zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Elektryka i Elektronika

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-12-2009, 22:25   #11
I'm back :P

Województwo: wielkopolskie
Auto: Nie mam Omegi
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

Quote Napisał Siggi [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
akie wartosci powinien miec ten czujnik? chce go wykrecic i zmierzyc/

15-30 st. -> 3300-145ohm
80 st -> 250-360ohm
Mezczyzna cita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2009, 22:31   #12
Pylek

Województwo: zachodniopomorskie
Auto: Omega B'95 Pb manual
Silnik: 2.0 8v X20SE (115 KM)
Domyślnie

Quote Napisał tomal72 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
teraz przynajmniej chociaz wiem jaki mam kupic

Przypadkiem nie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

U mnie było tak że na ciepłym kulawo palił i żłopał sporo. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Co do wymiany czujnika w moim przypadku 2.0 8v jest elegancje podejście. U Ciebie jest trochę gimnastyki, z resztą sam się już przekonałeś
Mezczyzna Pylek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2009, 22:41   #13
tomal72

Województwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Omega B'96 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Quote Napisał Pylek [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Przypadkiem nie [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

U mnie było tak że na ciepłym kulawo palił i żłopał sporo. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy. Co do wymiany czujnika w moim przypadku 2.0 8v jest elegancje podejście. U Ciebie jest trochę gimnastyki, z resztą sam się już przekonałeś

z moich obserwacji i tego co znalazłem na allegro to [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Mezczyzna tomal72 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2009, 22:47   #14
Pylek

Domyślnie

Quote Napisał tomal72 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
z moich obserwacji i tego co znalazłem na allegro to [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Mezczyzna tomal72 jest teraz aktywny Raportuj zły post

Racja to jest ten z podanej przez Ciebie aukcji. Ten co ja podałem to jest pod temperaturę płynu chłodzącego.
stare 13-12-2009, 22:52   #15
Siggi

Domyślnie

ja kupiłem taki sam tylko za 50 zł bosha wymieniłem i cos mi kulawo odpala na ciepłym (jak schłodzi sie z 2h). jak odpale i zgaszę i znów odpalę to startuje na raz. To moze byc tylko ten czujnik bo co k.... innego?
Mezczyzna Siggi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2009, 23:00   #16
Pylek

Domyślnie

Siggi, miałem rosyjską ruletkę zapali albo nie zapali. Na zimnym za pierwszym odpalał, tylko się zagrzał blada. Może w Twoim przypadku czujnik znowu pagiba. Wiesz jak jest ze złośliwością rzeczy martwych.
stare 13-12-2009, 23:12   #17
Siggi

Domyślnie

Rano na zimnym gada z pierwszym razem. Ale jak skończe robote 0 17 to musze kręcić ( pewnie az tłoki nie zagrzeją wodę) z 3-4 sek i wtedy odpala. natychmiast wyłączę i uruchomię - gada od razu. Niech mnie kule bija jezeli nie jest to uzależnione od temp.
Mezczyzna Siggi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2009, 23:18   #18
tomal72

Domyślnie

Quote Napisał Siggi [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Rano na zimnym gada z pierwszym razem. Ale jak skończe robote 0 17 to musze kręcić ( pewnie az tłoki nie zagrzeją wodę) z 3-4 sek i wtedy odpala. natychmiast wyłączę i uruchomię - gada od razu. Niech mnie kule bija jezeli nie jest to uzależnione od temp.

u mnie odpala czy zimny czy ciepły ale jak jest zimny to nie da sie ruszyc. pochodzi 1min. jak silnik zlapie temperature i zacznie inaczej chodzic a slychac to jakby sie wylaczylo ssanie .wtedy jest ok.
stare 28-12-2009, 21:29   #19
Jaro12

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG manual
Domyślnie

a wktorym miejscu jest ten czujnik koledzy?to któryś z tych w chłodnicy?
Mezczyzna Jaro12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-2009, 22:38   #20
tomal72

Domyślnie

Quote Napisał Jaro12 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
a wktorym miejscu jest ten czujnik koledzy?to któryś z tych w chłodnicy?

czujnik sie znajduje z tyłu silnika pod układem zapłonowym. trzeba go wymacać. caly dzien sie meczyłem zeby ściagnąć wtyczke i d..pa blada. juz nie mam pomysłow. a co dopiero go wymienić ...szkoda gadać, chyba ze koledzy maja jakis sposób
Odpowiedz

Tagi
czujnika, jakie, objawy, temp, uszkodzenia, wody

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania