Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

telefon gsm - kłopot z uruchomieniem


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   DoseMV6

DoseMV6
  • 55 postów
  • Dołączył: 01-10-2006
  • Skąd: Lublin

Napisany 06 października 2006 - 18:43

Witam,

postanowiłem uruchomić dziś telefon [ccrt 2008] w tym celu zakupiłem starter orange za cale 10 pln, po czym wlozylem go do slotu. Wyswietlil mi sie napis, ze "szuka sieci" [netz cos tam] i tak caly czas , jednak z przerwami na kilku-kilkunastosekundowe momenty, gdy pojawiala sie ikonka sieci i jakis cyfrowy symbol sieci [Orange]. W tym czasie udalo mi sie nawiazac polaczenie z BOK Orange'u, posluchac automatu Popa i to wszystko. Teraz probuje znowu cos zlapac i nic... caly czas napis, ze szuka sieci [oczywiscie po niemiecku].

Mam prosbe do was, jak posprawdzac dzialanie tego telefonu, bo w tej chwili jego uzytecznosc "dąży do 0":) jak pomoc mu w lapaniu sieci?

Dodam jeszcze, ze zasieg lapalem w okolicach 1km od nadajnika, ale potem testowo podjechalem 100m od niego i nic, krecilem sie po Lublinie, i okolicach i tez nic [wydaje mi sie, ze przy zlapaniu zasiegu nawet przy wlaczonym radiu czy cd powinna sie palic ta ikonka, ktora widzialem]


MAM PROŚBĘ: zagłosujcie (dobrze:) na mój konkursowy tekst na onecie. Każdy,kto ma maila na onecie (albo jego kobita) może mi klepnąć dobrą notę i pomóc wygrać. Pomożecie?

#2 OFFLINE   red5555

red5555
  • 287 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Warszawa

Napisany 06 października 2006 - 19:32

jesli to taki sam telefon jak w ncdc 2015 (nokia) to jest to telefon na siec gsm 900 a orange/idea w miastach ma jeszcze z poczatkow swego istnienia glownie nadajniki dcs 1800 i nie bedzie lapac zasiegu :???:
rowniez mam karte orange go :mrgreen: i w stolicy slabo jest z zasiegiem ale poza miastem w trasie jest bardzo dobrze ! sproboj zlabac zasieg poza miastem ewentualnie zmien karte na jakiegos taktaka lub innego simplusa i sprawdz wtedy dzialanie telefonu
jesli to nic nie da to musi byc jakies uszkodzenie
antena ? telefon ?

#3 OFFLINE   Antoin

Antoin
  • 38 postów
  • Dołączył: 04-10-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 06 października 2006 - 21:52

U mnie na telefonie nokia NCDC2015 karta simplusa działa OK zasięg bardzo dobry.
Uważajcie na Misiaczki z suszarką !

#4 OFFLINE   Waldemarz

Waldemarz

    DZIADZIA

  • 2 660 postów
  • Dołączył: 22-05-2006
  • Skąd: Warszawa
  • Województwo: mazowieckie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 07 października 2006 - 11:03

Mysle ze jednak taki temat nie ma nic wspolnego z poradami dla omegi. Przenosze w odpowiednie miejsce.

#5 OFFLINE   Dareks

Dareks
  • 146 postów
  • Dołączył: 18-06-2006
  • Skąd: inąd

Napisany 11 października 2006 - 15:58

to że nie posiadasz opcji telefonu w omedze nie oznacza że nie istnieją takie :lol:
[center:6bb00fe8a8]Użytkownik zablokowany[/center:6bb00fe8a8]

#6 OFFLINE   Antoin

Antoin
  • 38 postów
  • Dołączył: 04-10-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 11 października 2006 - 16:13

Jak już pisałem zasię u mnie jest OK na simplusie , ale coś i tak nie gra? Mogę wysyłać smsy i je otrzymywac , mogę się łączyć i mogą do mnie dzwonić ale po odebraniu telefonu rozłącza mi rozmowę po 2 sek.O co tutaj chodzi - czy ktoś mi to może wyjaśnić?Ktoś mi powiedział że karty sumplus Team 7 są na starych chipach i dlatego coś nie gra ale wsadziłem inna kartę "sami swoi" co prawda tez z Plusa i jest to samo - wygląda jakby było cos zablokowane? Pojawia sie komunikat "Dropped" Call duration 2sek. Prosze o jakąś odpowiedź. Zaczynam miec dość tego telefonu :evil:
Uważajcie na Misiaczki z suszarką !

#7 OFFLINE   maxel

maxel
  • 472 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 11 października 2006 - 21:56

Jak już pisałem zasię u mnie jest OK na simplusie , ale coś i tak nie gra? Mogę wysyłać smsy i je otrzymywac , mogę się łączyć i mogą do mnie dzwonić ale po odebraniu telefonu rozłącza mi rozmowę po 2 sek.O co tutaj chodzi - czy ktoś mi to może wyjaśnić?Ktoś mi powiedział że karty sumplus Team 7 są na starych chipach i dlatego coś nie gra ale wsadziłem inna kartę "sami swoi" co prawda tez z Plusa i jest to samo - wygląda jakby było cos zablokowane? Pojawia sie komunikat "Dropped" Call duration 2sek. Prosze o jakąś odpowiedź. Zaczynam miec dość tego telefonu :evil:

Moja córka miala ostatnio ten sam problem jak kupiła nowy telefon myślałem że uszkodzony więc pojechala z reklamacją i okazało się że trzeba wprowadzić jakiś kod który jest gdzieś na stronie Plusa i wszystko gra.Ja go co prawda nie wyczaiłem ale ci co sprzedają telefony napewno ci pomogą zapytaj w najbliższym punkcie sprzedaży.

#8 OFFLINE   Antoin

Antoin
  • 38 postów
  • Dołączył: 04-10-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 13 października 2006 - 09:07

Faktycznie chodzi o jakiś kod oraz o to że zdaje się że niektóre telefony np Nokia nie chcą obsługiwać kart pre-paid -- jak sie dokopię do końca tematu dam znać , ale idę w tym kierunku !.Pozdrowienia dla wszystkich i szerokiej drogi.
Uważajcie na Misiaczki z suszarką !

#9 OFFLINE   Antoin

Antoin
  • 38 postów
  • Dołączył: 04-10-2006
  • Skąd: Bydgoszcz

Napisany 13 października 2006 - 13:58

WBUDOWANY TELEFON W SAMOCHODZIE !!!!
Już wiem wszystko na temat simplusa - karty w sieci plus tzw.pre-paid są zbudowane jakiejś starej platformie cyfrowej i nie chodzą w telefonach samochodowych oraz niektórych zwykłych komórkach.Żeby to zmienić trzeba wstukać prośbę następującej treści : *101*11*99# i wcisnąć klawisz połączenia - potem jest napis typu wysyłanie prośby - i potem sms potwierdzający zmianę jak mi powiedziano platformy na jakąś nowszą która ma być OK! Okazuje sie , że takiej prośby (*101*11*99#) nie można wysłać z telefonu samochodowego - dlaczego nie wiem ale nie realizuje takiego połączenia - wobec tego trzeba wyłamać kartę sim z karty wklepać ten kod w zwykłej komórce i następnie po otrzymaniu potwierdzenia ponownie wsadzić ją w ta dużą kartę z której pierwotnie ją wyłamaliśmy i od spodu podkleić plastrem tak aby znajdowała sie w oryginalnym położeniu.Wtedy wsadzamy ją do auta i DZIAŁA - można dzwonić w obie strony i nic nie przerywa połączeń.
Jeszcze jedna uwaga - po godzinie 16 naród używający simplusa , easy team i chyba coś jeszcze ma rozmowy w sieci darmowe albo za grlosze wobec tego dzwoni tak , że zdarza się że sieć jest niedostępna lub zajęta !!! Ponoć lepiej działa do 16.00.

Następna uwaga !Nie ma mozliwości wykupienia dorobienia legalnie karty sim z tym samym numerem co używana z innego aparatu - w celu zachowania tego samego numeru telefonu w samochodzie - po prostu nie oferują takiej usługi - przynajmniej w plusie.Żeby przyjmować telefony w samochodzie dzwoniące na znany ludziom wczesniej inny numer trzeba wykonać przekierowanie rozmów gdy główny numer zajety lub niedostepny - czytaj wylączony po wejściu do samochodu.Ale przekierowanie kosztuje około 24gr/min rozmowy w sieci Plus (czyli do np.simplusa w samochodzie)do innych sieci coś około 60 gr/min.Przekierowanie zawsze kosztuje.Nie ma opcji takiej , że jeżeli mamy darmowe rozmowy z wybranym numerem to wtedy przekierowanie jest za darno - to zawsze jest przekierowanie więc płacisz.
I to by było chyba na tyle !!!!
Pozdrowienia dla wszystkich omegowiczów.Dzieki za nakierowanie MAXEL !
Uważajcie na Misiaczki z suszarką !

#10 OFFLINE   wolf

wolf
  • 972 postów
  • Dołączył: 27-07-2006
  • Skąd: cieszyn/skoczów

Napisany 13 października 2006 - 22:02

gratuluje odpalenia fona..
małe OT,jakieś "M"ci sie doczepiło w profilu :mrgreen:

#11 OFFLINE   przemek985

przemek985
  • 1 124 postów
  • Dołączył: 10-01-2007
  • Województwo: lubelskie
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 Y32SE

Napisany 10 kwietnia 2009 - 21:02

Odgrzeje temat bo tu bylo cos o tym wspomniane.
Czy ktos wie dlaczego z telefonu samochodowego w NCDC 2015 nie mozna korzystac z krotkich kodow???
Mam simplusa w samochodzie i denerwuje mnie to ze np nie moge sprawdzic ile mam na koncie albo go doladowac na *123* ...w trakcie wcisniecia "call" lub zielonej sluchawki powraca do menu glownego...fuuuck!

#12 OFFLINE   stanley366

stanley366
  • 2 postów
  • Dołączył: 27-06-2013
  • Skąd: Nowa Dęba

Napisany 30 czerwca 2013 - 14:29

Witam, szukalem ale nie widze podobnego temtu. mam omege b od 4 dni i dowiedzialem sie ze mozna uruchomic w niej tel, w schowku mam urzadzonko nokia na duza karte , wkladalem z plusa i nic. jak naciskam zielona sluchawke tez nic sie nie dzieje. na ekranie tez nie pojawiaja sie zadne komunikaty zwiazane z telefonem. jedyne co dziala to (sos) a i jeszcze jedno bo nie wiem czy dobrze robie, karte wkladamy czipem do gory? normalny starter z np plusa? z niewylamana karta z plastiku?

#13 OFFLINE   cinioo

cinioo

    opel Irmscher line

  • 1 207 postów
  • Dołączył: 19-10-2012
  • Województwo: nie mieszkam w Polsce
  • Auto: Omega B FL
  • Silnik: 3.2 V6 X32SE

Napisany 30 czerwca 2013 - 14:37

Witam, szukalem ale nie widze podobnego temtu. mam omege b od 4 dni i dowiedzialem sie ze mozna uruchomic w niej tel, w schowku mam urzadzonko nokia na duza karte , wkladalem z plusa i nic. jak naciskam zielona sluchawke tez nic sie nie dzieje. na ekranie tez nie pojawiaja sie zadne komunikaty zwiazane z telefonem. jedyne co dziala to (sos) a i jeszcze jedno bo nie wiem czy dobrze robie, karte wkladamy czipem do gory? normalny starter z np plusa? z niewylamana karta z plastiku?



wkładasz kartę niewyłamaną czyli wielkości kredytowej czipem do góry
w menu teleonu wchodzi się albo w menu na wyświetlaczu albo po naciśnięciu czerwonej słuchawki (czyli tej co kończy połączenie)