Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Składka dla klubowiczów


  • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
23 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   Dareks

Dareks
  • 146 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: inąd

Napisany 10 października 2006 - 17:02

Czy ktoś mógłby opisać krótko i zwięźle co obejmuje składka 20PLN za akces do tytułu klubowicz OKP ? Rozumiem że istnieje koszt utrzymania domeny, serwera ale co jeszcze ? Przy takiej stawce to wystarczyło by 20 klubowiczów aby załatwić koszt utrzymania. Czy nie lepiej w sposób bardziej jawny podejść do tematu podać koszt roczny a później podzielić równo wśród chetnych? Wygląda dla mnie to bardzo dziwnie że na forum są równi i równiejsi, klubowicze i jacyś użytkownicy forum. Płacisz jesteś si nie płacisz jesteś z układu :looz:


[center:6bb00fe8a8]Użytkownik zablokowany[/center:6bb00fe8a8]

#2 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2006 - 17:58

Czy ktoś mógłby opisać krótko i zwięźle co obejmuje składka 20PLN za akces do tytułu klubowicz OKP ? Rozumiem że istnieje koszt utrzymania domeny, serwera ale co jeszcze ? Przy takiej stawce to wystarczyło by 20 klubowiczów aby załatwić koszt utrzymania. Czy nie lepiej w sposób bardziej jawny podejść do tematu podać koszt roczny a później podzielić równo wśród chetnych? Wygląda dla mnie to bardzo dziwnie że na forum są równi i równiejsi, klubowicze i jacyś użytkownicy forum. Płacisz jesteś si nie płacisz jesteś z układu :looz:


skladka nie pokrywa tylko kosztów, ale funduje nagrody, dopłaca do zlotów itd.
Rozliczenie kasy ze skladek następuje na koniec roku, a to co zostaje na górce bedzie wykorzystane na potrzebu klubowiczów.

Jak nie masz czego sie czepiać, to lepiej umyj swoją ome.
Członkostwo jest dobrowolne .. wiec płacic nie musisz.

#3 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2006 - 18:29

@Dareks

Jak słusznie zauważyłeś Klub ponosi jakieś koszty z utrzymaniem .I też potrzeba jest no niestety kasa na rozwój klubu.

Myślę że nasz klub jest jeszcze malutki i nie może się szczycić Bug wie jakim budżetem klubowym.

Dla mnie podstawa jest to że mogę liczyć na pomoc Klubowiczów i to chyba jest rzeczą bez cenną .Nie bardzo rozumiem też co masz na myśli RÓWNI I RÓWNIEJSI? Kiedy odczułeś że ktoś tu próbuje wyrastać ponad wszystkich?

Powiem ci że Pomimo że jestem na tym forum Moderatorem to nie bardzo mam ochotę na górowanie nad innymi (tyle tylko co moje obowiązki) Sam się uczę wiele spraw związanych z Omegą i cieszę się że tu trafiłem .....

Zapraszam cię do Klubu nikt tu nie jest zarozumiałym „Kołkiem” aby stawiać jakieś przeszkody..... I chyba tyle...



Dopisane po czasie : O Cita mnie wyprzedził he he a ja się tyle napisałem

 


#4 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2006 - 18:43

...
Dopisane po czasie : O Cita mnie wyprzedził he he a ja się tyle napisałem


zawsze na straży ;)

#5 OFFLINE   Dareks

Dareks
  • 146 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: inąd

Napisany 10 października 2006 - 18:48

Jak nie masz czego sie czepiać, to lepiej umyj swoją ome.
Członkostwo jest dobrowolne .. wiec płacic nie musisz.

@cita I kto tu się czepia? Nie lubie zreszta określenia "członek klubu" :mrgreen:

@omega16v,
Równiejsi = należa do klubu bo opłacili składki równi = to reszta zbieranina która się zrejestrowała na forum. Przypomina mi to trochę inne forum na którym trzeba się wykazać znajomościa kogoś ze starej gwardii lub zaliczyć zlot. Rozumiem że są koszty utrzymania i nie neguje faktu zbierania kasy tylko jestem za bardziej przejrzystym podejściem do kasy.
Dla mnie nie stanowi problemu fakt zapłacenia 20PLN tylko może takie skrzywienie zawodowe że zadaje pytanie dlaczego 20 PLN a nie 15 PLN lub 25 PLN.
[center:6bb00fe8a8]Użytkownik zablokowany[/center:6bb00fe8a8]

#6 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2006 - 19:26

@Dareks

OOO widzę że nadawał by się na skarbnika klubowego he he .Dobra poważnie U nas nie musisz nikogo znać i niczym specjalnym oprócz tego że masz omege się wykazywać.

Akceptujesz regulamin Klubu i przystępujesz tak jak Cita napisał jest to dobrowolne a nikt z nas nie będzie robił problemu.

Piszesz że reszta to zbieranina która się zarejestrowała ale ta reszta też wiele wnosi do naszego Forum i również są mile widziani aby pomagać innym a jak przyjadą na jakiś zlot czy lokalny spot to też nikt nie wygoni......

 


#7 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2006 - 19:29

Równiejsi = należa do klubu bo opłacili składki równi = to reszta zbieranina która się zrejestrowała na forum. Przypomina mi to trochę inne forum na którym trzeba się wykazać znajomościa kogoś ze starej gwardii lub zaliczyć zlot. Rozumiem że są koszty utrzymania i nie neguje faktu zbierania kasy tylko jestem za bardziej przejrzystym podejściem do kasy.
Dla mnie nie stanowi problemu fakt zapłacenia 20PLN tylko może takie skrzywienie zawodowe że zadaje pytanie dlaczego 20 PLN a nie 15 PLN lub 25 PLN.


są klubowicze i zarejestrowani na forum. Nie widze tu podziału a jedynie zwykłe członkostwo albo nie.
Jak ktos sie zapisze to jest klubowiczem, jak nie to nie. Kurna należe do kilu innych klubów i organizacji i nigdzie nie ma pytan o to dlaczego skladka jest taka czy inna, albo czy są równi i równiejsi.
Sory, ale temat dla mnie jest debilny i dlatego mówie - chcesz sie zapisac to sie zapisz. Nie potrzebujesz spełnić praktycznie żadnych wymagan. Masz opla, albo deklarujesz, ze jestes jego miłośnikiem rejestrujesz sie i jestes w klubie. Czy to wiele ? Nie.
Skladka jest i bedzie, taka zostaa ustalona i tyle. Nikt nie zmusza do bycia klubowiczem. Nikomu nikt nie odmówi pomocy, nawet jesli klubowiczem nie jest.
Jak widze takie narzekania ludzi to mnie naprawde strzyka (moze juz jestes stary).

Tylko krytyka i krytyka.
Napisałem Ci na co są klubowe pieniądze, napisałem Ci, ze kasa jest raz w roku rozliczana na podstawie sprawozdania. Kiedy zostanie wybrany zarząd - bedzie to robił skrabnik. Teraz robi to OIDP Gawor. Jeszcze raz mówie - pieniądze są na koszty stałe oraz na doraźne potrzeby klubu. Zloty, nagrody. Przewidziane są klubowe urządzenia typu Tech dostępne dla klubowiczów.

Teraz wybacz mi to co powiem.
Jesli nie chcesz sie zapisac, bo ci żal kasy - to sie nie zapisuj. Jesli nie stać cie na 20 zł, a bardzo chcesz sie dołączyć tylko nie wiesz jak zapytać o ew. umorzenie składki, jak bozie kocham - powiedz teraz, to jeszcze w 'promocji' zapłace za Ciebie i postawie Ci przyszły rok - tylko kurna na litość nie marudz już na wstępie, bo miałczysz jak polski rząd.

Powiedz mi w czym tak naprawde problem?
O co Ci chodzi?
Czepiasz sie o nie masz do czego?
Pokaż mi klub, który nie ma składek członkowskich... albo poczytaj jakie składki mają wędkarze ...

Najlepeij sie przespij, bo kurna mnie denerwujesz.
ps. mówiłem poważnie z tym oplaceniem Twojej składki, jesli naprawde nie stać Cie, Omega jest twojego Taty, a za paliwo płaci mama/zona. Naprawde nie bedzie to dla mnie problem, a bedziesz wtedy (wg. Twojego mniemania) równiejszy - co tak naprawde jest gówno (za przeproszeniem) prawdą, bo każdy jest traktowany tak samo, jednakże jest część klubowa i bedzie, bo forum jest przy Omega Klub Polska a nie odwrotnie.

hołk

#8 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 października 2006 - 20:02

Olej na co jest ta składka, ja nie zapłaciłęm i nie zaplace za to wszelkie przejawy lepszejszości na forum bacznie monitoruje :twisted: :wink: na zlotach nie zauważyłem :wink: :cool:
konto usunięte

#9 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 10 października 2006 - 20:31

Właściwie Cita i Omega16V napisali wszystko w tym temacie...
Dodam tylko jedno - forum powstało dla i na potrzeby Klubu a nie odwrotnie. Każdy kto tu zagląda i ma ochotę przystąpić do Klubu jest mile widziany. Jeśli ktoś nie ma na to ochoty - zostaje (lub nie) jako zwykły forumowicz.

Jednak dyskusje na temat organizacji Klubu (a jedną z jego przejawów jest wielkość składki) przez osoby "postronne" są wg co najmniej nie na miejscu

#10 OFFLINE   Rafał

Rafał
  • 440 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Dolny Śląsk
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2006 - 21:02

Czy ktoś mógłby opisać krótko i zwięźle co obejmuje składka 20PLN za akces do tytułu klubowicz OKP ? Rozumiem że istnieje koszt utrzymania domeny, serwera ale co jeszcze ? Przy takiej stawce to wystarczyło by 20 klubowiczów aby załatwić koszt utrzymania.

... a Ty jako 21-szy nie musiałbyś juz płacić. :mrgreen:

jednak są równi i równiejsi

Jak w życiu... :mad:

#11 OFFLINE   GAWOR

GAWOR
  • 702 postów
  • Dołączył: 10-05-2006

Napisany 10 października 2006 - 21:02

I tu niestety potwierdzasz tezę dareksa i dajesz dowód na to, że jednak są równi i równiejsi
(czytaj postronni lub nie).


Przeczytaj uważnie wypowiedź Robo

Zanim zostaniesz klubowiczem musisz jako osoba 'postronna' zapłacić składkę (i tylko w tej kolejności) więc dyskusja IMO jest jak najbardziej na miejscu (szczególnie przed zapłaceniem składki bo po co dyskutować po jej zapłaceniu?).


Paragraf V regulaminu.
Zapytać oczywiście zawsze można, ale z próby zmian jeszcze przed przystąpieniem to chyba nie najlepszy pomysł ?

#12 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2006 - 21:10

a to kiedy mam dyskutować jak już zapłacę :grin: upsss jak kupowałeś auto to pierwsze zapłaciłeś za auto a pozniej ogladales i próbowałeś dowiedziec dlaczego tak drogo czy tanio kupiles? :lol:

Dareks ja moze napiszę z innej beczki.
Czy mozesz uzupelnic swoj profil w normalne dane "skąd jesteś".
Przepraszam cie bardzo, ale chyba nic sie nie stanie jak napiszesz miejscowość. Taki sposob jak to zrobiłes to powiem uczciwie ze mnie obrążasz, ponieważ korzystasz z naszej pomocy, a olewasz nas wypełniając swój profil. A taka informacja kto skąd jest jest naprawde bardzo przydatne.

A jesli chodzi o składki klubowe to pamietaj, że oprócz utrzymania strony to sa jeszcze takie sprawy jak zloty klubowe, konkursy, dyplomy, nagrody, które też kosztują.

Myśle, że chyba taka informacja cię satysfakcjonuje. :bigok:

#13 OFFLINE   Omega16v

Omega16v
  • 519 postów
  • Dołączył: 06-07-2006
  • Skąd: Łódź
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 października 2006 - 21:11

Nie no Kochani bo zaczniemy się kręcić w Kółko ......

Nie dawajmy przykładów o kupnie samochodu bo to jest bez sensu. Ja mogę powiedzieć Tak. A jak płacisz miesięczny abonament za Internet to też pytamy się ile jest na utrzymanie sieci ile bierze monter ile idzie na rozbudowę a ile Admin przepije.... albo się zgadzamy na warunki i cenę albo nie i koniec sprawy...

Forum jest dostępne dla wszystkich sprawy klubowe dla klubowiczów każdy z Was może dostać się do zarządu Klubu i ustalać nowe reguły .No ale chyba normalne to jest aby coś zmieniać trzeba najpierw być w Klubie i tam dyskutować ....

Myślę że już chyba wszystko jest wyraźnie opisane i proszę o nie krążenia w kółko co jest chyba jasne he he..





Dopisane po czasie: No nie Boże jak ja wolno pisze rany czy tu autobusy po podstawiali że wszyscy tak się zlecieli he he he he

 


#14 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 października 2006 - 21:42

Niewiem ale chłopaki mają chyba jakieś naklejki czy tam podkładki klubowe i w sumie za fakt ich posiadania mogą skosić 20 zeta :razz: z resztą chcą to płacą ja nie chce nie płace a jak widzisz cenzurą mnie tu nikt nie atakuje :wink:

kurde ludzie piszcie wolniej bo mi net nienadąża :razz:
konto usunięte

#15 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 10 października 2006 - 23:10

Nie rozumie z kąd te nerwy, wyluzujcie i to wszyscy !!

Pytanie było konkretne: Na co idzie składka?
Odpowiedzi też były konkretne, między innymi na:
- serwer www, ftp, złoty, nagrody, konkursy itp. itd

Finanse klubu są jawne.
po wyborach, jak będzie juz skarbnik, praktycznie w każdej chwilki każdy klubowicz będzie mógł podejrzeć ile kaski jest w klubie i na co została wydana jej część.

