zamknijW ramach naszej strony stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dla plików cookies .. czytaj więcej
Opel Omega Forum - Omega Klub Polska sprawdzone porady wyszukaj opel omega chat opel omega strona klubowa omega klub polska opel omega forum opel omega forum

Wróć   Omega Klub Polska - Forum > Technika > Silnik, Osprzęt silnika, Układ Chłodzenia i Układ Paliwowy

stare 23-04-2008, 23:31   #1
Dany

Województwo: lubelskie
Auto: Omega B'96 Pb+LPG manual
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie Płukanie Silnika przed wymianą oleju-co o tym sądzicie?

Nie pamięta sie zazwyczaj o płukaniu,i przyzam się ze ja też-nie za często stosuje płukacz,ale ale ale- własnie przepłukałem dobrze silnik- i wyszło to w 100 % na dobre,motor dostał powera- i jest to odczuwalne,zdecydowanie szybciej sie zbiera-i z pewnościa wpłynie to na ekonomie całego silnika.Pytanie jest czy warto przed każdą wyminą płukać? -producent preparatu niby zaleca ,ale kazdy z nas ma z pewnoscią swoje zdanie.
Mezczyzna Dany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-2008, 23:48   #2
bogumil.s
made in france

Województwo: podkarpackie
Auto: Nie mam Omegi
Domyślnie

Quote Napisał Dany
Pytanie jest czy warto przed każdą wyminą płukać? -producent preparatu niby zaleca ,ale kazdy z nas ma z pewnoscią swoje zdanie.

jak chcesz ale sprawdzaj częściej niż zwykle czy nie masz przecieków bo nagary uszczelniają silnik
Mezczyzna bogumil.s jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-2008, 00:02   #3
lendio

Domyślnie

Quote Napisał Dany
Nie pamięta sie zazwyczaj o płukaniu,i przyzam się ze ja też-nie za często stosuje płukacz,ale ale ale- własnie przepłukałem dobrze silnik- i wyszło to w 100 %

Chcialem kiedys przeplukac silnik i mechank mi to odradzil. W przypadku silnika z wiekszym przebiegiem raczej niewskazane.
Quote Napisał Dany
i wyszło to w 100 % na dobre,motor dostał powera- i jest to odczuwalne,zdecydowanie szybciej sie zbiera-i z pewnościa wpłynie to na ekonomie całego silnika

Co moze miec plukanie silnika do jego mocy i ekonomi, przeciez cisnienie nie wzrosnie po plukaniu :!:
Quote Napisał Dany
Pytanie jest czy warto przed każdą wyminą płukać? -producent preparatu niby zaleca ,ale kazdy z nas ma z pewnoscią swoje zdanie.

Moim zdaniem jest to zbedne wyrzucanie kasy.
Mezczyzna lendio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-2008, 12:13   #4
mkaminski100
It's just a fur-wound!

Województwo: nie mieszkam w Polsce
Domyślnie

Jaki ma wplyw plukanie na moc?
Zrobie zdjecia i pokaze jak nagar uszczelnia pierscienie tlokowe, ile tego jest pod spodem i jak plukanie moze to wyczyscic... Jezeli magistrala olejowa nie jest zapchana to plukanie nic nie da oprocz tego, ze caly syf z dolu miski pojdzie w obieg a nagar uszczelniajacy niektore elementy moze sie wyplukac.
Jezeli nie chcesz miec problemow, to kup tani olej 15W, wlej, przejedz z 20 km, zlej i zalej porzadnym. Jesli juz mocno chesz pomoc to zdejmij mala miske i wyczysc wszystko od spodu. Zwroc uwage, ze korek spustowy jest z boku a nie na dole miski i nie wszystko splywa. Na dnie miski jest zawsze mnostwo mazi. Jak nie zapomne to i temu zrobie kilka fotek.
Ja sie tylko zastanawiam czy popychacze hydrauliczne w X2XXE mozna otworzyc pukajac o stol jak niektore, bo w nich gromadzi sie syf i czesto dlatego stukaja. Zastanawiam sie czy tez trzeba je wygotowac w oleju po wszystkim.
Mezczyzna mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-2008, 13:09   #5
lendio

Domyślnie

Quote Napisał mkaminski100
Jaki ma wplyw plukanie na moc?
Zrobie zdjecia i pokaze jak nagar uszczelnia pierscienie tlokowe, ile tego jest pod spodem i jak plukanie moze to wyczyscic...

Moze masz racje, ale nie wierze w jakies odczuwalne przyrosty mocy.
stare 25-04-2008, 13:46   #6
mkaminski100
It's just a fur-wound!

Domyślnie

lendio, pewnie sie zle wyrazilem. Mysle o tym, ze ze wyplukujac nagar spod pierscieni tlokowych (szczegolnie jest olej nie byl zbyt czesto wymieniany i nagar tam narosl wypychajac pierscienie) mozna sobie rozszczelnic silnik.
Wprawdzie o ile wiem, Oplowskie silniki nie maja natrysku na spod denka wiec trzebaby dlugo plukac, zeby rozszczelnic, ale samo plukanie nie pomoze ani na moc, ani na ekonomike.
Ja robilem to u siebie w uszkodzonym silniku. teraz go rozebralem i widze ze nie bylo zadnego wplywu - syf jak byl pozalegany tak jest, mul dalej plywa na dnie miski a pierscienie dalej sa zapieczone.
W sprawnym silniku juz bym jednak tego nie powtorzyl
stare 25-04-2008, 13:49   #7
lendio

Domyślnie

Quote Napisał mkaminski100
Wprawdzie o ile wiem, Oplowskie silniki nie maja natrysku na spod denka wiec trzebaby dlugo plukac, zeby rozszczelnic, ale samo plukanie nie pomoze ani na moc, ani na ekonomike.

Czyli myslimy tak samo, tylko niezrozumieilsmy sie.
stare 25-04-2008, 14:13   #8
Dany

Województwo: lubelskie
Auto: Omega B'96 Pb+LPG manual
Silnik: silnik po tuningu
Domyślnie

Każdy z nas tutaj ma swoją racje,i wszytko co jest napisane przez was -jest bardzo prawdziwe i mądre,każdy ma jakieś doświadczenie i swoje zdanie.Ja nigdy tutaj głupot nie pisze-jak mówie ze jest lepiej to jest lepiej,jezeli napisałem ze lepiej sie zbiera -to tak jest!.Temat jest o płukaniu silnika,każdy ma prawo powiedzieć coś od siebie i wyrazić swoje zdanie.Ale nie każdy przypadek musi być taki sam-dobrze o tym wiecie.
Mezczyzna Dany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-2008, 15:24   #9
mkaminski100
It's just a fur-wound!

Domyślnie

Dany - Nie nie chodzi o uznanie kto ma racje i nikt nie napisal, ze podajesz glupoty. Jesli chcesz to pokaze Ci zdjecia jak wyglada nagar pod pierscieniami i sam odpowiesz sobie na pytanie co sie stanie jak on zniknie. Tez kiedys uwazalem, ze dobrze jest plukac silnik. Zmienilem jednak zdanie...
Sama zmiana oleju daje roznice, ktora wiele osob odczuwa (np ja wiem kiedy u mnie olej nadaje sie do wymiany i jest to wczesniej niz 10.000km). W samym silniku osady gromadza sie na dnie miski i na poziomych powierzchniach. Taki preparat moze to rozpuscic i ulatwic wyplukanie, ale jak juz napisalem u mnie tego nie zrobil.
Chodzi mi jedynie o to, ze plukanie moze byc niebezpieczne dla silnika i nalezy je przeprowadzac z rozwaga.
stare 25-04-2008, 15:59   #10
lendio

Domyślnie

Trzeba by zrobic pomiar na hamowni przed plukaniemi po i wtedy wszystko bedzie jasne.
Odpowiedz

Tagi
olejuco, płukanie, przed, sądzicie, silnika, wymianą

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania