zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Porady ogólne

stare 30-07-2009, 14:19   #21
minimetr

Województwo: opolskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Marek-Balon napisz jak możesz- jak wyjąć bez uszkodzenia ten siemering
Mezczyzna minimetr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2009, 23:51   #22
THIN
Och Karol!!

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'98 Pb automat
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Domyślnie

Quote Napisał fancik87 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Koledzy czy ktoś może korzystał z pomysłu kolegi marek-balon i we własnym zakresie próbował naprawić cieknącą maglownicę według jego wskazówek?

Ja u siebie robiłem w BARDZO, ale to BARDZO podobny sposób i niestety

A ja mam pytanie do osób które właśnie za 30zł regenerują sobie, bądź polecają innym sposoby regeneracji za 30zł.

Czy ktoś z was wziął pod uwagę to, że przyczyną cieknięcia przekładni przy "wąsie" nie zawsze jest sam simmering Czy ktoś bierze wogóle pod uwagę wałek który koroduje i łożyska w których chodzi

U mnie przyczyną cieknącej przekładni był 14sto letni wałek w przekładni (a właściwie to co z niego zostało...) naprawa wraz z robocizną i ze wszystkim co trzeba przy tym zrobić kosztowała mnie 600zł i trwała dobę. Jednak ten który to robił powiedział że daje głowę że nie spadnie z tej przekladni nawet kropla przez następne kilka a może nawet kilkanaście lat - ja mu wierzę - robił nie jedną przekładnię w różnych autach a głowę wciąż ma

Wolę oddać to profesjonaliście który wie co robi i ma niezbędny sprzęt niż klęczeć przy tym kilka dni z bólem w plecach i z obawą że mimo moich starań i tak będzie z tego szit.
Mezczyzna THIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2009, 11:11   #23
fancik87
fancik87

Województwo: lubelskie
Auto: Omega B'96 Diesel manual
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

Quote Napisał THIN [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Ja u siebie robiłem w BARDZO, ale to BARDZO podobny sposób i niestety

A ja mam pytanie do osób które właśnie za 30zł regenerują sobie, bądź polecają innym sposoby regeneracji za 30zł.

Czy ktoś z was wziął pod uwagę to, że przyczyną cieknięcia przekładni przy "wąsie" nie zawsze jest sam simmering Czy ktoś bierze wogóle pod uwagę wałek który koroduje i łożyska w których chodzi

U mnie przyczyną cieknącej przekładni był 14sto letni wałek w przekładni (a właściwie to co z niego zostało...) naprawa wraz z robocizną i ze wszystkim co trzeba przy tym zrobić kosztowała mnie 600zł i trwała dobę. Jednak ten który to robił powiedział że daje głowę że nie spadnie z tej przekladni nawet kropla przez następne kilka a może nawet kilkanaście lat - ja mu wierzę - robił nie jedną przekładnię w różnych autach a głowę wciąż ma

Wolę oddać to profesjonaliście który wie co robi i ma niezbędny sprzęt niż klęczeć przy tym kilka dni z bólem w plecach i z obawą że mimo moich starań i tak będzie z tego szit.

Kolego ale jak to sam naprawiłeś we własnym zakresie wymieniałeś pewnie ten simmering tak? to po wymianie ciekło Ci nadal? co się wogóle działo?

Quote Napisał Marek-Balon [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Jeżdże już miesiąc po wymianie tego simmeringu i jest ok NIE CIEKNIE

sorki że tak pod postem ale mam jeszcze jedno pytanko czy to dało by się ściągnąć bez tego ściągacza?

Ostatnio edytowane przez fancik87 ; 31-07-2009 o 20:00 Powód: scalono automatycznie - używaj funkcji Edytuj
Mezczyzna fancik87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2009, 23:32   #24
THIN
Och Karol!!

