zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Porady ogólne

stare 22-10-2006, 23:05   #1
Dextran

Domyślnie W jaki sposob naciąga się pasek alternatora

Jak w tytule. Musze zdjac calkowicie oslone rozrządu i konieczne jest zdjecie paska klinowego. Mozecie poradzic gdzie sie zwalnia jego naciąg ?
Dextran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-2006, 10:16   #2
Genas
Już nigdy nie kupię Omegi

Województwo: nie mieszkam w Polsce
Auto: Omega A'inny, nie wymieniony wcześniej nie mam Omegi manual
Silnik: nie wiem jaki mam silnik
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

Mialem ten sam dylemat przy wyciaganiu sprezarki od klimy.Jak poluzowac pasek klinowy?Tam "samonapinacz" ze tak powiem.Wystarczy odciagnac kolko napinacza.
Mezczyzna Genas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-2006, 20:54   #3
Waldemarz
DZIADZIA

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'95 Pb manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Tak jak napisał kolega zakladasz klucz oczkowy na srube koła napinacza i go odciagasz. Dzieki temu luzuje sie pasek i go ściagasz.
Mezczyzna Waldemarz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-2006, 21:54   #4
siwy99
=-=-=-=-=-=-=

Województwo: lubelskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

DEXTRAN zara zara :!: : :!: : W 2.0 16v pasek alter. jest naciągany poprzez napinaczkę na sprężynie i nie da sie alter. inaczej naciągnąć. WIęC po co piszesz
Quote Napisał Dextran
Musze zdjac calkowicie oslone rozrządu i konieczne jest zdjecie paska klinowego

o co tu chodzi bo nie wiem. : : : : : w tytule masz ,,jak naciągnąć pasek alternatora,, Przecież żeby naciągnąć(nie ma czegoś takiego naciąganie) pasek alternatora to po co najpierw ściągać osłone rozrządu : : : żeby zdjąć pasek to na śróbe napinaczki zakłądasz klucza 15 i jak nie w lewo to w prawo i odciągasz i heja banana zdjęty.
Mezczyzna siwy99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-2006, 21:55   #5
siwy99
=-=-=-=-=-=-=

Województwo: lubelskie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Ty chcesz się dostać do rozrządu? czy zdejmując najpierw osłone rozrządu chcesz naciągnąć pasek alternatora? troszke a moze to dlatego że ja blondas to nie zrozumiałem pytania
Mezczyzna siwy99 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2006, 09:09   #6
lion10

Domyślnie Re: W jaki sposob naciąga się pasek alternatora

Quote Napisał Dextran
Jak w tytule. Musze zdjac calkowicie oslone rozrządu i konieczne jest zdjecie paska klinowego. Mozecie poradzic gdzie sie zwalnia jego naciąg ?

siwy99, dextran się pyta o naciąg paska wieloklinowego dlatego, że jak będzie wiedział jak to zrobić to będzię też wiedział jak go zwolnić żeby się dostać do rozrządu, TO TAKIE TRUDNE DO ZROZUMIENIA ? PO CO ZAŚMIECAĆ TEMAT JAK SIĘ NIE MA ZAMIARU POMÓC :evil:
lion10 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2006, 19:21   #7
cath

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'99 Pb+LPG manual
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

to ja jeszcze poucze kolegę, jak będziesz ściągał osłonę rozrządu, to zdejmij koło pasowe na wale korb. Osłona wtedy schodzi lekko, i jeszcze łatwiej się ją zakłada.
Koniecznie skontroluj w jakim stanie są gumki na osłonie rozrządu(spękania itp). Koniecznie sprawdź ich osadzenie na osłonie oraz w punktach mocowania na bloku.
Nawet kawłek takiej gumki jak spadnie na rozrząd zrobi ci mały przemiał w silniku
Mezczyzna cath jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2006, 20:27   #8
Dextran

Domyślnie Re: W jaki sposob naciąga się pasek alternatora

Quote Napisał lion10
siwy99, dextran się pyta o naciąg paska wieloklinowego dlatego, że jak będzie wiedział jak to zrobić to będzię też wiedział jak go zwolnić żeby się dostać do rozrządu

Otóż to, chcę skontrolować porządnie stan rozrządu a żeby zdjąć w całości osłonę trzeba zdjąć pasek klinowy alternatora. Faktycznie jest tam samonapinacz (dziekuje Kolegom za info) i sprawa w tym momencie staje się bardzo prosta

Przy okazji chciałbym zapytać ile może wytrzymać taka
rolka na tym samonapinaczu Bo u mnie chyba jeszcze nikt jej nie wymieniał od 200 000 km

@cath --> Szczerze mówiąc w X20XEV jeszcze nie widziałem rozrządu na własne oczy, dzięki za info bardzo się przyda, o to mi właśnie chodzi żeby posprawdzać wszystko, w ogóle to zrobię fotkę i założę wątek, na pewno nie jednemu się przyda takie info na co należy patrzeć sprawdzając rozrząd.
Dextran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternatora, jaki, naciąga, pasek, sposob

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania