zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy

stare 15-12-2009, 17:07   #11
Benuś
x30ben

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'99 Pb manual
Silnik: 3.0 V6 X30XE (211 KM)
Nadwozie: Sedan
Domyślnie

nigdy się z tym nie spotkałem... bede teraz zmianiał olej z mineralnego na półsyntetyk... i przydałoby się wypłukać silnik...
jakich preparatów używacie do płukania silnika? i jak wygląda ta operacja?

ZWYKŁY MODERATOR
Mezczyzna Benuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-12-2009, 21:35   #12
__Robert__

Województwo: zachodniopomorskie
Auto: Nie mam Omegi
Nadwozie: Nie omega
Domyślnie

Kolega Dany ma w awatarze napisane że ma silnik po tuningu, wypłukał silnik specyfikiem . Sorry nie mogłem sie powstrzyamać. Takie bzdury ludzie wypisują i to Klubowicz.
Mezczyzna __Robert__ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-12-2009, 01:56   #13
zygzak

Województwo: mazowieckie
Auto: Omega B'96 Pb+LPG manual
Silnik: 2.5 V6 X25XE (170 KM)
Domyślnie

Panowie-
czy macie jakieś konkretne testy np takie jak ceramizer.
Zdjęcia linki też by się przydały chętnie ludzie się z tym zapoznają.

Moim zdaniem jak lejesz dobry olej to płukanka nie jest potrzebna co nie znaczy że nic nie daje dla użytkownika samochodu.
A jeżeli już płukać, to dół "manualnie" wymyć, szczególnie w starym aucie i dopiero płukać.
Tak samo z tym magicznym uszczelnianiem przez nagar itp... - trzeba wymienić uszczelki/simmeringi jak zawał tak zwał i dobry olej zalać. Odczucia pozytywne będą 200% większe.
Pozdrawiam.
Mezczyzna zygzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2009, 22:48   #14
dzidek gb

Województwo: nie mieszkam w Polsce
Domyślnie

A ja zawsze przed zmianą oleju robię płukanie silnika...i czy to w X20XEV czy teraz w X25XE i jakoś nigdy nic niekorzystnego się nie działo.
Silnik X20XEV miał przejechane 23000km i był zalewamy pół syntetykiem...między wymianami co ok.10000km zżerał do trzech setek oleju olej MIllers Oil i płukanka też tej firmy.
Silnik X25XE na razie ma przejechane 140000km jest zalewany trzyesterowym olejem syntetycznym Millers Oil CFS 5w/40 środek do płukania tej samej firmy.
Zużycie oleju między wymianami do 100ml...lub wcale.
Widzę różnicę w kolorze zlewanego oleju...
Co do wrażeń...silnik chodzi jak na nowym oleju.
A skoro takie płukanki robią w REGAL Motorsport w VXR przy wymianie to chyba nie jest to niewskazane.
Zresztą każdy robi jak uważa...
Mezczyzna dzidek gb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2009, 23:12   #15
Maniek6600

Województwo: wielkopolskie
Domyślnie

Heh..Miałem wlany mienerał od bodajrze 100 tys km.Miałem przejechane 250 tys...Zbliżała się wymiana oleju.Więc kupiłem płyn do płukania silnika.Najpierw zlałem cały olej przez pończończochę (sporo syfu),wlałem z powrotem i zrobiłem kolejne 50 km i wlałem środek do pukania silnika.Znowu 50 km i zlałem cały olej....Wlałem półsyntetyk.Silnika czuje że dopiero teraz zaczyna żyć..Przyrost mocy jest odczuwalny,lepiej się wkręca...Dobrze ze nie posłuchałem mechaników...Wlejesz uwalisz silnik ..Zrobiłem już na tym oleju 40 tys km...I silnik chodzi jak żyleta...
Mezczyzna Maniek6600 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-12-2009, 20:32   #16
Sominos

Województwo: dolnośląskie
Domyślnie

Płukałem preparatem Liquid Molly przy przebiegu ok.190tyś ale następnym razem zaleje coś tańszego. Ktoś wcześniej napisał że mu nagar uszczelnia pierścienie tłokowe Jeśli tak jest to nie nazywa się to "uszczelnianiem" tylko zapieczonymi pierścieniami. W cylindrze i tłoku uszczelnia pierścień i film olejowy a nie żaden nagar czy inny syf.
Mezczyzna Sominos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-2009, 11:55   #17
k.marcin
llll

Województwo: wielkopolskie
Auto: Omega B'97 Pb automat
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Quote Napisał Maniek6600 [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Heh..Miałem wlany mienerał od bodajrze 100 tys km.Miałem przejechane 250 tys...Zbliżała się wymiana oleju.Więc kupiłem płyn do płukania silnika.Najpierw zlałem cały olej przez pończończochę (sporo syfu),wlałem z powrotem i zrobiłem kolejne 50 km i wlałem środek do pukania silnika.Znowu 50 km i zlałem cały olej....Wlałem półsyntetyk.Silnika czuje że dopiero teraz zaczyna żyć..Przyrost mocy jest odczuwalny,lepiej się wkręca...Dobrze ze nie posłuchałem mechaników...Wlejesz uwalisz silnik ..Zrobiłem już na tym oleju 40 tys km...I silnik chodzi jak żyleta...

no a ja sie zastanawiam bo po zmianie oleju na polsyntetyk moj motor padł a podejrzewam ze poprzedni wlasciciel wlal minerał i tez slyszalem teorie o rozszczelnieniu silnika, moim zdaniem płukanka dobrze zrobi jak silnik po remoncie i szczelny, jak trzymaja go tylko nagary, a moze to tylko przypadek..
Mezczyzna k.marcin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-2010, 07:10   #18
neomanifesto

Województwo: śląskie
Auto: Omega B'97 Pb automat
Silnik: 2.0 16v X20XEV (136 KM)
Domyślnie

Buuuuaaaaahhhhhhhhaaaaaa Nigdy nie płucz silnika,bo go możesz rozszczelnić .Wypłuczesz nagar,który uszczelnia w miarę użytkowania silnik.Każdy dobry mechanik ci to powie
Mezczyzna neomanifesto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-2010, 10:03   #19
painkiller

Województwo: lubelskie
Domyślnie

Quote Napisał neomanifesto [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Wypłuczesz nagar,który uszczelnia w miarę użytkowania silnik.Każdy dobry mechanik ci to powie

Dobrzy mechanicy,których znam mówią, że to uszczelki zapewniają szczelność silnika. No, ale technologia idzie do przodu to może sie nie znają .
Mezczyzna painkiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-2010, 14:10   #20
beast
Vauxhall Killer

Województwo: pomorskie
Auto: Omega B'95 Pb+LPG automat
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie

Quote Napisał neomanifesto [Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą widzieć linki Kliknij tutaj, aby się zarejestrować]
Każdy dobry mechanik ci to powie

to ja radze takich dobrych mechanikow omijac szerokiem lukiem - pewnie to ci sami co leja mineralny bo ten uszczelnia silnik, maaaasakra
Mezczyzna beast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
olejuco, płukanie, przed, sądzicie, silnika, wymianą

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania