Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega B 2.5 TDS wasze opinie :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#41 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 09 kwietnia 2008 - 17:12

ON po 4.20zł

ja mam po 2,50zl za litr ON. To jest sprawiedliwe porownanie. Gaz to jest tansze obejscie PB. Tak samo ON od TIR-a jest obejsciem ON ze stacji paliw. Takze w trasie mi wychodzi 17,50gr na 100km

no wiesz, że TY masz. Nie kazdy ma dostęp do "oszczędności" a jeżdżąc TD nie chciał bym lać mu czegos z niewiadomego pochodzenia.

#42 OFFLINE   LukasPoznań

LukasPoznań
  • 18 postów
  • Dołączył: 29-01-2008
  • Skąd: Poznań

Napisany 09 kwietnia 2008 - 18:28

Sam jezdrze TD z 94r po Poznaniu i musze powiedzieć ze jestem zadowolony ze spalania (miasto 10l), przyjemnosci z jazdy(jak kazda omcia), bezawaryjnosci "odpukać" :wink: Z własnego punktu widzenia polecam TD.

Sam nie miałem okazji poruszać sie benzynką..także brak wypowiedzi

Pozdrawiam naszą brać !

95r ;p

scaliłem posty

#43 OFFLINE   Konrad24v

Konrad24v

    aktywny

  • 25 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 09 kwietnia 2008 - 18:34

ON po 4.20zł

ja mam po 2,50zl za litr ON. To jest sprawiedliwe porownanie. Gaz to jest tansze obejscie PB. Tak samo ON od TIR-a jest obejsciem ON ze stacji paliw. Takze w trasie mi wychodzi 17,50gr na 100km

no wiesz, że TY masz. Nie kazdy ma dostęp do "oszczędności" a jeżdżąc TD nie chciał bym lać mu czegos z niewiadomego pochodzenia.



ja w sumie też biorę pod uwagę ''oszczędności'' :) lecz czy da sie je zakupić po 2,50zł :roll: nie wiem... heh.. a co do tego nie wiadomego pochodzenia to uważam, że ''zlewki'' nie są gorszej jakości... A ON TIR to zazwyczaj różni sie tym że dystrybutor ma grubszy wąż i szybciej palio leci :p bynajmniej na stacjach w okolicy :)




PS: kolego eliks jakiej używasz przeglądarki ?? :)

#44 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 09 kwietnia 2008 - 23:08

ON po 4.20zł

ja mam po 2,50zl za litr ON. To jest sprawiedliwe porownanie. Gaz to jest tansze obejscie PB. Tak samo ON od TIR-a jest obejsciem ON ze stacji paliw. Takze w trasie mi wychodzi 17,50gr na 100km

no wiesz, że TY masz. Nie kazdy ma dostęp do "oszczędności" a jeżdżąc TD nie chciał bym lać mu czegos z niewiadomego pochodzenia.



ja w sumie też biorę pod uwagę ''oszczędności'' :) lecz czy da sie je zakupić po 2,50zł :roll: nie wiem... heh.. a co do tego nie wiadomego pochodzenia to uważam, że ''zlewki'' nie są gorszej jakości... A ON TIR to zazwyczaj różni sie tym że dystrybutor ma grubszy wąż i szybciej palio leci :p bynajmniej na stacjach w okolicy :)




PS: kolego eliks jakiej używasz przeglądarki ?? :)

Używam Avant Browsera - nakładka na IE.

#45 OFFLINE   dorjan

dorjan
  • 9 postów
  • Dołączył: 17-03-2008
  • Skąd: Podlasie

Napisany 10 kwietnia 2008 - 02:21

Tak się składa, że obecnie mam dwie Omegi. Jedną 2.5TD (1995) i drugą 2.6V6 (2001). Obydwie z ASB.
Szczerze mówiąc (pisząc), to nie jest możliwe wykazanie zdecydowanej przewagi diesla nad benzyną, czy też odwrotnie. Wszystko zależy od naszych preferencji.

Szybkiego ruszania na światłach, czy opuszczania skrzyżowania można nauczyć się na TD nawet w automacie i podobny benzyniak do 2 l nie ucieknie. Trudno jednak odnieść ten parametr do 2.6V6, bo różnica 50KM jest naprawdę widoczna.

Klekot 2.5TD jest dość wyraźny jedynie na zimnym silniku. Po rozgrzaniu słyszymy tylko przyjemny basowy pomruk, ale 2.6V6 jest całkowicie niesłyszalna i początkowo miałem problem z rozpoznaniem, czy silnik pracuje.

Pewną wadą 2.5TD jest zwłoka z jaką reaguje na wciśnięty pedał gazu, ale po chwili przyspiesza i ciągnie podobnie jak 2.6V6. Nasze drogi są i tak nieprzystosowane do osiągów obydwu silników, chociaż w tym wypadku plusy również zbiera benzyniak.

Pomijając montaż LPG, nikt mi nie wmówi, że spalanie i ekonomika jazdy będą podobne. Kochani ! Tutaj 2.5TD bije na głowę 2.6V6. Przy takiej samej drodze i tak samo ciężkiej nodze różnica wynosi ok. 3l/100km i uzyskanie wyniku na trasie poniżej 10l/100km dla benzyny jest niemożliwe, chyba że nie przekraczamy dozwolonych prędkości, jedziemy spokojnie i płynnie. Mało tego. Różnice będą jeszcze większe jeżeli pozwolimy sobie na odrobinę szaleństwa.

Na uwagę zasługują dłuższe przebiegi między przeglądami w 2.6V6 (30k km), ale z nawiązką równoważy ten zysk brak wymiany rozrządu, świec i przewodów WN w 2.5TD. Reszta zależy od szczęścia i wyeksploatowania podzespołów i nie jest ważne, czy będzie to silnik benzynowy, czy diesel. Ważne, aby nasza Omcia była sprawna i nie wymagała wielkich nakładów finansowych zaraz po jej zakupie.
Pozdrawiam.

#46 OFFLINE   Konrad24v

Konrad24v

    aktywny

  • 25 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 10 kwietnia 2008 - 21:53

http://www.allegro.p...ja_ksenony.html TDS czy sciema?? ;D
http://www.otomoto.p...how&id=C4849851 jak wam sie widzi ??



Scalilem posty > uzywaj funckji Edytuj zamiast pisac jednego posta pod drugim.

#47 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 10 kwietnia 2008 - 22:11

http://www.allegro.pl/ite...ja_ksenony.html TDS czy sciema?? ;D

Nie ma omegi TDS, bylo juz X razy na forum. Poprostu sprzedawca sie nie zna i pisze glupoty

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4849851 jak wam sie widzi ??

Nie wierz w ten przebieg.

#48 OFFLINE   arielekb

arielekb
  • 352 postów
  • Dołączył: 01-11-2007
  • Skąd: lubin

Napisany 10 kwietnia 2008 - 22:13

http://www.allegro.pl/item339069150_opel_omega_combi_tds_klima_navigacja_ksenony.html TDS czy sciema?? ;D
http://www.otomoto.p...how&id=C4849851 jak wam sie widzi ??



Scalilem posty > uzywaj funckji Edytuj zamiast pisac jednego posta pod drugim.

Pierwsza ktos tak sobie napisal
Druga na foto nawet wyglada cos z wyposazenia tez ma cena nawet nie jest najgorsza przebieg cofniety ciekawe co jeszcze nie tak

#49 OFFLINE   Grzechoo

Grzechoo
  • 142 postów
  • Dołączył: 31-07-2007
  • Skąd: KK

Napisany 11 kwietnia 2008 - 09:42

http://www.allegro.pl/ite...ja_ksenony.html TDS czy sciema?? ;D

Ta wyglada przyzwoicie - umowic sie, poogladac. Po opisie wyglada wiarygodnie choc i tak wszystko nalezaloby przejrzec na miejscu.

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C4849851 jak wam sie widzi ??

ta omege odpuscilbym sobie definitywnie. Cos mi nie pasi z jej wygladem. Tzn na zdjeciu od przedu samochodu widac ze cos jest nie tak - jakos tak "krzywo" to wszystko.
Z tylu brak listwy aluminiowej na zderzaku (towar deficytowy w omedze ;-)) A na klapie nie ma oznaczen silnika... Bita na bank. A tak jak napisano wyzej ... nie wiadomo co jeszcze (a pewnie troche tego bedzie) moze byc do naprawy.. PASS

PS. Do posta ponizej - faktycznie nie zauwazylem ;-) juz poprawione
Nigdy wiecej zadnego opla <tfu psia jego mać>

#50 OFFLINE   lutas

lutas
  • 316 postów
  • Dołączył: 01-08-2007
  • Skąd: Toruń

Napisany 11 kwietnia 2008 - 10:59

Grzechoo, podałeś te same linki raz zachwalając a raz odradzając. Popraw je bo nie wiadomo którą omegę masz na myśli do tych komentarzy.
[center:50fb7585b3]
>> PROFESJONALNE SZABLONY AUKCJI ALLEGRO <<[/center:50fb7585b3]

#51 OFFLINE   Konrad24v

Konrad24v

    aktywny

  • 25 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 11 kwietnia 2008 - 15:53

niestety tamta odpada bo Kombi dałem ją bo ten TDS ale jak zwykle to jest pomyłka wystawiającego.. ;/

no nic będę nadal szukał Omegi ;D jak sie wkurzę to kupie Lotus Omegę xD hehe

#52 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 11 kwietnia 2008 - 20:57

A na klapie nie ma oznaczen silnika... Bita na bank

Nie koniecznie. Moja też nie ma oznaczeń, bo sam zdjąłem. Nie podobają mi się dupki z oznaczeniami. Więc brak oznaczeń nie wskazuje na to, że była bita z tyłu.

#53 OFFLINE   Maro

Maro
  • 4 000 postów
  • Dołączył: 12-05-2006
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 kwietnia 2008 - 21:01

jak sie wkurzę to kupie Lotus Omegę

No to sie wkurz :D


Moja też bita... Irmscher ją zbił :p

#54 OFFLINE   Konrad24v

Konrad24v

    aktywny

  • 25 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 12 kwietnia 2008 - 22:01

tia.. ;D chciałbym bardzo mieć takie cacko ale w tedy o ekonomi nie mam mowy.. :p

ale dobra zejdę na ziemię.. ;D oglądałem dziś Omegę B 97 2.5 TD za 11 000 zł przebieg 264k i ogólne wrażenie pozytywne lecz w silniku coś mi nie psi jutro pojadę się nią przejechać :)

#55 OFFLINE   kindred

kindred
  • 70 postów
  • Dołączył: 29-03-2008
  • Skąd: Głogów

Napisany 04 maja 2008 - 07:00

Panowie jestem szczesliwym posiadaczem Omegi B 2,5TD 99r i stwierdzam ze autko jest cudowne,wygoda na maxa!!!i ten silnik!!! owszem z pod swiatel rusza sie tym jak czolgiem :lol: :lol: ale jak juz turbinka sie zalaczy to ten "czolg"zamienia sie w pocisk :shock: :shock: elastyka tego silnika jest cudowna na maxa.Wyprzedzanie w trasie bajka :shock: i ten swietny dzwiek silnika :mrgreen: :mrgreen: moze V brzmia lepiej ale tu tez jest slodko :mrgreen: jesli chodzi o spalanie to w trasie przy predkosci
110/120 KM schodzi do 5,7-6,5 wiec zle nie jest :mrgreen: w miescie potrafi lyknac wiecej ok 10-11 no chyba ze duze korki to wiecej z calego serca polecam :twisted:
Pozdrawiam wszystkich.Marcin