Skocz do zawartości

Omega Klub Polska używa Ciasteczek. Zapoznaj się z Polityka Prywatności aby uzyskać więcej informacji. Aby usunąć ten komunikat, kliknij przycisk po prawej:    Akceptuje Ciasteczka

- - - - -

akumulator


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
29 odpowiedzi na ten temat

#21 OFFLINE   atos1610

atos1610
  • 69 postów
  • Dołączył: 04-08-2006
  • Skąd: Zgierz

Napisany 04 sierpnia 2006 - 18:09

Poruszając się w temacie odpalania Omegi przy rozładowanym akumulatorze mam 2 pytania:

1) Dlaczego przy odpalaniu z innego akumulatora "-" darczyńcy powinienem u siebie podłączyć jak najdalej od swojego minusa (czyli np korpus silnika)?
2) Dlaczego nie można odpalać za pomocą urządzeń do szybkiego rozruchu? Ja dziś właśnie tak odpaliłem swoją MV6 po dość intensywnym słuchaniu muzy przy wyłączonym silniku :-( i nie widzę problemu.

Pozdrawiam,

Jacek[/hide]

#22 OFFLINE   wystawka

wystawka
  • 16 postów
  • Dołączył: 23-10-2006
  • Skąd: wawa

Napisany 24 lutego 2007 - 05:29

zasada jest prosta: ZAWSZE podłączamy + do + a minus działającego do MASY SILNIKA tego któremu brak prądu. w każdym innym przypadku podłaczenia ryzykujemy wybuchem akumulatora. ps. jaki powinien byc akumulator w 2.0 16v?

#23 OFFLINE   wojteks_07

wojteks_07
  • 115 postów
  • Dołączył: 16-12-2006
  • Skąd: Krosno

Napisany 24 lutego 2007 - 06:08

jaki powinien byc akumulator w 2.0 16v?


minimum 45Ah (ale mieszczą się większe, 50Ah czy 55Ah w zupełności starczy)

#24 OFFLINE   Twaróg

Twaróg
  • 378 postów
  • Dołączył: 15-10-2006
  • Skąd: Kobyłka
  • Województwo: dolnośląskie
  • Auto: Omega A
  • Silnik: 1.8 18NV gaźnik

Napisany 24 lutego 2007 - 14:39

Ja równiez odpalałem z kabla juz ze trzy raz, a ostatni nawet nie uwierzycie stoje na stacji wymieniam żaróweczki (wcześniej ze dwa dni sprawdzałem wszystkie światełka oczywiście na postoju - bo zakup omesi był świeżutki) no i w pewnym momencie lipa prondu ni ma kable śą a nie ma skąd wziąź 12V...

i nagle podjeżdza taki zdezelowany maluch (przepraszam wszytskich włascicieli maluchów) no to lece i pytam gości czy nie mają sprawnego akuma i czy nie dadza pradu... kolesie zdziwko łapia bo omesia stoi klapa w górze, i o co sie właściwie rozchodzi...
ale prądu uzyczyli i bardzo łądnie odpaliła i chodzi do tej pory
pozdro
P.S.
kable po ostatniej zimie mam zawsze przy sobie...

ja do tej pory jeździłem DF (teraz też czasami bo dobrze sie jeździ i ładnie lata bokami) i nie raz w zime ciągałem lub uzyczałem prądu różne samochody od malucha po lagune przez polonezy i astry i kiedyś w lato ciągnąłem ze 30km passata tego zabudowanego z przodu bo się popsiuł ludzie sie dziwnie patrzyli bo ich zdaniem powinno być odwrotnie :mrgreen: a fiacik nigdy mnie nie zawiódł poprostu zawsze ładnie chodził i odpalał bo nie ma to jak polski sprzęt :hehe:

#25 OFFLINE   Misiek_78

Misiek_78
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 09 marca 2007 - 19:37

to mam pytanie jaki AKU do 2.2 16 ben, niestety dzisiaj padl, kurde i trza znowu kasy, teraz mam 65 Ah :bad:, oraz ktory najpierw odlaczyc + czy minus bo ponoc ma to jakies znaczenie, ja sie na tym nie znam wiec pytam, zazwyczaj nie przykladalem do tego wiekszej uwagi, i czy np. jezeli mam LPG to sie cos tam nie pochrzani tzn. nie rozprogramuje??

#26 OFFLINE   lord_craven

lord_craven

    Ciem kotka!

  • 5 572 postów
  • Dołączył: 30-08-2006
  • Skąd: Giedlarowa
  • Województwo: podkarpackie
  • Auto: Nie mam Omegi
  • Silnik: nie mam Omegi

Napisany 09 marca 2007 - 22:13

Odpinasz minus, następnie plus. A podpinasz w odwrotnej kolejności plus i minus

#27 OFFLINE   majciex

majciex
  • 55 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: kraków

Napisany 10 marca 2007 - 06:34

A ja oduczyłem się odpalania na kable. W zimie często na radiu (taxi) lecą zlecenia "potrzebne auto z kablami do odpalenia..." fajna kasa w sumie bo nie robi się kursu a pare złotych zawsze wpadnie i tak z kabelkami jeździłem aż jeden z kolegów podczas takiego odpalania zdezelował zupełnie komputer ( 1000 w plecy) od tej pory kable moje leżą w piwnicy.
Również zdecydowanie odradzam odpalania "na kable" chyba , że komuś komp nie potrzebny :twisted:
majciex
Kto Gra Grubo Wygrać Musi

#28 OFFLINE   Kiluch

Kiluch
  • 58 postów
  • Dołączył: 14-08-2006
  • Skąd: Radom

Napisany 10 marca 2007 - 08:03

A ja popitalam na akumulatorku....44Ah...i nie narzekam jak na razie...
Ale jak to dziwnie wygląda jak otworze mache, taaakaaa wielka dziura a w niej takim mały akumulatoreczek :bigok:

#29 OFFLINE   Misiek_78

Misiek_78
  • 59 postów
  • Dołączył: 10-02-2007
  • Skąd: CZESTOCHOWA

Napisany 10 marca 2007 - 19:53

No dzisiaj Omcie zasilila neu batery Centra cos tam 71 Ah kurde kosztuje 261 plus kaucja 30 zeta, ale juz zapomnialem o wydatku i teraz przynajmniej nie odpalam sam. myslac pojdzie czy nie :cool:

#30 OFFLINE   konrad

konrad
  • 261 postów
  • Dołączył: 12-01-2007
  • Skąd: piaseczno

Napisany 11 marca 2007 - 12:30

a mi od trzech dni gdzieś ucieka prąd albo akumulator już padaczka co możliwe

a co do odpalania z kabli to jak czytam co tu jest napisane to nie mogę uwierzyć w to aż strach podejść do samochodu tyle w życiu różnych samochodów odpaliłem na kable i nigdy nic u znajomych też cicho na ten temat wydaje mi się że te uszkodzenia są wywołane złym podłączeniem lub uszkodzeniem innej części która akurat padła :!: pojedyńczy pech :!:

dlaczego w instrukcji zabraniają odpalania z linki a zalecają z kabli lub z urządzeń rozruchowych ?
v6 i wiesz co mruczy pod machą