zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Porady ogólne

stare 11-10-2010, 12:10   #1
Dawid2605

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'94 Pb+LPG manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie Wymiana rozrządu V6 Poznań

Witam muszę wymienić pompę wody w mojej omedze 2.5 v6 bo leje się z niej strasznie i do tego wszystkie rolki napinacze, paski i przy okazji pasek od napędzania całego osprzętu + napinacze i rolki gdzie w Poznaniu robią to dobrze i tanio (jakie koszty)?
Pozdrawiam Dawid2605
Mezczyzna Dawid2605 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2010, 20:53   #2
Dawid2605

Domyślnie

stare 30-10-2010, 17:31   #3
bredo1

Województwo: zachodniopomorskie
Auto: Omega B'96 Pb manual
Domyślnie

Kolego nie widzisz że w Poznaniu nikt nie oddaje auta do mechanika. Wszyscy sobie sami serwisują omegi . A tak na poważnie to w dziale sprawdzonych porad masz jak wymienic rozrząd samemu oczywiście jeśli masz pojęcie o silnikach. Reszta jest bardzo prosta. Pompe wody możesz wymienić bez ruszania rozrządu.
Mezczyzna bredo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-2010, 18:10   #4
kowall
I LoVe ThiS CaR

Auto: Omega B'98 Pb+LPG manual
Domyślnie

Quote Napisał bredo1 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
...w dziale sprawdzonych porad masz jak wymienic rozrząd samemu oczywiście jeśli masz pojęcie o silnikach....

i masz odpowiedni zestaw narzędzi (nasadki, torx, grzechotki itp.), inaczej nie masz co podchodzić nawet, no i oczywiście chęci
Mezczyzna kowall jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-2010, 18:11   #5
beast
Vauxhall Killer

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG automat
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie

Quote Napisał bredo1 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Kolego nie widzisz że w Poznaniu nikt nie oddaje auta do mechanika. Wszyscy sobie sami serwisują omegi . A tak na poważnie to w dziale sprawdzonych porad masz jak wymienic rozrząd samemu oczywiście jeśli masz pojęcie o silnikach. Reszta jest bardzo prosta. Pompe wody możesz wymienić bez ruszania rozrządu.

Kilka auta z rejestracja zaczynajaca sie na P robilem u siebie w warsztcie w Kwidzynie jak cos to zapraszam
Mezczyzna beast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2010, 12:45   #6
Dawid2605

Domyślnie

z pompą wody już sobie poradziłem i wymieniłem teraz zbieram fundusze na rozrząd i może faktycznie sam to zrobię... A powiedzcie mi taką sprawę, czy jeśli mam olej na świecach (bo cieknie z pod uszczelek zaworów) to czy możliwe że jak się rozgrzeje już porządnie silnik tak 93 stopnie to czasem na gazie nie chodzi na 2 tłoki i gaśnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania nie mówiąc już o falowaniu na postoju... Silnik 2.5 v6 instalacja OMVL Dream dodam że wymienione filtry fazy ciekłej i lotnej oraz reduktor regenerowany a wtryski sprawdzałem i czyściłem i wszystko ok...
stare 02-11-2010, 16:00   #7
bredo1

Domyślnie

Olej w gniezdzie świec może powodować że nie pali na wszystkie gary jak najbardziej ale myślę żę będzie analogiczna sytuacja również na benzynie. Obawim się że oprócz wymiany uszczelek pod pokrywami będziesz musiał się zainteresować również nowymi kabelkami zapłonowymi bo niestety olej działa na nie destrukcyjnie.
stare 02-11-2010, 18:51   #8
bestb

Województwo: nie mieszkam w Polsce
Auto: Omega B FL'inny, nie wymieniony wcześniej Diesel automat
Silnik: nie mam Omegi
Domyślnie

nie koniecznie uklad LpG jest bardziej wrażliwy na niedoskonałości zapłonu, a wiec na benzynie moze nie byc to odczuwalne...
Mezczyzna bestb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2010, 19:08   #9
rychoadria
V6 - I love this sound :)

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'98 Pb manual
Domyślnie

Witam ja też będę w zimę wymieniał rozrząd i mam pytanie czy taki zestaw jest dobry: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] . Zauważyłem też że na innych aukcjach dają inną pompę wody, dlaczego i czym się one różnią np: [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować] i ten co podałem powyżej ma inną pompę wody
Mezczyzna rychoadria jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2010, 21:42   #10
bredo1

Domyślnie

Zestaw jest dobry ewentualnie zobacz zestaw SKF-a (pamietaj zeby dobierac to po numerze silnika odczytanym z bloku na dole a nie z dowodu rejestracyjnego). Co do pompy wydaje mi sie ze Ruville to pakowacz i co tam bedzie to loteria (oczywiscie na pewno porzadne czesci) ale niech ci to potwierdza ci co czesciami handluja.
Odpowiedz

Tagi
poznań, rozrządu, wymiana

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania