Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Mul po wymianie wydechu?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 25 marca 2008 - 21:44

Witam.. Panowie mam maly problem, prosilbym o porade... Ostatnio wymienialem wydechy tzn srodkowy a kilka dni wczesniej koncowy na nowe, po wymianie koncowego auto chodzilo normalnie natomiast po wymianie srodkowego wydaje mi sie ze oslabla.. czy jest to mozliwe zeby nowy wydech ja zamulil? czy raczej szukac przyczyny gdzie indziej?? stary wydehc srodkowy mial juz luzny srodek i caly byl w rozsypce...

#2 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 23:20

czy jest to mozliwe zeby nowy wydech ja zamulil?

Raczej nie ma takiej mozliwosci. Jakbys kata wywalil to moze.

#3 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 marca 2008 - 08:27

No, a jeśli sondę lambę uszkodził??



 


#4 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 26 marca 2008 - 08:59

No, a jeśli sondę lambę uszkodził??

sonda jest nowa tzn kilku msc.. po za tym jest montowana przed katalizatorem i do wydechu srodkowego kawalek jest... po za tym check nie swieci;] raczej bym obstawial ze cos nie tak jest z tym wydechem

#5 OFFLINE   slawekbor

slawekbor
  • 297 postów
  • Dołączył: 17-02-2008
  • Skąd: Chełm

Napisany 26 marca 2008 - 11:37

skrap, zasadniczo wydech właściwy konstrukcyjnie, nie powinien mieć wpływu na osłabienie mocy silnika, chyba że podczas jego produkcji, nieopatrznie ktoś ograniczył jego przelot. :wink:
Moja krowa nie daje mleka, ale z pod tyłka ucieka

#6 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 marca 2008 - 11:42

po za tym check nie swieci;]


I tu sie mysilsz - bo się nie zawsze świeci



 


#7 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 26 marca 2008 - 14:10

po za tym check nie swieci;]


I tu sie mysilsz - bo się nie zawsze świeci

moze sie myle ale nie biore pod uwage uszkodzenie sondy bo sie przy niej sie nie bawilem a sama chyba nie padla tym bardziej ze sonde zakladalem nowa jakies 3-4 msc temu.. jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze stary wydech byl pusty tzn wypalony i caly srodek latal a teraz w tym nowym spaliny natrafiaja na jakis opor i moze przez to jest slabszy? nie mam pojecia

#8 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 26 marca 2008 - 14:15

jedyne co mi przychodzi do glowy to to ze stary wydech byl pusty tzn wypalony i caly srodek latal a teraz w tym nowym spaliny natrafiaja na jakis opor i moze przez to jest slabszy? nie mam pojecia

Moze to twoje subiektywne odczucia. Glosnie auto, ktore bardziej "ryczy" wydaje sie mocniejsze a teraz chodzi ciszej, ale tak samo.

Sprawdz bledy, moze cos innego padlo. Przegladnij fitr powietrza itp.

#9 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 26 marca 2008 - 14:18

mam pytanie odnosnie przedniego wydechu dokladnie tej czesci od silnika do srodkowego.. moj ma ta blaszana oslone juz zmeczona i lata chcialem kupic nowy i wymienic tylko ze tam zamiast katalizatora jest cos takiego http://photos04.alle...43/323004339... I teraz pytanie.. lepiej kupic nowy i zamontowac z tym niby katalizatorem czy przelozyc moj stary (nie wiadomego stanu) katalizator czy tez moge poprostu przy tym strym moge wywalic ta oslonke metalowa i zamontowac spowrotem?

#10 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 27 marca 2008 - 07:41

Panowie prosze mi wybaczyc ze was mecze ale przeszukalem cale forum i nie znalazlem wypowiedzi na temat ktory by mnie interesowal... Mozecie mi pomoc.. moj wydech poczatkowy jest troche zmeczony tzn przy 2.5 tys obr.. cos drzy nie wiem dokladnie co ale podejzewam oslone tej dwu rurki poniewaz jest urwana z jednej strony... chcialem kupic nowa ... taka Dodany obrazek (tutaj na dwu rurce nie ma juz tej metalowej oslony jak w orginale) chcialbym sie dowiedziec jak to sie bedzie sprawowalo...? moze ktos mial juz doczynienia z takim wydechem? Chce wymienic na nowke bo jak juz pisalem cos mi drzy przy 2.5 tys obr a co do sprawnosci kata nie jestem pewien a nie umiem go sprawdzic... co myslicie o takim rozwiazaniu?? z gory dziekuje i prosze o wyrozumialosc:)

#11 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2008 - 10:03

Ja u siebie wywaliłem osłonę bo przerdzewiała i jest od 20 tys ok - nic się nie stało



 


#12 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 27 marca 2008 - 20:50

jutro sprobuje tez ja wywalic... wykrecales calosc?? mam tylko nadzieje ze to ona drzy przy 2.5 tys obr a nie umarl kat..

#13 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2008 - 22:23

mam pytanie odnosnie przedniego wydechu dokladnie tej czesci od silnika do srodkowego.. moj ma ta blaszana oslone juz zmeczona i lata chcialem kupic nowy i wymienic tylko ze tam zamiast katalizatora jest cos takiego

Mój znajomy co żyje z wymiany tłumików osobiście odradził mi coś takiego a v-ce (nie wiem jak w 2.0) ale w V dawał jakieś dwa tys.i ten tłumik się wypali i wypluje środek i będzie tylko brzęczał (jak uno) mi osobiście wywalił katy i wstawił rury i nowe środkowe i jest ok.
jak masz zdrowe puszki z katow to można wymienić same wkłady to jakieś 150pln

#14 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2008 - 22:32

Mój znajomy co żyje z wymiany tłumików osobiście odradził mi coś takiego a v-ce (nie wiem jak w 2.0) ale w V dawał jakieś dwa tys.i ten tłumik się wypali i wypluje środek i będzie tylko brzęczał

ciekawe skąd to wie, z drugiej strony ja miałem u siebie rure zamiast kata i wtedy dopiero pierdziało że ni mogłem znieść mam zamiennik kata i jest o 50% ciszej - wiadomo nie jest tak jak powinno być w oryginale ale rura rozwiązanie dla naprawdę wytrwałych

#15 OFFLINE   Kristofer

Kristofer

    VECTRAIrmscher1,9150+chip

  • 1 758 postów
  • Dołączył: 27-07-2007
  • Skąd: zyyy...no wiecie już skąd
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2008 - 22:44

ciekawe skąd to wie,

a stąd że robił kilka sztuk i po jakiś dwóch miesiącach miał reklamacje że auto zaczeło brzęczeć po wyjęciu tłumników zostawała sama blacha która wydawała tylko metaliczne dźwięki (nawet z rurą jest o niebo ciszej ) to fakt że nić nie zastąpi oryginalnego kata ale cena robi swoje

#16 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2008 - 22:47

Gachu napisał/a:
ciekawe skąd to wie,

a stąd że robił kilka sztuk i po jakiś dwóch miesiącach miał reklamacje że auto zaczeło brzęczeć po wyjęciu tłumników zostawała sama blacha która wydawała tylko metaliczne dźwięki (nawet z rurą jest o niebo ciszej ) to fakt że nić nie zastąpi oryginalnego kata ale cena robi swoje

ja miałem na myśli nieoryginalny kat na którym mam zrobione już z 20 tys i jest ok - nie zrozumieli my sie do końca :wink:


dobra ale dość spamowania

#17 OFFLINE   skrap

skrap
  • 118 postów
  • Dołączył: 02-07-2007
  • Skąd: Ostrów Wlkp

Napisany 28 marca 2008 - 07:43

Mój znajomy co żyje z wymiany tłumików osobiście odradził mi coś takiego a v-ce (nie wiem jak w 2.0) ale w V dawał jakieś dwa tys.i ten tłumik się wypali i wypluje środek i będzie tylko brzęczał

ciekawe skąd to wie, z drugiej strony ja miałem u siebie rure zamiast kata i wtedy dopiero pierdziało że ni mogłem znieść mam zamiennik kata i jest o 50% ciszej - wiadomo nie jest tak jak powinno być w oryginale ale rura rozwiązanie dla naprawdę wytrwałych

zamieninnik kata czyli cos takiego jak na focie?? jak to chodzi?

#18 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 marca 2008 - 07:48

zamieninnik kata czyli cos takiego jak na focie?? jak to chodzi?


dokładnie taki http://moto.allegro....ny_benzyna.html

spełnia swoją rolę na przeglądzie

#19 OFFLINE   Roozga

Roozga

    Wujek Dobra Rada

  • 8 617 postów
  • Dołączył: 14-04-2007
  • Skąd: Szczecin
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 marca 2008 - 08:05

spełnia swoją rolę na przeglądzie


A nie zamula??



 


#20 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 28 marca 2008 - 08:44

A nie zamula??

Nie, z tym że ja mam zamiennik do 3000 pojemności.