Nikt nikogo nie zmusza do członkowstwa, bo byłoby to bez sensu, ale też Ci którzy chcą się utożsamiać z klubem i płaca skladki mają z tego pewne korzyści, np. Omega Assistance, dostęp do części klubowej forum i do serwera ftp, a co najważniejsze mają prawo glosu w kluczowych dla klubu sprawach.

Każdy liczący się klub ma składki, nasze przy tym to drobniaki (VKP ma np 40 zł rocznie :!: i ponad 300 klubowiczy). Nikt na tej kasie nie zarabi, to są nasze wspólne pieniądze i są wydawane zgodnie z wolą ogółu.

Temat uważam za zamknięty, chyba wszystko wyjaśniłem.

Pozdrawiam
Piterek


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#16 OFFLINE   Robo

Robo

    Zbanowany

  • 427 postów
  • Dołączył: 19-05-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 11 października 2006 - 06:35

eeeee czemu zawsze wszystko na tym forum jest porównywane do VU do VKP albo do czego kolwiek z Vectrą :?: :bad:

A co do wypowiedzi z tego tematu...
http://forum.omegakl...1a599ab4b27a8b5

Uważasz ze sensem tego forum jest pomoc osobą płacącym 20 zl czy posiadającym takie same samochody :?:
konto usunięte

#17 OFFLINE   Piterek

Piterek

    ASB killer

  • 3 826 postów
  • Dołączył: 10-05-2006
  • Skąd: Częstochowa
  • Województwo: śląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 października 2006 - 08:10

eeeee czemu zawsze wszystko na tym forum jest porównywane do VU do VKP albo do czego kolwiek z Vectrą :?: :bad:

A co do wypowiedzi z tego tematu...
http://forum.omegakl...1a599ab4b27a8b5

Uważasz ze sensem tego forum jest pomoc osobą płacącym 20 zl czy posiadającym takie same samochody :?:


Oczywiście, że posiadaczą i gdybyś czytał uważnie moje wypowiedzi na forum, to chyba jasno się wyrażam, że forum jest dla wszystkich zainteresowanych Oplem Omegą :!:

Co do porównań do VU i VKP, to co mam porównać do LOBu :!:
Zajrzyj na inne fora motoryzacyjne, część jest darmowe, ale zasypuje nas reklamami, ale większość, tzw. for klubowych rządzi się takimi samymi prawami jak nasze.

Odbierz proszę PW.


"Krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi"
Winston Churchill


#18 OFFLINE   niko

niko
  • 383 postów
  • Dołączył: 14-06-2006
  • Skąd: Kraków
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 października 2006 - 08:21

Panowie. Takie dyskusje są potrzebne, żeby wyeliminować tendencje liberalno-pseudodemokratyczne, trącące ideologią równości, którą tak zawzięcie proklamowali Marks, Engiels i Włodzierz Uljanow (Lenin).
Dla nie wiedzących - komunizm jest bardzo bliski liberalizmowi i demokracji.. więc proponuję zachować trochę rozwagi!
Napisano:
jest Klub i na potrzeby Klubu powstało forum (a nie na odwrót!). Kto chce ten przystępuje, kto nie chce - olewa.. itp.
A przecież na forum wszyscy są traktowani na równi uważnie i zawsze mogą liczyć na poradę i pomoc ... chyba, że ktoś głównie chce mącić i szukać dziury w całym :bmw:

Ups.. i wtrąciłem swoje kilka groszy..

#19 OFFLINE   egon

egon
  • 5 983 postów
  • Dołączył: 28-07-2006
  • Skąd: Ujście/Piły
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 11 października 2006 - 10:01

Wydaje mi się że nie ma co już się rozczulać w tym temacie.
Zostało wyjaśnione na co idą składki ( kwota chyba nie wygórowana) ,a czy w ciągu roku była złotówka na to więcej czy na coś innego mniej to chyba mało ważne .
Przecież i tak będzie rozliczenie roczne i będzie wiadomo na co poszła kasa.
Poza tym to wszystko w tym roku startowało (tzn. klub ,forum) i trzeba to wszystko poukładać żeby było jak należy.

#20 OFFLINE   Inka

Inka
  • 18 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Skąd: Częstochowa

Napisany 27 listopada 2006 - 16:22

Tak dla rozluznienia atmosfery. :mrgreen:
Też bym chciała być klubowiczem.Czy składke mam wpłacic Gaworowi na konto czy moge dac Piterkowi .Tak sie akurat składa ze u mnie mieszka :shock: