zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy

stare 08-05-2007, 15:48   #1
eskomet

Domyślnie rezystancja świec żarowych

Czy ktoś może mi odpowiedzieć jaką powinny mieć rezystancję świece żarowe w 25td? ? ?

Szukam tego na forum i w necie i nie mogę znaleźć - jeśli źle szukam proszę o podpowiedz. :arrow:
eskomet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2007, 18:31   #2
beast
Vauxhall Killer

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG automat
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie Re: rezystancja świec żarowych

Quote Napisał eskomet
Czy ktoś może mi odpowiedzieć jaką powinny mieć rezystancję świece żarowe w 25td? ? ?

Szukam tego na forum i w necie i nie mogę znaleźć - jeśli źle szukam proszę o podpowiedz. :arrow:

0.3 Ω mierzona tak jak na rysunku
Mezczyzna beast jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-05-2007, 20:04   #3
jacekczewa
C4 picasso 1,6hdi 2008

Województwo: śląskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

ALe rezystancja świecy nigdy nie pokaze czy świeca jest w pełni sprawna, prędzej stawiałbym na pomiar pradu w czasie rozgrzewania kazdej świecy np. przy zasilania z akupulatora, ale najlepiej wykręcic, podłaczyc do akumulatora kazdą osobno i zobaczyc jak sie nagrzewa.To bedzie najlepszy sposób na sprawdzenie świec.
Mezczyzna jacekczewa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2007, 17:11   #4
eskomet

Domyślnie

najlepszy sposób to pomiar rezystancji.

w asterce sprawdzałem na aku i niby wszystkie grzały a jak się okazało później nie dość dobrze i jak wymieniłem to autko zapalało lepiej niż benzyniak prawie.

w weekend się biorę za mierzenie...

dziękować za dane
eskomet jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2007, 23:17   #5
jacekczewa
C4 picasso 1,6hdi 2008

Domyślnie

W takim razie mierz kolego życzę dobrych wyników.
stare 27-09-2007, 13:34   #6
MALEŃSTWO

Województwo: dolnośląskie
Auto: Omega B FL'00 Diesel manual
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

Jak zlokalizujemy ze np. dwie swiece żarowe sa walnięte to wymieniamy tylko dwie czy komplet jaki to ma wpływ na dalsza eksploatacje jak wymienimy tylko dwie
Mezczyzna MALEŃSTWO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-2007, 14:45   #7
omegarules

Województwo: kujawsko-pomorskie
Domyślnie

Najlepiej wymienić cały komplet - ja u siebie w zimie zauważyłem, że po odpaleniu przez sekundę silnik chodził na 5 garków - sprawdziłem błędy i pokazał przekaźnik świec żarowych.. Nie wiedziałem czy uszkodzeniu uległ sam przekaźnik czy świece, dlatego postanowiłem sprawdzić najpierw świece - znalazłem długi drut i dotykając nakrętki każdej ze świec mierzyłem rezystancję pomiędzy masą a tym właśnie drutem - co się okazało - ostatnia świeca była przepalona - tj. po zmierzeniu rezystancji pokazała się mega duża wartość - udało mi się wymienić tylko tą jedną świecę bez zdejmowania kolektora (jak wiadomo w 2,5TD aby wymienić świece należy odkręcić kolektor ssący).. Po wymianie błąd zniknął i problem z chodzeniem na 5 garkach również
Mezczyzna omegarules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2008, 13:56   #8
gbartosz

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'95 Diesel manual
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

Moje uszanowanie Koledzy)
mój problem polega na dziwnym zarzucaniu silnikiem przez jakieś 2 sec po porannym odpaleniu...zatrzęsie i po chwili chodzi już równo....stawiam oczywiście na świece, i...

zgodnie z poradami z forum zmierzyłem rezystancję swiec żarowych. wyjąłem przekaźnik i sprawdzałem wszystkie świece. wynik był następujący:
od 1 do 0.9 Ω...wynika z tego, że cos jest nie tak z świecami, za dużo....

teraz mam pytanie: czy taki pomiar przez kostkę w przekaźniku, po jego oczywiście wyjęciu, jest wiarygodny? bo może sposób pomiaru powoduje błędne wskazania....

dodam Wam koledzy, ze wcześniej wymieniłem wtryski, tzn. końcówki, zawiozłem do ustawienia - ok. 150 bar,
ale nie wymieniłem tych podkładek pod nimi, może to powoduje dziwne historie nie mam pojęcia jak je dobrać w sklepie

silnik ma przelatane 400 tyś km...może pompa nie ma siły podołać tym nowym wtryskom

i ostatnia uwaga: te dziwne objawy przy uruchamianiu zimnego silnika raczej pojawiły się niedługo po wymianie wtrysków, ale nie jestem pewien czy są tego wynikiem

no to się napisałem
pozdrawiam serdecznie
bart
Mezczyzna gbartosz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-2008, 22:21   #9
jacekczewa
C4 picasso 1,6hdi 2008

Domyślnie

Taki pomiar nie jest wiarygodny, albo każdą osobno zmierzyc, albo wykęcic i pod akumulator ( ta metoda jest najbrdziej wiarygodna) choć wiąze sie z dużo wiekszym nakładem roboty.Poza tym pisalismy o tym wlasnie w tym temacie i własciwie kazdy ma swój sposób na sprawdzanie :grin:
Odpowiedz

Tagi
żarowych, świec, rezystancja

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania