zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu 鈍iadczenia us逝g na najwy窺zym poziomie, w tym w spos鏏 dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawie dotycz帷ych cookies oznacza, 瞠 b璠 one zamieszczane w Twoim urz康zeniu. Mo瞠sz dokona w ka盥ym czasie zmiany ustawie dla plik闚 cookies .. czytaj wi璚ej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wr鵵   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprz皻 silnika, Uk豉d Ch這dzenia i Uk豉d Paliwowy

Odpowiedz

Narz璠zia w徠ku Wygl康
stare 17-12-2008, 15:48   #1
orszul007

Wojew鏚ztwo: 郵御kie
Auto: Omega B'
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Post闚: 3
Domy郵nie Ubywa p造nu ch這dniczego!!! Pomocy!!!

Witam wszystkich Posiadam Omcie 2.0 16v na sekwencyjnym LPG i ubywa mi p造nu ch這dniczego. Auto zosta這 sprawdzone i nie wida nigdzie 瘸dnych wyciek闚 ani wilgotnych miejsc, ch這dnica suchutka, wszystkie w篹e te, w 鈔odku sucho. Sprawdza貫m z k豉dzeniem gazet czy czasem nie nagrzewnica ale nic nie wysz這, z nawiewu te nie czu zapachu p造nu. Raz ucieknie litr w ci庵u tygodnia a raz 2 a innym razem nic.Co to mo瞠 by? Mam ju k...wa do嗆 ! Z g鏎y dzi瘯i za pomoc i mam nadzieje dobre rady.Pozdrawiam wszystkich fan闚 Omegi
orszul007 jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 17-12-2008, 16:01   #2
beast
Vauxhall Killer

Sk康: Kwidzyn
Wojew鏚ztwo: pomorskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG automat
Silnik: silnik po tuningu
Post闚: 18,384
Domy郵nie

Quote Napisa orszul007 [Tylko zarejestrowani u篡tkownicy mog widzie linki Kliknij tutaj, aby si zarejestrowa]
Witam wszystkich Posiadam Omcie 2.0 16v na sekwencyjnym LPG i ubywa mi p造nu ch這dniczego. Auto zosta這 sprawdzone i nie wida nigdzie 瘸dnych wyciek闚 ani wilgotnych miejsc, ch這dnica suchutka, wszystkie w篹e te, w 鈔odku sucho. Sprawdza貫m z k豉dzeniem gazet czy czasem nie nagrzewnica ale nic nie wysz這, z nawiewu te nie czu zapachu p造nu. Raz ucieknie litr w ci庵u tygodnia a raz 2 a innym razem nic.Co to mo瞠 by? Mam ju k...wa do嗆 ! Z g鏎y dzi瘯i za pomoc i mam nadzieje dobre rady.Pozdrawiam wszystkich fan闚 Omegi

napompuj uklad cisnieniem 1.5 bar i szukaj wycieku. a moze membrana w parowniku przepuszcza i spala sie z gazem ?
Mezczyzna beast jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 17-12-2008, 16:40   #3
jajcun

Sk康: Toru
Wojew鏚ztwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Omega B'97 Pb+LPG automat
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Post闚: 29
Domy郵nie

Ja w豉郾ie sprawdzi bym IG i obejrza dok豉dnie korek od zbiorniczka wyr闚nawczego, spr鏂hnia豉 uszczelka lub jej brak mo瞠 powodowa w豉郾ie takie objawy.
Mezczyzna jajcun jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 18-12-2008, 01:54   #4
karol464

Sk康: Brzeg
Wojew鏚ztwo: opolskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG manual
Post闚: 13
Domy郵nie

orszul007 sprawdz zbiorniczek wyr闚nawczy plynu tzn czy nie plywa tam cos w rodzaju bialego osadu - jesli plywa to stawiam na uszczelke pod glowica ale moge sie mylic nie jestem fachowcem opisales dokladnia awarie ktora mialem ja i wlasnie wymiana uszczelki zalatwila sprawe
Mezczyzna karol464 jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 18-12-2008, 12:37   #5
jajcun

Sk康: Toru
Wojew鏚ztwo: kujawsko-pomorskie
Auto: Omega B'97 Pb+LPG automat
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Post闚: 29
Domy郵nie

Quote Napisa karol464 [Tylko zarejestrowani u篡tkownicy mog widzie linki Kliknij tutaj, aby si zarejestrowa]
orszul007 sprawdz zbiorniczek wyr闚nawczy plynu tzn czy nie plywa tam cos w rodzaju bialego osadu - jesli plywa to stawiam na uszczelke pod glowica ale moge sie mylic nie jestem fachowcem opisales dokladnia awarie ktora mialem ja i wlasnie wymiana uszczelki zalatwila sprawe

Je瞠li ubywa p造nu to niekoniecznie olej musi by we wodzie, gdy ubywa wody nale篡 sprawdzi czy na korku wlewu oleju nie ma takiego bia貫go osadu o konsystencji ki郵u, poza tym z t逝mika powinien wydobywa si bia造 dym (para wodna).
Mezczyzna jajcun jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 18-12-2008, 13:45   #6
mkaminski100
It's just a fur-wound!

Sk康: Basingstoke
Wojew鏚ztwo: nie mieszkam w Polsce
Auto: Nie mam Omegi
Post闚: 2,900
Domy郵nie

Tu masz instrukcje ze zdjeciami jak wykonac taki przyrzad. Niestety musisz miec zapasowy korek ktory trzeba zepsuc.
[Tylko zarejestrowani u篡tkownicy mog widzie linki Kliknij tutaj, aby si zarejestrowa]
Mezczyzna mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 18-12-2008, 16:31   #7
orszul007

Wojew鏚ztwo: 郵御kie
Auto: Omega B'
Post闚: 3
Domy郵nie

Dzi瘯i za dotychczasowe odpowiedzi.Z t逝mika leci dym nie ca趾iem bia造 ale nie ma te takiego zabarwienia jak powinno by.
orszul007 jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 19-12-2008, 01:38   #8
lendio

Sk康: PODKARPACIE
Wojew鏚ztwo: podkarpackie
Auto: Nie mam Omegi
Post闚: 3,118
Domy郵nie

Quote Napisa orszul007 [Tylko zarejestrowani u篡tkownicy mog widzie linki Kliknij tutaj, aby si zarejestrowa]
Z t逝mika leci dym nie ca趾iem bia造 ale nie ma te takiego zabarwienia jak powinno by.

Przy takiej pogodzie jak teraz to normalne, ze bedzie dymic para.
Mezczyzna lendio jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 10-01-2009, 23:29   #9
krzychu45321

Sk康: mirzec
Wojew鏚ztwo: 鈍ietokrzyskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG manual
Post闚: 74
Domy郵nie

Ja mialem to samo zalozylem gaz sekwencyjny i po dwoch tygodniach zaczol mi ubywac w duzych ilosciach plyn chlodniczy a nigdzie nie bylo go widac po przegazowaniu wylewal sie tlumnikiem a latwo to sprawdzic po prostu wziasc na palec i zobaczyc jaki ma smak i odrazu wiadomo w moim przypadku uszczelka zalatwila sprawe smiga teraz jak nowo narodzona
Mezczyzna krzychu45321 jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
stare 30-01-2009, 23:30   #10
elatet
Zbanowany

Sk康: Gdynia
Wojew鏚ztwo: pomorskie
Auto: Omega B'96 Pb+LPG automat
Silnik: 2.0i 8v 20SE (122 KM)
Post闚: 28
Domy郵nie

Witaj mam też duże znikanie płynu chłodniczego,ale nie wycieku wizualnego ok.2.l.na dwa tygodnie,polubiłem to auto dlatego chce go mieć,osiągi jak na ten silnik w automacie mi wystarczają,uważam że ma dobre,porównuje bo przedtem miałem dobrą vectrę i Recorda,wszystkie 2.0 v8.Myślę że płyn przedostaje się poprzez okrągłe urządzenie podgrzewające gaz,mówią na to mieszalnik,albo parownik,i płyn wydostaje sie,na 90 procent przez wydech co o tym sądzisz?Jeśli możesz to poradz coś,pozdrawiam serdecznie.
Mezczyzna elatet jest nieaktywny   Odpowied z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ch這dniczego, p造nu, pomocy, ubywa

Narz璠zia w徠ku
Wygl康

Zasady Postowania
Nie mo瞠sz zak豉da nowych temat闚
Nie mo瞠sz pisa wiadomo軼i
Nie mo瞠sz dodawa za陰cznik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB Code jest W陰czony
Emotikony s W陰czony
[IMG] kod jest W陰czony
HTML kod jest Wy陰czony

Czasy w strefie GMT +3. Teraz jest 03:44.