zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy

stare 20-03-2011, 11:28   #1
ProByku
Mój nowy nr.tel 500423192

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'96 Diesel automat
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie Luzy na kole

Witam jestem zawiedzionym posiadaczem omegi właśnie zauważywszy że pierwsze kolo na wale korbowym to od paska klinowego ma strasznie duży luz czy to da się zregenerować czy trzeba kopić dajcie mi rade bo potrzebuje auta a nie mam czym jechać
Mezczyzna ProByku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-2011, 11:42   #2
kczech

Województwo: podkarpackie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

kupujesz nowe , przyzwoiter za 300 pln a zamienniki od 240
zawiedziony? no jesli myslales ze auto z 96 roku nie bedzie mialo awarii to jestes w bledzie. Zuzycie tego kola jest normlanym zjawiskiem biorac pod uwage ze masz diesela z prawdopodobnie sporym przebiegiem. W dieselu wystepuja dosa duze naprezenia i to kolo tlumi drgania paskow razme z napinaczem ktory w tym silniku akurat nie jest zywotnym elementem. Jesli jeszcze przyjac ze kolo jest oryg to nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem tylko wymienic. Przy okazji przygotuj sie na wydatki (do weryfikacji rolka,napinacz, pasek itd)

11-31 lipiec URLOP - zamowienia zwroty reklamacje www.somad.pl
Mezczyzna kczech jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kole, luzy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania