Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

Ktore CB wybrac?


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#1 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 12:27

W Cz-wie w firmie zajmujacej sie sprzedaza CB proponuja mi jedno z tych radyjek:

- INTEK M-760
- INTEK M-150

odradzaja TTI 880 ?!

Na forum wyczytalem, ze TTI 880 jest OK. Powiedzcie, ktore z tych 3 byloby najlepsze z antena Sirio ML 145 MAG - jakos im nie ufam.

 


#2 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 12:46

inteki szumią podobnie jak alany a każdy zachwala to co sprzedaje i czasem mu nie idzie, obecnie mam tti 770 i ml 145 midlanda a miałem juz przyjemność uzywać sunkera, alana 100+, onwe MK3

tu sobie poczytaj http://forum.omegakl...read.php?t=5364

#3 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2008 - 14:39

trudno wypowiedziec sie na temat jednego z tych trzech radyjek - bo każde z nich ma zdecydowanie większą część negatownych opinii w stosunku do pozytywnych.
Jak zalezy Ci na dobrym radiu - kup Johny/harry (ew. 520XL), jak zależy Ci na bajerach, kup droższego prezydenta, jak zależy Ci na tym, zeby radio bylo tanie - Kup ONWE albo Lafayeta (czy jak to sie tam pisze).

ps. a jak chcesz kupić badziewne (jakościowo) radio, np. jedno z trzech wymienionych, kup antene nie dłuższą niż 1m (np. Little Will), będziesz zbieral mniej smieci z eteru.

#4 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 15:20

inteki szumią podobnie jak alany a każdy zachwala to co sprzedaje i czasem mu nie idzie, obecnie mam tti 770 i ml 145 midlanda a miałem juz przyjemność uzywać sunkera, alana 100+, onwe MK3

tu sobie poczytaj http://forum.omegakl...opic.php?t=6474


I jak to TTI 770 pracuje, TTI 880 to chyba nowszy model wiec popsuc tam nic nie powinni?

trudno wypowiedziec sie na temat jednego z tych trzech radyjek - bo każde z nich ma zdecydowanie większą część negatownych opinii w stosunku do pozytywnych.
Jak zalezy Ci na dobrym radiu - kup Johny/harry (ew. 520XL), jak zależy Ci na bajerach, kup droższego prezydenta, jak zależy Ci na tym, zeby radio bylo tanie - Kup ONWE albo Lafayeta (czy jak to sie tam pisze).

ps. a jak chcesz kupić badziewne (jakościowo) radio, np. jedno z trzech wymienionych, kup antene nie dłuższą niż 1m (np. Little Will), będziesz zbieral mniej smieci z eteru.


Mysle nad Johnym/Harrym ale te sa dosc drogie :/. Podejrzewalem, ze INTEK'i to jakis badziew. W paru miejscach w necie jak czytalem o nowym radiu to ludzie polecali TTI 880 ... no to teraz musze sie wglebic w te modele co podales.

 


#5 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2008 - 16:58

Za cene Inteka M-760 możesz kupić dwa Unideny 520XL. Ja mam właśnie 520 z anteną Sirio ml-145 i jestem bardzo zadowolony.

A jeżeli chcesz mieć dobre radyjko, to może Alan 48 excel multi:
http://allegro.pl/se...cat=1&country=1

#6 OFFLINE   lendio

lendio
  • 3 116 postów
  • Dołączył: 02-07-2006
  • Skąd: PODKARPACIE
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 17:02

Jak chcesz tansze to moge ci polecic radio magnum. Moj szwagier ma takie i kilka razy z nim jezdzilem i calkiem fajnie to radyjko chodzi. Nawet ma pochlebne opinie na stronach o CB-radiach.
http://allegro.pl/it..._wyprzedaz.html

#7 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 18:50

Gachu napisał/a:
inteki szumią podobnie jak alany a każdy zachwala to co sprzedaje i czasem mu nie idzie, obecnie mam tti 770 i ml 145 midlanda a miałem juz przyjemność uzywać sunkera, alana 100+, onwe MK3

tu sobie poczytaj http://forum.omegakl...read.php?t=5364


I jak to TTI 770 pracuje, TTI 880 to chyba nowszy model wiec popsuc tam nic nie powinni?


770 i 880 różńia się tylko wielkościa obudowy i osobnymi pokrętłami po za tym działaj tak samo, mam2 takie radia jedno używam cały czas ja a drugie jest w pasku teścia i na badziewnej antenie (CB2) w Gorlicach uzyskuje zasięg 6 km chodź to naprawdę badziew jakich mało ja z kolei 3 tygodnie temu będąc w Gorlicach rozmawiałem z kolesiem z Ropczyc - w lini prostej wiele górek lasów i pagórków a odległość
Dodany obrazek

kto nie używał naprawdę niech nie wypowiada swoich opinii bo radio dobrze znosi eksploatację i przy umiejętnym ustawieniu filtrowania jest ok jao pierwsze radio a jego wielki plus to jest rozmiar bo łatwo bo zmieścić

#8 OFFLINE   cita

cita

    I'm back :P

  • 4 748 postów
  • Dołączył: 13-05-2006
  • Skąd: Leszno
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2008 - 19:16

Ja w kwestii formalnej - o jakości radia nie stanowi zasięg w okreslonych warunkach, bo tak w tzw. DXach mozna pogadac z Francją.

#9 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2008 - 19:28

Dokładnie tak jak Kuba pisze.. mój rekord to jest ok 1300km w linii prostej.. (pewnie kilka górek było po drodze ;) ).. łączność z Polski do Malty.. moc 4W.. Dragon (nie pamiętam modelu).. FM..
oczywiście mam potwierdzenie łączności tzw. QSL'ke... ciągle mam w uszach...

Attention cq cq-dx this's one sixty-one division, attention cq cq-dx this's one sixty-one division.. this's one sixty-one division Romeo Lima Tango number two numer three Operator Peter, i repeat this's one sixty-one division Romeo Lima Tango number two numer three.

To były czasy

#10 OFFLINE   bogumil.s

bogumil.s

    made in france

  • 4 238 postów
  • Dołączył: 26-03-2007
  • Skąd: Rzeszów
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 25 marca 2008 - 19:45

Ja w kwestii formalnej - o jakości radia nie stanowi zasięg w okreslonych warunkach, bo tak w tzw. DXach mozna pogadac z Francją.


Kuba owszem ale wnerwia mnie że każdy pisze a nie bierz tego bo śmieć, tak samo było jak ja szukałem tyle że zacząłem czytać inne forum typowo poświęcone CB i od tego czasu wiem dużo więcej nie tylko o tych radiach ale i co zrobić żeby były dobrze bez wydawania dużych kwot


PS nie rozmawiamy o DX-ch tylko o standardowych radiach do auta, na dodatek małego - w porównaniu z ciężarowymi gdzie miejsca jest pod dostatkiem

#11 OFFLINE   chomiczek

chomiczek

    Administrator

  • 15 postów
  • Dołączył: 22-06-2015
  • Skąd: Wadowice
  • Województwo: małopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 25 marca 2008 - 20:19

S nie rozmawiamy o DX-ch tylko o standardowych radiach

dragon, o którym pisałem to zwykłe CB pracujące w zakresie 26,960 do 27,400 MHz w modulacji AM i FM

podobne do tego:
Dodany obrazek

a może nawet to.. ale wynikałoby z tego, że miało ono 4 '40tki', ale dość OT, bo nie o tym było pytanie.

#12 OFFLINE   Lukas-l61

Lukas-l61
  • 330 postów
  • Dołączył: 27-03-2008
  • Skąd: Działdowo

Napisany 27 marca 2008 - 20:48

Witam.ma obecnie radyjko TTI 880 i antene hustlera 100 i działa to znakomicie.te poprzednie radyjka w opisie to jakies wynalazki.polecam tti 770 lub 880.Bedziesz zadowolony.Pozdrawiam :bigok:

#13 OFFLINE   dobols

dobols

    DobolsGarage dobols.pl

  • 917 postów
  • Dołączył: 18-03-2008
  • Skąd: Stłolica Pyrlandii
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 27 marca 2008 - 21:02

kolega napewno odradzam i to na 200% COBRE 19DX miałm to radyjko nawet z anteną president albama było do :guns:
teraz mam president jackson mkI i jest rewelka
narawdę polacam kupić nawet używke

#14 OFFLINE   dominik_z

dominik_z
  • 591 postów
  • Dołączył: 31-07-2006
  • Skąd: Kuźnica Kiedrzyńska
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 28 marca 2008 - 19:13

Dzieki wszystkim za info o radyjkach ... poczytalem sobie co nieco tu oraz w necie, pogadalem ze sprzedawca i zdecydowalem sie kupic Johnnego + antene ML 145 :mrgreen:
Juz wszystko zamontowane:
- antena na klapie,
- kabelek puszczony pod kanapa i pod wykladzina przy tunelu, wychodzi obok siedzenia kierowcy (ktos tam wczesniej zrobil dziurke ... juz wiem po co) :)
- radio zamontuje na tunelu przy siedzeniu kierowcy, ale tak aby latwo zakladac i zdejmowac
- zasilanie z zapalniczki pasazerow z tylu

 


#15 OFFLINE   Pawel-omega

Pawel-omega

    Pawlos Omega

  • 13 postów
  • Dołączył: 24-08-2008
  • Skąd: Ś R E M
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Omega B
  • Silnik: 2.0 16v X20XEV

Napisany 24 sierpnia 2008 - 14:16

ja mam radyjko Presidenta walker ktory kosztuje 800 zl i antenke tez presidenta wkrecana 1,80 I SMIGA JAK ZLOTKO

#16 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 sierpnia 2008 - 21:00

Z mojej praktyki (od 11 lat na cb) tylko presidenty i to obojętnie który bo wszystkie są ok :ok:
Jeśli Alalna to od 48+ (osobiście 78+ zajefajne radio) wzwyż :mrgreen:
wszystko poniżej w Alanie to szmelc
anteny to z tańszych lemka AT 1200 a jak szaleć to polecam antene president ALASKA +6,5 dBi (różnica w cenie to około 50-60pln i 5dBI :mrgreen: )
jedyny minus-montażowa (ja i tak mam na uchwycie :razz: i jest ok )

#17 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 sierpnia 2008 - 21:14

ja mam radyjko Presidenta walker ktory kosztuje 800 zl i antenke tez presidenta wkrecana 1,80 I SMIGA JAK ZLOTKO


nie wiem gdzie Ty to kupowałeś ale przepłaciłeś około 300 zł ja ostatnio kupowałem Presidenta Johnsona II ASC za 650 zł a Walkery są tańsze
Co do radia to polecam Johnsona II ASC a jesli ktoś chce coś taniego to Uniden 520XL używałem go kilka lat nic sie z nim nie dzieje
pozdro

#18 OFFLINE   sm210

sm210
  • 209 postów
  • Dołączył: 30-04-2007
  • Skąd: Zagłębie

Napisany 24 sierpnia 2008 - 21:31

jedyny minus-montażowa (ja i tak mam na uchwycie :razz: i jest ok )

Zawsze można dokupić magnes ja tak mam z President COLORADO 1200 :mrgreen:

#19 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    streetfighter

  • 894 postów
  • Dołączył: 24-09-2007
  • Skąd: Kostrzyn WLKP
  • Województwo: wielkopolskie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 24 sierpnia 2008 - 22:31

jedyny minus-montażowa (ja i tak mam na uchwycie :razz: i jest ok )

Zawsze można dokupić magnes ja tak mam z President COLORADO 1200 :mrgreen:


Osbiście nie ma zufania do magnesów (słaba masa na antenie, spadają powyże 200km/h-mi osobiście pare razy) a miałem 16 cm średnicy i na tym antene Lema AT 1200 (120cm długości)
ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :mrgreen:
jeśli ktoś na codzień jeździ do 150km/h to magnes polecam jak najbardziej :mrgreen: i do tego folie z allegro np. http://www.allegro.p...pod_magnes.html żeby lakieru nie porysać :razz:

#20 OFFLINE   mastah22

mastah22
  • 552 postów
  • Dołączył: 10-04-2008
  • Skąd: Kietrz-opolskie
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 03 października 2008 - 20:00

Potrzeba mi cb, nie latam w trasach, zalezy mi tylko na tym zeby bylo tanio i nie oczekuje zasiegu 20km tak naprawde, antena na uchwycie na kalpe albo reling, zadnych magensów, szkoda lakieru... Chyba ze mysle błednie to mnie poprawcie, czasem latałem z cb zawsze pozyczonymi. Mam juz dosc tych gnojów zza krzaka...