zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Forum Główne > Porady przed zakupem/zmianą auta

stare 19-07-2009, 19:59   #1
michal2000-85

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B FL'00 Diesel automat
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie Czy sprzedac auto przed upływem 6 miesiecy?

Witam. Mam takie pytanie jak w temacie. Kupiłem samochód jakies trzy miesiace temu i zamierzam juz zmienic. ale słyszalem ze jest jakis podatek jesli sprzeda sie samochod przed upływem pół roku od kupna. I teraz zastanawiam sie na czym to polega. Bo wiem, ze płaci sie podatek od sumy zarobku. a co jesli na umowie kupna jest np. 16tys i tyle samu bedzie na umowie sprzedazy? Czy ktos wie dokladnie na czym to polega?
Mezczyzna michal2000-85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2009, 20:28   #2
Qiub

Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Z tego co słyszałem to podatek płacisz od zysku. Więc jeśli na umowie będzie niższa cena lub taka za jaką kupiłeś to nie powinno być żadnego problemu. (brat tak sprzedał i nikt się go nie czepiał)
Mezczyzna Qiub jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2009, 20:31   #3
wicek

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B FL'02 Pb automat
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

Quote Napisał Qiub [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Z tego co słyszałem to podatek płacisz od zysku. Więc jeśli na umowie będzie niższa cena lub taka za jaką kupiłeś to nie powinno być żadnego problemu. (brat tak sprzedał i nikt się go nie czepiał)

Dokładnie, jeśli zysk będzie np. 200 zł, to zapłacisz chyba 19% od tego.
Mezczyzna wicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2009, 21:18   #4
michal2000-85

Auto: Omega B FL'00 Diesel automat
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

pytalem w skarbówce i powiedzial mi babka ze nawet jesli niema zysku to trzeba to uwzglednic w rozliczenu rocznym. nie przejmowalbym sie tym tylko dosc czesto zmieniam samochody i nawet w tym roku juz sprzedalem przed uplywem 6 miesiecy. a i jeszcze wyczytalem ze jesli cena na umowie jest dziwnie niska to moga policzyc swoja cena jaka maja tam w tych danych
Mezczyzna michal2000-85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2009, 21:37   #5
pbiały24

Województwo: lubelskie
Auto: Omega B FL'02 Diesel manual
Silnik: 2.2 DTI 16v Y22DTH (120 KM)
Domyślnie

Jeśli do pół roku użytkowania sprzedasz w tej samej cenie lub niższej to z niczego nie musisz się rozliczać. Po upływie pół roku możesz sprzedać drożej i też nic się nie dzieje.
Mezczyzna pbiały24 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2010, 11:41   #6
omegarules

Województwo: kujawsko-pomorskie
Domyślnie

Panowie - troszę temat odgrzebię..

Kupiłem swego czasu fiacika z walniętym silnikiem od sąsiadów (Niemcy) za 3100E - oczywiście nie bawiłem się w jakiś rzeczoznawców, zrobiłem, zarejestrowałem - przy rejestracji policzyli mi wartość podstawy do liczenia akcyzki 22 tys pln - zapłaciłem.

Teraz minęły 3 miesiące i autko sprzedaję znajomej..

Pytanie jest takie - za jaką kwotę musiałbym sprzedać auto koleżance, żeby nie płacić podatku od wzbogacenia? Która kwota będzie uznana za tą, do której porówna się cenę sprzedaży koleżance? 3100E czy 22k pln?

Ostatnio edytowane przez omegarules ; 04-07-2010 o 11:44
Mezczyzna omegarules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2010, 01:33   #7
doncortino
watykańczycy do watykanu

Województwo: zachodniopomorskie
Auto: Omega B FL'03 Pb+LPG automat
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

nie ma czegoś takiego jak podatek od wzbogacenia.
jest podatek od czynności cywilnoprawnych (2% wartości samochodu który kupiłeś) lub dochodowy - płacisz wg skali podatkowej 18 lub 32% dochodu który osiągnąłeś, czyli różnicy między ceną po której sprzedałeś, a ceną po której kupiłeś auto. Jeśli sprzedasz taniej niż kupiłeś to nie zapłacisz podatku
Mezczyzna doncortino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2010, 09:52   #8
omegarules

Województwo: kujawsko-pomorskie
Domyślnie

Quote Napisał doncortino [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
nie ma czegoś takiego jak podatek od wzbogacenia.
jest podatek od czynności cywilnoprawnych (2% wartości samochodu który kupiłeś) lub dochodowy - płacisz wg skali podatkowej 18 lub 32% dochodu który osiągnąłeś, czyli różnicy między ceną po której sprzedałeś, a ceną po której kupiłeś auto. Jeśli sprzedasz taniej niż kupiłeś to nie zapłacisz podatku

...nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie
Mezczyzna omegarules jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
auto, miesięcy, przed, sprzedac, upływem

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania