Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Dlaczego wybraliscie Omege ?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
107 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   piotr027

piotr027

    Dwie Omegi-jedna Edytki

  • 604 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Krotoszyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2006 - 13:21

Dobra zona :)

racja

#22 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2006 - 15:04

No ja też kupilem tak jak już pisalem, przez kobietę.

Jednak jak widać czasem warto posluchać ich rad ;)

#23 OFFLINE   Moniś

Moniś

    :)

  • 190 postów
  • Dołączył: 14-05-2006
  • Skąd: Łódź

Napisany 24 czerwca 2006 - 16:05

No ja też kupilem tak jak już pisalem, przez kobietę. Za namową mojej Moniś, która wylookala Omesię postanowiliśmy dokonać tego slusznego wyboru

Czuję się doceniona.. Tylko dlaczego zgodzileś sie na te skórzane siedzenia? :razz: Latem najgorsza rzecz w Omesi :evil:
Proste są dla dobrych samochodów, zakręty dla dobrych kierowców

#24 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 czerwca 2006 - 16:50

Latem najgorsza rzecz w Omesi :evil:

E tam. Marudzisz.

Dobrze, ze klima dziala :p

#25 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 24 czerwca 2006 - 19:59

No ja też kupilem tak jak już pisalem, przez kobietę. Za namową mojej Moniś, która wylookala Omesię postanowiliśmy dokonać tego slusznego wyboru

Czuję się doceniona.. Tylko dlaczego zgodzileś sie na te skórzane siedzenia? :razz: Latem najgorsza rzecz w Omesi :evil:


Fakt...całe życie byłem przeciwnikiem skóry w samochodzie.
Tym bardziej, iż uważam że skórka w Oplach jest totalną porażką. W innych samochodach są lepsze gatunki moim zdaniem...

#26 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 24 czerwca 2006 - 20:59

Fakt...całe życie byłem przeciwnikiem skóry w samochodzie.


Tak mówią ci co nie mają :razz: :lol: :cool:

Ja swoją kupiłem tak ...
zawsze chciałem mieć
golfa 3 albo bme e36 - kupiłem golfa
omege b albo bmw 5 - kupiłem omege
bmw 7 - to w przyszłości kupie :twisted:

co do mojej omy to warunek był taki miało byc auto na pełnym wypasie manual zero kompromisu , miałem już fajne bmw 5 ale w automacie więc podziękowałem, było też inne fajne ale bez elektryki na tyle też podziękowałem, patrze jest omega mysle padaka patrze do środka, rundka po wsi - ok biore :lol: :cool:
konto usunięte

#27 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 26 czerwca 2006 - 10:17

To ja jestem troche z innej bajki. Przerobiłem wcześniej dwa Nissany (Almere N15 i N16) i zawsze bede ich miłośnikiem, tak jak i zwolennikiem japońskiej technologii. Ale po przyjściu na świat naszego maleństawa musiałem sprzedac Almerke (piekna była :cry: ) i kupić cos z duuuuużym bagaznikiem na wózek. Pojechałem do niemca, zrobiłem 2 tys.km , szukałem Omegi i nic nie przywiozłem (sam szrot), a Omesia, która teraz jezdze stała w komisie 30 km o Wałbrzycha i w ten sposób stałem sie jej włascicielem. Jak narazie nie żałuje zakupu, auto trafiło sie zadbane, wygląda i jezdzi o niebo lepiej niż te szroty u niemiaszków jakie oglądałem!
Chciałem wprawdzie MV6 lub chociaż 2.5, ale po ogladnięciu chyba z 7 szt. w mojej cenie dałem sobie spokój, trafiła sie dobra 2.0 i wziąłem. Szybkie to to nie jest, ale nieprzeciętny komfort jazdy mi to wynagradza :grin:

#28 OFFLINE   DaQla

DaQla
  • 252 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Świnoujście

Napisany 26 czerwca 2006 - 13:18

Ja wybrałem Omege bo zawsze lubiłem ople a w szczególności te duże :mrgreen: . Kombi bo mi sie podoba no i jest duzo bardziej praktyczne. W tej klasie cenowej chyba nie ma konkurencji - zastanawialem sie nad pasatem ale po obejzeniu paru odechciało mi sie (wyposażone są najczesciej jak polonez :lol: żadko z klimą a o welurze można pomażyc).
Poza tym omcia jest w miare tania w eksploatacji (stara sprawdzona konstrukcja bez jakiś udziwniwń typu wielowachaczowe zawiechy itp. ) mimo że ma swoje bolączki i lubi żeby ją doglądać to i tak wychodzi tanio. Silnik 2.0 na początku wydawał sie w miare dynamiczne ale to było tylko pierwsze wrażenie :lol: teraz żałuje że nie MV6 :evil: No i omcia ma to co misie lubią najbardziej czyli tył napęd :twisted:
129KM@183nm Cześć [you:bd5ccc2ae1]

#29 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 26 czerwca 2006 - 16:23

W tej klasie cenowej chyba nie ma konkurencji :

Zapmniałem to własnie dodać, w porównaniu do mojej poprzedniej Almery Omega jest prawie o połowe tańsza :shock: Auto o dwie klasy wyżej i tylko 3 lata starsze!

#30 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 czerwca 2006 - 18:55

Czyli klasa wyższa za niewielkie pieniądze. Również to bylo u mnie jednym z czynników dlaczego wybralem Omegę :D

#31 OFFLINE   cath

cath
  • 643 postów
  • Dołączył: 25-06-2006
  • Skąd: Krotoszyn

Napisany 30 czerwca 2006 - 21:45

moja pierwsza oma była przypadkowa, pojechałem z kumplem do niemiec po jego Astrę, a omesie ogladałem na jednym z placów. Wsumnie miałem ze sobą kasę, i planowałem coś kupić. Myślałem o Audi B4 (miałem wtedy jeszcze B3). Nic ciekawego nie było, ale zainteresowała mnie omesia. Nie myślałem, że taką loszke można kupić za te pieniądze. Pierwsza przejażdzka i byłem wniebowzięty, to auto płynnie, i ta moc (2.0 16V) :lol:
Chwile póżniej omesia była już moja. Teraz mam już kolejną omege, wpełni z własnego wyboru, i jestem naprawdę zadowolony. Póki co nic innego nie chcę. Obecna zostanie ze mną napewno kilka lat.

#32 OFFLINE   tomekk58

tomekk58
  • 4 postów
  • Dołączył: 29-06-2006
  • Skąd: Rybnik

Napisany 30 czerwca 2006 - 23:48

Omega w sumie przypadkowo znalazła sie w posiadaniu mojej familii. rodzice po 9 latach wozenia sie Asconą C (1.6d z '87) postanowili zmienic auto, zadzwonil wiec tata do brata, ktory w niemczech handluje autami i powiedzial ze chce astre kombi 1,7 td. no i wujek mial szukac i po jakims czasie zadzwonil ze ma dla nas omege kombi z '94 2,5 tds na automacie z klima, soczewkami, elektryką i w taki sposob sie u nas zjawiła :)
a tak OT omegi sa od wielu wielu lat w mojej rodzinie - dziadek ma Ome A kombi 2,6, wczesniej mial Ome A sedan 2,0 , no i wujek mial juz chyba wszystkie mozliwe wersje silnikowe Omeg B od 2,0 przez 2,5 benz. i diesel po mv6 i koniecznie kombi na automacie :)

#33 OFFLINE   JacaG

JacaG
  • 39 postów
  • Dołączył: 30-06-2006
  • Skąd: Morąg

Napisany 01 lipca 2006 - 19:13

Heh...u mnie było inaczej! Koleś przyjechał swoją świerzo zakupioną Omcią i oczywiście tylko po to aby się pochwalić. W tym samym czasie byłem na etapie kupna samochodu tzn wyboru co kupić! Wiecie jak to jest:sto tyś. doradców, tysiące różnorodnych zdań, totalna kołomyja! A że koleś dał się przejechać to po tej próbie byłem pewny co chcę kupić. Pojechałem razem z tym samym kolesiem jego Omą po moją, obecnie po założeniu instalacji cieszę się świetnym wyborem i wiem już teraz, że jak sprzedam to następnym pojazdem też będzie Oma tylko znacznie młodsza. Żona nie była zbytnio zachwycona zakupem taaakiego samochodu, ale dość szybko przekonała się, że ten wóz ma swoją klasę i wcale nie jest strasznie :D

#34 OFFLINE   VIDUN

VIDUN
  • 41 postów
  • Dołączył: 30-06-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 02 lipca 2006 - 10:18

Ja Omegę mam z czystego przypadku - wracałem z polowania , stryj dał mi swoją omegę bym sam pojechał bo on jeszcze na zbiorowym polowanku chciał zostać - i tak już u mnie została, jak wracał z polowania to niewiedzieć czemu kupił Nissana Terrano czy jakoś tak i zadzwonił że Ome mam na 30 urodziny :-) stara podgniła ale komfortowa. poskrobałem podłubałem i zaczyna wyglądać, jeszcze mały tuning tyłu i będę zadowolony - Jedno Omdzi trzeba oddać to komfort przez wielkie K i nie zamienił bym jej na nic mniejszego.

pzdr

#35 OFFLINE   Siggi

Siggi
  • 525 postów
  • Dołączył: 20-06-2006
  • Skąd: Swarzedz/ Sycow
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lipca 2006 - 18:00

dlaczego? bo paczke laminatu wloze w poprzek a drzwi (2 m dlugie) bez skladania przedniego siedzenia. przy okazji jak juz wszystko posprzatam mam komfortowe auto ktore pojedzie ponad 200 na autostradzie.

edit: to juz moja drugaomega. wczesniej mialem A ale to byl taki zlom, i do tego moi swiezo upieczeni kierowcy-wspolnicy tak ja rozwalili ze trzeba bylo kupic lepsza. A miala 8v, B koniecznie musiala miec 24V no i ma. w manualu :)

#36 OFFLINE   brain

brain
  • 68 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: Turek

Napisany 04 lipca 2006 - 22:15

dlaczego? Duża, wygodna, tania żeby nie powiedzieć bardzo tania, części tanie, ogólno dostępne no i ma napęd na tylne koła :mrgreen:

#37 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 06 lipca 2006 - 12:35

Witam

Ja przyznam się ze to jest mój pierwszy Niemiecki samochód do tej pory jeździłem Japończykami zwłaszcza Hondami (zwinne autka) Postanowiłem zmienić styl i zdecydowałem się na Omege (a zawsze mi się podobały ) Z racji tego że sporo jeżdżę z dzieckiem nie zdecydowałem się na MV6 (bo zakusy wielkie by były hi hi i na paliwko nie stać a nie gazuje samochodów).....

I wybrałem 2 litrową 16stkę Musze powiedzieć ze w pierwszym momencie myślałem że trafił mi się już zdrowo styrany model ale nie to takie jest .Oswajanie trwało kilka dni i teraz jestem zupełnie zadowolony jazda w tapczanie mnie rozpieszcza już mi się nie spieszy od swiateł do świateł .Mam wersje CD i cale jej wnętrze wyciszenie i tony pluszu powodują ze wcale bym nie wysiadał z niej . Nie jest to ścigacz żona troszkę uspokoiła bo prędkości tak jak w japońcach nie czuć (choć nieraz biedna nawet nie wie ile jedzie hehe )

Oki kończę bo zacznę przynudzać pozwolicie że czasem wpadnę i coś napisze

Pozdrawiam Marcin

#38 OFFLINE   elcoruso

elcoruso
  • 141 postów
  • Dołączył: 26-06-2006
  • Skąd: Wałbrzych

Napisany 06 lipca 2006 - 14:49

Omega16v : jakby siebie słyszał, wszystko z wyjątekiem tego, ze ja wcześneij ujezdzałem Nissany a nie Hondzie :)

#39 OFFLINE   filetos

filetos
  • 88 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Konin

Napisany 08 lipca 2006 - 16:03

Jak by tu zacząć ... na początku była Vectra A która mi bardzo dobrze służyła ale nadeszły czasy gdy vectra strała się dla mnie za mała ... i postanowiłem ją sprzedać i kupic cos wiekszego w planach miałem Lancie Kappa , rovera, ale brat mnie walna i powiedzial OMEGA B bedzie dla ciebie idealna wiec zaczalem poszukiwania trwały tydzien i znalazłem piekne cudo w pile a ze mam nie dalo okolo 150km to pojechale kupilem wrocilem i mam swoje duze piekne autko w stanie idealnym ;)
H-Opel Omega 2.0 16v
Dodany obrazek

#40 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 lipca 2006 - 16:24

Witam

Ja kupilem Omege przypadkiem bo szukalem Vectry lub Mondeo @ , ale z tego wyboru jestem bardzo zadowolony. Autko jest bardzo wygodne i na gazie < sekwencja > oszczedne >> mam silnik 2000 16v i na trasie spalanie to okolo 9-10 litrow przy predkosciach 110-130 dosyc ostra jazda < wyprzedzam prawie wszystko jak nie ma zbyt duzego ruchu > na miescie jakies 13 litrow < strzelam bo nigdy tego nie mierzylem > srednio wyszlo mi 10,5 < 200km trasa 200 miasto > , ale wtedy nie przekraczalem 3000 tys obr i zamulalem autko.
Nastepne autko jak dobrze pjdzie to omega ale 3.2 i na pelnym wypasie <koniecznie klima >

Zauwazylem ze policja nie zatrzymuje Omegi < mam sedana > przynajmniej do tej pory a jezdze juz rok

Pozdrawiam wszystkich