zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Off Topic > Pogaduchy - Omega Caffe

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 12-05-2009, 01:01   #1
lendio

Województwo: podkarpackie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie Rozwiazanie umowy z cyfrowym polsatem

Wzialem nowy abonament w polsacie i chce rozwiac stara umowe.
Szukalem wszedzie gotowego wzoru rozwiazania umowy, ale mozna ja sciagnac po wyslaniu sms-a za 10zł lekkie przegiecie z ta cena.

Wiec wypocilem pismo, tylko nie pasuje mi ten tekst troche.

Proszę o rozwiązanie umowy zawartej z Polsatem cyfrowym dnia 2006-09-11. Powodem rozwiązania umowy jest podpisanie nowego abonamentu również z polsatem cyfrowym, ale na innych warunkach.

Calosc wyglada tak: ( ucielo mi gorna czesc strony >> nazwisko, miejscowosc i date, ale to jest dobrze zrobione)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]

Co o tym myslicie?

Ostatnio edytowane przez lendio ; 12-05-2009 o 01:15
Mezczyzna lendio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 05:35   #2
Payatz
The Darkness Age Has Come

Województwo: śląskie
Auto: Omega B'97 Pb+LPG manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie

Wydaje mi się, że najprościej zadzwonić i dowiedzieć się, czy w ogóle musisz coś im wysyłać. Niestety z Polsatem mam niemiłe doświadczenia, i jeśli podpisałeś drugą umowę nie w miejsce pierwszej, tylko równolegle, to tą pierwszą być może będziesz musiał doprowadzić do końca, względnie wypowiedzieć ponosząc koszty określone w umowie.

Z tego co widzę, umowa była z 2006, więc dwa lata już minęło, i o ile nie została przedłużona na następny rok, to jej wypowiedzenie jest możliwe, tylko nie jestem pewien, ile to trwa.
Mezczyzna Payatz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 09:40   #3
powazny
jedyny poważny

Województwo: dolnośląskie
Auto: Omega B'94 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 8v X20SE (115 KM)
Domyślnie

1. podaj numer umowy, jeżeli jest.
2. nie mogłeś 'podpisać abonamentu'. mogłeś podpisać nową umowę.
też podaj jej numer i dzień zawarcia.
3. umowę zawarłeś z Cyfrowy Polsat S.A. a nie z 'Polsatem cyfrowym'.
Mezczyzna powazny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 11:57   #4
Waldemarz
DZIADZIA

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'95 Pb manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Moim zdaniem to będziesz opłacać na dzień dzisiejszy tzw dwa abonamenty.
Jeśli pierwsza umowa podpisana była na 2 lata to miesiąc przed zakończeniem umowy powinieneś napisać pismo, że nie przedłużasz dalszej współpracy z Polsatem Cyfrowym.
Jeśli tego nie zrobiłeś to umowa automatycznie przedłużyła się sama na czas nieokreślony.
Tak jest identycznie z telewizjami kablowymi, telewizją cyfrową czy sieciami komórkowymi.

Quote Napisał Payatz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
tą pierwszą być może będziesz musiał doprowadzić do końca, względnie wypowiedzieć ponosząc koszty określone w umowie.

Kosztów nie będzie ponosił, ponieważ okres promocyjny umowy się już zakończył, ale napewno musi ją rozwiązać.

Ostatnio edytowane przez Waldemarz ; 12-05-2009 o 11:58 Powód: scalono automatycznie - używaj funkcji Edytuj
Mezczyzna Waldemarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 12:51   #5
adamo_

Województwo: podlaskie
Auto: Omega B FL'00 Diesel automat
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

Najpierw się rozwiązuje starą i nawiązuje nową a nie na odwrót.

Jeśli umowa jest już na czas nieokreslony to możesz ją wypowiedzieć z zachowaniem określonego czasu np 3 tygodnie, mieisąc, dwa , lub 3 miesiące. Zalezy jak masz w umowie

Jeśli czas nie minał to musisz płacić dwie umowy teraz, bo pewnie rozwiązanie wiąże się z jakimiś kosztami.

Ja jestem na takim właśnie etapie w telewizji N, ale wpierw rozwiązałem z 3 miesięcznym okresem, i po tym okresie wezmę nową promocję z Nbox recorderem
Mezczyzna adamo_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 14:55   #6
wicek

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B FL'02 Pb automat
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

Kuknij, czy Ci pasuje.
Załączone Pliki
Typ Pliku: doc Wniosek.doc (30.0 KB, 652 wyświetleń)
Mezczyzna wicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 17:01   #7
lendio

Domyślnie

Quote Napisał Waldemarz [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Moim zdaniem to będziesz opłacać na dzień dzisiejszy tzw dwa abonamenty.

Quote Napisał adamo_ [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Najpierw się rozwiązuje starą i nawiązuje nową a nie na odwrót.

Jeśli umowa jest już na czas nieokreslony to możesz ją wypowiedzieć z zachowaniem określonego czasu np 3 tygodnie, mieisąc, dwa , lub 3 miesiące. Zalezy jak masz w umowie

To wszystko wiem, ze bede placil 2 abonamenty i ze mam 3 mc wypowiedzenia ( wykonalem kikla tel do konsultantow cyfrowego polsatu).
Tak zdecydowalem poniewaz wysiadl mi calkiem stary dekoder ( zlom, ale moja wlasnosc juz )

A konkretnie to w nowym abonamencie mam promocje i pierwsze 3 MC za FREE ! , tylko dlatego podpisalem wogole nowa umowe.

A teraz do rzeczy:
Czytalem, ze polsat jakies problemy z wypowiedzeniem umowy robi, dlatego wrzucilem wzor pisma, bo chce juz miec dobrze napisane.

Quote Napisał adamo_ [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Kuknij, czy Ci pasuje.

Jest ok, ladniej sformulowane, tylko mam pytanie, czemu wniosek a nie np. rozwiazanie umowy, badz wypowiedzenie ( ten pogrubiony tekst na srodku )
stare 12-05-2009, 17:30   #8
wicek

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B FL'02 Pb automat
Silnik: 3.2 V6 Y32SE (218 KM)
Domyślnie

Quote Napisał lendio [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Jest ok, ladniej sformulowane, tylko mam pytanie, czemu wniosek a nie np. rozwiazanie umowy, badz wypowiedzenie ( ten pogrubiony tekst na srodku )

Wnosisz do nich wniosek o wypowiedzenie umowy, więc tak to ma być zatutuowane.

Powiedz mi tylko, czy za wymówienie umowy płaci się jakąś karę czy coś?
Mezczyzna wicek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 20:49   #9
chomiczek

Województwo: małopolskie
Domyślnie

odnośnie 3 miesięcy wypowiedzenia to polsat ma tak, że muszą to być 3 PEŁNE miesiące.. i jeżeli np. masz abo płacone np 5 danego miesiąca i wyślesz pismo do nich np. 25 dojdzie do nich np. 28 to i tak liczone będzie dopiero po 5 i musi być cały nowy miesiąc więc wysyłając np. 25 maja to 3 miesiące będą liczone dopiero od 1 lipca! SIC dodatkowo Polsat twierdzi że ma 12 dni wewnętrznego regulamin na przetworzenie dokumentów (nie ma tego w żadnej umowie, ale tak twierdzą).. np. wysyłając pismo do nich 15 danego miesiąca, dojdzie do nich 19, ale miesiąc ma 30dni i jak gdyby okres wypowiedzenia będzie działał od 1, ale następnego miesiąca!

U mnie na pismo wysłane 2 stycznia dostarczone do nich 5 (obowiązywał mnie jednomiesięczny okres wypowiedzenia umowa została rozwiązana na koniec marca!)

Ręcznie robiona biżuteria
Kolczyki ręcznie robione, naszyjniki, bransoletki, kryształki Swarovskiego, komplety biżuterii.
Mezczyzna chomiczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-2009, 00:07   #10
lendio

Domyślnie

Quote Napisał chomiczek [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
U mnie na pismo wysłane 2 stycznia dostarczone do nich 5 (obowiązywał mnie jednomiesięczny okres wypowiedzenia umowa została rozwiązana na koniec marca!)

Czytalem na innych forach, ze ludzie maja problemy z rozwiazaniem umowy. Moze to, ze podpisalem nowa ich przyspieszy

Jutro wysylam, czyli 13.05.09 poleconym +priorytet, wiec dojdzie do nich najpozniej na 20.05.09 ( a powinna nawet dojsc na 15.05 ) . Moj okres rozliczeniowy wypada na 11.06.09, czyli pismo powinno byc przez nich juz rozpatrzone i moze tak sie zacznie liczyc ten okres rozliczeniowy.
Odpowiedz

Tagi
cyfrowym, polsatem, rozwiazanie, umowy

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania