zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Wyposażenie wewnętrzne i akcesoria

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-10-2009, 10:41   #11
Coolin

Województwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Omega B FL'00 Pb manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie

Dobra a co z tym naprawianiem tych mat realne czy nie?Bo jak by co to dzisiaj bym sie wziął za to.Ja sprawdzilem w ten sposob,ze w tej kostkach przy siedzeniu które są do mat jest napięcie gdy włączam na panelu a maty nie grzeją więc wiadomo,że to maty.
Mezczyzna Coolin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 11:51   #12
Nawalony Zając

Województwo: śląskie
Auto: Omega B'97 Pb+LPG manual
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Domyślnie

Możesz próbować lutować i najczęściej palą się przy wyprowadzeniu z maty przewodu. Linka grzewcza jest ułożona w "falę" i można ją dzięki temu trochę naciągnąć.
Technicznie zrobić się da ale osobiście wolałbym wymienić na nowe. Też się da bo robiłem u siebie w fotelach skórzanych, które uchodzą za "te trudniejsze".
Mezczyzna Nawalony Zając jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 13:05   #13
tomek mv6

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'99 Pb manual
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Domyślnie

Quote Napisał Coolin [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
tej kostkach przy siedzeniu które są do mat jest napięcie gdy włączam na panelu a maty nie grzeją więc wiadomo,że to maty.

tylko u mnie jest ich chyba z 6 .moze jakims kolorem przewodow zucie.please
Mezczyzna tomek mv6 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-10-2009, 16:26   #14
Coolin

Województwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Omega B FL'00 Pb manual
Domyślnie

Quote Napisał tomek mv6 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
tylko u mnie jest ich chyba z 6 .moze jakims kolorem przewodow zucie.please

ja mam 2 kostki odpowiedzialne za to w B FL pierwsza kabel zielono-czarny i żółtoczarny.i nastepna kostka czarny i brazowy. a z tego co wiem co w B byla jedna bo u mnie jest jedna do regulacji ta pierwsza.
Mezczyzna Coolin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-2011, 02:47   #15
mikun

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B FL'00 Pb automat
Domyślnie

Odświeżam temat - czy ktoś wie gdzie można kupić maty grzewcze do omegi B FL ? Mam skórzaną tapicerkę i nie wiem czy wyciągać fotel z samochodu i bawić się w lutowanie starej czy wymienić na nowe. Przyznam że stara mata zanim się rozgrzała to miałem i tak cały tyłek zimny mam nadzieję że nowa nagrzeje fotel sprawniej.
Mezczyzna mikun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-2011, 09:33   #16
Karburator

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B FL'03 Pb manual
Silnik: 2.6 V6 Y26SE (180 KM)
Domyślnie

Quote Napisał mikun [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Odświeżam temat - czy ktoś wie gdzie można kupić maty grzewcze do omegi B FL ? Mam skórzaną tapicerkę i nie wiem czy wyciągać fotel z samochodu i bawić się w lutowanie starej czy wymienić na nowe. Przyznam że stara mata zanim się rozgrzała to miałem i tak cały tyłek zimny mam nadzieję że nowa nagrzeje fotel sprawniej.

Mam ten sam problem.
Tu :[Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
gość wystawia tę matę już parę miesięcy. Rozmawiałem z nim telefonicznie, twierdzi że maty są z demontażu i sprawne. Czy po zamontowaniu w aucie nadal będą to loteria, a cena nie jest mała. Gdyby komplet kosztował na jeden fotel 100 zł, to bym ryzykował.Nie sprawdzałem ile kosztuje w serwisie, ktoś wie?
Mezczyzna Karburator jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-11-2011, 12:32   #17
Krzyś

Województwo: podlaskie
Auto: Omega B'94 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 8v X20SE (115 KM)
Domyślnie

1- maty do skóry i weluru inne
2- mata siedziska prawego i lewego różne
3- mata oparcia takie same dla obu foteli
4- koszt nowej maty siedziska w ASO 475 zł sztuka
5- koszt maty oparcia w ASO 170 zł sztuka
Tak przynajmniej twierdzi kolega z forum Karburator ale on ma Bfl Miejmy nadzieję że w b są tańsze bo podane ceny są Zaporowe.

Ostatnio edytowane przez Krzyś ; 12-11-2011 o 12:38
Mezczyzna Krzyś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fotelu, grzewczą, kierowcy, matę, naprawić

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania