Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

klima


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 02 czerwca 2008 - 18:54

Witam,własnie skonczyłem czytać wszystko co jest o klimie i jestem skołowan...a wiec od początku byłem dziś nabic klime bo nie działała,układ szczelny, klima naładowana, wentylator na chłodnicy chodzi, sprężarka sie załącza,a z wlotów ciepłe powietrze, wężyki gorące,fachowiec stwierdził że coś w konsoli nie tak ale dziś nie zdąży umówił mnie na piątek.teraz pytanie gdzie szukać przyczyny?może samemu można to sprawdzić?moja oma jest po przekładce ale wszystkie węzyki są wtym miejscu co powinny w scianie grodziowej.na co mam zwrócic uwage jak zdemontuje panel,czy te zapadki co sterują nawiewami mają wpływ no to że nie chłodzi?podciśnienie działa bo jak zrobie na szybe to jest, jak na twarz to jest tak samo na nogi...co może być nie tak?

#42 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 02 czerwca 2008 - 19:00

Kolego sprawdz zawór rozpręzny Twoje objawy na to wskazuja :razz:
Dodany obrazek

#43 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 02 czerwca 2008 - 19:07

Kolego sprawdz zawór rozpręzny Twoje objawy na to wskazuja :razz:

a gdzie go znajde?i jak go sprawdzić?

#44 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 02 czerwca 2008 - 19:14

Było juz o tym na forum nawet fotki były pokazane
Dodany obrazek

#45 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 02 czerwca 2008 - 19:20

Było juz o tym na forum nawet fotki były pokazane

wpisałem w Szukajke Zawór rozprężny i wyszły mi códa....nierozumiem tej szukajki mosakra..może do jutra znajde, dzięki za wskazówke od czego zacząć.

#46 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 02 czerwca 2008 - 19:25

ojciec7, przeciez masz to opisane w tym temacie w którym piszesz :evil:
Dodany obrazek

#47 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 02 czerwca 2008 - 20:00

ojciec7, przeciez masz to opisane w tym temacie w którym piszesz :evil:

:oops: no tak sorry, ale jak go sprawdzić czy zatkany?trzeba zdemontować, czy można jakoś inaczej?i czy dostane nowy w slepie z częsciami czy w ASO tylko?wiem że zawracam d...e ale niewiem i sie pytam,zostawie im auto a oni stwierdzą że wszystko wymienili i skasują mnie na maxa

#48 OFFLINE   Kris_omaCD96

Kris_omaCD96
  • 12 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Rawicz

Napisany 02 czerwca 2008 - 20:37

Witam
Ja własnie jestem po przejsciach i wszystko mam opanowane.
Sluze pomocą .
Bardzo prosto jest sprawdzic czy klima ma przejscie bez zadnego warsztatu.
Inie zawsze winny jest zawor rozprezny .
Plecam sprawdzic we własnym zakresie ostojnik (przed chlodnicą za lampą kierowcy.
Nie płaccie warsztatom.
Dodam ze ostojnik jest rozbieralny a jego konstrukcja prosciutka ze szok.
Nie mozna nic zepsuc.
Da rade wyczyscic.
Reszte napisze jutro bo do tyrki sie spiesze.
Polecam sie wszystkim.
Ja mialem ciezki przypadek i smiga.
Chcesz miec cos dobrze zrobione ????
To zrób sam........

#49 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 02 czerwca 2008 - 20:50

Witam
Ja własnie jestem po przejsciach i wszystko mam opanowane.
Sluze pomocą .
Bardzo prosto jest sprawdzic czy klima ma przejscie bez zadnego warsztatu.
Inie zawsze winny jest zawor rozprezny .
Plecam sprawdzic we własnym zakresie ostojnik (przed chlodnicą za lampą kierowcy.
Nie płaccie warsztatom.
Dodam ze ostojnik jest rozbieralny a jego konstrukcja prosciutka ze szok.
Nie mozna nic zepsuc.
Da rade wyczyscic.
Reszte napisze jutro bo do tyrki sie spiesze.
Polecam sie wszystkim.
Ja mialem ciezki przypadek i smiga.

super, dzięki jutro po pracy powalcze z tym ustrojstwem i licze na twoją pomoc (wskazówki) :piwo:

#50 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 03 czerwca 2008 - 16:37

Nie płaccie warsztatom.


Wydaje mi sie ,ze aby odciągnąc czynnik z układu to i tak bez serwisu klimy sie nie obejdzie :roll:
Dodany obrazek

#51 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 03 czerwca 2008 - 18:22

Nie płaccie warsztatom.


Wydaje mi sie ,ze aby odciągnąc czynnik z układu to i tak bez serwisu klimy sie nie obejdzie :roll:

Witam własnie wróciłem po walce z klimą :yes_yes: co ja bym zrobił gdyby nie było internetu ?pewnie płacił bym jak za zboże!wiec tak zaczełem od tego że dzis sprawdzałem i sie sprężarka raz załączała raz nie,wiec auto na podnosnik wypiełem kostke zasilającą sprężarke przeczyściłem styki były całe zasniedziałe,odpaliłem auto spręrzarka ruszyła ale jeszcze ciepło już chciałem dobrac sie do tego zaworu pod konsolą ale zrobiłem jeszcze reset klimatronika,opusciłem auto wchodze a tu cud!z nawiewów zimno :yes_yes: :yes_yes: wszystko działa jak w zegarku,jeszcze raz dzięki za wskazówki co i jak zrobić :piwo:

#52 OFFLINE   Robertos

Robertos
  • 318 postów
  • Dołączył: 03-02-2008
  • Skąd: Jasienica Mazowiecka

Napisany 03 czerwca 2008 - 18:24

No to fajnie ,ze udało sie rozwiazac problem bez poniesienia kosztów :piwo2:
Dodany obrazek

#53 OFFLINE   ojciec7

ojciec7
  • 58 postów
  • Dołączył: 09-12-2007
  • Skąd: Bolewice

Napisany 03 czerwca 2008 - 20:00

No to fajnie ,ze udało sie rozwiazac problem bez poniesienia kosztów :piwo2:

No dzięki forum bo tak to już mi chcieli całą deske zwalać bo stwierdzili że jak przekładka to napewno czegoś nie podłączyli...ale to już na szczęscie nie aktualne,no a teraz w te upały to bez klimy masakra! :piwo:

#54 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 09 czerwca 2008 - 08:11

Panowie mam takie małe pytanko czy przy włączonej klimie powinno coś wyciekać ze spodu auta? Wczoraj zauważyłem na postoju wyglądało mi to na jakąś skroploną wodę. Klima chłodzi wszystko jest OK tylko nie wiem czy tak powinno być z tym skraplaniem. :sad:



 


#55 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 09 czerwca 2008 - 09:41

Panowie mam takie małe pytanko czy przy włączonej klimie powinno coś wyciekać ze spodu auta? Wczoraj zauważyłem na postoju wyglądało mi to na jakąś skroploną wodę. Klima chłodzi wszystko jest OK tylko nie wiem czy tak powinno być z tym skraplaniem. :sad:



tak ma byc.




 


#56 OFFLINE   Shreader

Shreader

    ani B, ani B FL ;)

  • 218 postów
  • Dołączył: 20-07-2007
  • Skąd: Szamotuły

Napisany 09 czerwca 2008 - 10:31

Tak powinno być, to ściekająca woda która skrapla się z parownika, jest specjalny odpływ do tego, więc jak kapie to jest jak najbardziej ok

#57 OFFLINE   patric

patric
  • 1 647 postów
  • Dołączył: 04-05-2008
  • Skąd: RADOM
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 V6 X25XE

Napisany 10 czerwca 2008 - 11:17

dzieki Panowie gdzies kiedys o tym slyszalem ale chcialem sie upewnic :piwo: :piwo:

#58 OFFLINE   waldi-1

waldi-1
  • 19 postów
  • Dołączył: 03-07-2008
  • Skąd: ze wsi

Napisany 03 lipca 2008 - 12:53

witam poraz pierwszy, mam taki malutki problemik a więc jak kupiłem samochód zaóważyłem ze mi klima niedziała ,więc podjechałem ja napełnic , po napełnieniu zaraz ja załączyłem okazało sie ze niedziała , podjechałem do domu podłączyłem popme pod akumulator i pstryk działa, więc wlazłem do samochodu i przejrzałem bezpieczniki , jest jeden spalony a wiec wymieniłem go , naciskam guzik klimy i nagle banan na twarzy DZIAŁAAAAAAAAA ale po chwili wyłączyła sie , zagladam znów do bezpieczników bo myslałem ze sie przepalił ale wszystkie sa dobre , włączyłem ponownie klime i znów działa, jest taki problem ze po jakims czasie mi sie wyłancza temp sil;nika jest wysoka, czy to tak ma byc czy klima ma raczej cały czas pracować?

#59 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 03 lipca 2008 - 15:31

witam poraz pierwszy, mam taki malutki problemik a więc jak kupiłem samochód zaóważyłem ze mi klima niedziała ,więc podjechałem ja napełnic , po napełnieniu zaraz ja załączyłem okazało sie ze niedziała , podjechałem do domu podłączyłem popme pod akumulator i pstryk działa, więc wlazłem do samochodu i przejrzałem bezpieczniki , jest jeden spalony a wiec wymieniłem go , naciskam guzik klimy i nagle banan na twarzy DZIAŁAAAAAAAAA ale po chwili wyłączyła sie , zagladam znów do bezpieczników bo myslałem ze sie przepalił ale wszystkie sa dobre , włączyłem ponownie klime i znów działa, jest taki problem ze po jakims czasie mi sie wyłancza temp sil;nika jest wysoka, czy to tak ma byc czy klima ma raczej cały czas pracować?


klima ma ten okragly czujnik w chlodnicy. jesli temperatura jest za wysoka to odlaczy klime. zrob porzadek z ukladem chlodzenia (zapewne zabita chlodnica wody) i wszystko wroci do normy




 


#60 OFFLINE   Łobuz

Łobuz
  • 686 postów
  • Dołączył: 10-11-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 lipca 2008 - 15:47

Tak powinno być, to ściekająca woda która skrapla się z parownika, jest specjalny odpływ do tego, więc jak kapie to jest jak najbardziej ok


A jak nie kapie a klima działa to nie OK :sad: wiec, co zrobić żeby kapało czytałem ze może być zapchany odpływ. W sobotę wjadę na kanał to sprawdzę a jeśli będzie drożny to, czego dalej szukać :?: :?: :?: