Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Omega B 2.5 TDS wasze opinie :)


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
54 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 08:36

rafalskiTDS każdy chwali swoje, Ty masz diesla ja mam benzyniaka.Nie powiedziałem że każdy diesel jest zajechany, ale jesli auto ma przejechane +- 400000 to ile jeszcze pozyje taki silnik? chyba nie chcesz powiedzieć że zejdziesz swoją ropożerną bestją poniżej 6l/100?

dasz rade swoim chlorkiem zejsc ponizej 6l/100km???


 


#22 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 08:47

Panowie sam silnik nie pojedzie a po 400 kkm reszta podzespołów jest mocno zużyta włącznie z budą i dajcie luz z udowadnianiem wyższości jak nad kura ... macie odpowiedni do tego wątek więc prosze nie ciągnąc tego dalej bo bedzie czyszczenie

#23 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 18:12

"silnik 2.0i 16V łaczy dobre osiagi z małym spalaniem (10l/100km)" "dostepne sa 4 silniki benzynowe i dwa OSZCZĘDNE diesle. Oczekujacym dobrych osiagow mozna polecic motory V6, ale przyjemnosc z jazdy konczy sie po pierwszej wizycie w stacji benzynowej lub w serwisie-niestety ich eksploatacja sporo kosztuje"
To sa cytaty z Auto Swiata odnosnie Omegi B 94-99r i jak widac nie pisze ze w ofercie sa "ropożerne" diesle i oszczedne jednostki V6 tylko odwrotnie..
Ktos wczesniej napisal ze Omegi w Dieslu maja po 400000km i juz wiele nie pochodza a Maro napisal ze silniki 2,5 TD w Oplach sa kiepskie... Tu moje pytanie czy kiepskiej konstrukcji silnik wytrzyma 400000km???? Ciekawe w jakim stanie bylby V6 po takim przebiegu :smiech: :smiech: A co do silnikow Audi to jedynie 1.9 TDI lub stary silnik 2,5 TDI bo 2,5 V6 TDI to porazka.... Nawet polowe tego nie wytrzyma co ten z BMW. Nosilem sie z zamiarem kupna A6 2,5 TDI V6 i po kilku rozmowach z uzytkownikami wole dalej jezdzic ta "ropożerna :smiech: " Omega. Jeden z nich mial nawet wczesniej Omege 2,5 TD to powiedzial " w Omedze nawet nie wiedzialem jak silnik wyglada a w to od momentu kupna 11 tys wlozylem" wymiana rozrzadu 2,5 tys, przy 220 tys wymienial walki rozrzadu i wiele innych rzeczy. Nie rozumiem tylko jednego ze jak ktos pisze ze szuka Omegi i ze zalezy mu na oszczednej jezdzie to wszyscy zaraz ze 2,5 V6 albo 3,0 V6 ma brac :guns: :guns: :guns:

#24 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 18:46

kurcze, tak jak czytam co piszesz, i to samo nawijałeś w kilku juz innych postach o podobnej tematyce, to bez urazy, ale odnosze wrażenie że jesteś troche jak fanatyk tego TD, co to nie nie ten diesel, wychwalasz pod niebiosa, nie wyczytałem żebyś o fałce gdzieś napisał cos dobrego.Nie wiem może na siłe cchesz coś wmówić że TD jest złotym dzieckiem?Nie czuj sie urażony, bo nie to jest na celu, poprostu troche dziwi mnie Twoje podejście.pozdrawiam

 


#25 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 18:53

sebekopel, bo w Twoim przypadku to pewnie pierwsza omega a w moim 8 i tym sie roznimy.... mialem OA 2,0, 2,6 i OB 2,0 2,5 V6 2,0 dti i 2.5 TD dlatego wiem cos w tym temacie.... i po tych doswiadczeniach mam 2 diesle a nie V6....
Trzymajac sie tematu to nie polecam jego autorowi ktoremu zalezy na ekonomicznej jezdzie czegos co pali grubo ponad 10l/100km tak jak Ty np.

#26 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 19:03

no to tym bardziej, troche mnie dziwi że jesteś takim wielbicielem TD, skoro zjeździłes tyle autek.Ale nie ma sie co przekomarzać, jesteś zadowolony z auta i o to chodzi, ja ze swojego też.Do zbiorników sobie nie lejemy nawzajem więc mysle że nie ma sie co spierać, każdy ma odmienne zdanie,chwalmy co mamy :wink: pozdrawiam

no, przyjacielu, ja nikomu jeszcze nie poleciłem fałki, podałem póki co opinie o dieslu, niech człowiek poczyta przemysli i podejmie decyzje czego naprawde oczekuje od auta.ale będe podtrzymywał to co pisałem wcześniej

 


#27 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 19:16

no to tym bardziej, troche mnie dziwi że jesteś takim wielbicielem TD

To Ci troche to rozjasnie. Swoja pierwsza omega 2,5 Td przejechalem 40 tys km i wymienilem tylko filtr paliwa, powietrza, oleju, rolke paska i 6 razy olej w silniku. Co do spalania to od 5.9l/100km do 11l/100km, a V6 mialem tylko kilka dni ( sprowadzilem na zamowienie sasiadowi ) i wpakowalem dokladnie 2100zl i a o zuzyciu paliwa to juz nie wspomne.
konrad24V albo jezdzisz ekonomicznie ( 2,5 TD ) albo szybko ( V6 ) tu juz musisz sam wybierac
sebekopel napisales opinie o dieslu, a miales wogole kiedys Omege diesla ze opinie wyglaszasz???
W tym temacie opinie na temat diesla wyglosilo w sumie 7 uzytkownikow i jakos nikt nic zlego o tym silniku nie napisal.

#28 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 21:18

piszesz że fałke miałeś kilka dni, zapewne zdążyłeś przez ten czas wyjeźdzć kilka zbiorników paliwa, pokonać tysiace kilometrów i dojść do wniosku że V jest be.to że w sprowadzony samochód wpakowałeś 2100 to nic nie znaczy, jaki był stan tego auto skoro nie kupiłeś go dla siebie, co w nim robiłes że wchłonął tyle pieniędzy, stan zapewne nie był zbyt dobry.
zachwyca mnie ta ekonomia TD, policzyłes chyba tylko te pozytywne opinie, popatrz na pierwszej stronie co ludzie pisali o spalaniu, czy jest takie małe.a to

Co do spalania to od 5.9l/100km do 11l/100km

to cos pieknego, miałem astre 1.7d i też paliła pewnie około 5,5-6,0 przy szybszej jeździe, jesli nią mozna było szybciej jeździć, tylko że miała 0.8 mniej pojemności no i ważyła około 1360kg.

 


#29 OFFLINE   Konrad24v

Konrad24v

    aktywny

  • 25 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 08 kwietnia 2008 - 21:28

dzięki że zangarzowałeś sie tak w ten temat :) w sumie zastanawiam sie nad TD jeśli nie ma TDS w Omech i czy go nie podkręcić coby od świateł te wszystkie pierdziawki 1.4 16v wciągać :D :bad: ale i z drugiej strony BMW 5 2.5 TDS ale jak juz kombi :) no w sumie już nie wiem V6 też mnie kusi... no nic musze poczekać na okazje jak na razie jak najwięcej +/- przeanalizować :)

dzięki za wasze opnie oczywiście piszcie dalej i właściciele V6 2.5 najlepiej z gazem niech też sie wypowiadają :)


pozdro niech moc z płynąca z wału będzie z wami xD :lol: :lol: :lol:






Co do spalnia to mam Forda Galaxy 2.8 VR6( automat i 4x4) z gazem i tak średnio pali mi 16 l gazu i nie patyczkuje sie jeżdżę naprawdę szybko :p

lecz na trasie jeśli lecę tak 110-120 spalanie potrafi spaść do 10,5 litra :o

#30 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 22:07

Trasa średnio - 7l ropy/100km

na autostradzie przy 140km/h zeszla mi ponizej 8l

Przy normalnej jeździe w trasie (do 140km/h) nie ma możliwości przekroczenia spalania powyżej 7,5l/100km

to co Cie dziwi ze w trasie mozna zejsc do poziomu 6l/100km jak srednio 7.5l/100 wychodzi. Nie kazdy 140km/h jezdzi a przy 90km/h ponizej 6 ltr schodze i wiem ze to boli wlascicieli V-ek. No i druga sprawa jest ze diesel sporo drozszy w zakupie jest..... no ale to normalne bo oszczedniejszy i wytrzymalszy.
Czas zakonczyc ta bezsensowna polemike bo kazdy kto choc troche zna sie na samochodach wie ze spalanie diesla jest zawsze 40% mniejsze niz benzyny z ta sama pojemnoscia. Dokladnie tak samo jest jesli chodzi o wytrzymalosc.

#31 OFFLINE   eliks

eliks
  • 1 563 postów
  • Dołączył: 28-11-2007
  • Skąd: Lidzbark

Napisany 08 kwietnia 2008 - 22:20

No a ja dużo jeżdżę. Normalne że Oma to nie auto na miasto. Jak robie trasy po 400km to średnie spalanie na 100km wychodzi mi 8.6l gazu i jeżdżę dość dynamicznie i naprawde w tych czasach gdy ON jest w cenie PB, w życiu nie opłaca mi się kupowac klekota.
Nawet gdyby średnio spalił mi 8l ON po 4.20zł to spalając gazu 8.6l za 2.14zł wychodzi mi tak samo jak bym spalił 4.3l benzyny. Proste liczenie i nie ma co z tym się sprzeczać.

#32 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 08 kwietnia 2008 - 22:26

Panowie, temat wątku zaczyna się rozmywać. Proszę się go trzymać.

PS. Co do poziomu spalania naszych Omeg, jest osobny wątek temu poświęcony.

#33 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 08 kwietnia 2008 - 22:36

ON po 4.20zł

ja mam po 2,50zl za litr ON. To jest sprawiedliwe porownanie. Gaz to jest tansze obejscie PB. Tak samo ON od TIR-a jest obejsciem ON ze stacji paliw. Takze w trasie mi wychodzi 17,50gr na 100km

#34 OFFLINE   Grzechoo

Grzechoo
  • 142 postów
  • Dołączył: 31-07-2007
  • Skąd: KK

Napisany 08 kwietnia 2008 - 23:03

Omega TD jezdze ponad rok. Co do zalet to jak kazde auto - moze sie zepsuc nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Czy benzyna czy ON moze sie zepsuc i nic na to nie poradzimy. Jezdze i jestem zadowolony. Nic wlasciwie oprocz normalnych wymian eksploatacyjnych nie robie (na szczescie). Oprocz wydziwiania i doposazenia auta nie wydaje na nic wiecej pieniedzy (normalka jest wymiana plynow, filtrow, klockow - czyli niezbednych wymian przy aucie)
Nie twierdze ze benzyna jest lepsza albo ropa gorsza. Wybor nalezy do Ciebie. Przyznac musze ze z dobrym dieslem to teraz naprawde ciezko. Uzywam i eksploatuje TD wiec z mojego punktu widzenia jestem na tak.
NIe ma mozliwosci i nie ma aut ktore sa bezawaryjne i bezobslugowe po to by jezdzic i nie ponosic kosztow. Takie przypadki to tylko i wylacznie w autach ktore maja 1 rok lub 2 no moze 3. Potem im starszy to dodatkowe koszty zwiazane z normalnym uzytkowaniem.
Chcesz kupic diesla? jak dobra cena to bierz..sprawdz bledy na kompie lub na spinacz, zawieszenie nawet jesli puka to normalka na naszych drogach - te czesci jak tuleje czy laczniki stabilizatora to w miare male koszta. Wymienisz i pojezdzisz jeszcze. Ja kupujac omege mialem to szczescie ze pompa wtryskowa byla wymieniona na nowa oryginalna gm a to niestety bolaczka omegi 2,5 TD.
Dzis zamieniajac omege zamienie TYLKO i wylacznie na TD ale na omege C 02 lub 03.
Rzecz jasna ... jesli omega to TYLKO sedan ;-)
Nigdy wiecej zadnego opla <tfu psia jego mać>

#35 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 kwietnia 2008 - 06:11

to co Cie dziwi ze w trasie mozna zejsc do poziomu 6l/100km jak srednio 7.5l/100 wychodzi. Nie kazdy 140km/h jezdzi a przy 90km/h ponizej 6 ltr schodze i wiem ze to boli wlascicieli V-ek. No i druga sprawa jest ze diesel sporo drozszy w zakupie jest..... no ale to normalne bo oszczedniejszy i wytrzymalszy.
Czas zakonczyc ta bezsensowna polemike bo kazdy kto choc troche zna sie na samochodach wie ze spalanie diesla jest zawsze 40% mniejsze niz benzyny z ta sama pojemnoscia. Dokladnie tak samo jest jesli chodzi o wytrzymalosc.


racja, nie ma co dyskutowac dalej na ten temat, skoro Ty mówisz w Omedze o spalaniu poniżej 6l/100, to tyle co astra 1.7d może spalić.ale, mnie to nie boli, jak już pisałem wczesniej, ja nie tankuje Tobie ani Ty mi.szerokości życze i bezawaryjnej jazdy,cieszmy sie z tego co mamy,pozdr.

 


#36 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 kwietnia 2008 - 11:03

szerokości życze i bezawaryjnej jazdy,cieszmy sie z tego co mamy,pozdr.

wzajemnie :grin:

skoro Ty mówisz w Omedze o spalaniu poniżej 6l/100, to tyle co astra 1.7d może spalić

jak w trasie minimalne spalanie Astry 1,7d jest na poziomie 6l/100km to nie wiem co to za Astra.... z laweta chyba, skoro piszez ze Omega V6 do 8l/100km schodzisz....a Astra w dieselku nie spali w trasie wiecej jak 5l/100km przy najekonomiczniejszej jezdzie ( nie 140km/h )

#37 OFFLINE   sebekopel

sebekopel
  • 419 postów
  • Dołączył: 24-01-2008
  • Skąd: UK,Lubelyszyczyzyna
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 kwietnia 2008 - 11:49

jak w trasie minimalne spalanie Astry 1,7d jest na poziomie 6l/100km to nie wiem co to za Astra.... z laweta chyba, skoro piszez ze Omega V6 do 8l/100km schodzisz....a Astra w dieselku nie spali w trasie wiecej jak 5l/100km przy najekonomiczniejszej jezdzie ( nie 140km/h )


nie mówiłem o minimalnym spalaniu, napsiałem że 6l to tyle co ona może spalić, czyli max. 4,5-5 to max spalanie jakie miałem w niej.z laweta może, spaliła by koło 6.pozdr. :smile:

 


#38 OFFLINE   markus

markus
  • 427 postów
  • Dołączył: 22-03-2007
  • Skąd: wrocław

Napisany 09 kwietnia 2008 - 13:46

Jeżdżę OmegąTD .Teoretyczny przebieg 330tys.km. Od ok.130tys.jeżdżę sam.Trasa cztery osoby +kierowca do 130/godz. ok 7l. Wygoda +0 problemów,odpukać!!Przez te 130tys. z wyjątkiem tuleji,akumulatora ,oleju i filtrów nic nie wymienialem.Ja polecam.

#39 OFFLINE   RAFI22DTI

RAFI22DTI
  • 909 postów
  • Dołączył: 03-09-2007
  • Skąd: CRY
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 09 kwietnia 2008 - 16:23

nie mówiłem o minimalnym spalaniu, napsiałem że 6l to tyle co ona może spalić, czyli max

a ja napisalem ze 5,9l/100km w 2.5 td to minimalne spalanie w trasie nieosiagalne dla zadnego silnika benzynowego w omedze. Wiec nie jest "ropozerne" jak to Ty napisales. Gdyby bylo ropożerne to bym komus komu zalezy na oszczednej jezdzie TD nie polecal. Eliks napisal ze 2,0 16V spala mu w trasie 8.6l/100km to jakim cudem o wiele bardziej paliwozerne V6 pala 8l/100km??? Ja staram sie Konradowi24V udzielic dobrej rady bo takiej on oczekuje i nie wiem jaki to sens pisac mu ze V6 jest oszczedne a potem kupi i przy pierwszym tankowaniu za glowe sie zlapie.....

#40 OFFLINE   Konrad24v

Konrad24v

    aktywny

  • 25 postów
  • Dołączył: 08-02-2008
  • Skąd: Grudziądz

Napisany 09 kwietnia 2008 - 16:52

obecnie mam na stanie w domku 2.0 8v Omegę A z gazem II generacji :) ona mi pali na ogół 9-10 L w trasie potrafi być oszczędna jechałem kiedyś Grudziądz do Wrocławia zapie******* w porywach do 190 km/h (może i więcej xD ) w porywach (spalanie około 18 litrów ) w nocy jak wracałem padła deszcz i byłem zmęczony wiec nie ryzykowałem i jechałem 80-100km/h i spaliła mi w tedy 7 litrów ale praktycznie cały czas 5 bieg. Ogólnie ja chce żeby nowa omega była oszczędna i model ,, B ‘’ aaa.. i ona ma być na 18 urodziny więc dlatego chce, aby to było oszczędne auto co jak sie je zaleje to żeby dużo km zrobić.. :) hehe :)