic z tego jakos stanowczo nie wynika i chyba bede zmuszony pomyslec na dislem bo spalanie rzedu 15-17 litrów po miescie to nie jest malo ale czego oczekiwac po takim silniku swoje spalic musi, a wiec biore sie do czytania dalej ale jsli ktos bedzie chcial mi cos podpowiedziec to piszcze. zastanawialem sie dosc dlugo nad 2.2 w benzynie czy mzoe jednak za slaby silnik do tego auta??

#6 OFFLINE   fotkom

fotkom
  • 107 postów
  • Dołączył: 25-07-2006
  • Skąd: Koszalin

Napisany 13 maja 2008 - 11:53

Czytałem i nic z tego jakos stanowczo nie wynika i chyba bede zmuszony pomyslec na dislem bo spalanie rzedu 15-17 litrów po miescie to nie jest malo ale czego oczekiwac po takim silniku swoje spalic musi, a wiec biore sie do czytania dalej ale jsli ktos bedzie chcial mi cos podpowiedziec to piszcze. zastanawialem sie dosc dlugo nad 2.2 w benzynie czy mzoe jednak za slaby silnik do tego auta??


Jeżdziłem 2 latka omegą 2.0 136 KM
Nie jest to demon przyspieszania ale na trasie wg mnie bardzo dobry silnik
Poleci spokojnie ok 200
przy prędkościach rzędu 120-140 na trasie i troszke miasta mieściłem się w 11
powyżej 140 czyli tak ok 160-170 zamykała się w 15 z gazem.
Sądzę że 2.2 będzie palił porównwalnie a przy podobnym sposobie jazdy moze nawet odrobinkę mniej bo jest mocniejszy.
Jak nie chcesz szaleć być pierwszy spod świateł to spokojnie 2.2 będzie wystarczający.

#7 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 12:09

Czytałem i nic z tego jakos stanowczo nie wynika i chyba bede zmuszony pomyslec na dislem bo spalanie rzedu 15-17 litrów po miescie to nie jest malo

tylko sie nie zdziw że 2,5 w dieslu swoje tez połknie - nie ma idealnego silnika w omedze niestety :mrgreen:

#8 OFFLINE   sypus

sypus

    Prezes KKK

  • 5 433 postów
  • Dołączył: 24-04-2007
  • Skąd: Zgorzelec
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 13 maja 2008 - 12:56

nie ma idealnego silnika w omedze niestety :mrgreen:

Był ten z Corvetty (5.7l), tylko ciulom się nie chciało popracować na chłodzeniem :bad:

#9 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 13 maja 2008 - 19:21

Moja rada jest taka, bierz najmocniejsze co jest, przy wadze równej 1,7T 200KM szału nie robi. Polecam 3.0 manual, 3.2V6 + swap na manual, albo ewentualnie 2.5DTI manual + chip. Spalanie zależy głównie od stylu jazdy kierującego, od stanu technicznego pojazdu, no i od tego co tankujesz :???: a gaz, to jest dobry do robienia herbaty. :twisted:

#10 OFFLINE   Sosmos

Sosmos

    aka Łukasz

  • 134 postów
  • Dołączył: 13-05-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 14 maja 2008 - 12:57

gazu nie mialem i niechce miec to zlo dla mnie, ma byc beznyna ale jesli wybiore taka omege np z silnikiem 3.0 bo taki mnie kusi to czy spalanie rzedu 15-17 porostu mnie nie zabije finasowo, ale jesli biorac pod uwage spokojna jazde i spalanie bylo by rzedu np. 12-13 to wtedy mi pasuje kiedy bede wikeszy zastrzyk gotówki bedzie mozna depnac i poszalec, z ta co sie orientuje to duzy silnik wcale nie musi duzo palic ze wzgledu na moc nie trzeba go gniesc bo swietnie sobie poradzi lecz np 2.2 w omedze to raczej slaby wynik zebu auto jezdzilo tzreba je cisnac a to wtedy objawi sie splaniem, piszcie jak macie jakies doswiedczenia lub jak chceci mi doradzic ale na spalanie w omedze ponizej 10 to ja nie uwieze, pzodro

#11 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 13:06

silnikiem 3.0 bo taki mnie kusi to czy spalanie rzedu 15-17 porostu mnie nie zabije finasowo,

Piterek ma taką i jest z twojego miasta wiec sie go zapytaj ile mu wychodzi na mieście


a gaz, to jest dobry do robienia herbaty. :twisted:

nie zaczynaj bo tak samo ON dobry jest do wiejskich transporterów kołowych (traktorów) :tere-fere:


gazu nie mialem i niechce miec to zlo dla mnie

jak nie miałeś to po czym stwierdzasz że to zło ???? ja mam i powiem że przypominam sobie o nim jak zajeżdżam na stacje i leje za 2.10 zamiast za 4.40 (Pb98) :smile:

#12 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 15:42

Dobra Gachu, ale ON również napędza takie maszyny jak: Audi Le Mans R10TDI, Audi R8 V12TDI, Mercedes S 400 CDI czy BMW 535D.. i nie zapominaj, że polscy rolnicy przeważnie na OO poginają :bud:

Miałem LPG i nie byłem zadowolony, więc odradzam. Z resztą sam widzisz, że kolega Sosmos, nie jest najwyraźniej zainteresowany "hybrydą" :smile:

2.10 zamiast za 4.40 (Pb98)

Zobaczymy, czy dalej będziesz taki zadowolony na początku 2009r jak wprowadzą wyższą akyzę na LPG.

Wydaje mi się, że jedyną sensowną alternatywą dla chcących zaoszczędzic jest CNG. Tyle, że w Polsce jest mało rozwinięta siec stacji, na których można dotankowac gaz ziemny. Istnieje również możliwośc tankowania poprzez specjalne urządzenie np. we własnym garażu, niestety blokadą zaporową jest cena takiego urządzenia.

#13 OFFLINE   actom

actom
  • 224 postów
  • Dołączył: 16-07-2006
  • Skąd: Warszawa/Częstochowa

Napisany 14 maja 2008 - 20:01

3.0 jest oszczędniejsze od 2.2 jak ktoś w trasie jeździ szybciej niż 140 :) tak przynajmiej wykazały pomiary spalania mojej 2.2 i kolegi 3.0. Co do 3.0 i skrzyni manualnej to tylko razem z zestawem utwardzającym zawieszenie inaczej idzie dostać choroby morskiej przy szybkim zmienianiu biegów, a jak zmienia się wolno by było płynnie to zysk z posiadania 3.0 jest znacznie mniejszy. Więc automat w tym przypadku to bardzo rozsądny wybór, autko szybko i płynnie przyśpiesza. Oczywiście to tylko moja opinia

#14 OFFLINE   mgasR6

mgasR6
  • 17 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 14 maja 2008 - 21:03

Hej.

Moja Omka 3.0 V6 po mieście przy spokojnej jeżdzie 12.5 l/100. Wcześniej miałem kombi 2.0 136KM i przy mojej jeździe paliła mi około 10. Jestem bardzo zadowolony z silnika 3 litrowego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: i nigdy nie zamieniłbym go na mniejszą pojemność. Super komfort przy wyprzedzaniu i też mozna pokazać "Dupkowi" w jakiejś "z tiuningowanej" np: Hondzinie, który siedzi nagle na tylnym zderzaku, gdzie jego miejsce w szeregu :lol: . Nie wspomnę już o wszelakich "obniżonych" BMW. Sama radość patrzeć jak zostają w tyle :lol: :lol: :lol: :mrgreen: .
I po jednorazowym takim wybryku spalanie wcale nie idzie drastycznie do góry. Ale tak naprawdę wszystko zależy od stylu jazdy. A automat w 3.0 V6 jest super. i do tego tempomat na trasę - po prostu bajka.

Ja juz nie zamienię się na mniejszą pojemość.
Jestem zadowolony z wyboru.
Pozdrawiam.

#15 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 21:08

Wisze, ze zaczyna sie dyskusja o spalaniu, dlatego przypominam, ze jest taki watek na forum i tam mozna sie wszystkiego dowiedziec o spalaniu: (zreszta juz byl podany w tym temacie )
http://forum.omegakl...hlight=spalanie

#16 OFFLINE   mgasR6

mgasR6
  • 17 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 14 maja 2008 - 21:19

Poprostu spalanie jest bezspośrednio związne z wyborem silnika. I jest to dla wielu kryterium wyboru odnośnie pojemności.
Te tematy się ze sobą zazębiją.
:neutral:

#17 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 14 maja 2008 - 21:22

Poprostu spalanie jest bezspośrednio związne z wyborem silnika. I jest to dla wielu kryterium wyboru odnośnie pojemności.
Te tematy się ze sobą zazębiją.

Oczywiscie masz racje, ale w tym temacie o spalaniu jest to juz napisane i nie ma sensu dublowac bo to temat rzeka.

#18 OFFLINE   mgasR6

mgasR6
  • 17 postów
  • Dołączył: 03-05-2008
  • Skąd: Sosnowiec

Napisany 14 maja 2008 - 21:26

Zgadza się.
Chrzanić spalanie.
Ja wszystkim radzę żeby kupowali Omegi z conajmniej trzylitrowym sinkiem.
Wtedy będą wiedzieli co to znaczy OMEGA!!!

:guns:

#19 OFFLINE   Sosmos

Sosmos

    aka Łukasz

  • 134 postów
  • Dołączył: 13-05-2008
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 16 maja 2008 - 16:47

Dzieki Panowie za wypowiedzi, a odnoscie tych tematów co byly na temat spalania kazdy tam pisze jak pisze i jednym slowme straszny chasos panuje ale to moja opina. Wiem ze bede szukał omego od poj. 2.5 do 3.0 zobaczymy co sie trafi i z jakim wyposarzeniem, dzieki za doradzenie wszytskim a szczegolnie "mgasR6" pozdrawiam