Domyślnie

Kolego - ja nie dysponuję ani kanałem, ani garażem ani fachowym sprzętem - robiłem to "po chłopsku" - następnie skołowaliśmy z ojcem forda transita, dobrą linkę holowniczą i zaprowadziliśmy omę do specjalisty przy okazji jeszcze mi altka zregenerowali i wszystko kosztowało mnie 650zł - na drugi dzień odebrałem auto
stare 01-08-2009, 22:35   #25
Marek-Balon

Województwo: warminsko-mazurskie
Auto: Omega B' Pb+LPG manual
Silnik: 2.0i 8v C20NE (115 KM)
Domyślnie

jeżeli kogoś stać na wydatek 600 zł na kolumnę aluminiową w środku z olejem i mu rdzewieje to przyjeżdżajcie do mnie ja wam zregeneruje w taki sam sposób za 500 zł (będę bogaty)

fancik87 wymieniałem to na kanale(jak nie posiadasz to podnieś auto) Najtrudniej było ściągnąć wąs. A simering to lepiej wymienić ten co jest w tej aluminiowej obydowie 30/35 bo jak wymienisz tak jak ja bez tej obudowy 30/40 to istnieje możliwość wycieku narazie mi nie cieknie ,miną miesiąc.

Bez ściągacza nawet nie próbowałem bo mój kolega mechanik posiada taki ściągacz ,a jak masz mocno zapieczone to może ci nie puścić, ale jak sie olej leje to powinien pujść

Ostatnio edytowane przez Marek-Balon ; 01-08-2009 o 22:44 Powód: scalono automatycznie - używaj funkcji Edytuj
Mezczyzna Marek-Balon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2009, 00:02   #26
THIN
Och Karol!!

Domyślnie

Kolego - nie chodzi mi o to że mnie stać czy nie stać bo sam się możesz zapytać na forum że jeździłem z cieknącą przekładnią od września 2008 (kolega roozga zdiagnozował wyciek) do kwietnia 2009 bo wyobraś sobie że NIE MIAŁEM 600zł NA PRZEKŁADNIE (a nie kolumnę jak to ująłeś - bo może się nie znam zbytnio ale to dwa różne elementy).

Jednak zaoszczędziłem te 600zł i odstawiłem do zaufanego specjalisty który zrobił to tak jak fabryka nakazała i jest pewność że będzie dobrze - ty mówisz narazie minął miesiąc i nie cieknie - ile razy jeszcze tak powiesz - narazie minęły dwa, trzy miesiące.... Ja pierwszego dnia od odbioru auta wiedziała że nie cieknie i cieknąć nie będzie przez bardzo długi czas.... A ty w przeciągu 5 lat ile razy będziesz jeszcze "regenerował" przekładnie
stare 02-08-2009, 01:29   #27
GISKARD

Auto: Omega B'96 Pb automat
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie

Quote Napisał THIN [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
NIE MIAŁEM 600zł NA PRZEKŁADNIE

trzeba było nie kupować fotoaparatu za 25-tyś złotych polskich

Mezczyzna GISKARD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2009, 09:22   #28
DAFik

Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Taka regeneracja , to pudrowanie syfa.
Mezczyzna DAFik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2009, 12:27   #29
fancik87
fancik87

Województwo: lubelskie
Auto: Omega B'96 Diesel manual
Silnik: 2.5 TD X25DT (130 KM)
Domyślnie

Quote Napisał Marek-Balon [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
jeżeli kogoś stać na wydatek 600 zł na kolumnę aluminiową w środku z olejem i mu rdzewieje to przyjeżdżajcie do mnie ja wam zregeneruje w taki sam sposób za 500 zł (będę bogaty)

fancik87 wymieniałem to na kanale(jak nie posiadasz to podnieś auto) Najtrudniej było ściągnąć wąs. A simering to lepiej wymienić ten co jest w tej aluminiowej obydowie 30/35 bo jak wymienisz tak jak ja bez tej obudowy 30/40 to istnieje możliwość wycieku narazie mi nie cieknie ,miną miesiąc.

Bez ściągacza nawet nie próbowałem bo mój kolega mechanik posiada taki ściągacz ,a jak masz mocno zapieczone to może ci nie puścić, ale jak sie olej leje to powinien pujść

Wielkie dzięki nom i w poniedziałek po pracy będę zaczynał zobaczymy co z tego wyjdzie
Mezczyzna fancik87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2009, 23:52   #30
THIN
Och Karol!!

Domyślnie

Quote Napisał DAFik [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Taka regeneracja , to pudrowanie syfa.

Kolego a o czym piszesz O regenerowaniu jej we własnym zakresie - czyli wymianę simmeringa czy o oddawaniu do mechanika specjalisty i wybulenie 600zł
Odpowiedz

Tagi
kierowniczej, przekładni, uszczelniacz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania