Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Webasto + Opel omega C


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
57 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 sierpnia 2008 - 19:50

to moze inaczej... moze ktos sie orientuje ile by kosztowalo zalozenia takiego pilota do kabiny ewentualnie do kluczykow zebym mogl korzystac z takich dobrodziejstw... z gory dzienx za odpowiedz... pozdrawiam



moze inaczej - jesli nie masz pilota ani sterownika to nie masz webasto




 


#22 OFFLINE   Piksjan

Piksjan
  • 18 postów
  • Dołączył: 17-08-2008
  • Skąd: Mazowieckie

Napisany 18 sierpnia 2008 - 20:08

w takim razie co to jest,??? znajomy tez takie urzadzonko ma pod maska + pilot we wnetrzu i ma webasto a ja nie... fajnie :(

#23 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 18 sierpnia 2008 - 21:13

w takim razie co to jest,??? znajomy tez takie urzadzonko ma pod maska + pilot we wnetrzu i ma webasto a ja nie... fajnie
_________________

Wrzuc foty tego sterownika na forum

#24 OFFLINE   beast

beast

    Vauxhall Killer

  • 18 304 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Kwidzyn
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: silnik po tuningu

Napisany 18 sierpnia 2008 - 23:50

w takim razie co to jest,??? znajomy tez takie urzadzonko ma pod maska + pilot we wnetrzu i ma webasto a ja nie... fajnie :(



ty mozesz miec dogrzewacz silnika, a on dziala automatycznie




 


#25 OFFLINE   Piksjan

Piksjan
  • 18 postów
  • Dołączył: 17-08-2008
  • Skąd: Mazowieckie

Napisany 02 września 2008 - 15:37

znalazle w necie takie samo urzadzonko jak u mnie w Megi i wrzucam je na forum, moze teraz ktos mi pomoze okreslic czy da rade na postoju w zime ja podgrzac czy tez nie...
pozdrawiam

#26 OFFLINE   Piksjan

Piksjan
  • 18 postów
  • Dołączył: 17-08-2008
  • Skąd: Mazowieckie

Napisany 02 września 2008 - 15:43

jednak nie moge zamiescic tej fotki gdyz jest za duza, a jak ja pomniejsze to nic nie bedzie widac.. dlatego moze napisze co to za typ itp

D G S

HYDRONIC
D3WZ
23W 12W
3300 W
MAX 2.5 BAR

#27 OFFLINE   thomas

thomas
  • 245 postów
  • Dołączył: 15-01-2007
  • Skąd: Poznań

Napisany 02 września 2008 - 16:00

moze teraz ktos mi pomoze okreslic czy da rade na postoju w zime ja podgrzac czy tez nie...
pozdrawiam


No da radę. Trzeba założyć odatkową pompkę wody i sterownik do środka. Jak pytałem w zeszłym roku to cena była około 1200 PLN.

A czytałeś te wątki - bo to wszystko już tu było:

http://forum.omegakl...ight=dogrzewacz
http://forum.omegakl...ight=dogrzewacz
http://forum.omegakl...ight=dogrzewacz

pozdrawiam
Czy świat się zmieni, gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...eni?

#28 OFFLINE   Piksjan

Piksjan
  • 18 postów
  • Dołączył: 17-08-2008
  • Skąd: Mazowieckie

Napisany 02 września 2008 - 19:48

a no nie czytaem bo wiesz.. dopiero ogarniam sie w temacie, swiezak troche jestem na tym forum... nigdy w to sie nie bawil ale wiedze ze wiele zeczy ciekawych mozna sie tu dowiedziec...
apropo tego webasta to patrzylem u znajomego to on am jakas dodatkowa rure gumowa z jakims termostatem czy jakims tam ustrojstwem, jakis plastik wielkosci termostatu... pozdrawiam

#29 OFFLINE   furgus

furgus
  • 30 postów
  • Dołączył: 22-10-2008
  • Skąd: Lubaczów
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 12 listopada 2008 - 12:05

Witam. Przeglądam tematy związane z ogrzewaniem postojowym, bo takowe posiadam. Mam programator na desce rozdzielczej i pilota. Dużo szukałem w necie jak np ustawić godzinę na zegarze. Nie działał mi też pilot.
Podaję link do strony z instrukcją obsługi (po polsku) mini zegara. Dzięki temu ustawiłem godzinę, ale też nawiązałem łączność pilota z odbiornikiem.
Może to się komuś przyda.
http://www.conder.ru/mini_timer.pdf

#30 OFFLINE   gumex78

gumex78
  • 2 postów
  • Dołączył: 27-01-2010
  • Skąd: Koszalin;Oldenburg

Napisany 27 stycznia 2010 - 13:59

siemka mam problem z webasto w omesi 2.5 dti po zapaleniu silnika wlacza sie automatycznie i unosza sie kleby dymu i nawet konkretne nie mam pojecia co to moze byc mam pytanie czy ktos mi moze pomodz

#31 OFFLINE   kogut

kogut

    240PS 550NM -> STRAIGHT 6

  • 889 postów
  • Dołączył: 19-05-2007
  • Skąd: Wrocław
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 stycznia 2010 - 15:23

Prawdopodbnie sztyft żarowy wraz sitkiem kwalifikują się do wymiany.

#32 OFFLINE   SASIK

SASIK

    ** OMEGAlution **

  • 227 postów
  • Dołączył: 28-03-2007
  • Skąd: Pińczów

Napisany 27 stycznia 2010 - 17:23

siemka mam problem z webasto w omesi 2.5 dti po zapaleniu silnika wlacza sie automatycznie i unosza sie kleby dymu i nawet konkretne nie mam pojecia co to moze byc mam pytanie czy ktos mi moze pomodz

Tak jak napisał kogut do wymiany sztyft (świeca) i koszyczek.
Ja dodam, jeszcze, że niezbędne czyszczenie komory i najlepiej jeszcze tłumika i rury wydechowej twojego dogrzewacza (czy webasto bo nie piszesz co masz).
Jak wymienisz i wyczyścisz to problem zniknie - miałem tak samo.
Powodzenia
Przedni napęd tylko dla dziewczynek !!
Sasik

#33 OFFLINE   mih2

mih2

    olej gubie litrami.......

  • 329 postów
  • Dołączył: 29-06-2009
  • Skąd: POS (Raszków)

Napisany 27 stycznia 2010 - 19:33

U mnie benzynowe dymiło tak że myślałem że auto się pali po 10 minutach przestało.

#34 OFFLINE   Sadkom

Sadkom
  • 46 postów
  • Dołączył: 17-11-2007
  • Skąd: Puławy
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 2.5 DTI 24V Y25DT

Napisany 27 stycznia 2010 - 20:39

Witam. Miałem to samo - też mi dymił ale nie grzał. Wymontowałem dogrzewacz, sprawdziłem świecę i inne części - wydaje się, że wszystko jest ok. Nie wiem czy to montować do samochodu jeśli nie wykryłem usterki. Czy jest możliwe że sterownik jest zablokowany, a jeśli tak to jak go odblokować? Jest jakiś domowy sposób? Pozdrawiam.

#35 OFFLINE   gumex78

gumex78
  • 2 postów
  • Dołączył: 27-01-2010
  • Skąd: Koszalin;Oldenburg

Napisany 27 stycznia 2010 - 21:53

dzieki za porade a mozesz mi powiedziec jakie to sa koszta pozdrawiam

#36 OFFLINE   stary49

stary49
  • 135 postów
  • Dołączył: 06-02-2009
  • Skąd: Poznań

Napisany 27 stycznia 2010 - 23:49

jak dymi i szumi to działa u mnie jak pierwszy raz po kupnie się włączyl to myślałem że auto się pali, potem już nie dymił ale na drugą zimę przestał działać naprawili mi w serwisie iteraz jest ciszej i śladowo dymi w te mrozy ten dogrzewacz dużo daje , w serwisie powiedzieli że za15OO zł można przerobić na prawdziwe Webasto

#37 OFFLINE   SASIK

SASIK

    ** OMEGAlution **

  • 227 postów
  • Dołączył: 28-03-2007
  • Skąd: Pińczów

Napisany 28 stycznia 2010 - 10:12

w serwisie powiedzieli że za15OO zł można przerobić na prawdziwe Webasto

W jakim serwisie? - podaj namiary.
Dzięki

Witam. Miałem to samo - też mi dymił ale nie grzał. Wymontowałem dogrzewacz, sprawdziłem świecę i inne części - wydaje się, że wszystko jest ok. Nie wiem czy to montować do samochodu jeśli nie wykryłem usterki. Czy jest możliwe że sterownik jest zablokowany, a jeśli tak to jak go odblokować? Jest jakiś domowy sposób? Pozdrawiam.

Czasem świeca ma przejscie, ale nie będzie grzała jak należy - najlepiej wymień świecę na nową. Moja świeca była sprawna, a dogrzewacz nie działał - po wymianie ruszył.
Sterownik się zablokuje, ale ponoć spadek napęcia ponizej 10V pomaga. Po wymianie świecy i koszyczka (w D3WZ koszyczek jest z kołnierzem - w innych nie wiem) i przeczyszczeniu wydechu (żeby później nie kopcił) zamontuj wszystko i odłącz akumulator na kilka minut (jest gdzieś w instalacji samochodu jakieś urządzonko, które pilnuje tego dogrzewacza tak na wszelki wypadek żeby autko Ci nie spłonęło). Później wystaw na mróz i poczekaj do rana. Zapal sinlik i cierpliwie czekaj. Jak po tym nie ruszy to do serwisu na odblokowanie sterownika.
Powodzenia

dzieki za porade a mozesz mi powiedziec jakie to sa koszta pozdrawiam

Świeca BERU jakieś 129pln, Komplet uszczelek jakieś 50pln, koszyczek z kołnierzem jakieś 25pln http://www.allegro.p...hp?uid=11389275
Powodzenia
Przedni napęd tylko dla dziewczynek !!
Sasik

#38 OFFLINE   stary49

stary49
  • 135 postów
  • Dołączył: 06-02-2009
  • Skąd: Poznań

Napisany 28 stycznia 2010 - 23:33

http://www.alpo.ig.pl/ aktualny adres Luboń Puszkina 12 mają fabryczny serwis naszych dogrzewaczy tylko że świeca kosztuje 18O a sitko chyba 5O zł

#39 OFFLINE   Krzyś

Krzyś
  • 196 postów
  • Dołączył: 18-05-2007
  • Skąd: Białystok
  • Województwo: podlaskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0i 8v 20SE

Napisany 29 stycznia 2010 - 22:57

Koledzy, jeżeli ogrzewanie jest zablokowane to znaczy w sterowniku i żadne zabranie napięcia nic nie pomoże jedynie tester do ebera.Jeżeli padnie świeca, wentylator, pompka wystarczy tylko zmienić i śmiga, natomiast blokuje się wtedy gdy jest kilka nie udanych startów urządzenia (czyli nie wykrycie przez czujnik płomienia)czy przegrzanie jak pompka obiegowa ma za małą wydajność(czyli różnica między wejściem a wyjściem z pieca jest większa niż 24 stopnie)a propo , po co czyścić tłumik?? po kilku minutach pracy sam się wypali.jak kopci to jak inni pisali świeca i sitko do wymiany może nawet palnik (ale to już najgorszy scenariusz)pamiętajcie że świeca jest 8 V czyli nawet jak grzeje na 12v to po podaniu prawidłowych 8 v nie dostatecznie się nagrzewa aby nastąpił zapłon paliwa.

a propo kupowanie podróbek świec Beru nie popłaca szybko padają lepiej więc wydać 30zł więcej i mieć spokojną głowę na kilka sezonów.
Krristof

#40 OFFLINE   motomoto

motomoto
  • 4 postów
  • Dołączył: 15-12-2010

Napisany 15 grudnia 2010 - 11:38

wracając do tematu po czasie. mam takie zapytanie o jaką swiece chodzi i o jaki koszyczek mam ome c 2,5dti i podobnie do kolegów mam takie coś ze staje cała w smierdzącym dymie jak by sie paliła niewiem co wymienic ewentualnie.