zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > LPG

stare 23-02-2011, 23:55   #1
andrzej84

Województwo: opolskie
Auto: Omega B FL'99 Pb+LPG automat
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Domyślnie wskażnik poziomu gazu-rodzaj czujnika

Cześć ze względu na dłuższe trasy zmieniłem poziom gazu w butli ,a co za tym idzie zmieniło się położenie diod sygnalizujących połozenie gazu w butli.butla 60l mogę wyjeżdzić do 56l jak ustawić poziom gazu V aby pokazywał od 50l czerwoną kontrolkę (rezerwową),nie wiem czy mam dobrze wybrany czujnik 90[ohm]rosnący załączam zdjęcie elektrozaworu w butli

STAG300-6
MAGIC III
MAGIC JET
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg CIMG2849.jpg (33.3 KB, 48 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez andrzej84 ; 24-02-2011 o 00:02
Mezczyzna andrzej84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2011, 17:32   #2
Florek

Województwo: łódzkie
Auto: Omega B'98 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Masz WPGH1 to w "starym stagu" wybierz 50kOhm rosnący a w nowych plusach jw albo jak nazwa wskazuje wpgh1. Tak się mniej więcej ustawia diody: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Mezczyzna Florek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2011, 19:51   #3
andrzej84

Domyślnie

Quote Napisał Florek [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Masz WPGH1 to w "starym stagu" wybierz 50kOhm rosnący a w nowych plusach jw albo jak nazwa wskazuje wpgh1. Tak się mniej więcej ustawia diody: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

ok dzięki wszystko dobrze rozpisane
stare 24-02-2011, 22:40   #4
Florek

Domyślnie

Quote Napisał andrzej84 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
butla 60l mogę wyjeżdzić do 56l

Jeśli "tunning" polegał na podgięciu pływaka (tak to zrozumiałem) to kolego krzyż na drogę . Chcąc mieć więcej gazu w zapasie kupuje się większą butlę i odpowiedni wielozawór do niej. Butla ze względów bezpieczeństwa musi mieć miejsce na rozprężający się gaz Wyobraź sobie: Przypadek pierwszy - Tankujesz gaz przy obecnych temperaturach -20°C a parkujesz w baardzo cieplutkim garażu/komorze lakierniczej przy naprawie. Przypadek drugi - tankujesz upalnym latem do pełna gaz, który pochodzi z podziemnego zbiornika. Wchodzi pełno zimnego gazu który ogrzewając (parkujesz w wyjątkowo nagrzanym miejscu a żar leje się z nieba) się zaczyna się rozprężać. Oczywiście powinno zadziałać zabezpieczenie ciśnieniowe (a może nawet latem zabezpieczenie termiczne) ale nie musi. Jeśli nie zadziała to rozerwie przewód miedziany i powinien zadziałać zawór nadmiernego wypływu (ale to tylko podczas jazdy na LPG, gdzie z gazu akurat się korzysta)... Ale po co ryzykować Butla 60L to powinno wejść 48L gazu i już

Ostatnio edytowane przez Florek ; 24-02-2011 o 22:50
stare 25-02-2011, 22:49   #5
andrzej84

Domyślnie

Quote Napisał Florek [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Jeśli "tunning" polegał na podgięciu pływaka (tak to zrozumiałem) to kolego krzyż na drogę . Chcąc mieć więcej gazu w zapasie kupuje się większą butlę i odpowiedni wielozawór do niej. Butla ze względów bezpieczeństwa musi mieć miejsce na rozprężający się gaz Wyobraź sobie: Przypadek pierwszy - Tankujesz gaz przy obecnych temperaturach -20°C a parkujesz w baardzo cieplutkim garażu/komorze lakierniczej przy naprawie. Przypadek drugi - tankujesz upalnym latem do pełna gaz, który pochodzi z podziemnego zbiornika. Wchodzi pełno zimnego gazu który ogrzewając (parkujesz w wyjątkowo nagrzanym miejscu a żar leje się z nieba) się zaczyna się rozprężać. Oczywiście powinno zadziałać zabezpieczenie ciśnieniowe (a może nawet latem zabezpieczenie termiczne) ale nie musi. Jeśli nie zadziała to rozerwie przewód miedziany i powinien zadziałać zawór nadmiernego wypływu (ale to tylko podczas jazdy na LPG, gdzie z gazu akurat się korzysta)... Ale po co ryzykować Butla 60L to powinno wejść 48L gazu i już

tylko raz jedyny weszło mi 60l ale normalnie wchodzi 56l,a tankuję do pełna tylko wtedy gdy wybieram się w dłuższą trasę.niestety ale większej butli nie da się włożyć w miejsce koła zapasowego,a nie po to kupiłem kombi żeby butla zajęła cały bagażnik
stare 25-02-2011, 22:59   #6
Florek

Domyślnie

Dobra, to pytanie: Jakiej pojemności wodnej/całkowitej/brutto masz butlę; jaka pojemność jest wybita na butli Wielozawór na butli ma za zadanie ograniczyć napełnienie butli do 80% pojemności wodnej.
Z tego co pamiętam mi ładnie weszła butla torus 630/225 53L wodnej/42,4L gazu i klapa się ładnie zamyka bez rzeźbienia. Podejrzewam, że jakby się człek postarał to weszła by 650/240 61L wodnej/48,8L gazu - ale już klapę trzeba by dłubnąć/odchudzić. Ja tam wolę mieć te 20% butli wolnej na rozprężenie stacji LPG pełno.
stare 25-02-2011, 23:50   #7
andrzej84

Domyślnie

Dobra, to pytanie: Jakiej pojemności wodnej/całkowitej/brutto masz butlę; jaka pojemność jest wybita na butli Wielozawór na butli ma za zadanie ograniczyć napełnienie butli do 80% pojemności wodnej.
Z tego co pamiętam mi ładnie weszła butla torus 630/225 53L wodnej/42,4L gazu i klapa się ładnie zamyka bez rzeźbienia. Podejrzewam, że jakby się człek postarał to weszła by 650/240 61L wodnej/48,8L gazu - ale już klapę trzeba by dłubnąć/odchudzić. Ja tam wolę mieć te 20% butli wolnej na rozprężenie stacji LPG pełno.

znalazłem 60l typ zbiornika ZT H240
własnie jest problem ze stacjami miedzy polska a holandia zwłaszczajak lecisz dołem niemczech,a na małych stacjach nie widzę tankowania
a co do klapy oderwałem tą sklejkę czy jak to można nazwać wyciąłem srodek i pasi jak ulał bez załamań
Odpowiedz

Tagi
czujnika, gazurodzaj, poziomu, wskażnik

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania